Když něco nevím, tak se zeptám

Založil Hacislav, 14.05.2014, 01:15:40

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

VojtaBeton

Neví někdo prosím Vás, jak je to v muzeu lega na Národní v Praze s prodejem jednotlivých dílů?

Děkuji.

skywalker007

Mají tam to co v lego storech,akorát tak za 2x-4x vyšší cenu i na BL je to levnější.

Scarlett

Boli sme tam 2.11.2017,mali tam na veľkej kope na hrabanie väčšinou klasické kocky.Našlo by sa aj pár zaujímavejších kúskov,ale každý ktorý som chytila do rúk bol hodne "USED".
Potom tam majú stenu s triedenými novými dielikmi,ale výber veľmi obmedzený,asi len cca 10 druhov,aj to bežné 2x2,2x4,2x6 v žltej,modrej,červenej.Cena tuším199.99 KČ/100g.. :o

skywalker007

Citace od: Scarlett kdy 19.11.2017, 14:44:03
Boli sme tam 2.11.2017,mali tam na veľkej kope na hrabanie väčšinou klasické kocky.Našlo by sa aj pár zaujímavejších kúskov,ale každý ktorý som chytila do rúk bol hodne "USED".
Potom tam majú stenu s triedenými novými dielikmi,ale výber veľmi obmedzený,asi len cca 10 druhov,aj to bežné 2x2,2x4,2x6 v žltej,modrej,červenej.Cena tuším199.99 KČ/100g.. :o
Ty used díly stojí pořád ale 1500 kč\Kg, v lego store vyjde kg nového lega cca 800-1000 kč. Na aukru 300-500 kč\Kg použitého.

Hacislav

Kolik je podle vás taková férová cena na 1kg kiloware  po dětech?
Byl jsem požádán o více méně obecnou radu.
Sám jsem kupoval kiloware zatím asi jen jednou a ani moc nesleduji nabídky v tomto směru. Tak jsem si uvědomil, že si s tímto požadavkem nevím moc rady.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

skywalker007

Záleží na obsahu,když je to probrané a v hodně used stavu tak se dá prodat tak 300-350 kč\kg, sbírka jde prodat podle obsahu 450-600 kč\kg,když tam jsou lepší díly a pár figurek. Takové zajímavjší díly,probrané od vzácných dílů a figurek tak 450-500 kč\kg. Hlavně pomůže když to nejlepší dáš na vrch a pod to nasypeš ty obyčejné díly a pak to nafotíš,to ale asi víš. Ještě záleží v jakém období to prodáváš.

MiP

Citace od: Hacislav kdy 22.11.2017, 21:34:06
Kolik je podle vás taková férová cena na 1kg kiloware  po dětech?
300Kč/kg za fest přebrané. Když to bude vypadat nepřebraně, tak i 400-500. Je to ale fakt hodně individuální. Nečekám tam potisknutého Boba Fetta nebo kompletní set 375 s návodem. Ale i to se může stát.  ;) Také je třeba počítat s tím, že po dětech tam toho bude spousta chybět a bude tam tuna hraček z Kinder vajec. Já osobně jsem jednou v KW našel i kladivo.  ;D
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

VojtaBeton

Citace od: skywalker007 kdy 22.11.2017, 21:44:04
Ještě záleží v jakém období to prodáváš.

Jaký vliv na to má období prodeje? Případně jaké období je na to nejlepší a proč?

skywalker007

Citace od: VojtaBeton kdy 23.11.2017, 10:30:27
Citace od: skywalker007 kdy 22.11.2017, 21:44:04
Ještě záleží v jakém období to prodáváš.

Jaký vliv na to má období prodeje? Případně jaké období je na to nejlepší a proč?

Tak třeba o prázdninách se to prodává hůře lidi jsou pryč a tolik nekupují,nejlépe asi před vánocemi, to občas někdo koupí nějaký kilower i pro děti.

klubo

nevíte jestli jde na bricklinku ve wantedlistu zadat číslo setu a aby mi to ukázalo kolik v tom setu je dílků z wantedlistu?

Scarlett

Ahojte.
Nevie niekto názov štýlu,alebo stavebnej techniky,vďaka ktorej vznikajú tie úžasné chalúpky,ktoré vyzerajú akoby boli na krivo?Pod akým názvom ich nájdem na nete?
Niekedy mi náhodne nájde iba pár obrázkov,ale rada by som vedela ako sa ten štýl volá.
Ďakujem.

Chairudo

Citace od: Scarlett kdy 16.12.2017, 13:30:16
Ahojte.
Nevie niekto názov štýlu,alebo stavebnej techniky,vďaka ktorej vznikajú tie úžasné chalúpky,ktoré vyzerajú akoby boli na krivo?Pod akým názvom ich nájdem na nete?
Niekedy mi náhodne nájde iba pár obrázkov,ale rada by som vedela ako sa ten štýl volá.
Ďakujem.

Doporučuji si projít historii https://www.brothers-brick.com
- je tam hodně staveb tohoto autora. Když najdeš jednu, kliknutím na obrázek se dostaneš na celou jeho Flickr galerii.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

LukasX

Ahojte, mám jeden dotaz na VIP kartu Lego.
Jsem ve VIP programu už dost dlouho, body mi standardně nabíhají i je uplatňuji.
Ale nikdy mi nepřišla samotná fyzická karta. Dosud jsem ji nepotřeboval, ale teď by se mi hodila /na samolepku/.
Jakým způsobem ji lze získat? Zasílají ji na vyžádání, nebo vyzvedává až ve Store? Nebo ji posílají s nějakou dodávkou a já nevěda, že tam něco takového hledat ji vyhodil?

Díky za info od zkušenějších.

Chairudo

Citace od: LukasX kdy 22.12.2017, 21:13:24
Ahojte, mám jeden dotaz na VIP kartu Lego.
Jsem ve VIP programu už dost dlouho, body mi standardně nabíhají i je uplatňuji.
Ale nikdy mi nepřišla samotná fyzická karta. Dosud jsem ji nepotřeboval, ale teď by se mi hodila /na samolepku/.
Jakým způsobem ji lze získat? Zasílají ji na vyžádání, nebo vyzvedává až ve Store? Nebo ji posílají s nějakou dodávkou a já nevěda, že tam něco takového hledat ji vyhodil?

Díky za info od zkušenějších.

Pokud máš zřízený účet online tak kartu už nedostaneš, do ČR ji nedoručují.
Co ale můžeš udělat, až budeš v jakémkoli LEGO store, řekni jim že by jsi chtěl kartu ke svému stávajícímu účtu.
Nebudou schopní kartu aktivovat a propojit ji s tvým účtem, ale napíšou ti číslo tvého účtu na zadní stranu karty a místo skenování karty při nákupu si to číslo jednoduše opíšou.

Už jsme to párkrát řešili a toto je jediná cesta.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

klubo

můžete mi poradit, zda se v nějakém setu objevil stejný nebo podobný minifig jako je na tomto obrázku úplně vpravo, nemůžu ho najít...jde mi o tu kapuci

Mr. Cube

Kapuce je od Hustěnky (Wyldstyle) z LEGO Movie, ale nikdy nevyšla v té barvě z obrázku.

https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=15489pb01#T=C&C=11

Hacislav

Citace od: Chairudo kdy 22.12.2017, 21:42:10
Citace od: LukasX kdy 22.12.2017, 21:13:24
Ahojte, mám jeden dotaz na VIP kartu Lego.
Jsem ve VIP programu už dost dlouho, body mi standardně nabíhají i je uplatňuji.
Ale nikdy mi nepřišla samotná fyzická karta. Dosud jsem ji nepotřeboval, ale teď by se mi hodila /na samolepku/.
Jakým způsobem ji lze získat? Zasílají ji na vyžádání, nebo vyzvedává až ve Store? Nebo ji posílají s nějakou dodávkou a já nevěda, že tam něco takového hledat ji vyhodil?

Díky za info od zkušenějších.

Pokud máš zřízený účet online tak kartu už nedostaneš, do ČR ji nedoručují.
Co ale můžeš udělat, až budeš v jakémkoli LEGO store, řekni jim že by jsi chtěl kartu ke svému stávajícímu účtu.
Nebudou schopní kartu aktivovat a propojit ji s tvým účtem, ale napíšou ti číslo tvého účtu na zadní stranu karty a místo skenování karty při nákupu si to číslo jednoduše opíšou.

Už jsme to párkrát řešili a toto je jediná cesta.

No já jsem tímto způsobem kartu získal a následně jsem na Lego help lince požádalo o její propojení. A operátorka to pořešila. :-)
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Chairudo

Citace od: Hacislav kdy 23.12.2017, 19:58:57
No já jsem tímto způsobem kartu získal a následně jsem na Lego help lince požádalo o její propojení. A operátorka to pořešila. :-)

Dobré vědět, v Lego obchodě toto nedokážou. Zkusím to taky :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Pool

Citace od: Chairudo kdy 23.12.2017, 20:27:24
Dobré vědět, v Lego obchodě toto nedokážou. Zkusím to taky :D

Teď už to dokážou i v Lego store. Já byl teď na tom posledním letošním AFOL dni v Německu, a tam jsem dal manažeru prodejny jen své VIP číslo a za pár minut jsem měl plně funkční VIP kartu. Dostal jsem novou VIP kartu i s novým VIP číslem a tohle VIP číslo mi navázal na můj stávající účet.

Petronel

Včera jsem s rodinkou na chatě omámen vánoční emforií mimo jiné koukal i po sto letech na pohádku "Z pekla štěstí".
Co mě však zaujalo a čeho jsem si nikdy nevšiml, že Lego bylo partnerem filmu.
Viz. titulky na konci:
https://youtu.be/qaLTd6LTvMA?t=1h46m46s
No to je jen tak pro zajímavost...

A nevíte náhodou jak se na filmu podíleli? Lego odměnami pro děti-herce či jinak?  :D

Jezevec

Ahojte, mám takový drobný dotaz. Jak moc zahlcuje forum dávat sem fotky? Myšleno do budoucna - jestli je to jedno nebo je vhodnější si (v rámci úspory kapacity fora) pro prezentaci vlastní tvorby založit účet třeba na flickru a dávat sem fotky ne jakožto přílohu, ale přes odkaz.  :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

HD

 @Jezevec: O kapacitě úložiště fóra nemám dostatečné informace, ale za sebe můžu říct, že galerie na Flickru, nebo někde na jiném úložišti fotek, či dat (namátkou Rajče, Bricksafe, Brickshelf, atd.), je podle mě mnohem přehlednější pro prezentaci celkové tvorby autora. Problém je jedině snad v některých případech, kdy odkaz přestane fungovat, to je potom lehce nepřehledné (v případě dočasných úložišť bez nutnosti registrace). To by se s obrázkem uloženým přímo na fóru stát nemělo.
Na druhou stranu, odkaz na jinou stránku lze vložit buď přes tag img, nebo jako BBCode (nebo jak se to jmenuje), což je dle mého názoru pohodlnější pro ilustraci a doplnění textu (píšu o něčem, tak rovnou ukážu obrázek), než odkazovat na obrázek nahraný na fóru, který se zobrazí až pod celým textem. (možnosti odkazování ("viz. obrázek <název obrázku.jpg>", atd.) neberu v úvahu, s tím jsem se zde ještě nesetkal. >:D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Igorus

Kapacita fóra je omezena, tedy po nějaké době může dojít k promazání uložených obrázků, takže ano, preferovaná varianta je nějaká internetová galerie.

Klasici využívají pro uložení fotek Brickshelf.

Za sebe doporučuji Flick. Hlavně poté, co mne MilanV naučil jak lépe pracovat právě s odkazy  >:D Jednoduše řečeno, poté co si zobrazíš fotku uloženou právě na flickt, klikneš na "Sdílet", vybereš na zmíněný "BBCode", vybereš sdílenou velikost a link pak jednoduše vložíš do příspěvku. A violá, je to tady na věky. Jako třešínka je pak (při použití vhodných tagů), že si nějaký redaktor ze zahraničních webů může stavby všimnout a sdílet na jejich stránkách.

Jaky

Mám dotaz, jaký je rozdíl, kromě ceny, mezi sbrick a sbrick plus?

papluh

Sbrick je určený na diaľkové ovládanie, dajú sa pripojiť motory, aplikácia ovláda výstupy.
Sbrick Plus má byť verzia čo bude podporovať aj vstupy, napr WeDo 1.0 senzory priamo a skrz adaptér plánujú aj Mindstorms. Programovanie cez napr Scratch a pod.

Osobne, pri tej cene (plus daň a poštovné) by som obetoval tých 10-15% a zobral (aspoň jeden) SBrick Plus a máš niečo navyše. Ak by šlo a nákup vybavenia pre X modelov primárne kvôli diaľkovému ovládaniu tak zas naopak brať obyčajný. Akurát ten Plus je ešte stále len na preorder.

Jaky

Díky Papluh za odpověď, jinak několik e-shopů u nás má oba v nabídce a na skladě.

Chairudo

Máte někdo doma Grand Carousel 85195?

stavím modifikovaný ,ale protože plachty stojí asi 14.000,- , chci si vyrobit vlastní a potřebuji znát jejich rozměr.
- ideálně mi stačí středová vzdálenost mezi dírami a vzdálenost okraje děr od vnějšího okraje.

díky moc :)

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

mirek

Ne, ne, nemám LEGO kolotoč. To tě někdo špatně informoval. Mám svůj vlastní...byl na mnoha výstavách na kolejišti. Ten má daleko k originálu...je malý,

Hana129

Posílám sken na A4 - jestli to stačí.

Chairudo

Díky Hanko,

Nemám ale jak to lépe změřit než pravítkem na monitoru, celkové rozměry 14,5cm x 17,5cm a od dírky k dírce 11,6cm a 14,2cm souhlasí?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr