(vlastní) Tři mušketýři

Založil šipka, 12.11.2023, 14:26:48

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

šipka

Při nedávném úklidu půdy, jsem narazil na staré ABC vystřihovánky. Celkem jsem se tenkrát zabavil :) Volná inspirace jednou diorámou z roku 1986 - Tři mušketýři.

https://www.flickr.com/photos/127256529@N08/

Borun

Tvé modely jsou vzpomínkou na dětství naší generace. Co já se nahrál s mečem a pláštěm  na D'artagnana 🙂. Tak jako většina tvých modelů je ukázkou toho, že i na malé ploše se dá postavit kvalitní model plný detailů a hlavně vtáhne do děje. super👍

Icewalker

Malebnější ztvárnění násilí jsem v Legu ještě neviděl ;D
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Hana129

#3
Super ztvárnění. Ty poškozené zdi jsou perfektní.

Anatyt

Mne to pripomína toto. :D

milanv

Gratuluju ke skvělému dílku a musím říct, málem jsem slzu zamáčkl :) A pak že už nostalgie není co bývala! Nejen ta připomínka úžasného Abíčka, ale i dob, kdy jsme tady na kostkách měli tolik stavitelů vinět, že jsme mohli pořádat soutěže a mít vlastní kategorii témat. To je prostě nádhera: malé, ale ucelené dílko s krásnou scénkou, vypiplanou do detailů, domyšlenou kompozicí a stavebními technikami. Ta zeď je samozřejmě  supr nápad, ale i další, třeba maličkosti jako lampa vlevo s použitím řetězu, skvěle ladící dlažba a tak dál... Fakt se ti to povedlo a navíc jsi mi udělal obrovskou radost!
Pán na Žlutém hradě

hobby

#6
Dobrý Šipko, vtip a nápad, to je tvoje doména. Alexandr Dumas by měl radost. Jen by mě ještě zajímalo, který je který. Ty červené kabáty jsou kardinálovo, to je jasné ;D
PS: jestli mohu tipovat, tak bych řekl zleva: D´Artagnan, Athos, Portos, Aramis. Je to tak?

Hardegon

Ten vysmátej chlapík vpravo je Planchet?

Moc povedená "kopie" papírového modelu, ale i celé ztvárnění scénky.

Daniel

Super scéna :)
Jak už tu zaznělo, ta zeď je super (hlavně vlevo s většími odfuky omítky) - to si musím uložit do paměti a někam to také použít 8)

Eddie

Nevím, jestli je dobrý nápad tolik chválit, aby se šipkovi nenafouklo ego a neodletěl nám  >:D

Ale musím taktéž vyjádřit obdiv a uznání! :) Osobně mám viněty moc rád, protože se pak člověk o to více soustředí na konkrétní děj/jev/prvek. Opravdu velice povedené a nic jiného než chválu si za to nezasloužíš (proto i můj úvodní, možná až nemístný, vtip)!

Jen mi to nedá a musím se zeptat (kdyžtak se předem omlouvám za svoji hloupost), ale proč je část podlahy dlážděná a část dřevěná?
Víc stavitel, sběratel a kecal (nejvíce), než vystavovatel..

šipka

Děkuji, děkuji.

Má to být  D´Artagnan, Athos,Aramis a Portos, Planchet nalevo :)

Podlaha je záměr, část/většina knajpy je dlažba. Pod stoly v rohu prkenná část :)

Ladovská bitka je další možná stavbička.

otaznik

To dioráma z ABC jsem měl také.  :)
Krásné, díky!