Vystava Svitavy - TRAINS - USPORADANI TRATE kolejiště 2x2

Založil peter, 01.01.2007, 21:32:14

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peter

jelikož jsem byl požádán abych udělal nějaký návrh pro toto kolejiště, tak zde je. Jedná se opět o jednoduchý dvoj ovál. Na vnitřním oválu bychsi představoval jízdu malého osobního vláčku, který se zvedne do výšky cca 8 bricků (neměl by to být problém) aby přejel silnici. Na druhém oválu bych zase rád viděl jezdit delší nákladní vlak samozřejmě v opačném směru než vlak první. Hlavní náraží je situováno do města. Mezi kolejemi by bylo dobré mít též nástupiště. V horní části kolejiště je ještě druhé nádraží, kterám by vlak jen projížděl (prostřední kolejí) a na zbylých postraních kolejích by byli odstavené jiné nákladní vozy. Na koncové koleji by měli stát nákladní vozy u kterých by se mělo nastínit nějaký ten skladištní život.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peki

Supr ;D. Mně se to líbí. Máš dost kolejí a prostoru aby jsi to mohl odsimulovat nebo to mám taky postavit?

Současně dávám na zvážení jestli by vzhledem k délce vnějšího okruhu cca 2x2x2x2=16m nebylo vhodné pro osobní vlak použít Santa Fé  >:D


Honzik

Dle mého by vypadalo taky dost efektivně 10133+10014+10013+10016+10017. Ale je to na Vás...

peki

Citace od: Honzik kdy 01.01.2007, 22:22:33
Dle mého by vypadalo taky dost efektivně 10133+10014+10013+10016+10017. Ale je to na Vás...

Pánové dávejte sem prosím odkazy ne čísla  >:(. Na již tak často zmiňovaném  http://fajkus.cz/tools/kostky/default.asp je udělátko které vám to samo doplní stačí do okna vykopírovat text a stiklnou tlačítko převést. Převedený text (doplněný o odkazy) pak vložíte sem.

Dle mého by vypadalo taky dost efektivně 10133+10014+10013+10016+10017. Ale je to na Vás...

Colonel32

jako osobni vlak navrhuji Micholiner

(metroliner, celkem 3 vlozene prostredni vagony, lokomotiva bi-moto, svetelko vepredu)

otaznik

Citace od: peki kdy 01.01.2007, 22:20:34
Současně dávám na zvážení jestli by vzhledem k délce vnějšího okruhu cca 2x2x2x2=16m

Když on je to obvod, a u něj se strany sčítají -> tedy 2 + 2 + 2 + 2 = 8.  ;D

Colonel32

ad: planek

to stoupani je stale moc ostre.

na zdalenost mezi nadrazim a mostem, pri zachovani standardniho stoupani doporuceneho pro vlaky by ti to vysplhalo na 4 a 2/3 studu

Aki

Citace od: Colonel32 kdy 01.01.2007, 22:40:20
jako osobni vlak navrhuji Micholiner

(metroliner, celkem 3 vlozene prostredni vagony, lokomotiva bi-moto, svetelko vepredu)
Já jsem taky pro MIcholiner. SantaFéčko bych dal do vitríny (půjde o to sladit ivlak se stavbama  ;)
Citace od: otaznik kdy 01.01.2007, 22:41:56
Citace od: peki kdy 01.01.2007, 22:20:34
Současně dávám na zvážení jestli by vzhledem k délce vnějšího okruhu cca 2x2x2x2=16m


Když on je to obvod, a u něj se strany sčítají -> tedy 2 + 2 + 2 + 2 = 8.  ;D

A to celé ještě 2x (okruhy jsou dva)  ;)

Colonel32


peki

Citace od: otaznik kdy 01.01.2007, 22:41:56
Citace od: peki kdy 01.01.2007, 22:20:34
Současně dávám na zvážení jestli by vzhledem k délce vnějšího okruhu cca 2x2x2x2=16m

Když on je to obvod, a u něj se strany sčítají -> tedy 2 + 2 + 2 + 2 = 8.  ;D

:-[  ;D :-[  Nebudu lhát že jsem vás zkoušel. I 8 m je pěkné místo.


Colonel32

dobre...

dva okruhy = dva vlaky

jeden osobni, jeden nakladni, ne?

mel by nakladni vlak jezdit uprostred mesta po viaduktu?
osobni vlak tam dava vetsi smysl.

vnitrni okruh ma ale mnohem mensi obvod nez 8 metru.
Navic jsou SF vagony hodne dlouhe a tezke, stoupani do zatacky tudiz vlaku s SF vagonama NEBUDE delat dobre.

->

me osobne z toho vychazi, ze na SF asi nedojde

peki

Má někdo něco zásadního proti tomuto kolejišti? Se stoupáním zatím žádné zkušenosti nemám. Ale na 2 m by se to snad udělat dalo ne?

Colonel32

PS nadrazi 4554 bych rad pouzil na kolejisti 3x1 (i kdyz ve vylepsene podobe), a aki by bylo divne, kdyby bylo u obou kolejist nadrazi stejne.

betakaroten

Viadukt uvnitř kolejiště podle mě bude vypadat divně. Hlavně kombinace nadjezdu a přejezdu vedle sebe. Také to opticky zmenší kolejiště.
Nicméně nějakou "terénní" nerovnost (klidně těch 4 2/3 kostky) by to asi chtělo.

Santa Fe: Určitě je tu hodně lidí, co má SF... ale aby jich nebylo moc (na obou kolejištích a ve vitríně? To ne!). Kdyby se tedy dala na kolejiště, mohly by se vagóny odlehčit: redukovat interiér, zmenšit tu věc pod podlahou (místo dílu 2434 dát 4x 4081b)

Jonasovo nádraží bude ve vitríně, nebo na kolejišti?

peki

Citace od: Colonel32 kdy 01.01.2007, 22:45:32
ale SantaFe nemuze jezdit na obou soucasne....

Ono bude jezdit na 3x1 ? Tam se moc nevejde. Nicméně vzhledem k tomu že jsou pouze "dva" rozumné osobní vlaky tak to bude poměrně jednoduchá volba  :)

Colonel32

Citace od: peki kdy 01.01.2007, 23:08:57
Citace od: Colonel32 kdy 01.01.2007, 22:45:32
ale SantaFe nemuze jezdit na obou soucasne....

Ono bude jezdit na 3x1 ? Tam se moc nevejde. Nicméně vzhledem k tomu že jsou pouze "dva" rozumné osobní vlaky tak to bude poměrně jednoduchá volba  :)

you have misunderstood the colonel

na kolejisti 2x2 maji byt 2 okruhy. A tam nemuze byt SF na obou soucasne.

Imho zatim nemame tak velke kolejiste, aby se tam SF veslo. Az budeme delat pult 2x4, tak potom mozna...


Aki

Citace od: Colonel32 kdy 01.01.2007, 23:00:07
PS nadrazi 4554 bych rad pouzil na kolejisti 3x1 (i kdyz ve vylepsene podobe), a aki by bylo divne, kdyby bylo u obou kolejist nadrazi stejne.
nádraží pro tuhle vitrínu mám na mysli jiné, ale nechci to zveřejňovat dokud se s tvůrcem (a majitelem) nedohodnu.  ;)

SF bych opravdu vyloučil.

Citace od: betakaroten kdy 01.01.2007, 23:02:31
Jonasovo nádraží bude ve vitríně, nebo na kolejišti?
Ve vitríně

Colonel32

predpokladam, ze to nadrazi bude takove normalni obdelnikove neco, co se pridela ke kolejim ze strany, ze?

uvazoval jsem totiz, jak by asi vypadalo dvoupatrove nadrazi, neco ve stylu Berlin Hauptbahnhoff.

peter

Citace od: Colonel32 kdy 01.01.2007, 22:50:27
dobre...

dva okruhy = dva vlaky

jeden osobni, jeden nakladni, ne?

mel by nakladni vlak jezdit uprostred mesta po viaduktu?
osobni vlak tam dava vetsi smysl.

Jak už jsem psal v úvodním příspěvku, tak má představa byla, že po vnitřním okruhu by jezdil nějaký kratší osobní vlak a na vnějším okruhu by jezdil vlak nákladní. Oba vzájemně proti sobě.

Citace od: Colonel32 kdy 01.01.2007, 22:43:15
ad: planek

to stoupani je stale moc ostre.

No je fakt, že jsem to nezkoušel. Pouze jsem si zkusmo dal rovnou kolej na výstup jedné kostky a nějak prudké mi to nepřišlo. Výšku jsem počítal na osm kostek, ale myslím, že by stačilo bohatě jen 6, jde jen o to aby se pod most vešlo nějaké menší auto.

Citace od: betakaroten kdy 01.01.2007, 23:02:31
Viadukt uvnitř kolejiště podle mě bude vypadat divně. Hlavně kombinace nadjezdu a přejezdu vedle sebe.

Důvod proč tam nenavrhuji dvojitý přejezd, ale přejezd a nadjezd s následným krátkým viaduktem je aby to bylo atraktivnější.

Proč zvedám vnitřní a ne vnější okruh je z důvodu lepšího pohledu návštěvníků. Kdybych zvedl vnější okruh, tak ten by skryl okruh vnitřní, kdežto takhle jsou vidět oba.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Jonas

Citace od: peter kdy 02.01.2007, 07:28:17
Jak už jsem psal v úvodním příspěvku, tak má představa byla, že po vnitřním okruhu by jezdil nějaký kratší osobní vlak a na vnějším okruhu by jezdil vlak nákladní. Oba vzájemně proti sobě.

Myslím, že Peterův návrh je velmi praktický. Kolejiště působí (díky mnoha výhybkám) docela složitě, a přitom nabízí jednoduchý a bezpečný provoz po dvou nezávislých okruzích.

Určitě podporuju to, že by vlaky měly být spíš kratší než delší (ať strojvůdce nevidí před sebou poslední vagón svého vlaku). Trať má spíše charakter lokálky, takže vozy mohou být klidně dvouosé.   
Jonas - Můj Brickshelf

Cavelon

Citace od: Jonas kdy 02.01.2007, 07:46:43
Trať má spíše charakter lokálky, takže vozy mohou být klidně dvouosé.  

Ak by bol záujem o moju súpravu 812-tiek, tak som ochotný ju tam zapožičať. :)

Aki

Citace od: peter kdy 02.01.2007, 07:28:17
Jak už jsem psal v úvodním příspěvku, tak má představa byla, že po vnitřním okruhu by jezdil nějaký kratší osobní vlak a na vnějším okruhu by jezdil vlak nákladní. Oba vzájemně proti sobě.

Citace od: Cavelon kdy 02.01.2007, 07:59:10
Citace od: Jonas kdy 02.01.2007, 07:46:43
Trať má spíše charakter lokálky, takže vozy mohou být klidně dvouosé.   
Ak by bol záujem o moju súpravu 812-tiek, tak som ochotný ju tam zapožičať. :)

Myslím že to je přesně ono co tam potřebujeme.  ;)

Cavelon

OK, len som Vás ešte zabudol upozorniť, že tá súprava je širšia ako normálne Lego vlaky - má 8 studov a trčia do bokov ešte madlá. Na to teda bude potrebné pamätať!

hobby

Tak máme nový rok!
Prohlédl jsem si nové Peterovo kolejiště a při vší úctě konstatuji nedostatky půdorysné i prostorové. Stoupání je stále příkré a přechod do roviny vytváří zlom, který čtyřnápravová souprava nezvládne (nadzvedne se a vykolejí), nehledě k tomu, že toto stoupání vlak zdolá jen při plné rychlosti a pak zase nezvládne zatáčky. A už vůbec pomíjím násilné překonání spoje obou kolejnic. Psal jsem tu minule a mám vyzkoušeno, že pro stoupání do výšky 12,5 cm (podjezd vlaku) je třeba 24 kolejí (minimum!), tedy na 8 cm potřebuješ min. 16 kolejí. Na tohle řešení zapomeňte nebo se zeptejte či vyzkoušejte. Půdorysně: před nádražím je třeba rovný úsek co nejdelší, aby na něm mohla stát slušně dlouhá souprava a né, aby část byla v zatáčce (u zastávky to nevadí). U některých předchozích návrhů jiných autorů neměly koleje distanci v zatáčkách a to také nefunguje, protože čtyřnápravové a delší vozy o sebe narazí.

Aki

Co se vlaků pro tento stůl týká, tak pokud tedy bude Cavelonův 812.006 ZSSK tím pádem bude krátká kolej vnitřního okruhu před nádražím dostačující.
Nákladní vlak by měl nádražím spíše projíždět a stavět někde v polích....
KOnkrétně bych ho navrhoval udělat z Cavelonových eas (tři kusy K tomu ještě dotaz: Betakaroten navrhoval zkrácení na 18 studů, vysvětlete tedy laikovi PROČ?), k tomu by se mi asi líbila ještě jedna cisterna (10016 ale ve stejné tm. šedé). Měla by to celé táhnout mašina podobná té z Jonasova dioramatu, ale o nějaké konkrétní nevím. Víte někdo nebo máte?

Na překladišti by měly být odstavené alespoň dva nákladní vagony (4564 - skříňáky) a udělalané jako vykládací  diorama. (mimochodem možná by se tady hodil ten Honzíkův sklad....

betakaroten

Zkrátit, aby se jich vešlo víc :) ale to by se vyplatilo jen u dlouhého vlaku. Pokud bude mít jen tři vagóny, tak mohou zůstat.

Aki

Citace od: Aki kdy 01.01.2007, 23:19:39
Citace od: Colonel32 kdy 01.01.2007, 23:00:07
PS nadrazi 4554 bych rad pouzil na kolejisti 3x1 (i kdyz ve vylepsene podobe), a aki by bylo divne, kdyby bylo u obou kolejist nadrazi stejne.
nádraží pro tuhle vitrínu mám na mysli jiné, ale nechci to zveřejňovat dokud se s tvůrcem (a majitelem) nedohodnu.  ;)
Takže Hobby potvrdil, že je ochotný nám pro výstavu půjčit své modely a tedy i své hlavní nádraží:D :D :D Použít bych chtěl ale jen jedno (sólové) nástupiště. Díky tomu může mít trať u nádraží tři koleje.
Na jedné odstavné by se mi například moc líbil betakarotenův panťák:-*
Znamená to ovšem přizpůsobit tomuto nádraží trať. Neb by se do Peterova návrhu nevešelo.
Také jsem asi pro, aby se trať nezvedala a zůstala ležet.
Efekt zvednutí by se dal nahradit něčím jiným např. byl by někdo schopný postavit kulisy el. vedení k tomuto kolejišti, tak aby alespoň jeden okruh-trať byl "elektrifikovaný" (nejlépe vnitřní)? Myslím že to by to udělalo stejný efekt jako ten viadukt. Taky by nebyl špatný nadchod u přejezdu (neznám číslo setu a jsem líný ho dohledávat - však vy víte  >:D)

Co Petere či Peki. Zkusíte udělat modifikaci? Prosím.  :-*

Krom toho můžeme počítat do městečka s Hobbyho školou, obchoďákem a případně i nějakým činžákem na jedné straně ulice. Na druhou bychom potom mohli umístit Jonasovy Liberecké domy a do čela Michův polovlastní kostelík.
Byl by ještě nějaký nápadíček? Např. rdk by mohl postavit modifikovanou uličku svých skvělých městských domů? (co rdk nemáš chuť  ;))

Cavelon

Citace od: Aki kdy 02.01.2007, 14:36:41
k tomu by se mi asi líbila ještě jedna cisterna (10016 ale ve stejné tm. šedé).

V light-gray môžem poskytnúť, v dark-gray nie, lebo Panel 4 x 4 x 6 Quarter Cylinder v tejto farbe nie je dostupný.

Aki

Citace od: Cavelon kdy 02.01.2007, 23:22:30
Citace od: Aki kdy 02.01.2007, 14:36:41
k tomu by se mi asi líbila ještě jedna cisterna (10016 ale ve stejné tm. šedé).

V light-gray môžem poskytnúť, v dark-gray nie, lebo Panel 4 x 4 x 6 Quarter Cylinder v tejto farbe nie je dostupný.
Tak prima. Myslím že i obyč šedá bude dobrá.  ;)

hobby

Aki mě požádal o návrh kolejiště 2 x 2 m: