Trains stôl

Založil Micho, 06.06.2005, 17:16:25

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Micho

Teraz v sobotu sme s Cavelonom boli na Lego nákupe v meste Písek (na juh od Prahy). Naším cieľom boli Lego vláčiky (9V).

Vitálny pán V. v stredných rokoch, ktorý nás prijal, ako sme postupne zistili, je obrovský nadšenec pre elektrické plechové vláčiky (MERKUR a pod. ...), ale má aj vybudovanú nádhernú zbierku Lego vlakov (9V), z ktorej sa rozhodol niečo zredukovať, keďže všetko nepoužíva a stojí mu to v skriniach. Poukazoval nám s veľkou ochotou všetko možné a s jeho dovolením som nafotil nejaké veci, ktoré nám dovolil zverejniť na tomto fóre.

Tu chcem dať jeden z jeho nápadov, ktorý realizoval a mne osobne sa veľmi páči. Veď posúďte aj Vy.

Najprv ale ešte ukážka plechového tendra (prepáčte mi, že neuvediem typ, ja sa v tom až tak nevyznám) a jeho Lego verzia.

Micho

Na tomto stole sme pili kávu, nafotili kopec vecí, viedli obchodné rokovanie a to sme vôbec netušili, čo skrýva.

Micho

Pán V. nám ale poodhalil jeho tajomstvo.

Micho

A už je to tu, tak to je teda nápad. Neviem, či to správne napíšem, ale pán V. smékam klobúk pred Vaším nápadom a realizáciou. Stôl má inak dĺžku 2,5m a šírku 1,1m a je spevnený kovovou konštrukciou.

Micho

A aby ste to videli pri plnej prevádzke, tak nám boli poskytnuté fotky z archívu. Budovy by sa tam totiž samozrejme nevošli a sú uskladňované inde.

Takže, kto ma málo miesta a nápad sa mu páči, hor sa do práce a zhotovte si Lego vlakový stôl.  ;)

Cavelon

Ten stôl je naozaj super (ako aj ďalšie vynálezy pána V.), nemá to chybu! Môj mozog už intenzívne pracuje na tom, ako niečo takéto zakomponovať v detskej izbe nášho bytu.

Micho

Ešte ma napadá. Malo to menšiu vadu, pokiaľ to vadou nazveme. Dieťa to samo určite neotvorí (stačí jeden dospelák) a na spätné zatvorenie je potreba 2 dospelých.  ;)

Jindroush

...ano miláčku, já jsem to chtěl už dávno zavřít a přestat si tu jezdit, ale přece víš, že to sám nezavřu...  ;D ;D ;D

(tomu říkám vychytralá konstrukce)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Micho

Tak to si zapamätám. Aj keď by si nebol hlavný šéf, tak by som napísal - dobrý nápad ... ;D

hobby

Ten stůl zavřu pochopitelně i sám (podobně, jako jej i sám otevřu), ale dá to trochu námahy. To jenom na upřesnění.

Mates

Citace od: hobby kdy 07.06.2005, 09:27:52
Ten stůl zavřu pochopitelně i sám (podobně, jako jej i sám otevřu), ale dá to trochu námahy. To jenom na upřesnění.
...že by se nám ozval samotný tvůrce totoho důmysleného nápadu?  ;D Máš ještě další zajímavosti ve sbírce? 8)
P.S.: Ale jak už psal J., je to dobrý nápad...  ;)

Micho

To som rád, že sa samotný autor prihlásil na toto fórum. Musím sa pochváliť, že my s Cavelonom sme mu dali informáciu o tomto fóre (a šírili len chválu na naň). Chcel som mu poslať aj link na tieto veci, čo sme tu dali ohľadom jeho tvorby, ale bol rýchlejší a už si to našiel.

Chcel som tu postupne dať aj iné veci od "hobby", ktoré sme s jeho dovolením u neho nafotili, ale zrejme to už nechám na neho ... Dohodnem sa s ním ...

Takže ešte raz pre "hobby" - Vítam Ťa za všetkých.  :D

hobby

Tak jsem opět po několika měsících "otevřel" Trains stůl, dodělal kulisy pozadí a se svými dětmi jsme jej doplnili modelářskou zelení. Než jej večer zase zavřu, posílám pár fotek. Jak jsem avizoval v létě, o Vánocích to bude kombinace lega, plechu a modelařiny. ;)

hobby

Ještě dvakrát detalily.

Micho

Krása, na ten stôl si často spomínam a pravdu povediac hobby, ti ho závidím. Aj keď bývam v peneláku, obyvák mám celkom veľký a také niečo by mi tam vošlo. Pozerám, že máš asi novú haciendu - tu som na fotkách nevidel. Inak sa mi tá hacienda celkom páči.

Aj tie nelegovské stromy sú veľmi dobré a vôbec mi pri vlakoch a stavbách nevadia. Celkovo to vyzerá perfektne a tak slušne reálne. Decká museli mať zase radosť, vidieť to na ich očiach ...  8)


hobby

To Micho: dík za pochvalu. Ta hacienda (myslíš asi ten jihočeský statek) není nová, pouze jsem přidělal stodolu, ale ta tam není, neb se tam nevešla. Jinak ten statek je mimo měřítko, správně by musel být mnohem větší. Ale to už patří k toleranci, jinak by to celé stavění nemělo smysl.
Právě teď uklízím a třídím všechno zpět do krabic, což mi trvá mnohem déle než obráceně. Děti dokáží udělat neskutečnou míchanici ze všeho dohromady. >:(  >:(

Micho

To ukladanie je vždy najhoršie. Ale tebe aspoň ten základ koľajiska ostáva. Ten zbaliť nemusíš, len zavrieš stôl.

Mohol by si niekedy, keď budeš mať čas, nafotiť celý ten jihočeský statek aj so stodolou a hodiť obrázky na fórum. Rád by som si to pozrel.  ;)

Shi-So

Muzu se optat ,jaky rozmer ma ten stul??

Micho

Citace od: Shi-So kdy 06.12.2006, 19:06:00
Muzu se optat ,jaky rozmer ma ten stul??

Je to v tejto téme ....

Citace od: Micho kdy 06.06.2005, 17:22:52
A už je to tu, tak to je teda nápad. Neviem, či to správne napíšem, ale pán V. smékam klobúk pred Vaším nápadom a realizáciou. Stôl má inak dĺžku 2,5m a šírku 1,1m a je spevnený kovovou konštrukciou.

Neviem ako je na tom tento stôl, lebo Hobby postavil druhý .... Trains-stůl II.

Shi-So

Citace od: Micho kdy 06.12.2006, 19:13:39
Citace od: Shi-So kdy 06.12.2006, 19:06:00
Muzu se optat ,jaky rozmer ma ten stul??

Je to v tejto téme ....

Citace od: Micho kdy 06.06.2005, 17:22:52
A už je to tu, tak to je teda nápad. Neviem, či to správne napíšem, ale pán V. smékam klobúk pred Vaším nápadom a realizáciou. Stôl má inak dĺžku 2,5m a šírku 1,1m a je spevnený kovovou konštrukciou.

Neviem ako je na tom tento stôl, lebo Hobby postavil druhý .... Trains-stůl II.

Uz jsem to nasel pres to druhe tema ,se omlouvam ,vazne jsem to na poprve prehlednul.... :-[

Micho

Citace od: Shi-So kdy 06.12.2006, 19:40:56
Uz jsem to nasel pres to druhe tema ,se omlouvam ,vazne jsem to na poprve prehlednul.... :-[

Nemáš sa za čo ospravedlňovať. Keď môžeme, pomôžeme ....  ;)