7018 Drakkar

Založil Ravenhorn, 01.10.2005, 00:34:50

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ravenhorn

Tak jsem si koupil včera 7018. Už jsem v těch obchodech na to koukal dost dlouho. A konečně jsem se dočkal. Jsem si to přinesl domů a rychle zkoukl všechny strany krabice. Pekně velká krabice. Pak jsem to rozbalil (viz obrázky) a těšil se jak to budu stavět. Za cca 3 hodiny bylo dílo dohotoveno. Když teď to mám přímo před očima a můžu to omakávat,hrát si atd.  ;D  >:D  Musím uznat že za posledních nejméně 5 let nevydalo Lego krásnější věc (kromě Star wars). Kdo má rád hrady, vřele doporučuju Viking. Bitka rytíři vs. Vikingové bude super.

Castle, Pirates a Star Wars.

Ravenhorn

#1
pokračování:
Castle, Pirates a Star Wars.

Ravenhorn

Dnes jsem zjistil chybu  :o  , a to že jsem zapomněl dát na růžky na masku na přední části drakkaru. Takhle by to mělo vypadat správně.
Castle, Pirates a Star Wars.

Colonel32

#3
http://guide.lugnet.com/set/7018

tak uz jsem si drakara taky poridil... postavenej je fakt obrovskej, hlavne ta plachta je proste vetsi, nez clovek ceka... ale kdyz si ho clovek projde, tak ve skutecnosti sice vypada velmi dobre, ale dilu je tam pomalu, v podstate jde hlavne o to, vyzdvihnout ty dulezite detaily, a pak sposta prazdneho mista, ktere se za ty detaily schova...

+figy (6 panacu, z toho jeden ma plast a jeden prindavaci brneni, vse v nove cerno stribrne)
+zbrane (hlavne brity sekery, ktere jsou nasazovaci, takze si muzete klidne misto dvou seker udelat jednu oboustranou)
+lod je na pohled hodne velika, takze pomer k cene je priatelny
+serpent je sice dost bioniclovo dinosaurovej, ale i hardcorovej classictownar jako ja si mo muze oblibit, i kdyz to den dva trva
+balista je rulez

-zbrane mohly byt v jinem slozeni, na 6 figu jen 3 brity sekery, udelate jednu obourucni, a mate jen dve... naopak mecu mohlo byt o jeden min... nasazovaci brneni jen jedno, a prirucni stity jen dva
-v truhle mohlo byt vice krystalu
-barevne kombinace a nevhodne uzpusobeny navod, i u noveho setu jsem mel problem rozhodovat, jestli je ten dil hnedej nebo tmave cervenej, cernej nebo tmave sedej.. nechtel bych tuhle vec tahat z kiloware, to by slo jedine podle peeronoveho navodu... pro ostatni spise bude problem ho dat spravne dohromady, az ho jednou zamichate mezi svoje lego
-brick 1x1 with headlight na opacne strany, jak jsou na nej pridelany kusy kurete fakt mohli udelat v earth orange, ta tmaveseda se tam vubec nehodi
-na blizsi pohled je to osizene o kosticky...proste hlavne aby tam byly ty "eyecandy", ale jinak tam vlastne zadne kostky nejsou (ale to je logicke, ne? dneska se na legu setri... chudak dedecek by se obracel v hrobe)

celkove hodnoceni: 8,5 / 10 radi tento set mezi ty lepsi veci, ktere se dnes delaji...

a za cenu 1300, za kterou byl u legacka v akci se to asi i vyplatilo



Blake

Také jsem si pořídil tento set a po úpravách bude super, ALE u mého setu chyběl tento obličej  :'(. Naštěstí jsem měl jeden obličej náhradní z castle tak postavička je celá. Zamrzí to!

Colonel32

no a co sakra fnukas, chlape? ses jak ten, co se nesmi rikat. To ze v novych lego krabicich semtam neco chybi je normalni, proste napises na legotrading, ze tam chybel ten a ten dil, a do tydne ho mas doma...


Dargnon

Loďka je to suprová. Dílů je v ní pomálu, to ale nevadí. I přes rozměr krabice se nejedná o veelké LEGO - je tam jen velkej trup lodi, velká plachta, 6 postav a pár kostek.

Spousta prostoru pro úpravy - balistu jsem hned předělal aby mohla mířit nahoru a dolu, stačilo tu její konstrukci trošku upravit a eště sem ušetřil kostky. Přední i zadní červenou "hlavu" sem snížil, ubral sem dvě ty červený kostky - zdálo se mi to přehnaně vysoké. No a uvnitř je kromě balisty místa dost, vzadu sem začal stavět vyšší palubu a vytvářet úložný prostory, aby to byla pořádná transportní vojenská loď :D

U Vikingů mi vadí jak jsou ty kulaté štíty nepraktické, špatně se drží. A ty helmy jsou moc vysoký a nesedí nejlíp..

Každopádně sběratel Castle co chce mít i jednotku Vikingů by měl zakoupit právě tuto sadu !