(Vlastní) alternativní model ze setu 8041

Založil Tomik, 11.10.2011, 23:44:05

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Hádám, že po nekonečných slevách si set 8041 našel cestu k mnohým z vás a já nejsem výjimkou. O víkendu jsem se pustil do tvorby vlastního alternativního modelu a vyšla z toho pěkná formule. Vzhledem k možnostem setu jsou funkce poskrovné, ale co jiného od formule očekávat?

- motor V8 uložený mezi nápravami s náhonem na zadní kola přes diferenciál
- zatáčení předních kol včetně pohybujícího se volantu
- nastavitelná zpětná zrcátka ;D







www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Anatyt

No nie je to zlé. ;D Vyzerá to, ako oficiálny set!

Plutoone

To opravdu ano. Klidně by to mohlo být na 3. plánku v krabici :) Jen ten "nos" by se nemusel zvedat tak prudce, ale chápu omezenost dílkama. 

ViloB

#3
Zadok je super a v ramci moznosti aj cely model. Uz sa tesim na novinky v buildinst webe. vyzera ze sa to tam rozrastie o dalsi set  a ja som rad ze set mam. drzim palce a prajem dost casu na robenie navodu.

Anatyt

Keby tam miesto čiernej bola modrá, tak môže byť kludne Red Bull Sauber. ;D

Tomik

Díky za vaše kladné ohlasy. Co se týká barevného schématu - červená a černá je už docela okoukaná, ale TLG si je oblídilo víc než třeba bílou a modrou, takže nezbývá než brát, co je... :( Drobné plus pro tento set jsou aspoň samolepky na velkých černých panelech, které tu černou plochu trochu oživí.

Citace od: ViloB kdy 12.10.2011, 08:55:54
Zadok je super a v ramci moznosti aj cely model. Uz sa tesim na novinky v buildinst webe. vyzera ze sa to tam rozrastie o dalsi set  a ja som rad ze set mam. drzim palce a prajem dost casu na robenie navodu.

Na návodu začnu brzy pracovat a bude to asi docela oříšek, protože zejména poskládání čumáku s kokpitem bylo dost obtížné.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

grohl

Výtečná formule. Jediné, co bych také vytknul, je nepříliš aerodynamický předek.

Ivansliz

Velice pěkné dílko. Na to, že je to alternativní model.  ;)

Citace od: grohl kdy 13.10.2011, 18:04:57
Výtečná formule. Jediné, co bych také vytknul, je nepříliš aerodynamický předek.

Otázkou je, jestli to šlo s omezeným množstvím kostek postavit lépe.  :)
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

Tomik

Citace od: Ivansliz kdy 13.10.2011, 21:15:01
Otázkou je, jestli to šlo s omezeným množstvím kostek postavit lépe.  :)

S čistým svědomím můžu říct že nešlo... ;) Samozřejmě by se mi ten čumák líbil víc s pozvolnějším sklonem, ale použil jsem zde poslední červený beam (ten zahnutý), abych dodržel barevné schéma modelu a dodal tomu přijatelný vzhled. Potom také bylo nutné vyřešit upevnění předního spojleru a vyhnout se tyči řídící zatáčení...

Ještě jsem si uvědomil jednu drobnou mušku - zatáčení se ovládá double-bevelem za sedačkou a, aby se kola natáčela na správnou stranu, přesouval jsem tyč řízení dopředu. Tato úprava ovšem vedla k tomu, že když kola zatočí doprava, volant se otočí doleva... ::)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

mozkit

ten set mam, to bych si chtel postavit taky  ;D pekna

Tomik

Citace od: mozkit kdy 04.11.2011, 23:31:53
ten set mam, to bych si chtel postavit taky  ;D pekna

Právě jsem dokončil návod na její stavbu, takže do týdne bude na buildinstu a pak si jí můžeš složit... ;)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Arheonx

Musím pochváliť aj pekné spracovanie návodu čo sa často nevidí a pekný model. Už som si ho postaval a veľmi sa mi páči. Dovolím si tvrdiť že viac ako originál  ;)

Tomik

Po několika prostavěných víkendech a nekonečném počtu rozebírání a opětovném sestavování jsem dal dohromady svůj druhý výtvor ze setu 8041 - Hot Rod. Původně měl být na dálkové ovládání, ale po nevalných testavacích jízdách zůstal jen "strkací". :) Pojďme se tedy podívat, co tenhle brouček nabízí pod kapotou:


  • osmiválec V8 umístěný v čumáku s pohonem na zadní nápravu přes diferenciál - systém převodů je obdobný jako u oficiálního alternativního modelu
  • zatáčení předních kol - ideálně by to chtělo ještě jeden černej ozub, aby na střeše nemusel bít do očí ten šedý majáček
  • otevíkací kapota motoru s tyčí na podepření
  • otevírací dveře
  • otevírací kufr vzadu - po otevření je vidět diferenciál
  • o 100% více míst k sezení v porovnání s oficiálními modely! - dvě sedadla v kabině ;D





www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

grohl

Ty širokánské práhy mi tam moc nesedí, ale jinak tomu není co vytknout.

Ondra

To je perfektni, lepsi jak puvodni model a b model.Ty prahy mi vubec nevadi, pusobi totiz "zavodne".

Měch

Vypadá to jako auto strýčka Skrblíka. Dobrá práce, moc se ti povedly linie.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Rewolt

Prahy se mi taky líbí, zajímao by mě jak by to vypadalo s otočenou maskou (grilly svisle) .
It's a trap!

germik

Super, když by ta grily byly svisle, spíš než Hot-rod by mi to připomínalo nějaký Rolls (až teda na ty barvy, žejo >:D)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

MeNadruhou

Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

ViloB


Plutoone

Pěkné. Prahy ano, ale možná menší. (Chápu omezený limit kostek) Na první pohled mne hodně zaujal :)

Tomik

Nejprve děkuji všem za ohlasy a pochvaly, nejvíc mě teda pobavil strýček Skrblík. ;D Jinak, prahy jsou opravdu dost široké, na druhou stranu to dává hot rodu takovej ten tuningovej šmrnc. Bez nich by byl jako vychrtlá koza. Ještě jsem zkusil otočit mřížku chladiče na svislo a překvapilo mě, jak se pak hot rod tvářil naštvaně - svislé mřížky, totiž začaly připomínat zaťaté vyceněné zuby.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Měch

Citace od: Tomik kdy 17.01.2012, 20:51:24
Ještě jsem zkusil otočit mřížku chladiče na svislo a překvapilo mě, jak se pak hot rod tvářil naštvaně - svislé mřížky, totiž začaly připomínat zaťaté vyceněné zuby.

A kde je fotka??  ;D

Ještě pro případ, že by někdo nevěděl, jak vypadá auto strýčka Skrblíka:
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Tomik

Citace od: malý Měch kdy 17.01.2012, 20:57:29
A kde je fotka??  ;D

Přidávám fotku hot rodu se svislou mřížkou chladiče



a bez prahů

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Rastwo

super model :) mne sa najviac paci s mriezkou vodorovne a bez prahov
Ementál je syr, ktorý má diery. Čím viac je dier, tým menej je syra. Čím viac je syra, tým viac je dier. Teda: Čím viac je syra, tým menej je syra.
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=rastwo http://www.youtube.com/user/Rastwo666

Tomik

Návod na hot-rod je nyní k dispozici na buildinstu. Užijte si stavění!
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

ViloB


Tomik

#28
Během léta jsem pracoval na svém prvním autě na dálkové ovládání, které jsem se rozhodl postavit ze setu 8041 a PF dílů. Přiznám se, že mi to dalo dost zabrat a s výsledkem nejsem na 100% spokojen, takže uvítám jakékoliv náměty na vylepšení.

A teď už k věci - novým modelem je další hot rod, který skrývá pod kapotou následující:

  • pohon zajišťuje jeden M-motor s převody 20z na 12z a potom 20z na diferenciál, tj. převod je téměř 1:1
  • druhý M-motor je použit pro zatáčení s "gumičkovým" return to center (použil jsem modifikovaný systém od sheepa)
  • vepředu je fake šestiválec, u kterého se za jízdy pohybují písty, což byl jeden z mých hlavních cílů
  • model je postaven ze setu 8041 a navíc byly přidány pouze 2 M-motory, battery box, IR přijímač a vysílač a malá gumička ze setu 5763

VIDEO








Battery box lze poměrně snadno vyjmout po odstranění dveří a odpojení kabelu.

A tady jsou ještě dva prototypy podvozků, se kterými jsem pracoval:


První s fake motorem vzadu...


...a druhý s fake motorem vepředu.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

MeNadruhou

pěkné, bude návod? To nejpovedenější je zadní část. Jaké jsou jízdní vlastnosti?
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou