Kombinacia farieb

Založil KLF, 25.09.2005, 11:56:14

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

KLF

Mam na vas jednu prosbu. Disponujete niekto LIGHT YELLOW kockami ? Lebo ja nemam ani jednu a potreboval by som surne vediet, ako vyzera kombinacia tejto farby s cervenou. Tak ak niekto z vas ma Light Yellow, mohli by ste spravit povedzme 2 rady tejto farby, na nu dva rady cervenej a zas Light Yellow a odfotit to a zverejnit sem ?
Dakujem.
Terminated.

rdk

I ta podložka je Light Yellow 8)

Colonel32

to nebude light yellow... to spise vypada na zazloutlou bilou (ja tedka doma mam docela dost dilu v teto barve, a vypadaji uplne stejne)

KLF

No ja by som potreboval konkretne Light Yellow (planujem tuto farbu pouzit v jednom modeli) v kombinacii s cervenou. Rdk vdaka (ak je to teda LY), Colonel32, ak mozes, skus aj Ty nafotit tuto kombinaciu a dat sem. Skuste 2 riadky LY a 2 riadky (na sebe) zase cervenej.

No a ak mozem este poprosit, tak aj rozdiel Light Yellow a Tan.

Vdaka este raz !

(Dost surne to potrebujem a zial fakt nemam ani jednu tuto farbu a skor ako ich nakupim, by som aspon na fotke videl ako to vypada).
Terminated.

rdk

Citace od: Colonel32 kdy 25.09.2005, 12:17:29
to nebude light yellow... to spise vypada na zazloutlou bilou (ja tedka doma mam docela dost dilu v teto barve, a vypadaji uplne stejne)

Jistěže to je light yellow! xadmin  8)

Je to z 6736

rdk

Tak ještě jedno foto:

Horní řada - zažloutlá bílá ;), light yellow a bílá. Přidal sem ještě žlutou - pro srovnání.

Micho

#6
Toto je veľmi dobrá a zaujímavá téma. Keby mal niekto čas a chuť, mohol by nejakým systematickým spôsobom nafotiť rôzne kombinácie farieb. Mňa by napríklad zaujímali o.i. aj variácie tých sivých odtieňov - stará tmavá sivá, nová ....

peter

Tak jsem udělal fotku svých dílků s ukázkou barevných rozdílů:

- horní řada z leva: bílá, silně zažloutlá bílá, sv. žlutá, žlutá, tan
- dolní řada z leva: nová šedá, stará šedá, nová tmavě šedá, stará tmavě šedá, nová hnědá a stará hnědá
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Jindroush

Citace od: Micho kdy 25.09.2005, 13:18:22
Toto je veľmi dobrá a zaujímavá téma. Keby mal niekto čas a chuť, mohol by nejakým systematickým spôsobom nafotiť rôzne kombinácie farieb. Mňa by napríklad zaujímali o.i. aj variácie tých sivých odtieňov - stará tmavá sivá, nová ....

Jako tohle?

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=60980
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=96339
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Micho

Uff, aj také tam je?! Áno, to som myslel.

betakaroten

K porovnávání barevných odstínů může být fotka dosti ošidná, protože barvy procházejí cestou osvětlení-kostka-foťák-monitor, takže může dojít ke čtvernásobnému zkreslení.

Barvy nových kostek lze zjistit na http://peeron.com/cgi-bin/invcgis/colorguide.cgi, barevná tiskárna by měla být schopna namíchat barvu podle CMYK. To je ovšem teorie, jelikož skutečné kostky vykazují odchylky (např. jsem napočítal asi 5 odchylek střední šedi).

Další problém se objeví při CAD, protože LDraw ani LGEO nemají barvy definovány podle "oficiálního" vzorníku. Pro srovnání, dvakrát tatáž scéna z nádraží ...

Colonel32

a dale, jak jiz bylo jednou zmineno, tak hlavne u starych kostek se barvne odlisuji male kosticky s uchytama, zrejme proto, ze je smes michana v jinem pomeru, aby byla pruznejsi a vydrzela pripadne namahani... ja osobne jsem tedy zaznamenal nejvetsi rozdily u cervenych a modrych kostek

Maci

Jo modrá, to je moje noční můra. Jednou jsme jí tu už řešili a stejně nevím co to vlastně mám za modré .. Ale to je jedno, já tak jako tak stavím všechno strakatý  ;D

betakaroten

Aha, to je zrovna ten případ, kdy to foťák nebere správně. Vůbec modré Lego vypadá úplně jinak při denním a při umělém osvětlení (a když se nechá dlouho na slunci, tak nabíhá do zelena).

Maci

Mě to foťák bere správně, ale těch modrých je moc druhů.