(Vlastní) Veselé akvárium

Založil Petronel, 22.10.2017, 19:22:16

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Petronel


foto by: Emil Emilovič


Trochu se spožděním, ale přece! Představuji vám své akvárko, které jste možná již viděli na výstavě v Olomouci.
Mořský svět mě vždycky přitahoval a již dlouho jsem měl chuť si z něj něco postavit.
Dal jsem si nakonec za cíl vytvořit model mořského akvária tak, aby stavění bavilo mě a výsledek poté ostatní. To znamená, že jsem nebazíroval na tom zda vše přesně takto vypadá a existuje, jestli rybičky mají přesnou správnou velikost, barvu... a naopak jsem tomu dal ještě takový veselejší nádech. Rybky mají očička a je tam i jedna bláznivá chobotnička a hvězdice.  :D

Výsledek ohodnoťte sami.
Zde je odkaz na provizorní galerii
Mám v plánu akvárko ještě v klidu někdy pořádně nafotit včetně všech detailů než to dám na flickr.

Jinak za úvodní fotku děkuji Hačislavovi. Má jich v tomto albu ještě několik, také se můžete podívat.

A dále moc děkuji Izabelle a Chairudovi, že mi na výstavu zajistili akvárium z plexiskla vyrobené na míru!
Ono totiž akvárium bez akvária není moc akváriem. >:D Navíc díky tomu jsem mohl i želvy, medůzy a žraloka zavěsit nad útes.
Do nějaké další výstavy hodlám udělat ještě nějaké další potvůrky k zavěšení, vaše tipy jsou vítány!

Jinak vše co v akváriu vidíte jsem vymyslel sám (občas s radami přítelkyně ;)), nic není převzato, pouze některé tvory jsem tvořil s pomocí reálných či jiných fotek.
A musím ještě říct, že toto bylo asi nejpestřejší a nakonec možná i nejzábavnější dílo co jsem kdy stavěl!
Bylo totiž fajn, že když už mě nebavilo tvořit to nekonečné členité skalisko a vymýšlet co a jak a jaký bude přesný tvar, mohl jsem s tím seknout a jít vymýšlet korály a jiné rostliny. Během toho mi blýskl nápad na tvar nějaké rybky a šel jsem stavět tu... a tímto postupem jsem měl rozpracováno třeba pět, šest mořských tvorů a postupně s rostoucím útesem všechno dovymýšlel a současně dotvářel. Pro mě to tedy bylo takové tvoření několika desítek různých MOCů najednou.

   

PS: A nezapomeňte, že mořský svět je velkolepý a nebude nejspíš nikdy celý prozkoumán a zmapován, stále lidé objevují nové a nové druhy co v něm žijí. Takže pokud v mém akvárku vidíte nějakou potvoru, která se vám nezdá, moje odpověď pro vás bude "ne, to není žádná sci-fi smyšlená ryba, pouze je jen ještě neobjevená. :D

Petronel

#1

Na výstavě v Olomouci
toto akvárium bylo zároveň i jako soutěžní stanoviště pro děti.
Měl jsem proto připravenou spoustu otázek pro každého z nich.
Navíc ne všechny jen pro děti!
12 otázek bylo pro ty malé/nejmenší, jako např. "kolik nožiček má krab", "jak se jmenují dvě rybičky, které hrály ve filmu", "kolik je v akváriu rejnoků", "kolik mušlí je v akváriu", "kolik cípů (nožiček) má hvězdice"....
8 otázek pro starší děti, jako např. "výjmenuj 6 živočichů z akvária, kteří nepatří mezi rybičky", "kolik zubů má muréna vykukující ze skály"....
a pak jsem měl i
7 speciálních otázek pro přítomné kostkaře-afoly, kteří měli zájem. Jako např. "najdi a výjmenuj 5 jednoúčelových dílků využitých nevšedním způsobem", či "Jaký dílek z akvária byl výhradně v Lego setech Piráti z Karibiku", "...v Lego setech Star Wars" Znáte odpověď? >:D I podle fotek se to dá rozklíčovat.



Otázku "kolik je v akváriu celkem všech mořských potvor dohromady" jsem si však netroufal, protože i sám jsem už měl problém to spočítat. Je to něco kolem/přes 40ks.
Rostlin a korálů je tam přesně 20 typů a to nepočítám všechny ty náznaky z 1x1 plate či slope...

Tak snad se vám akvárko líbí, určitě bude k vidění ještě na nějaké výstavě!

Jonas

Máš to moc hezké.
Hlavně barvy korálů působí hodně realisticky a konečně tak vidím využití pro všechny ty dílky v pastelových barvách ze setů Friends a Elves.
Jonas - Můj Brickshelf

milanv

Skvělé! Jsem rád, Petře, že jsi dal akvárko taky na fórum. Je to krásně barevné pokoukáníčko.
Pán na Žlutém hradě

Pool

Vskutku povedené dílo, hlavně co se týče tolika rozličných rybiček a tolika rozličných živočichů a rostlin.

matka

Vážně pestré, pořád je na co se dívat. U mě jsi zabodoval spoustou nápadů na použití hodně netradičních dílů.
Paní na Žlutém hradě

otaznik

Tak tohle je naprosto boží.
Za mě jedna z nejlepších věcí, co jsem tu za poslední čas viděl - skvělý nápad i realizace. Uměl bych si toto představit jako stálou kulisu u mě doma. Opravdu perfektní.

Vasyk

Klobouk dolů, moc hezký a hlavně něco nového neokoukaného, dobře ty !!

Martins

Úžasné, je to fakt akvárko! Člověk se od toho nedokáže odtrhnout... a až to v budoucnu rozpohybuješ a rozsvítíš, to teprve bude něco.. :D

peki

Perfektní nápad. Parádní zpracování. Coby akvarista jsem si MOC náležitě vychutnal, stejně jako davy návštěvníků na výstavě v Olomouci. Nevím jestli máš v opravdu v plánu nějaké světlo/pohyb. Tady bych to nechal tak jak to je, protože je to opravdu supr.

Možná by to mohl být (někdy v budoucnu) námět na společný projekt, se kterým by se mohlo vyjet za hranice.

HD

Smekám, takto nějak si představuji zhmotnění pojmu "hravost".  :D (a to nevím, co bych mu říkal naživo)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Petronel

Moc díky za komentáře, vážím si jich!

Citace od: Martins kdy 23.10.2017, 08:54:04
..až to v budoucnu rozpohybuješ a rozsvítíš, to teprve bude něco.. :D
Jasně a celé zaleju slanou vodou...  :P
Citace od: peki kdy 23.10.2017, 13:40:43
Nevím jestli máš v opravdu v plánu nějaké světlo/pohyb. Tady bych to nechal tak jak to je, protože je to opravdu supr.
Ne, to opravdu nemám v plánu. Ale přemýšlím nad tím zavěšením modelu "alá filtrace" jak jsme se bavili, napadlo mě to už při stavbě. Plus zkusit nějaký náznak bublinek, ale uvidíme...  ;)

Co bych chtěl ale ještě určitě doplnit je zavěsit alespoň ještě nějakou mořskou potvoru nad útes. Tipy jsou vítány. ;)

Hana129

Fakt výborně zpracováno. Akvárko jsem měla v plánu do Hlučína, ale už jsme nestihla dodělat, ale toto je fakt parádní. A mám aspoň co okoukávat.

Loni v kroužku jsme dělali  s dětmi mořský svět - samozřejmě to nevypadalo takto, navíc to bylo děláno v krabici, ale jako projekt pro stavění s dětmi  to bylo  výborné téma.