Když něco nevím, tak se zeptám

Založil Hacislav, 14.05.2014, 01:15:40

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 5 Hosté prohlíží toto téma.

ThomasMorta

Chtěl bych se zeptat: Nemáte někdo náhodou šablonu pro vlastní samolepky na obvyklé kostky?  Rovné panely ještě jakž takž odhadnu, ale třeba na různé zkosené panely z technicu by se mi hodila nějaká obrysovka.
Vesměs mi jde o využití, kdy bych chtěl polepit naším logem model v nějakém závodě atp.

Případně nevíte kdo a za kolik by uměl potisknout kostky (vesměs ze stejných důvodů)?

Předem moc díky za odpověď
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

papluh

Tak na začiatok by som zobral originál nálepky na Technic, teda stačilo by ak by ti niekto dal ten zvyšok aršíku  po nalepení...

Chairudo

Chci zkusit postavit pár Lego soch, abych je nemusel vymýšlet kostku po kostce v LDD, věděl by někdo o volně stažitelném programu, co dokáže převést 3d fotky na Lego?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

ThomasMorta

Citace od: Chairudo kdy 05.06.2017, 00:20:27
Chci zkusit postavit pár Lego soch, abych je nemusel vymýšlet kostku po kostce v LDD, věděl by někdo o volně stažitelném programu, co dokáže převést 3d fotky na Lego?
Popravdě by mě zajímalo, jestli existuje alespoň nějaký placený - a jestli to zvládá z fotky, nebo potřebuješ před tím jiný 3D model.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Chairudo

Chci koupit tyto stojánky na info k mým modelům jak s nimi cestuji po všech čertech, věděl by někdo o levnějších? (velikost A5)
Případně měl by někdo zájem o společný nákup? v prvním odkazu při nákupu nad 50 kusů se dostaneme na 54kč/kus



http://www.em-shop.cz/p-17806/bi-office-prezentacni-plexi-stojanek-l-a5-150x210-mm-na-vysku-bipsla5h.html
http://www.hanavop.cz/stojanky-l/plexi-a5-lv-215-x-150
https://eshop.az-reklama.cz/cz-detail-312142610-plastovy-stojanek-tvar-l-a5-na-vysku.html
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Hacislav

Co přesně znamená skratka GBC ?
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Chairudo

Citace od: Hacislav kdy 12.10.2017, 00:09:01
Co přesně znamená skratka GBC ?

Great Ball Contraption - ve volném překladu "velké kuličkové zařízení"... vynález...
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Parsey

Měl bych dotaz, snad to sedí do tohoto téma.
Mům v úmyslu skrze Bricklink nakoupit větší množství hlaviček a vlasů pro minifigy (cca 50-100ks, hlavně hlavičky odlišné), rád bych našel jednoho prodejce na Bricklinku (ideálně uvnitř EU), který jich má opravdu hodně na výběr, nemám na mysli nic konkrétního, prostě projet seznam a tam si vybírat.
Dovedli byste mi poradit jak takové prodejce najít? Případně pokud máte sami konkrétní zkušenost, tak bych ocenil i přímo link na obchod.

Díky moc!  :)

skywalker007

Citace od: Parsek79 kdy 12.10.2017, 15:53:34
Měl bych dotaz, snad to sedí do tohoto téma.
Mům v úmyslu skrze Bricklink nakoupit větší množství hlaviček a vlasů pro minifigy (cca 50-100ks, hlavně hlavičky odlišné), rád bych našel jednoho prodejce na Bricklinku (ideálně uvnitř EU), který jich má opravdu hodně na výběr, nemám na mysli nic konkrétního, prostě projet seznam a tam si vybírat.
Dovedli byste mi poradit jak takové prodejce najít? Případně pokud máte sami konkrétní zkušenost, tak bych ocenil i přímo link na obchod.

Díky moc!  :)

Na BL nahoře je takové srdíčko na to najedeš a zobrazí se ti Wanted list,na ten klikneš a tam si můžeš udělat seznam dílků (podle svých kritériích:Stav,počet kusů atd.) a pak si dáš vyhledávat (easy buy tlačítko).

VojtaBeton

#489
Ahoj.

Prosím, kde kupujete malé sáčky se zipem. Potřeboval bych je na minifigy. Velikostně aby se do jednoho sáčku vešel minifig a jeho příslušenství. Ptám se ve všech drogeriích, domácích potřebách a nikde nemaj.

Budu rád i za odkaz na eshop.

Děkuji.

otaznik

Citace od: VojtaBeton kdy 12.10.2017, 21:00:53
Ahoj.

Prosím, kde kupujete malé sáčky se zipem. Potřeboval bych je na minifigy. Velikostně aby se do jednoho sáčku vešel minifig a jeho příslušenství. Ptám se ve všech drogeriích, domácích potřebách a nikde nemaj.

Budi rád i za odkaz na eshop.

Děkuji.
https://www.mojeobaly.cz/

Brickuška

Ahoj,
naposledy jsme objednávali na https://www.top-obaly.cz/kategorie/uzaviratelne-zip-sacky - jeden den objednáno, druhý den expedováno, brali jsme toho kopec a přišlo vše naprosto v pořádku, takže spokojenost :)
Případně máš-li přístup do Makra, tak tam je mají taky, ale výběr asi jenom ze sedmi rozměrů (nicméně menší na figy mají).
Lega v domě se mění na Brickušku ;) e-shop a kamenná prodejna na adrese Bolevecká 114, Praha 15, přidejte si nás na Facebooku, ať nezmeškáte žádné informace, soutěže či akce!

skywalker007

Stačí zajít normálně do papírnictví,tam je také mají.

Chairudo

Citace od: skywalker007 kdy 12.10.2017, 21:36:07
Stačí zajít normálně do papírnictví,tam je také mají.

Za tu samou cenu? typoval bych několikanásobně dražší.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Hacislav

Taky bych měl dotaz.
Používám jako prohlížeč Hovnilišku Mozilla Firefox
Před nějakou dobou proběhl update.
Když mám v nějakém formuláří (nebo zde na kostkách na fóru) apod. vyplněný text, který pak chci upravit, má to tendence označit celé dané slovo růžově.
Výsledkem je to, že text, který chci vepsat do daného slova, připadně pokud jsem si myší označil nějakou část textu a tu chci přepsat, tak to se přesně nestane a znaky které se snažím napsat naskočí uplně jinde než jsem chtěl.
Dá se to někde zabít, zrušit?
Neskutečně mě to ser...
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

VojtaBeton

Má někdo zkušenosti s nadstavováním lego řetězů? Nemyslím tím spojením dvou kusů k sobě přes stud, ale rozštípnutím článku a opětovným slepením k sobě, kde bych si volil délku podle potřeby. V současnosti vyráběné řetězy bych spíše prodlužoval než zkracoval.

Chystám se na stavbu řetízkového kolotoče a váhám, zda použít tuto metodu, nebo koupit nit na štiky, jak je psáno ve vlákně "údržba lega" a vázat si sedačky podle potřeby.

Omlouvám se všem odpůrcům modifikace lego dílků.  >:D

Taky by mě zajímal Váš názor, jakou metodu by jste volili a proč. Já se přikláním spíš k těm řetězům, když už chci stavět řetízkový kolotoč a nese si kvůli tomu svůj název.

Děkuji.


Chairudo

Citace od: VojtaBeton kdy 17.10.2017, 12:35:56
Má někdo zkušenosti s nadstavováním lego řetězů? Nemyslím tím spojením dvou kusů k sobě přes stud, ale rozštípnutím článku a opětovným slepením k sobě, kde bych si volil délku podle potřeby. V současnosti vyráběné řetězy bych spíše prodlužoval než zkracoval.

Chystám se na stavbu řetízkového kolotoče a váhám, zda použít tuto metodu, nebo koupit nit na štiky, jak je psáno ve vlákně "údržba lega" a vázat si sedačky podle potřeby.

Omlouvám se všem odpůrcům modifikace lego dílků.  >:D

Taky by mě zajímal Váš názor, jakou metodu by jste volili a proč. Já se přikláním spíš k těm řetězům, když už chci stavět řetízkový kolotoč a nese si kvůli tomu svůj název.

Děkuji.

Chceš stavět funkční, nebo jen dekorační?

Ptám se protože už jsem jich sám pár postavil a větší modely mají kvůli váze větší tření a odpor.

nakonec jsem to vyřešil menším kolotočem v reálném měřítku a tam délka řetězů stačí přesně jak je.
https://www.flickr.com/photos/87198490@N07/37568609876/in/album-72157686908544931/
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

VojtaBeton

Citace od: Chairudo kdy 17.10.2017, 12:49:28
Chceš stavět funkční, nebo jen dekorační?

Ptám se protože už jsem jich sám pár postavil a větší modely mají kvůli váze větší tření a odpor.

nakonec jsem to vyřešil menším kolotočem v reálném měřítku a tam délka řetězů stačí přesně jak je.
https://www.flickr.com/photos/87198490@N07/37568609876/in/album-72157686908544931/

Určitě funkční. Představuji si kolotoč s minimálně šestnácti sedačkami a pohonem na pf motor s volbou otáček Pomocí pf ovladače použitým u trains. Tření bych se snažil co nejvíce eliminovat. Zatím jsem jen ve fázi plánování a vymýšlení. Vypadá to, že prvně zavěsím sedačky na nit na štiky a potom zkusím, jak bude vypadat sedačka na řetězech.

Chairudo

Tak ať se ti dílo podaří a pak ho tady někde prezentuj :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

basgitara

Chcel by som sa opýtať, čo sa robí s nepredanými lego setmi v obchode ?
Vracajú sa do Lega a to ich rozoberie na nové sety alebo to zostáva u predajcu a je to už v jeho starosť, čo s tým urobí ?

Chairudo

Citace od: basgitara kdy 30.10.2017, 12:20:37
Chcel by som sa opýtať, čo sa robí s nepredanými lego setmi v obchode ?
Vracajú sa do Lega a to ich rozoberie na nové sety alebo to zostáva u predajcu a je to už v jeho starosť, čo s tým urobí ?

Lego nejsou salámy se záruční dobou a nemyslím si že, by se po nějakém čase vracely.
Typuji, že všechno co je v obchodech se prodá, něco dříve, něco později ve slevách. Já třeba cca 2-3 roky zpátky v jednom obchodě ještě našel "Battle of Endor" z roku 2009 nebo i teď vím o obchodech kde mají pořád figurky 14 série.

pokud ale chceš kompetentní odpověď, musíš se zeptat výrobce nebo nějakého hračkářství kde Lego prodávají.
https://www.lego.com/cs-cz/service
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

basgitara

Ok, v malých hračkárstvach to môžu držať dlho , ale vo velkých (Dráčik, All Toys a pod.) musia držať líniu Lega a mať v regáli nové sety k aktuálnemu roku.Ked prídu nové sety z nového roku, tak tie staré už nevidieť.Preto ma zaujalo, čo sa s nimi deje.

otaznik

Citace od: basgitara kdy 30.10.2017, 13:40:17
Ok, v malých hračkárstvach to môžu držať dlho , ale vo velkých (Dráčik, All Toys a pod.) musia držať líniu Lega a mať v regáli nové sety k aktuálnemu roku.Ked prídu nové sety z nového roku, tak tie staré už nevidieť.Preto ma zaujalo, čo sa s nimi deje.
Tak se v Dráčiku zeptej a dej nám pak vědět.

Villa Legina

Otázka na otaznika, prípadne ďalších Classic Town zberateľov: môžem mať 100 percentnú istotu, že v sete 6430 bol originálne len plastový Inner Tray? T.j. žiadny kartónový k tomu?

otaznik

Citace od: Villa Legina kdy 31.10.2017, 14:19:42
Otázka na otaznika, prípadne ďalších Classic Town zberateľov: môžem mať 100 percentnú istotu, že v sete 6430 bol originálne len plastový Inner Tray? T.j. žiadny kartónový k tomu?
Ano. Balení ne úplně ideální.

Villa Legina

Citace od: otaznik kdy 31.10.2017, 16:15:19
Ano. Balení ne úplně ideální.

Ďakujem. Kupovala som to od prvého majiteľa a ten sa dušoval, že kartón tam nebol, potrebovala som sa len uistiť.

VojtaBeton

Ahoj Všem.

Je normální, pokud jsem vytvořil objednávku na bricklinku, která byla hned zaplacena a obchodníkem odeslána v pátek, to je 27.10, aby do dneška nedorazila?(středa 1.11.) (Doporučený balík) Posíláno českou poštou z českého obchodu do česka.

Díky.

skywalker007

Ano, je to možné,pravděpodobně totiž balík pošta expedovala až v pondělí a na vyřízení mají 4 pracovní dny.

Brickuška

Ahoj,
mi jde od pátku Balík do ruky z Pardubic do Prahy  >:( ČP je prostě tragédie. Doporučený balík má téměř nejnižší prioritu z balíků, pokud se nepletu, takže je klidně možné, že ti půjde "14 dní" (nejdřív musí odbavit Balíky do ruky a všechny expresy).

Nicméně má rada zní - vyžádej si trasovací číslo, ať přesně víš, co se s balíčkem děje a kde se nachází. Když mi šel balík ČP naposledy, tak jsem zjistila, že ho uložili na poště (adresát nezastižen, ačkoliv tady u nás je v krámě někdo celý den) a ačkoliv jsem si pro něj v úterý hned ráno došla, tak v pátek jsem měla lísteček, že můj (vyzvednutý) balíček je uložen na poště  ::)
Lega v domě se mění na Brickušku ;) e-shop a kamenná prodejna na adrese Bolevecká 114, Praha 15, přidejte si nás na Facebooku, ať nezmeškáte žádné informace, soutěže či akce!

Mr. Cube

Citace od: Legavdome.cz kdy 01.11.2017, 19:25:58
Ahoj,
mi jde od pátku Balík do ruky z Pardubic do Prahy  >:( ČP je prostě tragédie. Doporučený balík má téměř nejnižší prioritu z balíků, pokud se nepletu, takže je klidně možné, že ti půjde "14 dní" (nejdřív musí odbavit Balíky do ruky a všechny expresy).

Nicméně má rada zní - vyžádej si trasovací číslo, ať přesně víš, co se s balíčkem děje a kde se nachází. Když mi šel balík ČP naposledy, tak jsem zjistila, že ho uložili na poště (adresát nezastižen, ačkoliv tady u nás je v krámě někdo celý den) a ačkoliv jsem si pro něj v úterý hned ráno došla, tak v pátek jsem měla lísteček, že můj (vyzvednutý) balíček je uložen na poště  ::)

To znám. V únoru mi přišla výzva k vyzvednutí zásilky...ať si ji vyzvednu v prosinci minulého roku (zásilku jsem měl už samozřejmě doma), nevím, co s tou výzvou 2 měsíce dělali. :D