Lego Technic Boskovice (Mindstorm) 2012

Založil Legas, 10.01.2011, 08:40:37

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Legas

Jasně, PF půjdou od okna. Takže vlak bude, prima.
Největší sběratelská vášeň už opadla, ale stále rád stavím.

MeNadruhou

#151
bude tam mít někdo superauto 8448? jestli ne, můžu ho postavit a vzír sebou, celkem toho budu mít asi přibližně tolik co loni
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Bery

#152
Vlak přivezu-7897 i se svou relativně slušnou dráhou a krabicí takže budu samostatný.  :)
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

peki

Prosím o nějakou fotodokumentaci akce.  ;D
Díky

Legas

Citace od: MeNadruhou kdy 13.02.2012, 17:52:49
bude tam mít někdo superauto 8448? jestli ne, můžu ho postavit a vzír sebou, celkem toho budu mít asi přibližně tolik co loni

8448 tam bude, ale můžeš jej postavit s alternativní kapotáží.

> Bery: Další vlak? Paráda!!

> Peki: Fotodokumentace bude. Jsem nadšený fotoamatér a videoamatér, takže bude i videozáznam. Pozvu tam také plno novinářů atd.

Největší sběratelská vášeň už opadla, ale stále rád stavím.

MiHo

Zbyl by tam nějaký prostor pro výstavu monorailů ve stylu 6399 Airport Shuttle ? (Když už tam budou i vlaky) Mám 7 monorail vlaků a větší množství kolejiva. Zaplnil bych plochu 2 až 6 m2 dle přiděleného prostoru. Vzhledem ke způsobu napájení 9V bateriemi se to jinak než na jednodenní výstavě vystavovat v provozu nedá. Od 8. do 10. hod. tj. za dvě hodiny to stihnu postavit, budu-li předem vědět rozměry plochy, která bude k dispozici.

Legas

Citace od: miho kdy 15.02.2012, 01:06:56
Zbyl by tam nějaký prostor pro výstavu monorailů ve stylu 6399 Airport Shuttle ? (Když už tam budou i vlaky) Mám 7 monorail vlaků a větší množství kolejiva. Zaplnil bych plochu 2 až 6 m2 dle přiděleného prostoru. Vzhledem ke způsobu napájení 9V bateriemi se to jinak než na jednodenní výstavě vystavovat v provozu nedá. Od 8. do 10. hod. tj. za dvě hodiny to stihnu postavit, budu-li předem vědět rozměry plochy, která bude k dispozici.

Zbyl. A velkej. Celá galerie Zámeckého skleníku, která loni nebyla využitá. Letos jsem tam chtěl mít Mindstorms z ČVUT, ale ti nepřijedou. Nevím přesně, kolik je to metrů čtverečních, ale mrkni na fotku http://www.kulturaboskovice.cz/images/Obsah/plesova_uprava_03.jpg. Židle tam samozřejmě nebudou, stolů tam dodám podle potřeby. Budu rád, když dorazíš. Všechno, co se hýbe, je vítáno.
Největší sběratelská vášeň už opadla, ale stále rád stavím.

MiHo

Citace od: Legas kdy 15.02.2012, 09:39:47
Citace od: miho kdy 15.02.2012, 01:06:56
Zbyl by tam nějaký prostor pro výstavu monorailů ve stylu 6399 Airport Shuttle ? (Když už tam budou i vlaky) Mám 7 monorail vlaků a větší množství kolejiva. Zaplnil bych plochu 2 až 6 m2 dle přiděleného prostoru. Vzhledem ke způsobu napájení 9V bateriemi se to jinak než na jednodenní výstavě vystavovat v provozu nedá. Od 8. do 10. hod. tj. za dvě hodiny to stihnu postavit, budu-li předem vědět rozměry plochy, která bude k dispozici.

Zbyl. A velkej. Celá galerie Zámeckého skleníku, která loni nebyla využitá. Letos jsem tam chtěl mít Mindstorms z ČVUT, ale ti nepřijedou. Nevím přesně, kolik je to metrů čtverečních, ale mrkni na fotku http://www.kulturaboskovice.cz/images/Obsah/plesova_uprava_03.jpg. Židle tam samozřejmě nebudou, stolů tam dodám podle potřeby. Budu rád, když dorazíš. Všechno, co se hýbe, je vítáno.

Dobře, přijedu.
Nabízím též prostor v autě, pojedu z Prahy v pátek 24.2. odpoledne. V sobotu večer zpět.

Bery

Jestli bude zájem mohu vzít i letadlo k tomu vlaku, takové to velké zelené 7734. Ale nevím no, jak chceš ty.  :)
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

MiHo

#159
Citace od: Bery kdy 15.02.2012, 20:11:27
Jestli bude zájem mohu vzít i letadlo k tomu vlaku, takové to velké zelené 7734. Ale nevím no, jak chceš ty.  :)

Děkuji za nabídku, ale abych řekl pravdu s letištěm nepočítám.

Chtěl bych ukázat provoz většího množství vlaků - současná jízda až pěti vlaků s různými možnostmi techniky obratů: smyčka - smyčka, smyčka - obrat, obrat - obrat, okruh. Bude to 2 x 3 m, tj. 6 stolů. Horní strana obrázku je směr k divákům. Dole, na mé straně stolu, možnost rychlého zastavení všech vlaků z jednoho bodu  a možnost jednotlivého odesílání vlaků.
V sobotu to zkušebně zkusím postavit a vyfotit v reálu. Uvidím jak to bude v povozu vypadat a za jaký čas se to dá zvládnout sestavit.

Foton

Teda kolejiště je slušně masivní.
Plánuji udělat bota, co bude sledovat (nalepovací) čáru na zemi. Od myšlenky nechat ho pak jezdit mezi lidmi a vyřvávat " S dovolením" a "Odstup satane" jsem už ustoupil :-)
Také zvažuji model "ploterovacího" vozítka. Buď a tři tlačítka nebo na bluetooth.

Vzhledem k tomu jak blbě mi jedou spoje z Olmiku, tak asi přijedu už v pátek.
Bude tam už někdo od pátku večera? Žw bychom si mohli udělat warmup :-)

Má  někdo typ na levné ubytování (klidně i spacák ve Skleníku, pokud je tam WC)?
A nekuřácká restaurace?
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Mrs.Tygris

#161
Já osobně se možná přidám k MeNadruhou (brat) s jedním modelem RC auta jako v loni, zaleži na místě v autě při cestě na výstavu ;)

A mám dotaz ohledě reklami k akci, máš nějak zařízený vystavení plakátů v Brně? Pokud ne můžu nabídnout své služby, jestli bys mi byl tedy schopen dodat nějaké vytistěné plakáty, prípadně můžu vytisknou černobíle ale to není ono. ( Můžu zajistit tak cca 5 míst v centru)

bartman

Zdravím, jsem z Boskovic a mohl bych na výstavu přidat, pokud by byl zájem, model GINAF x5250 10×4 postavený dle návodu z webu holandskeho Lego designera Hana Crielaarda, který jsem pak maličko barevně zmodifikoval proti originálu.

Viliam6666

wow , tak to je naozaj krásny model . Ten by sa určite do boskovic hodil.  :o :o :o
Milujem LEGO TECHNIC

MeNadruhou

#164
Bartmane, tu sklopku určitě přines, asi nebudu sám, kdo by si ji rád prohlédl.

Dokončil jsem návěs k tahači, dohromady délka přes 100 studů ( skoro metr), Prezentovat ho budu na kostkách až po technic dni. Ještě se pouštím do jednoho projektu, ale nevím jestli ho teda stihnu, je to taky jeden z megaprojektů.
Legasi, ve čtvrtek ti pošlu informace na ty cedulky.
Edit: potřeboval bch půjčit dvě pneumatiky    "Tyre 62.4 x 20 S"
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Foton

#165
Tak mám dva roboty. Jeden čáru kreslí (Picasso) a druhý ji sleduje (Patrola) :-) .
Ten kreslící se ovládá z Android telefonu.
Napadlo mě, kdyby bylo místo, že by se na zem mohl dát velký papír (alespoň 2x3 m) a na něj by mohli návštěvníci něco psát. Myslím teda že napsat tiskací M je fuška.

Co organizátoři na to?
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Jamesek

Připojil bych se s dotazem na možnost přespání z pátku, případně tip na nějaké slušné ubytování v okolí.

Jinak nabízím tři místa ve velkém autě z Prahy tam a zpět (ješte nemám rozmyšlené, jestli pojedu po D1 přes Brno nebo po D11 na Hradec).

A dále bych navrhoval nějakou #1 Boskovickou hospodu (pátek nebo sobota večer?). Dobrá příležitost se vidět a pokecat, na výstavě na to myslím nebude tolik času. Kdyby zájem nebyl, tak třeba pak cestou zpět v Brně? Nebo rovnou vinný sklípek na JM? Nebo jestli má někdo nějaké další tipy na kulturní vyžití v okolí, když už tam jednou budem .. :)

Jinak zatím na 100% jsou postavené modifikované a motorizované sety: 8485, 8855, 8062 - pracuje se na 8480 + doupravím nějaké MOCy a NXT.





Foton

#167
Já jsem zatím našel (asi) nejlevnější v Ubytovně SB (http://www.sluzbyboskovice.cz/turisticka-ubytovna-info).
350 Kč na noc.
Komunikace mailem celkem rychlá i když ne moc hodnotná:
Citace> Dobrý den,
> chci se zeptat, zdali máte volné 1 místo z pátku 24. na sobotu 25.2.2012 .
>
>
>
>
  Máme pouze dvoulůžkové pokoje kde je paušál 350,-Kč.S pozdravem vedení
ubytovny

Hospodu večer beru, ideálně nekuřáckou. Poradí místní?
Zvažoval jsem i místní bazén, popř. kino (Sherlock Holmes 2).
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

MiHo

Citace od: Foton kdy 17.02.2012, 09:04:57
Vzhledem k tomu jak blbě mi jedou spoje z Olmiku, tak asi přijedu už v pátek.
Bude tam už někdo od pátku večera? Žw bychom si mohli udělat warmup :-)

Já pojedu už v pátek, budu v hotelu Záložna.

Víkendový prostorový a provozní test monorialu dopadl dobře. Focení bohužel moc dobře nedopadlo.
Do výstavy ještě trochu oživím střední část se silnicemi.

Foton

Už ten plánek kolejiště vypadal drsně, ale tohle bude mazec.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Měch

#170
Taky hlásím téměř připravenost. Popisky na cedulky pošlu až budu mít s jistotou hotovo.

Jamesek: na pokec do hospody se mnou asi nepočítejte, musíme brzo odjet. Leda tak ráno při stavění.
MeNadruhou: kola ti klidně půjčím, ale mám jenom se stříbrným diskem ze setu 8285 (zato jich mám 10)
Bartman: na ten truck se moc těším.

EDIT: nemá náhodou někdo navíc 2 elektrické anténky na RC: http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=x429c01 ?
Mohl bych přinést Outdoor Challengera ale tohle mi chybí  :-\
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

MeNadruhou

#171
Citace od: malý Měch kdy 19.02.2012, 22:10:34
Taky hlásím téměř připravenost. Popisky na cedulky pošlu až budu mít s jistotou hotovo.

Jamesek: na pokec do hospody se mnou asi nepočítejte, musíme brzo odjet. Leda tak ráno při stavění.
MeNadruhou: kola ti klidně půjčím, ale mám jenom se stříbrným diskem ze setu 8285 (zato jich mám 10)
Bartman: na ten truck se moc těším.

EDIT: nemá náhodou někdo navíc 2 elektrické anténky na RC: http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=x429c01 ?
Mohl bych přinést Outdoor Challengera ale tohle mi chybí  :-\

Anténky půjčím, lanový bagr bude až za rok, a štříbrná mi nevadí -potřebuji jen dvě gumy, mám 6 disků, klidně bych je i vyměnil,
EDIT : s hospodou nebudu mít problém  v soboru večer, ale v pátek by se mi moc nechtělo jezdit.
Všichni už ty svý hromádky fotíte, tak to taky dám všecko k sobě a pošlu fotku
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Legas

Wow, chvilku jsem mimo diskusi a tak se to tady rozjelo, že nevím, na co mám dříve odpovědět  :)

Bery: Vlaky povoleny, ale statické CITY už jsou mimo téma. Při téhle výstavě jde o funkčnost, ne o pěkné městečko.

miho: To kolejiště je naprosto famózní, moc se na ně těším. Na Záložně má naše organizace KZMB (Kulturní zařízení města Boskovice) lepší ceny. A domluvím zítra s naší vedoucí proplacení tvého pátečního nocování.

Ubytování: Naše organizace má k dispozici jeden pokoj, kde jsou dvě lůžka a vleze se tam určitě ještě jeden člověk na zem do spacáku. Ideální přespání pro ty, co jim nezáleží na nějakém extra soukromí. Kdo chce na pátek nocleh, ať se mi nahlásí do zprávy.

Hospoda: http://urudyho.eu/ moje dvorní, nekuřácká, jsem tam jako doma, kousek od ubytování i od Skleníku. Domluvím na pátek stůl až pro 5 lidí. Můžeme si zajít na legopokec.

Hospodu můžu rezervovat i na sobotu. Záleží na vás, kdo spěchá a kdo chce zůstat. Ale pokud by chtěli zůstat třeba jen 2 na sobotní hospodu, tak to asi nemá cenu. Počkám, jak se kdo z vás ozve a podle toho se zařídíme.

Bartman: Každý vystavovatel, který je ochotný s námi strávit den, je vítán. A GINAF je fakt pěkněj kousek. Určitě doraz.

Propagace: Vytištěné plakáty již nestihnu kamkoli dopravit. "Musíte" případně si je vytisknout sami, ale v dnešní době na plakáty moc nesázím. U stavitelů a sběratelů spíš zabere zde info na kostkách, u veřejnosti dnes sázím na facebook, takže kdo můžete, rozesílejte pozvánky http://www.facebook.com/events/335641763143356/. Mám články v novinách, ale veškerá reklama míří spíš na okres Blansko, do Brna asi moc nezasahuje. Příští rok se pokusím na ní více zapracovat, ale i tak tam loni bylo lidstva, že nevím, jestli by třeba dvojnásobek, či trojnásobek byl ještě únosný. Leda akci natáhnout na dva dny. Uvidíme.

Foton: Zajistím fixu a snad i nějaký velký papír.

Největší sběratelská vášeň už opadla, ale stále rád stavím.

mickub

Pokud by byl zájem mohu nabídnout robotí (Mindstorms NXT) bludiště. Podrobnosti má Legas v SZ.
Dále pak super auto 8880 (zatím jsem nezachytil, že by jej někdo letos prezentoval) a 8862 Kombajn (alternativní model).
Prosím Legase o odezvu, děkuji.

Legas

Citace od: mickub kdy 20.02.2012, 11:07:06
Pokud by byl zájem mohu nabídnout robotí (Mindstorms NXT) bludiště. Podrobnosti má Legas v SZ.
Dále pak super auto 8880 (zatím jsem nezachytil, že by jej někdo letos prezentoval) a 8862 Kombajn (alternativní model).
Prosím Legase o odezvu, děkuji.

Legasovi se nabídka líbí a ozval se do pošty.

Ubytování: Tak jsem zjistil, že v hostinském pokoji má naše organizace 3 postele, jedna už je rezervovaná Fotonem, tak se hlaste další, co jste z dáli, potřebujete ubytování a nevadí vám, že budete pohromadě.

Jen připomínám, že konec akce je v 17.00 a posléze se podle konečného výdělku určí peníze pro vystavovatele, které se spravedlivým způsobem rozdělí. Tzn. více peněz dostane ten, kdo projel více benzínu atd. Ne že někde budete jezdit schválně v kruzích  ;D !!
Největší sběratelská vášeň už opadla, ale stále rád stavím.

Legas

Přemýšlím, co s výzdobou. Nemáte někdo Technic plakáty, stojky, nebo něco podobného? Výzdoba není úplně nutná, ale sem tam něco pověsit by nebylo od úplně od věci. Já mám akorát zachovalé krabice od original setů.
Největší sběratelská vášeň už opadla, ale stále rád stavím.

Jamesek

Citace od: Legas kdy 20.02.2012, 11:56:27
Ubytování: Tak jsem zjistil, že v hostinském pokoji má naše organizace 3 postele, jedna už je rezervovaná Fotonem, tak se hlaste další, co jste z dáli, potřebujete ubytování a nevadí vám, že budete pohromadě.
Mohu si zamluvit dvě postele, případně jednu postel a místo na zemi? Nerad bych nechal doprovod spát v autě .. :)

Legas

Tak pokud doprovodu nebude vadit další chlap na vedlejší posteli, pak rezervuji 2 lůžka pro tebe a doprovod.  :)
Největší sběratelská vášeň už opadla, ale stále rád stavím.

Bery

Tak hlásím polopřipravenost. :) Dovezu tam tedy tutorial, můj LTTT truck, větrák  ;D, naspeedovanej mini pickup, potom jedno PF auto spíš na půjčovaní, vlak, Bagřík 8047, otáčející se desku a možná něco dalšího, uvidim jak to budu stíhat. Tímto bych chtěl poprosit Jameska jestli bych se s ním mohl svézt tam i zpět (abych nekřenil :)) a taky se optat a poprosit jestli se mohu vyspat na zemi v tom hostinském pokoji, tedy jestli to ostatním nevadí  ::) .
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

Legas

Citace od: Bery kdy 20.02.2012, 18:58:46
Tak hlásím polopřipravenost. :) Dovezu tam tedy tutorial, můj LTTT truck, větrák  ;D, naspeedovanej mini pickup, potom jedno PF auto spíš na půjčovaní, vlak, Bagřík 8047, otáčející se desku a možná něco dalšího, uvidim jak to budu stíhat. Tímto bych chtěl poprosit Jameska jestli bych se s ním mohl svézt tam i zpět (abych nekřenil :)) a taky se optat a poprosit jestli se mohu vyspat na zemi v tom hostinském pokoji, tedy jestli to ostatním nevadí  ::) .

Tak máš rezervovanou podlahu, vem si tedy karimatku a spacák.  :)
Největší sběratelská vášeň už opadla, ale stále rád stavím.