Lego na Alza.cz???

Založil Darth, 04.04.2009, 20:55:28

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Darth

Tohle mě dostalo, říkal jsem si jestil to není aprílový žertík, ale pak jsem si uvědomil, že už není apríl - Alza.cz hodlá prodávat i Lego. Dočkáme se nějakých zajímavých slev???

http://www.alza.cz/hracky-a-hry/lego/18850292.htm

vasek

No to je bomba, že už by jim elektronika nevynášela ? Ale ty ceny nic moc.

descale

Citace od: vasek kdy 04.04.2009, 21:02:16
No to je bomba, že už by jim elektronika nevynášela ?

To si nemyslím, Alza měla v roce 2008 obrat 3,2 miliardy Kč a tedy určitě slušný zisk. ;D

vasek

Citace od: descale kdy 04.04.2009, 21:13:42
Citace od: vasek kdy 04.04.2009, 21:02:16
No to je bomba, že už by jim elektronika nevynášela ?

To si nemyslím, Alza měla v roce 2008 obrat 3,2 miliardy Kč a tedy určitě slušný zisk. ;D

No právě, to byla spíše řečnická otázka navíc myšlena právě opačně.

Ravenhorn

Škoda, že to nemají za ještě lepší ceny a hlavně také skladem a ne do 4 dnů.
Castle, Pirates a Star Wars.

vasek

No to je klasický internetový obchod, nic nedržet skladem a objednat až na základě zákazníkovi objednávky - v takových int. obchodech nerad nakupuji. A jejich ceny mne opravdu nelákají.

Ravenhorn

CitaceNo to je klasický internetový obchod, nic nedržet skladem a objednat až na základě zákazníkovi objednávky - v takových int. obchodech nerad nakupuji. A jejich ceny mne opravdu nelákají.

Jenže ono se to týká hráček, ale tím čím se živí je výpočetní technika a tam mají velké zásoby na skladě tisíců věcí.

Jen se asi bojí ty hračky přednakupovat.
Castle, Pirates a Star Wars.

tazzy

Paráda, u nich vždy nakupuji komponenty i příslušenství k PC, teď si k tomu budu moct vždy přihodit nějaký ten setík 8)

otaznik

Citace od: tazzy kdy 05.04.2009, 12:37:53
Paráda, u nich vždy nakupuji komponenty i příslušenství k PC, teď si k tomu budu moct vždy přihodit nějaký ten setík 8)
Tak v alze bych si nekoupil nic... Nemám je rád, neúcta k zákazníkovi, působí na mě jako Lídl v oblasti IT.

tazzy

#9
S žádnou neúctou jsem se nikdy nesetkal, možná to bude tím, že jsem nikdy neměl žádný problém. Zboží vyzvedáváme (buď já, nebo otec) osobně a to je vždy druhý den připraveno na prodejně, která na mě působí velmi dobře (nechci říkat profesionálně, v tomto odvětví se nevyznám).

Honzik

Co nechápu je, proč jsou ceny uvedeny primárně bez DPH, když je zboží určené pro koncového zákazníka, který dph zaplatit musí...

Ravenhorn

CitaceS žádnou neúctou jsem se nikdy nesetkal, možná to bude tím, že jsem nikdy neměl žádný problém. Zboží vyzvedáváme (buď  já nebo otec) osobně a to je vždy druhý den připraveno na prodejně, která na mě působí velmi dobře (nechci říkat profesionálně, v tomto odvětví se nevyznám).

Prodejnu mají nejmodernější ze všech IT obchodů co jsem viděl v Praze. A zatím co jsem tam za ty roky řešil vždy bezproblémů. Kromě Alzy ještě nakupuji občas v Czech Computeru.
Castle, Pirates a Star Wars.

5o

Tak to je jasný konkurenčný boj o zákazníka. Neviem čo sa vám nepáči, veď čím viac predajcov a väčšia ponuka na trhu a hlavne v tomto čase je len výhodou. Nech si hovorí kto chce čo chce, mne teda konkurenčný boj vyhovuje. A hlavne na Slovensku kde dokonca aj Alza predáva a aj Lego.
Tak ja v prvom rade ďakujem Darthovi za informáciu a teraz idem kuknúť čo majú dobré pre mňa okrem LCD monitora, ktorý kupujem už asi rok.
Preto lebo Lego...

tazzy

V Alza.cz si začali vymýšlet doporučené ceny - 7744 - http://www.alza.cz/lego-city-policejni-stanice-d115070.htm
Dle Alzy je "Běžná cena" 2822,68 Kč přitom katalogová je 2499,-

otaznik

Citace od: tazzy kdy 25.04.2009, 11:06:42
V Alza.cz si začali vymýšlet doporučené ceny - 7744 - http://www.alza.cz/lego-city-policejni-stanice-d115070.htm
Dle Alzy je "Běžná cena" 2822,68 Kč přitom katalogová je 2499,-


Však je to "seriozní" obchod...

Ondrej

Citace od: otaznik kdy 25.04.2009, 11:55:29
Citace od: tazzy kdy 25.04.2009, 11:06:42
V Alza.cz si začali vymýšlet doporučené ceny - 7744 - http://www.alza.cz/lego-city-policejni-stanice-d115070.htm
Dle Alzy je "Běžná cena" 2822,68 Kč přitom katalogová je 2499,-


Však je to "seriozní" obchod...

Ale, víš kolik ušetříš oproti "běžné " ceně...

Ravenhorn

Ty jejich běžné ceny nekoukám, zajímá mě jen jejich cenu vs. ostatní konkurence.
Castle, Pirates a Star Wars.

S.t.a.l.k.e.r.

Citace od: 5o kdy 06.04.2009, 13:22:26
Tak to je jasný konkurenčný boj o zákazníka. Neviem čo sa vám nepáči, veď čím viac predajcov a väčšia ponuka na trhu a hlavne v tomto čase je len výhodou. Nech si hovorí kto chce čo chce, mne teda konkurenčný boj vyhovuje. A hlavne na Slovensku kde dokonca aj Alza predáva a aj Lego.
Tak ja v prvom rade ďakujem Darthovi za informáciu a teraz idem kuknúť čo majú dobré pre mňa okrem LCD monitora, ktorý kupujem už asi rok.
Konkurenčný boj nám asi nehrozí, keď všetci vychádzajú z odporúčaných predajných cien. Bolo by to iné, keby by sa našiel ďalší distribútor-i, až to by možno zamávalo cenami.

yoshimaka

Zdarec. Sleduje někdo soutěže na Alze? Momentálně tam běží https://kodyvkostkach.cz/ První týden to bylo o setu 10283, tento týden jsem ještě nenašel na IG nápovědu.
Lust och fägring stor

Foton

Zajímavý nápad. Ale nejde mi otevřít ten Alza instagram (v desktop Chromu)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Fricoolinek

#20
Ty témata, kde mezi posty je gap 14 let, jsou boží.  :laugh:  Jsem si už říkal, co blbnou s těma fake doporučenejma cenama a že napíšu, že je mi to ale vlastně jedno, když jsem sehnal na konci června Kovárnu s cenou s "2" na začátku a vona je to 14 let stará "aféra"....

yoshimaka

Tak po 3 kolech (ještě 3 zbývají) hlásím, že:
* se mi ještě ani jednou nepodařilo vyhrát tu konkrétní stavebnici (ale to se dá čekat)
* 3D prohlížení je pěkně na ho*no, zvlášť když si s tím někdo hraje, jakože se to hýbe
* nápověda, ve kterém setu hledat kód se na IG objeví až někdy po 15. hodině ve středu
* pokaždé po zadání kódu se mi objeví hláška, že je sice správný, ale nevyhrávám, tak ať si skočím na Alzu pro cenu útěchy (polybag Friends/krabička Friends/mikropolybag kachnička/ Dreamzz časopis ... podle toho, co obsluha zrovna chytne do ruky)
* mám dojem, že kdybych si na tu Alzu chodil každý den, tak každý den mi něco vydají (ještě nevyzkoušeno, nepřijde mi to fér, ani když jde o Alzu).

Pro ty, co si to chtějí vyzkoušet, tak tento týden je kód: 399594

Uvítám další zkušenosti
Lust och fägring stor

yoshimaka

#22
Tento týden si pospíšili... kód 276481

note: do cen útěchy přibyl polybag City 30588
Lust och fägring stor

yoshimaka

Tento týden je kód 145751 (Technic 42154 - Ford GT)...ale stále jsem nevyhrál :-(
Lust och fägring stor

yoshimaka

Tento týden je poslední kolo, kdo chce polybag "za návštěvu Alzy", tak kód je 739003 (set 21330 - Home Alone). Ve středu v době zveřejnění nápovědy jim nefugovalo zadání kódu, celkově mi ta soutěž přišla taková dost nedotažená. Ale pro ty, co mají Alzu za barákem a cestou se tam staví každý týden pro cenu útěchy, to jde. Dcerka si má s čím hrát, a já jsem alespoň poznal (snad) celý tým místních Alza prodejců. Na druhou stranu mají těch soutěží asi hodně, protože ani na základní otázky mi nebyli schopni odpovědět.
Lust och fägring stor

STARHAWK

Citace od: yoshimaka kdy 06.10.2023, 10:03:24Tento týden je poslední kolo, kdo chce polybag "za návštěvu Alzy", tak kód je 739003 (set 21330 - Home Alone). Ve středu v době zveřejnění nápovědy jim nefugovalo zadání kódu, celkově mi ta soutěž přišla taková dost nedotažená. Ale pro ty, co mají Alzu za barákem a cestou se tam staví každý týden pro cenu útěchy, to jde. Dcerka si má s čím hrát, a já jsem alespoň poznal (snad) celý tým místních Alza prodejců. Na druhou stranu mají těch soutěží asi hodně, protože ani na základní otázky mi nebyli schopni odpovědět.

Som si to mal vsimnut aspon o 15min skor. Ale diki, skusim zajtra zbehnut, mam ju pod oknami skoro, vyskusam ci im este nejake polybagy ostali. Mal som si to pozret skor, mohol som chodit kazdy tyzden :)