(Vlastní) Interaktivní Technic modely

Založil Měch, 25.10.2012, 16:20:24

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Měch

Máš možná pravdu, kabina je širší než by měla být, ale to je kvůli mechanismům uvnitř. Co se délky a výšky týče je to OK.

Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

branio

Tento model sledujem od prvých fotiek a musím povedať, že dychtivo čakám na každu ďalšiu fotografiu. V poslednom magazíne Hispabricks som videl podobný model lietadla, kde však takmer všetko oplátovanie jednoducho odignorovali a ako krídla, tak aj plášť lietadla riešili iba ako krivky. Spomenul som si na to, keď si spomínal, že krídla budú asi veľmi ťažké...

blindmelon

Široká mi nepřijde, no nechám se překvapit, třeba to zkresluje fakt, že předek už je dokončenej a zadek je zatím vlastně jen pár dílů.
Hezký den, Blindmelon

Měch

Jo, ten mám dopodrobna prostudovaný ;D Skoro jsem obšlehnul vysouvání kol, ale to jeho se do mého nedá nacpat.

To, že to mám oplátované je výhoda měřítka v jakém stavím, to je zase tak velké z toho důvodu,že uvnitř musí mít každá funkce svůj bezproblémový motor. Kdežto všichni ostatní si mohou dovolit mít spoustu funkcí na ruční pohon nebo pneumatiku např. klapky. Všem stačí 1 ozubené kolečko, kdežto já musím mít 3 motory.

Nejvíc jsem ale čerpal z tohohle: http://www.flickr.com/photos/26628840@N05/ ovšem pouze co se týče designu některých malých částí.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

William

Skoro bych věřil, že to bude lítat :)

Měch

Dovedl by někdo z vás zaplnit plochu křídla líp než já ? Nějak s tím pořád nejsem spokojený a líp se mi to nepodařilo.
(v mezeře vpravo nahoře bude ještě pár slope-bricků, to neřešte)
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

MeNadruhou

Citace od: malý Měch kdy 29.12.2012, 21:44:42
Dovedl by někdo z vás zaplnit plochu křídla líp než já ? Nějak s tím pořád nejsem spokojený a líp se mi to nepodařilo.
(v mezeře vpravo nahoře bude ještě pár slope-bricků, to neřešte)
No jestli nesejde na váze, doplnil bych to liftarmama, nasázenýma ve směru panelů 5*11 (díry v rovině křídla).
Zkusil bych ty panely naskládat možná jinak - ten krátký úplně  doprava dolů do rohu, a pak před něj další, schod vyplnit liftarmy a pak za ně dát panel.
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Měch

Takže stíhačka je hotová. Stačí jen dodělat elektroinstalaci.
Tady je menší ochutnávka. Další fotky musím ještě upravit. (zjistil jsem, že Malování mi už nedostačuje, budu se muset poohlédnout po nějakém gimpu)
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

William

Ha, Power miners! Bez toho se žádná úžasná stavba neobejde :)

Měch

Citace od: William kdy 09.01.2013, 19:32:51
Ha, Power miners! Bez toho se žádná úžasná stavba neobejde :)

Jsi těsně vedle, je to Star Wars ;)
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

blindmelon

#40
Ku*va, ten kokpit je ale pěknej, i ty trysky si nakonec vymák pěkně!  ;)

EDIT: Napadlo mě takové vylepšení, nebo možná spíš jiné řešení. Co na tom "sloupku" před druhým sedadlem, dát na vrchol díl a trubičku prostrčit skrz? EDIT editu. Nebo ještě do tohoto dílu osadit normální černý pin a ukončit trubičky v něm?



EDIT 2: Vylepšení! Místo toho černýho bushe ;D dát díl (viz níže) a konce trubiček ukončit v něm. Zbavil by si se tak té spojky nad přední částí, tedy pokud máš nějaké jiné trubičky, které by si mohl použít.



EDIT 3: Tak řešení "EDIT 2" podle LDD nefunguje, protože dílek neumožňuje zastrčit trubičku. Zároveň jsem se všiml, že díky tomu řešení, co jsi zvolil si docílil chtěného mírného oblouku, což by řešení v EDIT 2 neumožnilo. Zároveň jsem však přišel na myšlenku, že pokud by si nic nechtěl nic zásadnějšího měnit, tak místo axle spojky, použít černý pin (je menší) ke spojení trubiček v tom místě, co teď je.

V příloze řešení "E1" a neřešení "E2".
Hezký den, Blindmelon

Měch

Tak tady je slíbená porce fotek. Nějaké malé detaily ještě musím dodělat...jako třeba nahradit černé osky na křídlech šedými spojkami (jako na ocase), ale nemám na to momentálně díly.

PS: jedno křídlo pořád padá, tak mě napadlo nacpat tam natvrdo nějaký plech a matici, protože na tom kloubu co jste mi radili se to křídlo houpe na všechny strany a podpěry co tam mám se zohýbají taky (je to jen Lego).

Na posledních fotkách můžete vidět některé funkce.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Robbed

#42
Tak tohle je naprosto luxusní práce.

Myslíš, že to vydrží dlouhodobý provoz ? minimálně bych zvážil něčím promazat namáhané klouby ..

Měch

#43
Jsem v polovině dalšího projektu: tady je ochutnávka:
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Měch

Už se to trošku rýsuje, čekám na poslední díly.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

branio

#45
Citace od: malý Měch kdy 06.02.2013, 19:53:01
Už se to trošku rýsuje, čekám na poslední díly.

Parádna orca. Pamätám si na hru Command & Conquer, kde som s takými lietal :D


Měch

#46
Těsně vedle :D


Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Daniel

Tomcat je můj nejoblíbenější letoun, takže určitě palec nahoru! Vypadá to dost parádně, jen musím bohužel souhlasit s názorem, že kabina je moc velká...
Ale každopádně super a již se na tento obří model těším naživo ;).

peki

První prezentace MOC  na veřejnosti (v Boskovicích) logicky budila zájem.

Jean Vallette

Doufám, že sem Měchu hodíš i nějaké foto z Brna, kde Kocour dobyl vavříny vítězství. Jinak jakou letku sis vzal za vzor? Dle černých SOP odhaduji příslušnost k některé ze "smrťáckých" letek U.S. Navy, tj. buď VF-101 Grim Reapers nebo VF-84/103 Jolly Rogers..?

MeNadruhou

F14 doznala mezi Boskovicemi a Brnem mnoho změn, a to se na hlasování podepsalo  :) .
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Měch

Mám rozdělaný další projekt. Zatím je vepředu jen nástin masky, ale už by jste mohli uhodnout co za značku to bude.

Auto bude mít 6 funkcí: zatáčení (s pohyblivým volantem), vrtící fake motor, aby byl vidět bude se otevírat kapota, dvoje motýlkové dveře a sundávací střecha. Víc věcí mě nenapadá.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Mtron

#52
Dodge Viper ? nebo Mustang GTi
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Měch

Viper je správně, ale bude to jasnější až dodělám kapotu.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

MeNadruhou

Citace od: Jean Vallette kdy 26.02.2013, 00:37:29
Doufám, že sem Měchu hodíš i nějaké foto z Brna, kde Kocour dobyl vavříny vítězství. Jinak jakou letku sis vzal za vzor? Dle černých SOP odhaduji příslušnost k některé ze "smrťáckých" letek U.S. Navy, tj. buď VF-101 Grim Reapers nebo VF-84/103 Jolly Rogers..?

Fotka z brna by byla stejná, jen ji už mohli ovládat lidi sami ;)
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

blindmelon

Také jsem tipnul Viper - je vidět, že si tuhle část poskládal dobře. Mám ještě dva dotazy na toho Tomcata - jaká je cca hmotnost a kolik dílků to zhruba je?
Hezký den, Blindmelon

Měch

Hmotnost byla mezi 8-9 kg (je to celé duté) a počet dílků ti vážně neřeknu. Ale je tam přesně 80 ks LBG Liftarmu #15 a 36 ks LBG panelu 1x5x11 z Unimogu. To je tak jediné, co bych k tomu řekl.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

blindmelon

Citace od: malý Měch kdy 16.03.2013, 23:07:13
Hmotnost byla mezi 8-9 kg (je to celé duté) a počet dílků ti vážně neřeknu. Ale je tam přesně 80 ks LBG Liftarmu #15 a 36 ks LBG panelu 1x5x11 z Unimogu. To je tak jediné, co bych k tomu řekl.
Škoda, ten počet dílků mě zajímal asi víc, mám do budoucna "plány", tak jsem chtěl orientačne vědět. Přesto díky.
Hezký den, Blindmelon

peki

Citace od: malý Měch kdy 16.03.2013, 16:58:39

Auto bude mít 6 funkcí.  Víc věcí mě nenapadá.

Ne že by to bylo málo, to v žádném případě. Auto má třeba světla světla  ;)

Měch

Citace od: peki kdy 17.03.2013, 07:26:46
Ne že by to bylo málo, to v žádném případě. Auto má třeba světla ;)

Dobrá :D I'm on it.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!