Výstava Lipno nad Vltavou (2013)?

Založil mikes, 04.01.2012, 19:09:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

mikes

Vážení,

jsem majitelem rekreačního resortu v Lipně nad Vltavou přímo na břehu Lipenského jezera. Resort má kromě možnosti ubytování k dispozici i velkou víceúčelovou halu s velkým konferenčním sálem (vše na www.lipnopoint.cz). Každé léto se snažíme pro děti organizovat nějakou výstavu. Poslední dva roky jsme hostili výstavy IQ Parku Liberec. Nejdříve "Hry a klamy" a loni "Poznávej se". Vzhledem k tomu, že Lipno je v létě navštěvovanou oblastí především rodinami s dětmi, výstavy vidělo každoročně přes  5 tis. návštěvníků za 2 měsíce. Pro děti našich hostů každý rok v létě organizujeme zdarma stavění z LEGO kostek a nejlepší stavby odměňujeme nějakou drobnou LEGO pozorností. Máme i vlastní LEGO modely. Sám jsem velký fanda LEGO a s nyní 10 letým synem stavíme modely už roky. Prostě a jednoduše rád bych pro léto 2012 (červenec (popř. už června) - srpen) na Lipně uspořádal výstavu LEGO obdobného ražení jako byla nyní v Praze nebo kdysi v Roztokách (byli jsme se s rodinou podívat). Můžete se mi prosím někdo, kdo to organizujete nebo kdo s tím máte zkušenosti, ozvat?

Díky. 

po dohodě léro 2013 (peki)

peki

Provedena rekognoskace terénu  :o K dispozici je luxusní téměř nekonečný prostor. Akce by byla zajištěna finančně (doprava,nájemné atd. ), předběžný termín by byl asi konec školního roku zač. června +- (ideální pro školní výlety) - konec prázdnin +-

Akce jako taková by mohla být rozdělena do několika oblastí:
A) Kostky.org MOC za paravany jako v Roztokách  /Hračka-Hobby 2013/kolem dokola velké místnosti o rozměrech 20 x20 m (pokud by se to někomu zdálo málo místností je k dispozici více)
B) nějaké sochy přímo od Lega
C)  herní koutek, Eduxe  (majitel na doporučení od nás)

Dále hledá se stavitel, který by na zakázku postavil model areálu (podle fotek dokumentace) z materiálu majitele (+ sehnaní potřebného materiálu). Měřítko by bylo ještě k diskusi.

Svým způsobem by mělo jít o Mega akci na jejíž přípravu bychom měli něco přes rok. Vyžadovalo by to užší spolupráci s Legem, o kterou se zatím majitel areálu marně pokoušel.





Luky1987

Hlásím se na stavbu MOCů, zapůjčení továrních setů které vlastním i na stavbu areálu >:D

Cavelon

Citace od: peki kdy 20.01.2012, 17:23:43
akci na jejíž přípravu bychom měli něco přes rok

V prvom príspevku sa píše o lete 2012 a dovtedy je už iba pár mesiacov, nie "niečo vyše roka"...

Mtron

Bude mi potěšením přivést to nejlepší z Mtronu k Lipnu. Klidně i 5 m2 :-)

MTRON OUT
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Hardegon

Taky se přidám, jak jen to bude možné. A pokud Luky bude chtít, klidně přiložím i dvě pomocné ruce ke stavbě areálu.  ;)

Ivansliz

Teda, do roku 2013 je dlouhá doba, tak snad za tu dobu vymyslím i něco nového.  ;) Samozřejmě počítejte i se mnou.  8)
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

linhi

Také bych se rád účastnil téhle akce,nějaký menší hrad dám dohromady :-)
Jinak když je to takhle u vody tak by v rámci akce mohl jezdit Vasykův parník okružní jízdy  >:D

peki

Citace od: Cavelon kdy 20.01.2012, 18:02:17
Citace od: peki kdy 20.01.2012, 17:23:43
akci na jejíž přípravu bychom měli něco přes rok

V prvom príspevku sa píše o lete 2012 a dovtedy je už iba pár mesiacov, nie "niečo vyše roka"...

Upravil jsem i první příspěvek, aby to bylo úplně zřejmé. Bavíme se o akci na rok 2013. O akci která by měla být (pokud se do toho dáme všichni) + domluvíme spolupráci s Legem, něčím mimořádným.  Prostory jsou velké, podle našich možností zaplnit plochu (ala Roztoky) vzniknou zástěny/podstavce. Bude vyřešena doprava exponátů.

Toto by byla hlavní akce kostek na 2013. Zkusil bych se co nejdříve spojit s kolegy z Rakouska (na Lipno to z Rakouska není tak daleko)

 

Cavelon

OK, tak to je fajn, že na to bude dosť času v kľude niečo solídne postaviť. :D

Ak by bol záujem o automatizované koľajisko s rozmermi cca 15x2 m, tak si prosím zarezervovať príslušnú plochu. Pracujeme spolu s Kitom na novom modulárnom exponáte postavenom podobným štýlom ako v Banskej Štiavnici, ale ešte väčšom a precíznejšie prepracovanom, pokiaľ ide o detaily aj automatizáciu. Počítame samozrejme zase aj s Michovým materiálom a s jeho pomocou (po včerajšom telefonickom rozhovore s ním). :)

Micho

Citace od: Cavelon kdy 21.01.2012, 15:01:24
OK, tak to je fajn, že na to bude dosť času v kľude niečo solídne postaviť. :D

Ak by bol záujem o automatizované koľajisko s rozmermi cca 15x2 m, tak si prosím zarezervovať príslušnú plochu. Pracujeme spolu s Kitom na novom modulárnom exponáte postavenom podobným štýlom ako v Banskej Štiavnici, ale ešte väčšom a precíznejšie prepracovanom, pokiaľ ide o detaily aj automatizáciu. Počítame samozrejme zase aj s Michovým materiálom a s jeho pomocou (po včerajšom telefonickom rozhovore s ním). :)

Samozrejme. Nech to stojí za to, keď už do Lipna pôjdeme.   :D

šipka

také bych se s dovolením přidal. Něco do té doby určitě vznikne.

Colonel32

Citace od: šipka kdy 21.01.2012, 19:41:02
také bych se s dovolením přidal. Něco do té doby určitě vznikne.

Vem to co už vzniklo. Na výstavy je to ideální.

BlueRose

Pokud i zde by byl zájem o model z Dupla, tak ano - i ve větším rozsahu než v Roztokách.

peki

Citace od: BlueRose kdy 22.01.2012, 01:29:41
Pokud i zde by byl zájem o model z Dupla, tak ano - i ve větším rozsahu než v Roztokách.

Je určitě zájem i o Duplo  ;)

Micho

Už dlhšie pokukujem po tomto koľajisku, ktoré by mohlo byť inšpiráciou pre naše. Možno nie až tak vysoké, je to veľmi veľa stavebného materiálu, vytvára to však veľmi zaujímavý kolorit. Väčšia časť plochy je rovina, pohorie je sústredené do jednej časti. AK by sme sa dali dokopy viacerí stavitelia a rozdelili to na sekcie, tak by z toho aj mohlo zapršať a niečo byť.  :D
http://www.mocpages.com/moc.php/72542

mirek


šipka

#17
Citace od: Colonel32 kdy 21.01.2012, 21:36:18
Citace od: šipka kdy 21.01.2012, 19:41:02
také bych se s dovolením přidal. Něco do té doby určitě vznikne.

Vem to co už vzniklo. Na výstavy je to ideální.

Když už půlka je dobyvateli zničena, druhá padne co nevidět. Času je dost. Tohle by se blbě převáželo.

znouzectnost

Můžu přispět "trochou" space jako protiváha M:Tronovi báze. 200 space modelů + něco maličko mého tak když mi do toho nevtrhne dítě, rád se přidám . Jen nevím jestli vzít všechno nebo třeba jen 2-3 rody.
Děsí mě převoz takového množství lega.

Cavelon

Citace od: mirek kdy 22.01.2012, 20:23:29
Micho, tady je video:
http://www.youtube.com/watch?v=IPA8QZ1dhWw&feature=player_embedded#!

Tak som si pozrel, čo to ten Micho zase vymyslel. ::) ;D

Pravdu povediac - jediné, čo ma na tom ohúrilo, je veľkosť. Po detailnejšom preskúmaní mi to ale pripadá ako keby to bolo postavené z akýchsi megaBURPov a megaLURPov. >:D Zopár neustále krúžiacich vlakov po izolovaných okruhoch a niektoré sa pohybujú na môj vkus prirýchlo. Chýba mi tam poriadna trať, výhybky, zastavovanie, rozbiehanie a striedanie sa vlakov, lanovka, atď., proste technická invencia. Preto by som toto dielo zaradil skôr medzi krajinárske diorámy, než medzi koľajiská. Je možné tam objaviť pekné detaily, takže ako inšpirácia OK. ;)

Pokiaľ ide o spojenie s našou budúcou výstavou - odhliadnuc od toho, že toľko stavebného materiálu by sme pravdepodobne dohromady nedali, myslím, že určite máme na viac! Preferujem sofistikované stavby verne zobrazujúce (možnú) realitu a najmä kvalitu pred kvantitou. 8)

Hana129

Tak mi se víc líbilo  kolejiště z BŠ než tady toto, ta skála mi tam nějak moc nesedí, nejzajímavější jsou asi ty rozměry.

mirek

Také bych nešel do žádných extrémů. Cavelonovo kolejiště z BŠ doplněné o výtvory dalších nadšenců
vidím jako vynikající řešení. V "jednoduchosti" je krása.

peki

#22
Citace od: mirek kdy 23.01.2012, 08:59:50
Také bych nešel do žádných extrémů. Cavelonovo kolejiště z BŠ doplněné o výtvory dalších nadšenců
vidím jako vynikající řešení. V "jednoduchosti" je krása.

Nefungoval mi odkaz, takže nevím. Ale na základě zkušenosti z KŽ je kolejiště nutné stavět tak aby se dalo udržovat:
- je možné (snadno) čistit koleje
- nekomplikovaný provoz (na jednom okruhu jeden vlak, vedlejší kolej jeden vlak, co nejméně jezdit pře výhybky)
- zamyslet se nad koncepcí, bude to pro děti = hodně věcí na ovládání, pokud vlak zmizí v tunelu pod skálou nebo jede dlouho za městem děti jsou z toho rozpačité. Tím neříkám že by se neměli dělat dlouhé tratě.
- žádné stoupání, mimoúrovňové křížení řešit jako v KŽ rovnoběžné roviny


kamil

Z 80% vlastním CITY a CREATOR sety, tak nejakou vlastnou budovou alebo vozidlom môžem prispieť.

Robbed

Určitě se taky rád zúčastním, buď už s něčím co mám postavené (terminator např.), nebo s něčím komplet novým.

AdamKo

I já rád přispěji i svým kolem do depa  :)

(A třeba to bude motivovat i projekční oddělení, aby neuslo na vavřínech.)

Micho

Peki, túto výzvu beriem a teším sa na ňu. Bude to super hra. Už aj uvažujem, že si urobím rodinnú dovolenku na Lipne. Už sme s manželkou pozerali na možnosti ubytovania a čo tam všetko je ...  8)

Mám aj myšlienku napojiť na Lipno slovenskú výstavu. Všetko bude postavené, tak niečo by sa dalo snáď na Slovensko presunúť na jesennú výstavu. Mám stálych priebežných záujemcov o dlhodobé výstavy.   ;)

Navrhujem Peki, aby si vytvoril už nadradený thread na Lipno na úrovni ostatných výstav - Praha, Brno ... aby sme mohli vytvárať podradené thready k jednotlivým témam a diskutovať v nich naše konkrétne návrhy. 
http://www.kostky.org/forum/index.php?board=32.0

peki

Citace od: Micho kdy 24.01.2012, 19:07:31
Mám aj myšlienku napojiť na Lipno slovenskú výstavu. Všetko bude postavené, tak niečo by sa dalo snáď na Slovensko presunúť na jesennú výstavu. Mám stálych priebežných záujemcov o dlhodobé výstavy.   ;)


Určitě rád pomůžu s akcí na Slovensku   ;) Na tom Lipně je to fungl nový areál, je tam dokončovaná obří cyklo stezka která je v noci osvětlená. Areál je koncipován pro rodinu s dětmi, všude čisto "voní"novotou.

Výstava naších MOC by byla v jedné hale na benbington/pinčes http://www.lipnopoint.cz/cs/o-arealu/foto-a-video je to asi 3 video o sportovištích. Ta hala má 20x20 m . Místa je pochopitelně více (2 haly, 3 haly ....  >:D ).  Vše by bylo za zástěnou jako v Roztokách/KŽ.


linhi

Možná lepší než platba za exponát by bylo ubytování ne jeden víkend zdarma :-)

peki

Jinak chtělo by to mimo jiné nějaké pohyblivé (ovládané tlačítky) věci  přez PF motory, nové nápady jako např zde