Společný projekt SPACE - další výstava

Založil Mtron, 01.06.2011, 14:01:31

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

měla by se na výstavě Lipno 2014 objevit sbírka setu Space

ANO
33 (47.1%)
NE
12 (17.1%)
Je to hloupost
12 (17.1%)
nezajímá mě to
13 (18.6%)

Celkem hlasů: 70

Mtron

Hale ty  ;D nechceš se přidat taky do stavby SPACE ? Tvoje Futuronské stavby kámo ty nám tu dost výrazně chybí.
Roztoky máš recht nebyly dostavené. Málo dílků. Snažil jsem se dozásobit a vybudovat pracovnu. Myslím, že se mi to povedlo.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Marty713

Kdyby byl zájem, napište, co je potřeba dostavět a pár "kvalitních" doplňků jako letouny, vozidla, vznášedla v libovolném barevném schématu postavím.

peter

Citace od: Mtron kdy 27.09.2012, 22:14:19Hale ty  ;D nechceš se přidat taky do stavby SPACE ?

Věř, že bych opravdu strašně rád a kdo mě zná, tak ví, že jsem o tom i mluvil, že Ti to stále dlužím. Bohužel momentální situace mi to s největší pravděpodobností nedovolí. Ostatně i na svém MOCu pro radost, už dělám druhým rokem a stále jeho dokončení je někde v nedohlednu a to jsem ho původně plánoval tak na max. půl roku :-\
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peki

Citace od: Mtron kdy 27.09.2012, 20:02:11
přepočet SPACE - Mtron délka cca 15B, Robbed 2B, Thrawn 2B, Dan 3B, Togaran 2B, Luky 4B¨
celkem pokud se nikdo nepřidá 28 baseplate o délce 38 cm se rovná ufff 10,64 metrů  :o :o :o :o :o :o

Délka zástěny skvošového kurtu je cca 9,9 m.

Citace od: peter kdy 27.09.2012, 21:09:46
Chlapci, tedy hlavně asi M-trone, nechci Vám/Ti do toho kecat, ale nechtěli by jste spíše nad kvantitou se zaměřit na kvalitu a propracovanost

Jak jsem psal ve vlákně Lipno 2013, jde mi o zapojení respektive mobilizování maximálního stavitelského potenciálu. Společné projekty podle mého umožní zapojení různě zdatných stavitelů. Ale je potřeba aby to měl někdo celkově na starosti a garantoval výslednou kvalitu. Pokud budete ctít 10 M OK

Mtron

Robbed a Togaran, tu trať na 9V můžeme navrhnout stejně jak to bylo v Brně. Co vy na to? Já osobně bych potřeboval 10 studů pro opevnění a 2 study mezeru pak by mohla být trať. Pokud by to šlo dejte vědět, abych mohl začít stavět. Případně jiné návrhy či úpravy podloží koleje nebo rozmístění.

MTRON
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Robbed

No já uvažoval s tím, že by koleje byly u země, max 1-2 plate do výšky a co nejblíže kraji (10 studů by asi ještě šlo).

Togaran

Vzhledem k tomu, že koleje žádné nevlastním, přizpůsobím se a nechám volné místo, kde se vám to bude hodit.
Přikláněl bych se k tomu, aby byla trať na zemi a mohl se případně udělat přejezd s cestou. Ale není problém aby se u Mtrona pozvolna zvedly na vyšší úrověň, ne? :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Mtron

domluveno  ;D trať povede 10 studu od kraje a bude přímo na baseplate. Super....
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Togaran

Přikládám obrázek silnice, navržené tak aby pasovala na vesmírné baseplates z 90. let. Myslím, že to vypadá velice dobře.

Jen bych rád zrekapituloval:
- barva skály? tuším že jsme se shodly na světle šedé
- výška zadního patra - 16 bricků
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Mtron

#69
Vypadá to dobře. Skály mám namíchaný. Pokud budeš schopen udělat kostru a fotku tak já se k tobě nějak napasuji. Jinak jsem znova přeměřil rozložení kolejí a jsem schopen to natlačit na 6 studu od kraje podložky. Co vy na to ?
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Robbed

#70
Mtron: 6 studů od kraje, 0 na výšku - nemám s tím problém.

Togaran: skálu asi budu taky kombinovat, ale klidně ji udělej světle šedou a já se na tebe napojím taky světle šedou.


Přikládám nějaké koncepty:

peki

Citace od: Mtron kdy 14.10.2012, 12:13:28
domluveno  ;D trať povede 10 studu od kraje a bude přímo na baseplate. Super....

Ještě mne napadlo jestli by ty tratě neudělat 2 . Udělat třeba překladiště na rohraní Mtronů jiných ..tronu.

Současně připomínám zkusit umístit ještě do něčeho nějaký motor, nějaké osvětlení (led které půjde zapnout/vypnout tlačítkem)

Robbed

Motorky nevím, ale s diodama počítám, čím víc, tím líp ;D.

Mtron

Já jsem si to dovolil dokreslit u Togaranovo části.

TO Peki: nevlastním žádné 9V rovné koleje, trafo ani nic co by připomínalo Train  ;D

Jaký vlak postavíme ? Nákladní či osobní nebo oba? U mě na základně by bylo místo na kus nádraží cca 3 baseplate, tam by se mohly minout vlaky. Jenom nevím jak je to s přehazováním výhybek. Pokud by to byl problém, je to jenom návrh, zůstaneme u jednokolejné trati a nebo by mohl osobák jezdit přes Togarana a Robbeda a u mě by mohl jezdit nákladní vlak.  ??? ??? ???

Kdo postaví vlak? Výška vlaků v brickách, kvůli tunelům ?
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

peki

Citace od: Mtron kdy 21.10.2012, 20:08:07
Jenom nevím jak je to s přehazováním výhybek. Pokud by to byl problém..

bez výhybek to by dlouhodobé nefungovalo. rovná kolej vlak sem tam nebo 2 rovné koleje 2 vlaky sem tam.

Mtron

#75
           
 UPOZORNĚNÍ !!!!


prosím stavitele Space sekce, aby se vyjádřily a upřesnily kolik baseplate ( šířka ) 48X48 budou schopni zastavit pro nadcházející výstavu LIPNO 2013.
Toto je závazné. Důvod je prostý, rozměr vitríny a zastavěnost, případné volné místo zaplní někdo z jiné sekce.

zatím potvrdil účast závazně:

TOGARAN  2x2 ( 96x96 studu ) - 76,2 cm délka
ROBBED    2x2 ( 96x96 studu ) - 76,2 cm délka
Mtron        já se přizpůsobím vidím to na 10x2 ( 480x96 )  3820 mm délka  rozpracováno již 5x2 baseplate.

děkuji
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

peki

#76
Citace od: Mtron kdy 06.11.2012, 19:11:09
Mtron        já se přizpůsobím vidím to na 10x2 ( 480x96 )  3820 cm délka  rozpracováno již 5x2 baseplate.

Technická, pokud se jedná o pozemské (nikoli Mtroní cm) tak 3 820 cm = 38,2 m. Délka skvošového kurtu je 9 m  ;D

Colonel32

No, sliboval že to bude zatím největší a nejlepší základna  ;D

Mtron

 ;D chybička se vloudila  ;D no co bylo by to super. Pardon, alespoň je vidět, že někdo čte a přemýšlí.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Daniel

Já počítám s plochou 2x2 48baseplate + asi nějakou napojovací linii terénů širokou 32baseplate. Chtěl bych být na konci, abych se připojoval jen na jednoho člověka - teď podle plánu počítám, že na Robbeda ;)
Buď lehce poupravím http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=38390.0 , nebo postavím něco jiného. Ale spíš si myslím, že kvůli nedostatku času bude varianta poupravené současné základny...

Robbed

Dan: zatím mám v plánu pravou stranu, kde budeš navazovat, ukončit ve výšce cca 20 bricků přibližně po celé hloubce (+- nerovnosti terénu) viz tady
Stavět asi začnu až někdy na jaře, do té doby nebudu vědět konkrétní rozměry, aby jsi mohl přesně navázat (budovy, silnice, přesný řez terénu), nebo to potřebuješ vědět už dřív ?

Daniel

Dřív se na to asi také nedostanu, takže v pohodě - když se budu napojovat jen z jedné strany, tak to nějak spolu pořešíme, to nemám strach ;).
Jo koukal jsem, že to budeš mít asi takto vysoko, proto jsem také psal
Citace od: Daniel kdy 08.11.2012, 10:14:14
+ asi nějakou napojovací linii terénů širokou 32baseplate.
, aby jsme to nějak výškově a barevně napojili...

Mtron

#82
UPOZORNĚNÍ !!!!


prosím stavitele Space sekce, aby se vyjádřily a upřesnily kolik baseplate ( šířka ) 48X48 budou schopni zastavit pro nadcházející výstavu LIPNO 2013.
Toto je závazné. Důvod je prostý, rozměr vitríny a zastavěnost, případné volné místo zaplní někdo z jiné sekce.

zatím potvrdil účast závazně:

TOGARAN  2x2 ( 96x96 studu ) - 76,2 cm délka
ROBBED    2x2 ( 96x96 studu ) - 76,2 cm délka
Mtron        já se přizpůsobím vidím to na 10x2 ( 480x96 )  3820 mm délka  rozpracováno již 5x2 baseplate.
Daniel       2x2 ( 96x96 studu ) - 76,2 cm

děkuji
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Robbed

Togaran, Daniel: jak to budete mít s osvětlením ? já bych tam rád měl co nejvíc LEDek, takže by asi nebylo od věci dát jich pár i do vašich částí. Pokud by se vám nechtělo piplat s dráty a LEDkami, tak asi stačí připravit "díry" (např. headlight) a o stavěcím víkendu se tam pak LEDky doinstalují :)

Togaran

Robbed: Počítám s tím :) nechám tam místa na světla a na stavění to tam dáme.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Mtron

Kam přesně budete umisťovat diody a kolik v jaké barvě? Mohl bych se přidat, už jsem nasvětloval generátor, ale nedopadlo to podle mých představ.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Robbed

No všude kam to půjde :). Venkovní osvětlení ulic, osvětlení interiérů (v mém případě hlavně ten řez terénem, tak aby bylo něco vidět), a taky aby bylo vidět do oken budov. Nějaké billboardy, reklamy, neony ? (ještě nemám vymyšlené). Chci tam mít zaparkovanou vesmírnou loď, tak ta by mohla taky mít spoustu světel (kokpit, trysky...).

Daniel

Jo, nemám s tím problém, ti tam nechat nějaké "díry". Až bude probíhat stavba, tak se domluvíme konkrétněji...

Togaran

Posílám hrubou skálu svého "modulu".

obrázek 1 - celkový pohled
obrázek 2 - napojení na Robbeda (dkgrey plate/brick ná horní hranu ve výšce 16 bricků)
obrázek 3 - napojení na Mtrona

Řeknete jestli se vám to hodí jinak, nebo jestli zesvětlit/ztmavit skálu.
Hladkost navazující skály můžem doladit na místě, ted jde jen o to aby to přibližně sedělo
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Mtron

Tak jak pokračují stavební práce na společném projektu? Objednal jsem dílky na silnice. Po vánocích se stavební práce rozjedou na plno.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz