*TOP* (Vlastní) Rodový hrad

Založil Ryxe, 22.08.2010, 11:37:55

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ryxe

Zdravím, jsem tu s další mou stavbičkou ;D. Mělo by se jednat o rodový hrad, který byl inspirován německými hrady. Hrad je obývaný několika rodinami, bydlícími v různých budovách hradu.
Moc rád bych slyšel vaše názory, co ještě zlepšit, či předělat, než hrad dokončím ;)

Rhox

Skvělá práce! Moc se mi to líbí a obdivuju tvoje nervy se stavěním tolika budov se zalomenýma úhlama a navíc ještě se střechama ;)
Na samotné tvrzi bych nic neředělával, jen bych udělal plynulejší přechod barev ve vodě (nejen bricky, ale spíš plates), ale to je drobnost a navíc věc vkusu.

mizdas

Na Hradě bych taky nic neměnil tohle je nice  :D. Jen se chci zeptat jaké rytíře použiješ? Podle vlajek tipuju Kingdoms  ???.

Aki

Tak tady máš hodně dobře našlápnuto. Navrhuji nezveřejňovat finální podobu a schovat do listopadu na CCC!

Steve23

 :o To je vopravdu monstrum :o
To by chtělo hodně velký trebuchety ;D
A copak tam dělá ten Sparťan?

mizdas

Trochu přemýšlej  ;D, co by asi dělal sparťan na hradě ve středověku?. Na finálních fotkách tam už nebude  ::).

Steve23

Já přemýšlel, Myslel jsem že třeba je to dobový kostým >:D

Allconel

Detaily budeš doťahovať neskôr, keď dokončíš hrubú stavbu predpokladám. Určite by so pri nich nezabudol dotiahnuť komíny, nejaké tmavo sivé, hnedé alebo čierne sadze ... Pri pohľade z hora tie komíny totiž nevyzerajú reálne a už vôbec nie duto.

A na margo Sparťana, plánuješ do exteriéru sochy? U teba sa určite nájde dostatok sivých kociek na postavenie pomníka zakladateľovi hradu.

ass

Velmi mě zaujala střecha zapuštěná do zdi, vypadá to skvěle!

gearcs

Jojo, to je podle Eltzu, že jo? Ten se mi taky líbí, takový netypický hrad, ale moc pěkný. Hodně dobré máš to uspořádání budov, jak jsou nalepené na sebe. Tak ať to úspěšně dotáhneš do konce :)

Jonas

Hrad se mi moc líbí. Je realisticky nepravidelný, plný různých detailů a z hlediska stavění jistě nabízí spoustu technických oříšků, které musíš neustále řešit. O to je to určitě zajímavější.

Podle provedení a zdobnosti bych to tipoval tak na přelom  19. a 20. století, kdy si nejen šlechta, ale i další zbohatlíci stavěli hrady a hrádky hlavně kvůli splnění romantických snů. (Třeba jako Kokořín).   
Jonas - Můj Brickshelf

Daniel

Úhly Tě začaly nějak bavit :). To je dobře, protože pak jsou z toho takovéto super (a hlavně nelehké) kousky ;)

Ryxe

#12
Děkuji za komentáře, hrad budou pravděpodobně obývat nějaké custom jednotky,zatím přesně nevím jaké,ale pravděpodobně lomnické a sparťan na výsledném MOCu nebude,byl tam jen na ukázku poměru minifig-hrad a byl zrovna poruce;-). Slícovat na šikmo strechy a zdi nebyl zase takový problém,jako napojeni na teren, to je celkem oříšek,aby to nějak sedělo a stejně tam jsou nějaké mezírky. Aki,vidíš,to mě nenapadlo,ze se tato soutěž pomalu blíží,tak nad tvým nápadem budu uvazovat;-). Ještě uvidím,jak dopadne finálová verze. Detaily jako komíny a podobně budu dolaďovat na konci. Jonasi, mas pravdu,ze styl stavby spise napovídá romantické přestavbě. Dá se na tom pak trochu vyhrát s výzdobou,která by na čistě středověkém hradu chyběla. Co si myslíte o tom štítu toho osamoceného paláce?Hodí se tam,mě to porad nějak nestimuje. Strecha napasovana šikmo na zeď není můj nápad,tuším,ze tento systém zde dělal jako první linhi na Brlohu.   promiňte za případné chyby a absenci háčků a čárek,nefunguje mi doma net a tak Píšu z mobilu. Až ho rozchodím, chybky opravím;-)

Frco

Stit by som nechal, neposobi rusivo.

Daniel

Myslím, že tímto tempem (3 pěkné stavby za 2 měsíce) stihneš do začátku CCC postavit ještě další 3 stavby ;D

gearcs

Citace od: Daniel alias Legacek kdy 23.08.2010, 12:22:42
Myslím, že tímto tempem (3 pěkné stavby za 2 měsíce) stihneš do začátku CCC postavit ještě další 3 stavby ;D
Letos to ale chlapi v CCC nebudete mít tak lehké jako loni... ;D

linhi

Ryxe po tom co jsem viděl tohle tvé dílko mě padla brada,myslím že nemá cenu se do CCC hlásit,první budeš stejně ty,nebo Gearcs a nebo Hargedon,ale musím se pokusit :-)  Ano to napojení střechy bylo na Brlohu u kuchyně.Hrozně se těším na finální fotky!

ass

Citace od: linhi kdy 23.08.2010, 16:30:29
Ano to napojení střechy bylo na Brlohu u kuchyně.

Tak to se omlouvám, uznání patří tedy tobě. ;D

Hardegon

Citace od: linhi kdy 23.08.2010, 16:30:29
Ryxe po tom co jsem viděl tohle tvé dílko mě padla brada,myslím že nemá cenu se do CCC hlásit,první budeš stejně ty,nebo Gearcs a nebo Hargedon,ale musím se pokusit :-)  Ano to napojení střechy bylo na Brlohu u kuchyně.Hrozně se těším na finální fotky!

:o linhy, ty mě řadíš mezi hradařskou smetánku. Občas koukám pro inspiraci do starší ročníky a dělat si zálusk na vítězství? Né že bych neměl pár zajímavých nápadů, ale stále mi chybí ta mistrovská zručnost.

Ryxe

#19
No, já bych to tento rok chtěl v CCC zkusit poprvé, tak uvidím, zda ještě stihnu postavit nějaký jiný hrad. Od září mi totiž začíná škola a to bude na Lego zase málo času, díky zabitým víkendům :'(. Ale na nejvyšší mety bych to opravdu neviděl, jak psal Gearcs, konkurence jistě bude velká. Ale to zatím mo předbíháme ;)

Citace od: Hardegon kdy 23.08.2010, 18:21:53


:o linhy, ty mě řadíš mezi hradařskou smetánku. Občas koukám pro inspiraci do starší ročníky a dělat si zálusk na vítězství? Né že bych neměl pár zajímavých nápadů, ale stále mi chybí ta mistrovská zručnost.

Nevím proč by jsi se do ní neměl řadit, opravdu zasloužená titulka na Clasic-castle jasně mluví o Tvé zručnosti ;)

Rhox

Tento rok uz bych se chtel do CCC zkusit prihlasit i ja,tak doufam,ze vam taky trochu zakonkuruju:)   (psano z mobilu,pozdeji upravim)

Ryxe

#21
Tak nakonec jsem se rozhodl tento hrad ještě zveřejnit a na CCC postavit nový. Hrad obývají páni z Lomnice, jejichž torza jsou dílem Gearcse. Já pak dodělával mandlové štíty a vlajku, jejíž tvar jsem si vypůjčil od korouhve Blackdeamona ;).

Hrad stojí na mírně vyvýšeném terénu nad řekou, u níž mladý manželský pár krmí labuť (žena měla mít v rukách ještě zavinovačku s dítětem, ale když už po páté spadlo, tak jsem ho zrušil ;D), opodál procházejí dva potulní prodavači, kteří by rádi své zboží prodali na hradě Lomburgu. V zadní části za hradem se  pak šlechtická omladina baví šaškovými kousky.

Doufám, že se vám dílko bude líbit ;)

Link na BS:http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=444405, zatím čeká na schválení.

mizdas

Dobrý, přidej prosím více fotek.

Rhox

Je to skvělý:) Taky se přimlouvám za více fotek!

Ryxe

Díky, BS galerie je už schválena,takže více fotek naleznete tam:-)

Hardegon

Moc pěkný hrad. Několik detailů se mi tam hned zalíbilo. Krása.  :)

peter

Citace od: Daniel alias Legacek kdy 06.09.2010, 09:37:16
Jo, stavba je to moc pěkná (jak již jsem zde psal dříve). Ale nevím jestli bych na BS dával zrovna fotku, kde je detail, jak ti to tam nesedí a máš díru do hradu: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=4649900

Bohužel těch nedocvaknutých dílů je tam velmi mnoho i jinde :(
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Daniel

Citace od: peter kdy 06.09.2010, 12:58:54
Citace od: Daniel alias Legacek kdy 06.09.2010, 09:37:16
Jo, stavba je to moc pěkná (jak již jsem zde psal dříve). Ale nevím jestli bych na BS dával zrovna fotku, kde je detail, jak ti to tam nesedí a máš díru do hradu: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=4649900

Bohužel těch nedocvaknutých dílů je tam velmi mnoho i jinde :(
Jsem myslel hlavně tu svislou díru u zalomení zdi, jak se to tam někde nahoře odtlačuje - asi kvůli střeše.
Holt dělat střechu na zalomení je těžké (a za to musím Ryxeho opět pochválit, protože to tam má použito kolikrát), ale ne vždy to sedí dokonale, ale nedával bych tam aspoň na to záběr.

gearcs

Musím tuhle stavbu pochválit, sice to chtělo doladit nedocvaknuté díly a škvíry, ale i přesto se málokdy vidí takto nepravidelná stavba, která má kouzlo. Za mě jednoznačně palec nahoru!

mizdas

Super, nemám co dodat ???. Jinak mohu se zeptat kde sehnat figurku Robina Hooda z první série, projel jsem u nás všechny krámy, ale všude série 2. Nemáte někdo nějaký dobrý tip či robina co přebívá? Potřebuju ho k dokončení mého MOCu, kdyžtak pište přes SZ.