kombinace lega, plechu, modelařiny

Založil hobby, 21.12.2005, 10:47:30

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

hobby

Již několik ket stavím o Vánocích legovlaky. Letos jsem postavil (také vyrobil) tohle: Pro někoho nepopulární kombinace lega, plechových vlaků "0" a modelářské techniky. Já považuji kombinaci těchto technologií za dobrou. Všechny tyto technologie jsou pro mne rovnocenné, tedy lego tu není jako doplněk a obráceně.

hobby

Další

hobby

Ještě následující

Jarmila

Vidím dobře, máte už předělaný autobus?
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

hobby

Ano, správně, trains-okna jsem nahradil vašimi skleněnými panely.

Jarmila

Citace od: hobby kdy 21.12.2005, 10:56:25
Ano, správně, trains-okna jsem nahradil vašimi skleněnými panely.
No teď už jsou Vaše až navěky. ;D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Mates

hobby moc se mi líbí tvoje domečky, které jsou velmi hezké. Přiznám se, že i já bych byl velkým zastáncem toho, aby takové městečko bylo pure LEGO (což je velmi nákladné), ale pokud by se udělala kombinace LEGO a modelařiny, tak by mi to nevadilo tolik, jako když tam máš navíc ty vlaky "0", když doma LEGO vláčky máš. Myslím, že by to bylo mnohem hezčí, kdyby jsi tam dal LEGO vláčky ;) :D

cembry

Velice povedene, necekal jsem ze by se dalo vse takto skloubit dohromady!

muzzo

Příjdou mi ty vláčky a domečky dost nepoměrně veliké. Ale jinak do vypadá dost vkusně.  ;)

Teddy Bear

Me zaujala ta skupinka minifigu sedicich pod hradem. Je to hezky detail! ;)
Buďte sami sebou!!!

cembry

Citace od: Teddy Bear kdy 21.12.2005, 18:22:38
Me zaujala ta skupinka minifigu sedicich pod hradem. Je to hezky detail! ;)

Presne na to jsem koukal taky. Skupinka pod hradem. Nebyl by nejaky pekny detail 'vanocniho' zatisi?  ;)

J_BOB

Citace od: cembry kdy 21.12.2005, 18:56:39
Citace od: Teddy Bear kdy 21.12.2005, 18:22:38
Me zaujala ta skupinka minifigu sedicich pod hradem. Je to hezky detail! ;)

Presne na to jsem koukal taky. Skupinka pod hradem. Nebyl by nejaky pekny detail 'vanocniho' zatisi? ;)
ten uz mas tu, nie?  ;D ;D ;D http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=3215.new#new
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

hobby

Skupinka pod hradem jsou Rychlé šípy na výletě  :D.
To Mates:
Lego-vlaky jsem stavěl již šestkrát, pokaždé jinak a větší, jak přibývaly stavebnice i koleje. Tak jsem si musel vyzkoušet tuhle kombinaci (přitom legovlaků - jak my vláčkaři víme - by  na stejné ploše bylo více i s mimoúrovňovým křížením). Také jsem chtěl z nostalgie jenom parní lokomotivy, protože to byla čistá, vymakaná a krásná strojařina, bez elektronického a jiného balastu  :)

Mates

hobby, máš pravdu, mimoúrovňové křížení a nebo jen přejíždění vlaků v několik úrovních by se mi moc líbilo. Tedy chtěl bych to zrealizovat, ale nevím, jak se mi to podaří udělat...tedy zrealizovat :D
Jde o to, že to musím ještě nějak promyslet a pořádně do detailu zakreslit, ale to až budu přestěhovaný v domečku, dříve na to asi nebude čas ani místo ;D ;D ;D

hobby

Uklizeno! Přišel čas, aby kolejiště (spou se stromečkem) zmizelo z očí.  Zajelo do spodního šuplete pod stupínkem. Mezi snímky je rozdíl pár hodin.
Myslel jsem, že toto téma vláčkaře více zaujme, ale až na pár, celkem bez reakce. Zvláště, když se tu někdy vedou ,dišputace´nad nějakou volovinou.
Toto uklizení je pro mne důležité. Nejde o sedání prachu a že se časem všechno okouká. Důležitější je opětovná čistá hlava a nezávislost. Proto bych doporučil každému, kdo hodlá stavět větší kolejiště, případně k tomu účelu přebourat byt/barák či rozřezat nábytek, aby celý záměr řešil i z tohoto aspektu. Proto jsem si vymyslel tenhle stupínek, rozebíratelné pódium, trains stůl)

rdk

Přiznám se, že mi na pohled není zřejmý, do čeho si to kolejiště zaklidil...

Jarmila

Nejlepší by bylo přidat 2 fotky z průběhu uklízení, aby bylo jasné, kam kolejiště mizí - zajíždí.
Kdybych na vlastní oči neviděla, jak je úprava domu a nábytku promyšlená, tak bych taky nevěděla. Fakt to je vykoumaný.
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

KLF

No pokial ja viem, tak to zajizdi do toho stola... Ale kam zajizdeji tie tunely a teren... to neviem.
Terminated.

rdk

Citace od: KLF kdy 08.01.2006, 16:43:42
No pokial ja viem, tak to zajizdi do toho stola... Ale kam zajizdeji tie tunely a teren... to neviem.


Nene, ten stůl je menší, než to kolejiště, do něj by se to nevlezlo.

Jarmila

#19
Citace od: rdk kdy 08.01.2006, 16:45:36
Citace od: KLF kdy 08.01.2006, 16:43:42
No pokial ja viem, tak to zajizdi do toho stola... Ale kam zajizdeji tie tunely a teren... to neviem.


Nene, ten stůl je menší, než to kolejiště, do něj by se to nevlezlo.
"rdk" má pravdu, stůl je samostatná záležitost naprosto nesouvisející s tímto "vánočním" kolejištěm. Train stůl je ta bílá plocha na dolním okraji fotek = Train stůl v uklizeném stavu a přikrytý bílým ubrusem. 
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

myth

Pokiaľ dobre pozerám na fotky, tak koľajisko sa zdvíha hore. Nemám pravdu?
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Jarmila

Citace od: myth kdy 08.01.2006, 16:51:27
Pokiaľ dobre pozerám na fotky, tak koľajisko sa zdvíha hore. Nemám pravdu?
Tam je šikmý strop, protože ta místnost je v podkroví. Takže nahoru ne.
Ono by bylo nejlepší počkat na autora tohoto řešení, až to znovu vyfotí, aby bylo vidět, kam to tak šikovně uklízí.
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

rdk

Ještě mě napadá, že se to zasune do toho "stupínku", kterej ale musí být hlubší, než co je vidět...

Jarmila

Citace od: rdk kdy 08.01.2006, 17:25:33
Ještě mě napadá, že se to zasune do toho "stupínku", kterej ale musí být hlubší, než co je vidět...
Ano, je hlubší, protože ta střecha je šikmá a zajíždí to i pod tu střechu. Fakt je to vymakaný.
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Cavelon

#24
Citace od: rdk kdy 08.01.2006, 17:25:33
Ještě mě napadá, že se to zasune do toho "stupínku", kterej ale musí být hlubší, než co je vidět...

Presne tak. :)


Jarmila

A pro porovnání "Kombinace lega, plechu, modelařiny" si prohlédněte i fotky tématu "Hobbyho nádraží", což bylo před 2 lety.
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

hobby

Cavelon mi ušetřil práci, z té jeho fotky je to patrné, kam deska s kolejema zajede. Díky Cavelone. Další a menší kolejiště (starožitné) je v horním fochu.
Jenom doplním: samozřejmě seberu vlaky, domy, tunely a zůstane samotná deska (1,9 x 3,8) na kolečkách. Může ležet na zemi, nebo se vezme "do teplých" a postaví na kovové stojany, což je sice trochu víc práce, ale lepší (dvá to zvládnou). Ještě se po stranách a ve předu i vzadu odklopí malé přídavné plochy (jako rozkádací oltář). Celkově to je plocha 9 m2.