Lego Technic Boskovice (Mindstorm) 2012

Založil Legas, 10.01.2011, 08:40:37

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

tRilobit

Jo, už to mám s rodičema domluvený, a místo buggyny bude trial truck na jeden kanál, takže by to mohlo vyjít.
Na to existuje jediná odpověď : "No L0L :D"

Měch

Kanálů bude opravdu hodně - 8043 (2x) 8275(2x) + můj Pelican (3x) a nějaké MOCy ostatních...budeme prostě na sebe volat co používáme a na jakém kanálu.
("Kdo používá *2 ať ji vypne- já si tu bagruju.", "Teď mi nechte *3 a *4, chci předvést buldozer." apod.)

A mám organizační otázku: jak to vydíte po skončení vystavy, jak dlouho se bude balit a půjde se to někam zapít  ;) ??
A tRilobit se mě ptal jak to bude s honorářem za výstavu.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Hardegon

Citace od: tRilobit kdy 02.02.2011, 17:22:31
Není potřeba nic extra, ale dobrovolné stání celý den a představování modelů doslova "nenažraným" lidem je vyčerpávající, i když zábavné tak energii to sežere takže odměna se šikne.

Slovo "dobrovolné" získává nový význam.  :o

tRilobit

#33
Tak je to napsáno divně, já nad tím zrovna nejvíc nepřemýšlím.
+Ještě mám k dizpozici nějaké motory a 1 receiver, tak jestli by nebyly nějaké návrhy.
+Ten návrh na honorář se chtěl zeptat i měch, mě o to zase tolik nejde, jen tak pro info, lidi bavím rád takže jestli to budu dělat za 20korunu nebo ne tak aspoň ta radost lidí je takový honorář...
+supercar je nejistý, ale zkusím něco vymyslet.
Na to existuje jediná odpověď : "No L0L :D"

MeNadruhou

Citace od: Hardegon kdy 02.02.2011, 17:30:39
Citace od: tRilobit kdy 02.02.2011, 17:22:31
Není potřeba nic extra, ale dobrovolné stání celý den a představování modelů doslova "nenažraným" lidem je vyčerpávající, i když zábavné tak energii to sežere takže odměna se šikne.

Slovo "dobrovolné" získává nový význam.  :o


No, třeba já potřebuju nakoupit pár kabelů, a sám dobře víš, že to je ranec, tak se mi odměna také hodí. A řekni mi proč dobrovolně a odměna spolu nejdou dohromady? Já jsem třeba dobrovolný hasič, a odměny (a stejně vše zase postupně vrátíme do jednotky ;D ) dostáváme pravidelně. Ale tyhle záležitosti bych radši řešil až na místě, a je to věcí Legase.

Citace od: MeNadruhou kdy 19.01.2011, 15:46:13
Bylo by možný půjčit mi comand centrum? (jedno která verze)-  jedno mám, mohl bych postavit roboruku tadytu http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=4565515(6 motorů) a mohla by běžet automaticky)

Takže Comand center mi půjčí p. Mičánek, a stavba roboramene už započala, a bude nakonec žluté. Sklopka už se dočkala také částečné úpravy (přemístnění příjmačů z "pod auta" kde byl problémový příjem (zjištěno v hospodě) za kabinu). Taktéž nálepky na F1 a F1 už mám taky nějak naplánované.
Dál čekám na dodávku PF dílů, protože dál bez nich stavěti nemohu.

Dál, budeme nějak tématicky modely řadit k sobě, nebo každej má svý políčko?

A jako poslední, co takhle TechBall? (kdyžtak si přiobjednám dva M motory) ( 4 vozítka a každé z nic jen dva motory rozměr např 20*20studů)
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Hardegon

Citace od: MeNadruhou kdy 02.02.2011, 20:46:44
No, třeba já potřebuju nakoupit pár kabelů, a sám dobře víš, že to je ranec, tak se mi odměna také hodí. A řekni mi proč dobrovolně a odměna spolu nejdou dohromady? Já jsem třeba dobrovolný hasič, a odměny (a stejně vše zase postupně vrátíme do jednotky ;D ) dostáváme pravidelně. Ale tyhle záležitosti bych radši řešil až na místě, a je to věcí Legase.

Nikdo snad nikoho nenutí kupovat díly jen pro tuhle akci (které by sis stejně asi nakonec nechal). Podobnou akci už jsem taky absolvoval a na konci předložit účtík, co jsem musel koupit, mě nenapadlo. Nemluvě o Roztokách, které stály hodně, ale protihodnotu jsem hledal jinde než v peněženkách pořadatelů.  :-\

Legas

Tož tak. Pronájem sálu je 10 000 Kč. Jelikož jsem zaměstnanec naší organizace a akce je pod křídly naší organizace, nájem se nepočítá, ale akce musí něco vydělat na topení, elektřinu a správce / pokladníka. Proto vstupné. Moje vedoucí podle celkové tržby usoudí, co bude stačit na provozní náklady (mluvila o 2, 3 tisících) a zbytek by rozdělila mezi vystavovatele. Čili je v mém zájmu přilákat co možná nejvíce lidí a současně mít co nejméně vystavovatelů s co nejvíce modely, aby každý nedostal jen dvacku. Upozorňuji, že jsem sice organizátor a že těm vybraným penězům šéfovat nebudu, je to věc vedoucí kulturního střediska. Ale rád bych, aby vše dobře dopadlo a každý vystavovatel dostal alespoň na cestu (v horším případě), v lepším i na nějaké to LEGO.

Ale rozhodně tahle výstava není koncipovaná na "musíš si nakoupit dílky, jestli chceš vystavovat". Tahle akce hlásá "přivez ukázat, co máš, jestli chceš".

Po akci se snad dokážeme do hodiny pobalit a vyrazíme to zapít. Před akcí ještě se všemi proberu, kdo bude spěchat domů a kdo bude chtít do hospůdky. Zamluvím stůl.
Největší sběratelská vášeň už opadla, ale stále rád stavím.

tRilobit

#37
Zkusím domluvit někoho ze třídy atp. známé jestli by někdo nedojel.
EDIT: Ne, vím že některé bavilo se projíždět mýma autama ale nemají na to prostě fondy, a taková výstava by je bavila.
Na to existuje jediná odpověď : "No L0L :D"

Legas

Citace od: tRilobit kdy 02.02.2011, 21:21:47
Zkusím domluvit někoho ze třídy atp. známé jestli by někdo nedojel.

Sice záleží na každé hlavě, ale zas tak přehánět to nemusíš  :)
Největší sběratelská vášeň už opadla, ale stále rád stavím.

Robbed

Tak po domluvě s Legasem jsem se rozhodl, že dotáhnu Terminatora.

MeNadruhou

#40
Legas_i máš už něco co budeme bagrovat? Nebo víte někdo o něčem rozumným (piliny písek a podobně ne-e), co by se dalo snadno sehnat?
Mě by se líbilo tohle:
" Pěnové elementy v neposlední řadě stojí za zmínku možnost použití tzv. pěnových elementů, nejčastěji ve tvaru písmene S. Nejčastěji se s nimi můžeme setkat při zasílání dražší elektroniky a a nebo různých drobností.
"
Jestli víte kde to sehnat, jsem pro.

EDIT: Našel jsem tadyhle toto odkaz, ale je toho trochu moc (500litrů za 500kč), nám by mohla stačit tak 100litrů
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Legas

Citace od: MeNadruhou kdy 07.02.2011, 22:44:58
Legas_i máš už něco co budeme bagrovat? Nebo víte někdo o něčem rozumným (piliny písek a podobně ne-e), co by se dalo snadno sehnat?
Mě by se líbilo tohle:
" Pěnové elementy v neposlední řadě stojí za zmínku možnost použití tzv. pěnových elementů, nejčastěji ve tvaru písmene S. Nejčastěji se s nimi můžeme setkat při zasílání dražší elektroniky a a nebo různých drobností.
"
Jestli víte kde to sehnat, jsem pro.

EDIT: Našel jsem tadyhle toto odkaz, ale je toho trochu moc (500litrů za 500kč), nám by mohla stačit tak 100litrů

Ještě jsem se nad tím více nezamýšlel. Zatím řeším propagaci. Domluvil jsem se s místním hračkářstvím z Boskovic, které prodává velmi slušné množství Lega, aby k prodaným hračkám (a k Legu obzvlášť) přidávali letáčky na výstavu.

Dále jsou na všech 3 školkách, 3 základkách a 4 středních školách umístěny plakáty na výstavu, do některých jsem poslal přímo do konkrétních tříd i letáčky.

Spojenectví s místním Muzeem zafungovalo, takže expozice zemědělských strojů bude otevřena 26. 2. od 13.00 do 17.00.

Muzeum Boskovicka je nakloněno udělat výstavu Lega jako byla ve Svitavách, Brně, Roztokách a to buď na podzim 2011, nebo leden, únor 2012. Já jsem ochotný se o to starat. Teď jde jen o to, kdo z kostkařů by byl ochotný se připojit. Dávám tu informaci sem k zamyšlení.

Natáčím upoutávku pro místní TV a pro youtube, ale nevím, nevím, jak se mi povede. Minimálně 2 dny mi to ještě potrvá.

Zábrany od muzea mám slíbené, takže před stoly by měly být ještě provazy.

Teď  tedy co bagrovat + plánek výstavní plochy. Vrhnu se na to zítra.
Největší sběratelská vášeň už opadla, ale stále rád stavím.

Rhox

Nakonec sem se 26. uvolnil, takže mám možnost dovézt nějaký 9V vlaky....byl by prostor?

Měch

Ten polystyren na bagrování můžu obstarat. Mamka říkala, že toho má v práci hromady, takže jestli si na to vzpomenu tak vezmu krabici. Myslím že takových 50 - 100 l musí stačit.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

MeNadruhou

#44
Citace od: malý Měch kdy 09.02.2011, 17:15:39
Ten polystyren na bagrování můžu obstarat. Mamka říkala, že toho má v práci hromady, takže jestli si na to vzpomenu tak vezmu krabici. Myslím že takových 50 - 100 l musí stačit.

Jsou to ty  "S" co se sypou do krabic? Já jen pro jistotu, jestli by to totiž byl úplně normální polystyrén (kuličky), tak by bagry a buldozery vypadaly jako ze sibiře, protože statickou elektřinou by se nalepily úplně všude.

Edit: Už mám postavené roborameno, červený buldozer 2L28, náklaďák už je taky ready. Comd.centr. mám přislíbeno od Stambiho.
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Měch

Jasně, jsou to ty "S" nebo "8". Teď to tam ale nemají, ale když to přijde tak mi to schovají.
Kuličkový polystyrén je pěkné svinstvo, to bych se ani neodvážil navrhnout  ;D
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

MeNadruhou

tak to udělám buldozeru i radlicu (moc kostek mi nezbylo, tak uvidím co stluču)
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Legas

Citace od: Rhox kdy 09.02.2011, 16:39:02
Nakonec sem se 26. uvolnil, takže mám možnost dovézt nějaký 9V vlaky....byl by prostor?

Nějaký prostor by byl. Ale kolik toho dovezeš, kolik potřebuješ prostoru?
Největší sběratelská vášeň už opadla, ale stále rád stavím.

Legas

Citace od: malý Měch kdy 09.02.2011, 17:40:14
Jasně, jsou to ty "S" nebo "8". Teď to tam ale nemají, ale když to přijde tak mi to schovají.
Kuličkový polystyrén je pěkné svinstvo, to bych se ani neodvážil navrhnout  ;D

To by byla paráda, kdyby jsi to dovezl. Vezmu pro jistotu na bagrování nějaké kostky z jiných stavebnic. A uvidíme na místě, co použijeme.
Největší sběratelská vášeň už opadla, ale stále rád stavím.

DeXeD

Já bych taky přijel na výstavu, ale jen s jedním modelem (pouštní kraken), nic nechci, pro mě je hlavní, že budu moct svůj model vystavit :)
Byl bych, rád kdyby jste mi laskavě políbili pr***. :)

Rhox

Citace od: Legas kdy 09.02.2011, 21:57:18
Nějaký prostor by byl. Ale kolik toho dovezeš, kolik potřebuješ prostoru?
Pokryju klidně jeden, dva stoly. Dovezu nějaký vagony za MeNaDruhou Emeralda a sám ještě jeden vlak...

MeNadruhou

#51
Citace od: Rhox kdy 12.02.2011, 10:48:49
Citace od: Legas kdy 09.02.2011, 21:57:18
Nějaký prostor by byl. Ale kolik toho dovezeš, kolik potřebuješ prostoru?
Pokryju klidně jeden, dva stoly. Dovezu nějaký vagony za MeNaDruhou Emeralda a sám ještě jeden vlak...
Mám jen PF koleje. Pokud budeš mít 9V tak si musíš vzít koleje a trafo a dvě výhybky. já mám jen PF a PF výhybky( a na těch by se ti vlak zastavil, nejsem si jist zda by to přejel setrvačností) .
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Měch

Chci postavi Trial truck, ale nemám 5x http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=32293 které jsou pro stavbu nutné.
Byl by někdo tak moc hodný a přinesl by je na výstavu?? Večer vrátím.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

MeNadruhou

Citace od: malý Měch kdy 12.02.2011, 15:44:41
Chci postavi Trial truck, ale nemám 5x http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=32293 které jsou pro stavbu nutné.
Byl by někdo tak moc hodný a přinesl by je na výstavu?? Večer vrátím.
Mohl bych ti půjčit dvě, ostatní mám na formulích
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Legas

Tak po výstavě je v Boskovicích poptávka, je možné, že bude solidní nával, hodně se o tom mluví.

Během dneška a následujících dvou dnů musím vyřídit všechno, co je na výstavu potřeba, protože pátek 18. 2. v 16:00 odjíždím pracovně do Francie a k internetu se zřejmě vůbec nedostanu až do příštího pátku před výstavou, kdy dorazím mezi 17.00 - 20.00. Čili teď je poslední možnost řešit jakékoli drobnosti.
Největší sběratelská vášeň už opadla, ale stále rád stavím.

Měch

Mám otázku:
nemám moc zkušeností s těmahle akcema, ale budou si moct lidi na modely šahat? Nebo tam bude mezi stolem a davem zábrana a na požádání vystavující předvede, co model umí ??

Já mám právě všechny modely funkční-na baterky a nemůžu naráz obsluhovat víc než jeden.
Nebo to bude tak, že mezi vystavovatelem a davem bude stůl s modely a lidi s s nima budou hrát ??

Ptám se hlavně proto, že některé modely potřebují strašně moc místa na ježdění (např. moje RC auto aspoň 4 na 4 metry)
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

tRilobit

#56
Legasi? Mohl by jsem přinést taky 8068, ale byl by součástí nákladního kamionu :)
+Mohl bych to přestavět na B model, ale fakt radši A, ten se hodí o hodně víc.
Na to existuje jediná odpověď : "No L0L :D"

MeNadruhou

Citace od: malý Měch kdy 16.02.2011, 11:20:43
Mám otázku:
nemám moc zkušeností s těmahle akcema, ale budou si moct lidi na modely šahat? Nebo tam bude mezi stolem a davem zábrana a na požádání vystavující předvede, co model umí ??

Já mám právě všechny modely funkční-na baterky a nemůžu naráz obsluhovat víc než jeden.
Nebo to bude tak, že mezi vystavovatelem a davem bude stůl s modely a lidi s s nima budou hrát ??

Ptám se hlavně proto, že některé modely potřebují strašně moc místa na ježdění (např. moje RC auto aspoň 4 na 4 metry)

Já osobně bych radši předváděl, než aby si hráli, jednak by se to nedalo uhlídat, a pak známe ruce nenechavý. Budu sebou mít sestru a bráchy (půjde s ním do toho zemědělskéh muzea, a pak mi bude pomáhat hlídat.
S modelama, co budou potřebovat hodně místa budeme na podiu ( u mě sklopka a buldozery a s rhoxem i vlaky).
Jestli to bude nějak jinak tak mě Legas_i oprav, kdyžtak to upřesni
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Robbed

V zahraničí jsou výstavy tohoto typu (kde modely nejsou za sklem) celkem běžné, ale u nás je to první (?) taková. Takže těžko říct. Každopádně bych nenechával nic bez dozoru.

Legas

Pokusím se odpovědět všem naráz:

Vystavovat se bude na stolech, které budou těsně u sebe, za stoly budeme stát my. Mezi stolem a návštěvníkem bude provaz (natažený mezi stojany, tak jako na zámcích a v muzeích). My (vystavovatelé) bychom mohli na požádání své modely předvést, nebo když zrovna nebude od návštěvníka žádný konkrétní požadavek, tak občas některý náhodně vybraný model provětrat. To se týká spíše ručně ovládaných Techniců. Dálkové PF modely budou mít prostor na pódiu. Pokud nebudete jezdit a bagrovat přímo u hrany, tak tam návštěvník normálně nedosáhne (zde provazy nebudou), ale pěkně uvidí (pódium má cca 4x6 m). Na pódium bychom se měli postupně střídat. A teď pozor! Jedna vystavovací řada je pod okny, druhá naproti u stěny. Na každé straně budou 3 - 4 vystavovatelé. Je nutno se domluvit, že když jeden z vás půjde jezdit a bagrovat na pódium, aby mu ti tři zbylí pohlídali jeho vystavované modely. Nejlepší by bylo, kdyby si každý sebou pro jistotu vzal třeba bráchu / ségru apod. Na place budu mít ještě jednoho člověka, který to bude obcházet a hlídat, aby se nikdo netlačil přes provazy, nebo na něco nesahal, ale brácha / ségra navíc rozhodně nikomu neuškodí. Myslím, že toto zabezpečení je dostatečné. V případě nějakého extrémního návalu se budou lidé dovnitř pouštět po skupinkách. To už je domluvené s pokladní. Kdo bude chtít, může svůj model i některému zájemci pod dohledem půjčit na vyzkoušení, ale to už nechám na vás. Malému dítěti bych dálkový PF bagr asi nepůjčil.

tRilobit: Vrtulník 8068 klidně dovez, já ho zatím nedostal, takže já ho tam mít nakonec nebudu.

Největší sběratelská vášeň už opadla, ale stále rád stavím.