(Vlastní) Bitva: Anglie - Francie (18. stol)

Založil Kuba, 09.02.2017, 20:08:58

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Kuba

Představuji svůj nový MOC: Bitva: Anglie - Francie (18. stol)
Tato stavba vznikla tak trochu náhodou. Začal jsem sbírat červeno a modro-kabátníky pro jeden budoucí projekt, no a bylo mi líto, že se vojáčci zatím jen tak váli v bedně, rozhodl jsem se tedy postavit předevšim z toho, co můj kostkařský pokoj ještě dal, plochu pro bitvu pro tyto vojáčky. Až půjdou mé jiné MOC rozebrat, odnese to i tato bitva, abych se mohl konečně vrhnout na další nápad. Ale i tak doufám, že se bude bitva alespoň trochu líbit.
Bitva bude k vidění prvně na víkendové výstavě v Ostravě od 17-19.2.2017

Popis MOC:
V průběhu druhé poloviny 18 stol. probíhal rozsáhlý ozbrojený konflikt mezi ústředními evropskými mocnostmi Anglií a Francií (do kterého se zapojovaly i další evropské mocnosti jako např. Prusko, Sasko, Rakousko-Uhersko, Rusko, Španělsko atd...). Válečné konflikty a potyčky se vedly jak v Evropě, tak Americe, Africe i na Oceánech.
Vyobrazená potyčka představuje maxi vinětu jedné z bitev, kdy Francouzi zatlačili část Angličanů do úzkých, a ti se museli opevnit na přilehlém statku sedláka Kostky z Kostkova, nedaleko hlavního dění bitvy. Francuzi si na dobytí statku přivolali i část dělostřelectva a započla palba. Smrtka schovaná za komínem, čeká na svou příležitost. Hádejte kdo zvítězí?

Galerie MOC: http://jukuruku.rajce.idnes.cz/Bitva_Anglie_-_Francie_18._stol/



arnold

Pěkné!Ohýnek na střeše se poved a moc se mi líbí ztvárnění vyletájícího projektilu z děla  :)

richchie

kurnik Kobo, ak toto je dielo co si len tak postavil z toho co si este mal doma tak to mozem rovno zabalit :o je to parada.  :)

Martins

Parádní stavba, spousty detailů, naprosto vše precizní.... Podle všeho to Angláni maj spočítané! BTW. perfektní fotky, prezentace, příběh...

Kuba

Citace od: richchie kdy 10.02.2017, 08:12:32
kurnik Kobo, ak toto je dielo co si len tak postavil z toho co si este mal doma tak to mozem rovno zabalit :o je to parada.  :)

Tak je v tom i trocha posledního LB  ;)

Citace od: Martins kdy 10.02.2017, 08:23:25
Podle všeho to Angláni maj spočítané!

JJ teď mi přišlo z BL dalších 20 modrokabátníků, Angláni tedy nemají šanci  >:D


Klaj

Uzasne. Krasne detaily (smrtka za kominem !! :D ). Vystrel z dela fakt super napad.

Jedine co me osobne trochu zarazilo, esi sem to spravne pochopil, ze ti padli lezi v kaluzi krve ? To mi do lego sveta moc nepasuje. I kdyz to verne odrazi realitu samozrejme...
Draco dormiens nunquam titiliandus

šipka

Výborné, konečně také MOC s akcí a ještě za použití modro-červeno kabátníků  ;) Palec nahoru !!  Má to život a dynamiku a krev tam patří. Pokud plánuješ rozšíření a nepohrdl by jsi, tak bych se nebránil nějakému společnému projektu. Přeci jenom mojí armádě zahálka nesvědčí  :D Možno posílit obě fronty.   

milanv

Léta praxe a odříkání. To v tom hlavně vidím, je to fakt super - tvoje praxe s tvorbou terénu, venkovních scén celkově. Ten fakírův rošt sice nemusím, ale to jsem říkal už v diskusi kolem objednávání těch Barů z LB. Ale moc to neruší, takže OK. Mnohem víc si člověk všimne jak toho propracovaného terénu, tak těch detailních scének. To mě jako milovníka detailů a minifigů opravdu oslovuje.

No a k tvé otázce: to je přece jasné. Nezávisle na výsledku vítěz sedí za komínem. Jako pokaždé v historii i současnosti, když se lidi rozhodnou mlátit kvůli té správné barvě vlajky, tvaru či názvu boha apod. A, předpokládám, stejně tak i kdykoliv v budoucnu.
Pán na Žlutém hradě

linhi

#8
Také mám pár desítek vojáků,co udělat společný projekt nějaké větší válčení :-D
Smrták je perfektní a tahle doba tady schází,moc se mě to líbí!

Mr. Cube

Je to perfektní, těším se, až to prozkoumám naživo. :)

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Aki


Kuba

Děkuji za pochvaly, moc si toho cením  ;)

Citace od: šipka kdy 10.02.2017, 11:00:21
Pokud plánuješ rozšíření a nepohrdl by jsi, tak bych se nebránil nějakému společnému projektu. Přeci jenom mojí armádě zahálka nesvědčí  :D Možno posílit obě fronty.
Citace od: linhi kdy 10.02.2017, 12:31:18
Také mám pár desítek vojáků,co udělat společný projekt nějaké větší válčení :-D

Jako na nejbližší výstavu v letňanech se nebránim ničemu, Jen bych se musel s Pekim domluvit na výměně westernu za bitvu, protože nevím jestli to do Prahy jinak vše dostanu jednou jizdou (protože blbec Hrad i bitvu mám postavenou tak, že ji přesunu z OSB desky bez starostí :) ). Moje dílo má 1m délku a jen 0,52m hloubky. takže do 1m hlubokých vitrín je do šířky ještě rezerva cca 48cm na ty klasické vitrýny.

Kždopádně pak bude bitva už asi rozebrána, protože jak jsem se již zmiňoval, chtěl bych po Letňanech všechny MOC rozebrat a konečně se připravit asi zatím na mé největší MOC dílo, které bude na podobné téma a bude se odehrávat v SV. Americe 18. stol. (Jedná slavná pevnost a její dobývání) Snad ta výzva klapne... A snad ji stihnu na výstavní sezonu 2018. Tam by mohl být samozřejmě další prostor na spolupráci jednalo by se samozřejmě zase o potyčku mezi Anglii a Frncií v roce 1757.

linhi

Citace od: Kuba kdy 10.02.2017, 20:22:21
Děkuji za pochvaly, moc si toho cením  ;)

Citace od: šipka kdy 10.02.2017, 11:00:21
Pokud plánuješ rozšíření a nepohrdl by jsi, tak bych se nebránil nějakému společnému projektu. Přeci jenom mojí armádě zahálka nesvědčí  :D Možno posílit obě fronty.
Citace od: linhi kdy 10.02.2017, 12:31:18
Také mám pár desítek vojáků,co udělat společný projekt nějaké větší válčení :-D

Jako na nejbližší výstavu v letňanech se nebránim ničemu, Jen bych se musel s Pekim domluvit na výměně westernu za bitvu, protože nevím jestli to do Prahy jinak vše dostanu jednou jizdou (protože blbec Hrad i bitvu mám postavenou tak, že ji přesunu z OSB desky bez starostí :) ). Moje dílo má 1m délku a jen 0,52m hloubky. takže do 1m hlubokých vitrín je do šířky ještě rezerva cca 48cm na ty klasické vitrýny.

Kždopádně pak bude bitva už asi rozebrána, protože jak jsem se již zmiňoval, chtěl bych po Letňanech všechny MOC rozebrat a konečně se připravit asi zatím na mé největší MOC dílo, které bude na podobné téma a bude se odehrávat v SV. Americe 18. stol. (Jedná slavná pevnost a její dobývání) Snad ta výzva klapne... A snad ji stihnu na výstavní sezonu 2018. Tam by mohl být samozřejmě další prostor na spolupráci jednalo by se samozřejmě zase o potyčku mezi Anglii a Frncií v roce 1757.

Alamo...

Kuba

Citace od: linhi kdy 11.02.2017, 11:49:25

Alamo...

Fort William Henry
https://en.wikipedia.org/wiki/Fort_William_Henry

Jestli jsi viděl posledního Mohykána, tak tam se vyskytovala. Chtěl bych to udělat včetně indiánu, kteří pomáhali Frantíkum.

Izabella08

Kubo, že tu krásnou MOC dovezeš i do Olomouce?

linhi

Citace od: Kuba kdy 11.02.2017, 12:29:19
Citace od: linhi kdy 11.02.2017, 11:49:25

Alamo...

Fort William Henry
https://en.wikipedia.org/wiki/Fort_William_Henry

Jestli jsi viděl posledního Mohykána, tak tam se vyskytovala. Chtěl bych to udělat včetně indiánu, kteří pomáhali Frantíkum.
Videl videl,super film,dokonce jsem o té pevnosti take premejslel,ala ona je gigantická..

Kuba

Citace od: linhi kdy 11.02.2017, 14:41:27
ala ona je gigantická..

JJ je, postavit ji v měřítku by pro mne znamenal rozvod :D , ale chtěl bych se ji co nejvíce napodobit s tím co mám k dispozici  ;) s maximálně minimálnimi nákupy...
chtěl bych to postavit, tak aby to bylo k dispozici pro výstavy, tedy tradičně se šířkou do 1m do klasických vitrín. Pak by se nabízelo do okolí do délky postavit z jedne strny na jezero vesice a lodě s vojáky a indiány a z druhé strany obléhací tábor francouzů.