Když něco nevím, tak se zeptám

Založil Hacislav, 14.05.2014, 01:15:40

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Brmboš

Zdravím komunitu Lega.
Koupil jsem dceři z druhé ruky set 41033 Lego Friends Záchrana u vodopádů v džungli.
Je to originál původně kupovaný v české republice.
Co je na tom špatně je chod "vodopadovych dveri". Jdou velmi ztuha a nešikovně. Někdy se podaří i část stavby zbořit.
Ozubené kolo je lehce ochozene ale nevím jestli je to tím.
Co poradíte?  Koupit nové ozubené kolo?  Zkusit namazat silikonový olejem?  Nebo je to prostě nesikovnou konstrukci tohoto setu?

Dekujk

Chairudo

Určitě nemazat, olej nebo i silikon díly časem poškodí a dostane se všude  :)
Pokud je všechno správně přicvaknuté a stále to drhne, tak doporučím vyměnit opotřebované díly.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peter

Předně bych opravdu důkladně zkontroloval jestli je vše opravdu správně poskládáno, domáčknuto (ona točna), nasazeno apod. Dále jestli nejsou moc utažené převody (špatně nasazené/usazené to 8z kolečko) atp. Podle videí to nevypadá, že by to mělo chodit nějak extrémně těžko. kolečko se otáčí na točně a ta se otáčí hladce, takže vše musí chodit lehce.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Brmboš

Děkuji všem zúčastněným.
Celý set jsem rozebral a pomalu, pečlivě a pořádně znovu složil.  Vše funguje jak má.
Dcera zřejmě při prvotním skládání nebyla dost pečlivá a tak to nějak zlobilo.
Je pravda,  že mechanismus by mohl být navržen lépe,  ale Friends není série pro technofily,  takže to asi bude v pořádku.

Ještě jednou díky

Hacislav


Lanky the Larrikin by Karf Oohlu, on Flickr
Dá se nějak nedestruktivně sundat hlavička s Fabuland figurek?

Na vícero MOC jsem viděl použitou jen fabuland hlavičku.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

jerzeeg

Asi jsem uplne slepy.. kde na technic pinu a axl pinu najdu nejaky lego "potisk", cislicka apod. ?
Mam tady primichanou trochu cinskeho smejdu v KW a snad vsechny ostatni typy kostek jsem v pohode identifikoval a vytridil, ale u tohoto si nejsem jisty..

Villa Legina

Citace od: Hacislav kdy 27.05.2018, 13:38:11
Dá se nějak nedestruktivně sundat hlavička s Fabuland figurek?

Chytíš pevne hlavu, chytíš pevne aj torzo druhou rukou, rázne potiahneš od seba a hotovo - nedeštrukívne oddelíš.  :D

Matthes_CS

Citace od: jerzeeg kdy 29.05.2018, 22:04:30
Asi jsem uplne slepy.. kde na technic pinu a axl pinu najdu nejaky lego "potisk", cislicka apod. ?
Mam tady primichanou trochu cinskeho smejdu v KW a snad vsechny ostatni typy kostek jsem v pohode identifikoval a vytridil, ale u tohoto si nejsem jisty..

Tak na axlepinu sem ho hledal 10 minut a našel sem ho až díky googlu, na obrázku je trochu i vidět. Na pinu je na místě červené čárky (na obrázku je nejspíše z druhé strany)



Já bych měl také dotaz, nedávno mi došel Boost, jedu na něm v pohodě přes počítač, zapnu Boost a PC si ho najde. Ale chtěl sem se zeptat, jak to je, když se sejde více Boostů? Třeba na výstavě, akci, nebo kdybych si chtěl pořídit druhého, jak pozná program, ke kterému se připojit? Případně lze ovládat dva z jednoho stroje?

papluh

Pripojenie k viacerým BOOST jednotkám
https://www.lego.com/en-us/boost/videos/how-to-connect-to-a-specific-hub-08868c6360cd4efc8602671adb259bfe
Podľa tohoto by malo stačiť byť na obrazovke s programovaním a stlačiť zelené tlačítka na oboch huboch a applikácia zobrazí výber.

CitaceSTEP 1:
From inside the coding screen, you can trigger the Move Hub detection by pressing the green buttons on both Move Hubs.
STEP 2:
The app will detect both hubs and display them in a connection menu.
STEP 3:
To pair with a specific hub, press the green button on the hub you want to use.
STEP 4:
You will see that hub's name change into a green color. Select the specific hub, and you're ready to go!

Matthes_CS

Díky, tak nějak sem si představoval, že to bude řešené, jen sem googli jiné slovní spojení a tohle to nenašlo.

hawran

Ahoj, tušíte někdo co je tohle za dílek pls?
Bricks Forever!

juraj


hawran

absolutně netuším... připadám si jako úplnej looser protože to nemůžu najít ani na BL ani na Google
Bricks Forever!

hawran

Bricks Forever!

davroman

.... a shodil celý BL server.   :D

Taky Vám BL nejde?
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

hawran

no jó, nejde :)
víš co - já jsem do Bricklinku napsal "bricklink" a on se zacyklil :)
Bricks Forever!

Strider

Asi to tady někde je, ale nenašel jsem: Prosím, jak se dá do soukromé zprávy vložit obrázek z lokálního disku? Stisknu sice tlačítko "Vložit obrázek", ale nevím jak dál. Díky.

peki

Nelze vkládat přílohy. Na to používej mail, který má (měl by mít) uživatel v profilu. Případně linky na obrázek, který je uložen jinde na síti (galerie atd.) Důvodem bylo (je) šetření místa ne serveru.

Jezevec

Stridere, jak Peki radí, založ si účet třeba na Rajčeti. Stačí si tam jen vytvořit album a nahrát fotky, které chceš dávat sem na forum v rámci diskuzí nebo posílat někomu poštou. No a pak už všude jenom nahodíš link na danou fotku, je to rychlé, efektivní a šetříš úložnou kapacitu fora.
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Strider


Strider

Ahoj, sháním díly na obrázcích ve větším množství pro imitaci vodní plochy (jak je to v Ninjago City a Docks). Mám za to, že díly mohu sehnat těmito způsoby:
1) Bricklink
2) Vlastní Inzerce "koupím..."
3) Lego store (jen teoreticky, protože, co jsem se díval, tak je nemají asi nikde)
Je ještě nějaká jiná možnost?
Díky za tipy. S.

Clermont

Nechci kecat, ale myslím si, že kdysi (minulý rok) si je někdo objednal do Lego storu ty 2x1 a bral tam celou bednu... ;)

STARHAWK

Citace od: Clermont kdy 02.08.2018, 22:30:34
Nechci kecat, ale myslím si, že kdysi (minulý rok) si je někdo objednal do Lego storu ty 2x1 a bral tam celou bednu... ;)

tie 2x1 raz v Lego storoch boli. Ci sa daju objednat znovu sa treba spytat asi priamov v store do ktoreho clovek chodieva.

papluh

Celá prepravná krabica je naplnená cca ako 6.5 veľkého pohára. Ak sa dobre pamätám že do pohára sa vojde cez tisíc 1x2 plates tak pri tiles a krabici sa možno dostaneš aj na 10tis kusov. Ale od toho sú tu iný experti čo berú celé krabice.
Plus sa s nimi v Store dohodnúť aby to vôbec chceli objednať, čakať kým to objednajú a potom čakať či to naozaj príde.
V cene na diel to bude asi najlacnejšia alternatíva.

Ešte tam nemáš
- Pick-a-Brick - na stránke LEGO Shopu - je tam len 1x2 za 0.10 Eura
- Bricks and Pieces - na stránke LEGO v sekcii servis - je tam 1x1 za 0.10 Eura a 1x2 za 0.14 Eura

Na prvý pohľad nevýhodnejšie ako BL, ale záleží od počtu kusov vs poštovné. Sú kombinácie keď to je výhodnejšie.

Chairudo

Do LEGO store ve Vídni se můžeš zeptat na store.donauzentrum@LEGO.com, případně online najít mail na store v Nemecku.
Pokud to půjde objednat, je to po 6L krabicích = cca 5,5 kelímku, není podmínkou brát vše, ale vzít z extra objednávky třeba jen půl kelímku bys jim zas moc radost neudělal.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

networ

Citace od: Chairudo kdy 03.08.2018, 08:49:22
Do LEGO store ve Vídni se můžeš zeptat na store.donauzentrum@LEGO.com, případně online najít mail na store v Nemecku.
Pokud to půjde objednat, je to po 6L krabicích = cca 5,5 kelímku, není podmínkou brát vše, ale vzít z extra objednávky třeba jen půl kelímku bys jim zas moc radost neudělal.

Komunikují jen německy, nebo se domluvím i anglicky?

Díky za odpověď
Učím se stavět ...

Chairudo

Německy i Anglicky, další jazyky můžeš vyzkoušet >:D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

david4662

Nevíte, jestli existuje podobný systém objednávek do Lego storů i v UK?

networ

Citace od: Chairudo kdy 03.08.2018, 16:13:08
Německy i Anglicky, další jazyky můžeš vyzkoušet >:D

Zkusím zítra rukama nohama ;) :D
Učím se stavět ...

Chairudo

Citace od: david4662 kdy 03.08.2018, 19:46:20
Nevíte, jestli existuje podobný systém objednávek do Lego storů i v UK?


Nemusí to být pravidlo, může to být jen o dobré vůli zaměstnanců. Zatím jsem nezaregistroval, že by to od nás kdokoli jinde zkoušel.
Musíš vyzkoušet a pak nám říci. :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr