6. ročník akce Albert - prezentace modelů - šance pro vánoční modely

Založil Tomik, 13.06.2022, 08:07:12

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hardegon

#60
Robo-letadlo

31123 a 30593

Docela to sedí do Ninjago šíleného světa. Letadlo má pohyblivá křídla s vrtulemi a přistává na nohy.

Hardegon

Ninja husto kruto přísná sekačka

31123 a 30593


Hardegon

Dětské letadlo

31123 a 30588

Robkteryten

#63
DISKVALIFIKACE - není povoleno stavět pouze z 1 polybagu (viz pravidla v úvodu)

Loyduv drak

Alternativní model ze setu 30593

Mladej si taky zkusil sestavit model a ma toto. Nejsem si jisty jestli je povoleno uchycení kridel.

Tomik

Uzávěrka "prvního kola" přihlašování modelů.

Jak to bude dále upřesníme na základě jednání s Legem / Albertem.

Doposud přihlášeno celkem 63 modelů.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Pool

Pokud bude i druhé kolo, tak už dopředu dávám další model  ::).

Skříňka se skřítkem (set 11019)

Inspirováno hracími skříňkami s balerínami, na boku krabičky je klika, kterou se točí a skřítek na krabičce "tančí" (otáčí se).
Tento model si přímo říká o spojení s polybagy s figurkami, tak ho zkusím ještě trochu rozvíjet.

samy405

Použité sety : 31123 + 30593

název : Zelený letoun

Možnosti - jezdí, s vrtulí se dá otáčet, klapky křídel se pohybují.


Pool

Hypnotizační skříňka (11019)

Je libo někoho zhypnotizovat?

Trochu odbočka od hracích skříněk, ale nedalo se odolat, je to pěkná švanda na koukání ;D Pro představu přikládám i video. Jedná se o trochu modifikovanou Skříňku se skřítkem, takže jen jiná varianta tohoto modelu.

Tomik

Tímto uzavírám přihlašování modelů do soutěže.

Pokud máte ještě něco postaveného, tak to sem klidně dejte, ale bude to pouze mimo soutěž.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Pool

Friends hrací skříňka (sety 11019+41697)

Ve spojení s Friends setem je to nejlepší, ale stejně dobrý by byl i ten City polybag ;D. Přiloženo i video.


Tomik

UPDATE: Do 31. srpna můžete stavět a přihlašovat modely s vánoční tématikou - hledá se ještě jeden bonusový model.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Foton

Na téma vánoce mě napadl jen vánoční stromek...
Takže jsem udělal lesnické vozidlo, co veze sklizené stromky (a možná ani nepatří majiteli lesa:)
Má, dle mého, luxusní sedačku.

30588 - Kids' Playground
31123 - Off-road Buggy


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

peki

Ve vlákně můžete vidět co všechno průběžně vznikalo. Od 9.11.2022 běží akce v řetezci ALBER.
info zde:

K akci
https://www.albert.cz/lego


Návody (zdá se miže na stránce jsou dostupné i návody pro starší ročníky, ale netestoval jsem)
https://www.albert.cz/lego/navody-k-sestaveni

milanv

Citace od: peki kdy 09.11.2022, 14:16:47K akci
https://www.albert.cz/lego
Zmínka o návodech na kombimodely je až úplně dole, snad to někdo najde... Ale na druhou stranu, na tom pozadí hvězdného nebe to želvě úžasně sluší, úplná A'Tuin :)
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Citace od: peki kdy 09.11.2022, 14:16:47Ve vlákně můžete vidět co všechno průběžně vznikalo. Od 9.11.2022 běží akce v řetezci ALBER.
info zde:

K akci
https://www.albert.cz/lego


Návody (zdá se miže na stránce jsou dostupné i návody pro starší ročníky, ale netestoval jsem)
https://www.albert.cz/lego/navody-k-sestaveni

Nemůžu si pomoct, ale ty fotky jsou opět "nevídanými skvosty". :o Proč u několika modelů použili výřez z mého návodu místo fotky fyzického modelu mi hlava nebere. Na rozbití modelů při přepravě se vymlouvat nemůžou, protože jsem to tam odvezl osobně. Zároveň jsem vezl všechny modely naráz, takže tomu fotografovi nebránilo nic ve vyfocení VŠECH modelů... Neberte to jako stížnost pouze jako holé nepochopení počínání marketingového oddělení Albertu.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Stimpi

Super, že tam dali všechny návody. Na druhou stranu zase neřešili trochu jednotně obrázky kombimodelů :( škoda

Stimpi

Citace od: Tomik kdy 09.11.2022, 16:48:27
Citace od: peki kdy 09.11.2022, 14:16:47Ve vlákně můžete vidět co všechno průběžně vznikalo. Od 9.11.2022 běží akce v řetezci ALBER.
info zde:

K akci
https://www.albert.cz/lego


Návody (zdá se miže na stránce jsou dostupné i návody pro starší ročníky, ale netestoval jsem)
https://www.albert.cz/lego/navody-k-sestaveni

Nemůžu si pomoct, ale ty fotky jsou opět "nevídanými skvosty". :o Proč u několika modelů použili výřez z mého návodu místo fotky fyzického modelu mi hlava nebere. Na rozbití modelů při přepravě se vymlouvat nemůžou, protože jsem to tam odvezl osobně. Zároveň jsem vezl všechny modely naráz, takže tomu fotografovi nebránilo nic ve vyfocení VŠECH modelů... Neberte to jako stížnost pouze jako holé nepochopení počínání marketingového oddělení Albertu.

Možná to chce ke každému návodu "nenápadně" přihodit i render...

peki

Citace od: Stimpi kdy 09.11.2022, 16:52:41Možná to chce ke každému návodu "nenápadně" přihodit i render...

O tom mluvím od začátku, žádné focení (než takové) a jen rendery z návodů. Jenže nějaké fotky jdou ještě na jiné materiály do další kampaně atd. atd. Prostě je to vozová hradba, tomu nemůžeme rozumět (J.C) :)

milanv

Jo, u jednoho "ročníku" jsme to tak udělali, resp. ne rendery, ale nafotil jsem jim to všechno v jednotné kvalitě oproti bílému pozadí apod. Z našeho pohledu to dopadlo dobře, ale oni si, myslím, ani nevšimli. Jim je to prostě jedno a kdyby měli scan černobílé fotky z dírkové komory, hodí ho tam stejně.

Takže pokud to chceme my, musíme si to příště zase zajistit. Výhoda je, že si tím pádem sami určíme, co to bude; jestli fotky nebo rendery a jaké.
Pán na Žlutém hradě

Stimpi

Citace od: peki kdy 09.11.2022, 16:59:21
Citace od: Stimpi kdy 09.11.2022, 16:52:41Možná to chce ke každému návodu "nenápadně" přihodit i render...

O tom mluvím od začátku, žádné focení (než takové) a jen rendery z návodů. Jenže nějaké fotky jdou ještě na jiné materiály do další kampaně atd. atd. Prostě je to vozová hradba, tomu nemůžeme rozumět (J.C) :)

Ja vim uz jsme to preci resili. A podle fotek to vypada, ze to fotil marketak mobilem na stole. Je to skoda.

Tomik

Citace od: Stimpi kdy 09.11.2022, 16:52:41Možná to chce ke každému návodu "nenápadně" přihodit i render...
Ono to s těmi rendery taky není úplně jednoduché. Když dělám digitální modely, tak používám záměrně nepříliš vzhledné pózy modelu, aby se mi snáze dělal návod. Vytvoření atraktivní pózy modelu je nemalá práce navíc. Dále bývá občas problém s chybějícími díly v knihovně Studia a to nemluvím o figurkách, které odmítám modelovat vzhledem k časové náročnosti a minimální přidané hodnotě. Prostě fotka mi pro tento typ modelů přijde jako vhodnější řešení...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Stimpi

Jasně, fotka je asi lepší řešení. Beru to ze svojeho pohledu, babrat se s focením a postprocesingem se mi nechce, 3D model a render je pro mě osobně denní chleba, takže mnohem jednodužší a lepší výsledek...

milanv

Moje zkušenost je, že stavebnice, obzvlášť polybagy, jsou velmi nové a objeví se tam vždy nějaký díl, který ještě není v digitální podobě. Proto mi přijdou lepší ty fotky.
Pán na Žlutém hradě

Stimpi


milanv

To nechám  na Tomovi, on to má určitě  promyšlené, ale všeobecně o návodech platí, že v nich jsou rendery v té návodové kvalitě a je to Ok. Pokud by Tom chtěl  dělat např.  přebal, úvodní stránku se skutečnou fotkou, tak se prostě domluvíme na pořadí prací, aby se stihly fotky včas než Tom návody odevzdá.
Pán na Žlutém hradě

Stimpi

F pohode, ja vam do toho nezasahuju, jak jsem psal. Me jen zase nastvalo ze na webu nejsou schopny jednotne modely nafotit.

Dokud jsem se ucastnil tak vetsina fotek co jsem posilal byly rendery. Tak mi to prislo jednoduzsi. Ale jestli to nekdo jednotne nafoti nebo naskicuje je celkem fuk. Pointa je jinde ;)


peki

Poprvé je celý bok stojanu věnován jen kombimodelům :)

milanv

A i s QR kódem! To je opravdu velký posun a skvělá zpráva! Jenom doufám, že to tak prošlo všemi schváleními, abychom se příští rok nedozvěděli, že už zase být nemůže, protože se TLG nelíbil.

...a taky by se teď mohli víc snažit s fotkama nebo si je nechávat dělat u nás :)
Pán na Žlutém hradě

peki

Citace od: milanv kdy 23.11.2022, 12:35:39A i s QR kódem! To je opravdu velký posun a skvělá zpráva! Jenom doufám, že to tak prošlo všemi schváleními, abychom se příští rok nedozvěděli, že už zase být nemůže, protože se TLG nelíbil.
Tohle jde za LEGO, naopak tlačí na zíákazníka

Citace od: milanv kdy 23.11.2022, 12:35:39...a taky by se teď mohli víc snažit s fotkama nebo si je nechávat dělat u nás :)
Tohle je bohužel, rozhodnutí zákazníka, kdy mu opakovaně my/LEGO nabízíme že to dodáme na klíč. Zase si dovedu představit procesy v korporátu, prostě tomu nemůžeš rozumně to je vozová hradba (někdy doslova)  ;)

Buďme tedy nad věcí, někdy mi příde že se pořád vrtáme v tom samém ) až se něco u fotek změní budu informovat, do té doby je to uzavřená věc).

milanv

Citace od: peki kdy 23.11.2022, 13:19:24Tohle jde za LEGO, naopak tlačí na zíákazníka
Super!
Citace od: peki kdy 23.11.2022, 13:19:24Buďme tedy nad věcí, někdy mi příde že se pořád vrtáme v tom samém ) až se něco u fotek změní budu informovat, do té doby je to uzavřená věc).
Jasně, já to myslel tak, že právě tohle by mohl být ten kopanec do vozové hradby: požadavek oddělení výroby plakátů, protože ti těžko můžou dát na plakát obrázek cca 40 cm široký, když je na vstupu v současné kvalitě. Ale jak píšeš: je to jen Milanova naděje, Milan bude dál tiše sedět a čekat, jestli se jeho naděje naplní :D :D  >:D
Pán na Žlutém hradě