Máme rádi kostičky ...

Založil Myska, 10.03.2006, 14:54:00

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Myska

Ahoj - jsem tu nová  ;)
Lego jsem příliš, vlastně vůbec neznala. Nejdřív jsme za plenky pořídili prckovi (nyní 2,5 r) Duplo (stavaře a trošku nedopatřením stáje). Pak si manžel přivezl svoje Lego a tím to začalo! Naprosto jsem těmhle kostičkám propadla, takže díky (kvůli ?) mě odcházejí z rodinného rozpočtu značné sumy na malinké i velké kostky. Koupili jsme další Duplo bednu (140 + 40) a to je šleha ! Konečně můžeme postavit celou garáž a ještě zbyde na obchod, Matýsek si postavil míchačku a já můžu na stavařský auta dělat nástavby z Lega (nikde jsme nesehnali traktor s radlicí vepředu a lžící vzadu  :), tak jsme si ho museli postavit).
Když chceme vyfotit nějaký náš výtvor, musíme ho ukrýt, protože náš prcek taky všechno hned rozebere  :)
Jen si připadám trochu jako blázen, protože furt jen stavím traktory a kravíny a vozím kostičky a kluci si oblečení vyndavají z neposkládané hromady ...

Pixie

CitaceJen si připadám trochu jako blázen, protože furt jen stavím traktory a kravíny a vozím kostičky a kluci si oblečení vyndavají z neposkládané hromady ...

Srdečně tě vítám mezi námi ostatními "blázny".   ;) Spojení "mateřských povinností" a stavění Lega je opravdu nelehké...
Doufám, že se ti tu bude líbit a že se časem povede nafotit alespoň jeden z vašich traktorů, abysme měli nějakou tu inspiraci!

Myska

Člověk něco do půlnoci staví, myslí si, jak je to dokonalý a pevný (to je důležitý !) a ráno přijde ten človíček a za chvilku drží v ruce střechu a povídá ť ť - ono se to ulomilo, mámo oprav to anebo ne, já to rozeberu ...

Hana129


Pozor LEGO  je návykové, je to jako droga.
Koupíš set a už v tom lítáš ;).
Začneš u  DUPLA, pak koupíš Creator, dostaneš se k  CITY, pak Ti někdo nabídne vláčky ve slevě, atd....

A vůbec dá se tato závislost někde léčit?

Dickie

Citace od: Pemale kdy 10.03.2006, 23:21:01

Pozor LEGO  je návykové, je to jako droga.
Koupíš set a už v tom lítáš ;).
Začneš u  DUPLA, pak koupíš Creator, dostaneš se k  CITY, pak Ti někdo nabídne vláčky ve slevě, atd....

A vůbec dá se tato závislost někde léčit?

Ty bys ji CHTĚLA léčit?  ;D
Ceterum autem censeo Carthaginem delendam esse.

Hana129

Tak trošku jo, hlavně to usměrnit, když se nám líbí toho tolik....To přece není normální. Jsem už asi opravdu závislá ....

Raistlin M

Citace od: Pemale kdy 10.03.2006, 23:21:01

A vůbec dá se tato závislost někde léčit?

Nedá.
Útočí to odevšad.  ::) ;D
My jsme nechtěli třeba dělat do vlaků vůbec do momentu, kdy jsme pro někoho kupovali ve slevě koleje a najednou jsme se přistihli, že kupujeme o pár setů rovných víc. Podvědomě samozřejmě ;) Bylo to za účelem, že by se to mohlo třeba hodit, kdybychom přecijen do města chtěli neajký ten vláček. Mno a pak jsme si uvědomili, že by to chtělo ten vláček. Od TomaG jsme koupili nákladní. Jenže do města je potřeba spíš nějaký osobáček. Tak jsme koupili něco Santa-féček. Jenže mašinka a jeden vagon je málo. Kopili jsme další vagon. Jenže do modernějšího města je třeba modernější. Koupili jsem rychlovlak. Průběžně jsme zjišťovali, že kolejí je málo, tak bylo třeba "lehce" dokoupit ;D .
Máme tedy jen pro případ, že by to bylo potřeba (né že bychom chtěli začínat s vlakama  ;D ;D ;D ) 3 vlakové sety + nějaká ta Santa-fe. A tak je to pořád. ;D ;D ;D

Naštěstí nám s tím pomáhá TLC. Spousta nových setů, všech témat, je děsná. ;D Dokonce "v našem zájmu" zašli tak daleko, že začali dělat dílky z méně kvalitních materiálů. ::) ??? Svítá nám naděje, že budeme tak znechucení, že by jsme mohli přestat Lego kupovat. :'( :-\ >:(

Hana129

Útěchou ať je mi, že v tom nejsem sama ;D ;D.

Taký se neudržím v obchodě s legem, pak koupím, jako  že pro někoho nebo dárek dopředu, stejně to nevydržím a už ten den to  stojí poskládané atd.

H0636

Citace od: Pemale kdy 10.03.2006, 23:45:26
Útěchou ať je mi, že v tom nejsem sama ;D ;D.

Taký se neudržím v obchodě s legem, pak koupím, jako  že pro někoho nebo dárek dopředu, stejně to nevydržím a už ten den to  stojí poskládané atd.
Dříve jsem si myslel, že v mém věku je pokukování po Legu v hračkárně nějaká úchylka, ale pak jsem našel tohle fórum a rázem se má závislost vrátila. Absťák jsem vydržel celých 10 a půl roku. Teď v tom lítám znovu.  ;D >:D

Holkamodrooká

A já byla taková socka, že když jsem v dětství dostala první a jedinou krabičku Lega (tu úúúúúplně nejmenší, jaká snad existovala), nevěděla jsem, jestli se mám smát, že mám Lego, nebo brečet, že je ho tak málo. Až s prckem si to pořádně užívám, Primo už máme dávno za sebou, teď milujeme Duplo (je fakt super) a pomalu začínáme s klasikou (a tu miluju ještě víc).
Jedinečný Absolutně Nezničitelný Inteligentní Cizinec na Kastraci Agentů

ntr23

Jako dítě jsem si taky hrál s Legem. První bedna byla hasičská stanice. Pak přišel Basic a ještě jsem měl hrad. Všechno to ale byly malé kostky a mám je dodnes.

S narozením dcery (dnes 3,5) jsem teprve přičuchnul k DUPLO. A teď jsou mi ty velké kostky sympatičtější než klasické LEGO. První krabici dostala jako bolestné k nastřelení náušnic asi v roce a půl. Jeden pejsek, postavička, kostka, vozík a čuník. Psa si nosila všude s sebou. No a tak to pokračovalo, dnes by se krabice daly spočítak asi k deseti. Max. 15, jenže pořád chybí kostky, hlavně speciální, jako je zboží do obchodu, otočná kostka pro kolotoč apod, takže už nakupuju na BrickLink, jednotlivé kostky.
Postavíme vždy určitou stavbu, která vydrží týden, pak se musí zbourat, aby se mohla postavit jiná. Měl bych si ty výtvory pomalu fotit.

Když šel večerník o Machovi a Šebestové, tak jsme museli společně postavit činžák. Měl šest pater. Po týdnu, byla chuť na obchod. Takže jsme vzali bagr, a protože byl činžák už starý a musel ustoupit obchodnímu centru, tak ho dcera do poslední kostky rozebrala a na jeho místě vyrostlo dvoupatrové obchodní centrum...:)

Lego u nás bude v kurzu ještě dlouho. Tento týden se mi narodila druhá dcera.

A v Legolandu už jsme byli dvakrát....)

A pár fotek:






ntr23

A tady je hypermarket a znovu postavený činžák. Mach bydlí v posledním patře, ale nejsem si teď jist, kde bydlí Šebestová





najJulinka

Nemáte niekto velku či malu nemocnicu, ktore su teraz v ponuke? Novinky 2011. Potrebovala by som vidieť zoznam sučiastok oboch.. stačí mi foto toho zoznamu z krabice .. .potrebujem si to porovnať a podla toho sa rozhodnem či nam treba velku alebo malu nemocku :yes: a nikde som bricklist nenašla na nete... :roll:




______________________________________________________________________________
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.1977479589758.2102707.1026161341&l=befa106ecf
Aj tak som zalaskovana... Do detí, Lega, mäsa (nie surového) a ešte aj do priateľa a všeličoho :D