Výstava Lipno nad Vltavou (2013)?

Založil mikes, 04.01.2012, 19:09:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Micho

Citace od: Cavelon kdy 23.01.2012, 08:05:37
Citace od: mirek kdy 22.01.2012, 20:23:29
Micho, tady je video:
http://www.youtube.com/watch?v=IPA8QZ1dhWw&feature=player_embedded#!

Tak som si pozrel, čo to ten Micho zase vymyslel. ::) ;D

Pravdu povediac - jediné, čo ma na tom ohúrilo, je veľkosť. Po detailnejšom preskúmaní mi to ale pripadá ako keby to bolo postavené z akýchsi megaBURPov a megaLURPov. >:D Zopár neustále krúžiacich vlakov po izolovaných okruhoch a niektoré sa pohybujú na môj vkus prirýchlo. Chýba mi tam poriadna trať, výhybky, zastavovanie, rozbiehanie a striedanie sa vlakov, lanovka, atď., proste technická invencia. Preto by som toto dielo zaradil skôr medzi krajinárske diorámy, než medzi koľajiská. Je možné tam objaviť pekné detaily, takže ako inšpirácia OK. ;)

Pokiaľ ide o spojenie s našou budúcou výstavou - odhliadnuc od toho, že toľko stavebného materiálu by sme pravdepodobne dohromady nedali, myslím, že určite máme na viac! Preferujem sofistikované stavby verne zobrazujúce (možnú) realitu a najmä kvalitu pred kvantitou. 8)

Kopec je iba v jednej časti, zvyšok je rovina. V princípe je to jednoduché, tak ako Peki navrhuje.  ;)

Keď však nemôžeme do kopca, tak poďme na dĺžku, tento rýchlovlak si to pekne mastí. Zrejme je to nové koľajivo, čo objednával Peki. Inak je okolo toho nejak ticho.  8)
http://www.youtube.com/watch?v=641Q0nafjBU&feature=related

AdamKo

#31
Citace od: Micho kdy 24.01.2012, 21:37:41Keď však nemôžeme do kopca, tak poďme na dĺžku, tento rýchlovlak si to pekne mastí. Zrejme je to nové koľajivo, čo objednával Peki. Inak je okolo toho nejak ticho.  8)
http://www.youtube.com/watch?v=641Q0nafjBU&feature=related

To kolejiště už tu bylo!
Pokud si vzpomínáš na úplné začátky MAERSK vlaku - možná ještě před jeho premiérou - tak tu myslím byl link, kde jezdil MOC MAERSK vlak s enormě dlouhým nákladem kontajnerů. V pozadí byl vidět i tento Thalys.

Domnívám se, že to kolejivo není to, co objednával Peki.
Jedná se o ještě další, jiné. Vyrobené francouzskými vláčkaři - podívej, koleje vypadají 100% nonlegově, jako klasické válcované I profily, tmavé upevnění kolejnic (takto by to snad nikdo jiný než modelář nevyrobil)!

Jednou jsem se proklikal na stránky francouzského lego trains fóra: http://www.freelug.fr/spip.php?article1368&lang=fr

Chairudo

Více nž rok na přípravu... to už budu snad mít i to Minas Tirith hotové  :)
Tak se také hlásím, vypadá to na velkou akci  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

nerow

Plánuji realistický model roubeného objektu Dlaskův statek.

Viz foto: http://www.craj.info/gallery/dlaskuv-statek1.jpg

gearcs

Těším se, že s hradařema doufám uděláme nějaký společný projekt? Škoda, že Ryxe svoje LEGO rozprodává...

P4tr1cius

#35
Sledujem, že to bude asi (doposiaľ) vrchol stavbarskej a výstavnej komunity z KOSTKY.org. Zjavne by nebolo od veci ísť tam na týždňovú dovolenku a v kľude si všetko pozrieť a konečne sa možno aj stretnúť s nejakými KOSTKYkamarátmi a spoznať sa osobne.

Doraz na Pekiho (keď to má všetko v rukách  ;)), či sa náhodou na akcii neplánuje niečo ako zraz Kostkárov? Uviesť presný dátum, aby sme dopredu vedeli termín kedy si rezervovať čas.  ;D

Anatyt

Tak... vzhľadom na to, že to bude až v roku 2013, tak je asi este čas si myslím. :P

P4tr1cius

Citace od: Anatyt kdy 25.01.2012, 22:19:39
Tak... vzhľadom na to, že to bude až v roku 2013, tak je asi este čas si myslím. :P

Frasa, a ja už som zajtra chcel urobiť rezerváciu.  ;D No nič, chvíľu ešte počkám.

Mičánek

Peki, posílám několik nápadů a pomocnou ruku se spoustou postaviček. Rád bych se účastnil  výstavy Lipno nad Vltavou 2013.

Lipno je také zimní rekreační středisko. Napadlo mě, že místo kolejiště s hradem, by se dalo udělat jednoduší kolejiště s kopcem na kterém by byla sjezdová dráha. Začínalo by to lesem, vedle lanovka se zasněženou sjezdovkou a uzavíral by to zase les.  Na vrcholu stanice lanovky a bouda s občerstvením. Dole pod kopcem nástupiště lanovky a nějaký boudy s občerstvením nebo model střediska. Všechny návštěvníky by přivážel z města (na druhé straně kolejiště), na nádraží vlak. Mohu sestavit několik desítek lyžařů a dalších postaviček.

Další inspirace kterou bych si troufnul realizovat je zamrzlé jezero na kterém se v zimě, až je dostatečně zamrzlé, vytvoří velká bruslařská dráha. Kdyby se mi podařilo získat dostatek průhledných desek (použity u mozaiky), postavil bych část tohoto zamrzlého jezera (2x1m). 

Mohu také zapůjčit postavené modely ze Star Wars na nějakou větší bitvu mezi klony a droidy. 

Luky1987

To s tou sjezdovkou je skvělý nápad ;)

peki

Citace od: Mičánek kdy 26.01.2012, 13:55:49
Napadlo mě, že místo kolejiště s hradem, by se dalo udělat ......

Přátelé, místa tam bude resp. je tolik že je prostor pro realizaci všech vašich nápadů.  U té lanovky by šlo udělat něco co bylo ve Svitavách  - pohyblivá kabinková lanovka.

Jinak bylo by fajn vymyslet co jak by se mohlo jednoduše pomocí PF motorů  (nebo běžně dostupných motorů na BL)pohybovat:
- vlak
- větrná elektrárna
- mlýn
- kolotoč

Cavelon

Citace od: peki kdy 26.01.2012, 14:21:00
Jinak bylo by fajn vymyslet co jak by se mohlo jednoduše pomocí PF motorů  (nebo běžně dostupných motorů na BL)pohybovat:
- vlak
- větrná elektrárna
- mlýn
- kolotoč

Veternú elektráreň Vestas máme doma už urobenú (Kitov patent). Točí sa aj keď nefúka. ;D

Mičánek

Citace od: peki kdy 26.01.2012, 14:21:00
U té lanovky by šlo udělat něco co bylo ve Svitavách  - pohyblivá kabinková lanovka.

Podle přiloženého videa v průvodci, tak tam mají sedačkovou lanovku a tak by asi nebylo vhodné dělat kabinkovou.

peki

Citace od: Mičánek kdy 26.01.2012, 14:58:16
Podle přiloženého videa v průvodci, tak tam mají sedačkovou lanovku a tak by asi nebylo vhodné dělat kabinkovou.

Budu vděčný za jakoukoliv funkční lanovku  ;D

Systematik

Citace
Citace od: peki kdy 26.01.2012, 15:03:55
Citace od: Mičánek kdy 26.01.2012, 14:58:16
Podle přiloženého videa v průvodci, tak tam mají sedačkovou lanovku a tak by asi nebylo vhodné dělat kabinkovou.

Budu vděčný za jakoukoliv funkční lanovku  ;D
Citace od: Mičánek kdy 26.01.2012, 14:58:16
Citace od: peki kdy 26.01.2012, 14:21:00
U té lanovky by šlo udělat něco co bylo ve Svitavách  - pohyblivá kabinková lanovka.

Podle přiloženého videa v průvodci, tak tam mají sedačkovou lanovku a tak by asi nebylo vhodné dělat kabinkovou.

Z každé strany kopce jednu?  :D

Colonel32

Leč otázka, kde je pierremu konec.

mirek

Citace od: peki kdy 26.01.2012, 14:21:00
Jinak bylo by fajn vymyslet co jak by se mohlo jednoduše pomocí PF motorů  (nebo běžně dostupných motorů na BL)pohybovat:
- vlak
- větrná elektrárna
- mlýn
- kolotoč
Kolotoč co byl v Roztokách na kolejišti, ale po zkušenostech právě z této výstavy upravený, můžu dodat.

Ryxe

Taktéž se hlásím, i když svou sbírku redukuji, něco menšího z Castle tématu na akci rád dodám :-)

Slick7

 Taky rád poskytnu své MOCi, vlaky, budovy, atd.

Legas

A Technic? Taky bych dovezl, ale jen oficiální modely 2007 - 2012 + něco z historie, kdyby byl zájem. Mám postavených asi 30 ks.
Největší sběratelská vášeň už opadla, ale stále rád stavím.

Togaran

Taky se předběžně hlásím. Moc rád se zůčastním, pravděpodobně jako součást Společného space projektu.


Citace od: znouzectnost kdy 22.01.2012, 22:28:31
Můžu přispět "trochou" space jako protiváha M:Tronovi báze. 200 space modelů + něco maličko mého tak když mi do toho nevtrhne dítě, rád se přidám . Jen nevím jestli vzít všechno nebo třeba jen 2-3 rody.
Děsí mě převoz takového množství lega.
Samozřejmě je třeba přivézt všechny rody, jinak by se některé mohly cítit uraženě :-D Když ne pro návštěvníky, tak pro mě! Takovou sbírku bych opravdu rád viděl na vlastní oči.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

peki

Citace od: Legas kdy 14.02.2012, 14:12:10
A Technic? Taky bych dovezl, ale jen oficiální modely 2007 - 2012 + něco z historie, kdyby byl zájem. Mám postavených asi 30 ks.

Určitě ano, ještě jsem ani nemluvil s Frantou (Svitavy) vzhledem k "nekonečnosti" prostoru a požadavku ahromáždit toho opravdu hodně by to mohlo být  v takových třech oblastech:
1) MOC, dioramata z továrních setů
2) představení zajímavých setů (částí sbírek) např.
- technic
- SW
- vlaky
- ???
3) lego sochy o Lega ( v jednání)

Legas

Pokud by Franta měl zájem se zúčastnit, pak my dva se můžeme vzájemně doplnit, respektive já můžu některými novějšími sety doplnit jeho úžasnou Technic sbírku  :)
Největší sběratelská vášeň už opadla, ale stále rád stavím.

JardaL

Jardal konečně po době delší také něco v dalším roce postavit. Se hlásit do týmu...
Piš holoubku piš, brzo zcepeníš.

komluk


nerow

Citace od: gearcs kdy 25.01.2012, 21:27:00
Těším se, že s hradařema doufám uděláme nějaký společný projekt? Škoda, že Ryxe svoje LEGO rozprodává...

Kdyby dopadl společný castle projekt, bylo by to super. Máš třeba už nějakou představu o jeho realizaci? Kdyby se třeba udělal průzkum, kolik hradařů by se určitě zúčastnilo, udělala se podle toho studie projektu...

Thrawn

Předpokládám, že do té doby bude Centauri II hotová, takže jí případně také nabízím na výstavu.
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

Tomik

Já bych se taky rád zúčastnil. Můžu nabídnout své alternativní modely z Technicu - cca 5 kusů, případně poskládat ještě něco speciálního pro tuto výstavu.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Měch

Pokud to dobře dopadne, tak by jsme si tam udělali s rodinou výlet a já bych mohl přivézt nějaké MOCy z Techniku. Odhadoval bych to tak na 10 - 12 kusů.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Patrik Koudelka

Ahojky všem,

pokud by byl zájem, můžu na výstavu nabídnout sety ze serie Scala (jen nevím, zda se tyto sety počítají ještě mezi Lego).
Případně doplním fotky, aby byla představa o co by šlo.

Patrik