(Vlastní) Středověké město

Založil Ryxe, 25.08.2023, 09:31:47

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ryxe

Ahoj,
říkal jsem si už nějakou dobu, že by chtělo nechat všechny ty nemrtváky a příšery chvilku spát, místo temných ruin zkusit zase něco tak trochu civilnějšího a pohrát si zase s kapánek jinými technikami. No a tak jsem postavil takový jeden pilotní malý hrázděný domek s kašnou, na který bych chtěl v budoucnu navazovat dalšími domky, věžemi, hradbami a vším, co mě napadne, aby ve finále vznikl výřez středověkým městem, které bude plné života a pouličního ruchu  ;D .

poMOCník

Krása. Moji favoriti jsou okna a kašna.

Borun

Citace od: Ryxe kdy 25.08.2023, 09:31:47Ahoj,
říkal jsem si už nějakou dobu, že by chtělo nechat všechny ty nemrtváky a příšery chvilku spát, místo temných ruin zkusit zase něco tak trochu civilnějšího a pohrát si zase s kapánek jinými technikami. No a tak jsem postavil takový jeden pilotní malý hrázděný domek s kašnou, na který bych chtěl v budoucnu navazovat dalšími domky, věžemi, hradbami a vším, co mě napadne, aby ve finále vznikl výřez středověkým městem, které bude plné života a pouličního ruchu  ;D .
Na těchto stavbách je nejlepší,že člověk použije díly,které by jinak nikdy nepoužil. Parádní jako vždy

Hardegon

Tenhle styl je naprosto super. Napjatě očekávám další přírustky ;)

milanv

Gratuluju k odpoutání. Cesta od těch ďábelských stvoření musela být nelehká. Jak tě jednou chytnou, obtížně se jich zbavíš... :-)

Máš to pěkné,  kašna je prima, celkově to k sobě hezky stylově sedne. Jenom mi tam trošku chybí kontrast: těším se až budeš mít budov víc a bude na první pohled vidět rozdíl mezi udržovanými budovami a chudšími s víc opadanými stěnami atp.
Pán na Žlutém hradě

Ryxe

Díky kluci  ;) .
poMOCník: přemýšlím kvůli těm oknům ještě nad nějakým osvětlením, takhle moc nevyniknou a i na živo se slévají v tmavý monolit  ;D . Ta kašna měla být původně studna samostatně stojící kruhová zdobená stavba, ale došlo místo, tak jsem volil toto náhradní řešení  ;) .

Borun: no, v tom máš pravdu, dá se použít skoro všechno, co ti padne do ruky  ;D . Tady je to ale úplně jiný než u těch mých krkolomným staveb. Tam jsem to zdivo stavěl hala bala a docela rychle to přibývalo. Tady je s tím docela vysíračka a trvá to o poznání déle  :D

Milan: No to máš pravdu, ale jednou za čas je potřeba ten styl trochu pozměnit, aby to člověka pořád bavilo  :D . Uvidíme, jak se celek vydaří, ale už teď můžu prozradit, že radniční věž bude Bílá, opakuji bude Bíla ;D  >:D

Ryxe

Středověká radnice s orlojem je další dům do mého projektu středověkého města. Původně jsem radnici plánoval o kus nižší, ale jelikož jsem ji stavěl po patrech, které jsem až posléze skládal dohromady a ještě jsem to stavěl od zhora, nakonec mě po finálním sestavení ta výška jaksi překvapila 😁. No, nedá se nic dělat a okolní měšťanské domy holt budu muset přizpůsobit měřítku...😁. Ta radnice ještě hotová úplně není, chtěl bych jí zevnitř osvítit, aby vynikla vitrážová okna a sošky v okynkách orloje.
Pokud se vám při pohledu na tenhle MOC bude zdát, že je trošičku inspirovaný jednou reálnou radnicí někde v Praze, tak je to podoba samozřejmě čistě náhodná 😁🤣.


Chikos

Wow, vynikající provedení. Přesně moje Gusto. Na výšce nevidím nic špatného, naopak by se mi to líbilo, kdyby o proti ostatním budovám měla radnice dominantní vzezření a byla přesně uprostřed  ;)

poMOCník

Citace od: Chikos kdy 10.10.2023, 11:58:01Wow, vynikající provedení. Přesně moje Gusto. Na výšce nevidím nic špatného, naopak by se mi to líbilo, kdyby o proti ostatním budovám měla radnice dominantní vzezření a byla přesně uprostřed  ;)

Souhlas. To bude paráda to město!

Ryxe

Díky kluci,
Radnice určitě bude vyšší než ostatní baráky  ;)
Teď hodně přemýšlím nad celkovou kompozicí toho modelu. Chtěl bych v něm několik výškových úrovní, ale pořád si nad tím lámu hlavu :D .
Uvidíme, jak to nakonec celé dopadne  ;)

milanv

Vypadá to pěkně a jsem strašně zvědavý právě na tu celkovou koncepci. Kompozičně i výtvarně. Jak to uděláš, aby se celý velký model dal pohodlně prohlédnout a zároveň měl tu atmosféru středověkých uliček... A taky jak to bude se stylem těch budov, jak se budou od sebe lišit. S tou radnicí jsi mě např. překvapil, z mého pohledu je na radnici málo "upravená". Jo, vím, že je to tvůj styl, ale o to víc jsem zvědavý, jak pak výtvarně docílíš stylového rozdílu mezi radnicí a domkem chudého ševce. Zkrátka: Fakt se těším s čím přijdeš a jak se to bude postupně tvořit!
Pán na Žlutém hradě