Když něco nevím, tak se zeptám

Založil Hacislav, 14.05.2014, 01:15:40

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 10 Hosté prohlíží toto téma.

ogar49


tomaslambo

Rozhodně je to zajímavý produkt. Dětem se to určitě bude hodně líbit.

Luky79

Nevíte prosím někdo jaký je poloměr zatáčky postavené z aktuálně prodávaných kolejí?

Chairudo

Jsou to necele 2 velké základní desky, asi 74cm
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

bartek

Ahoj,

prosím o radu. Je dílek 30144 rozměrově 2x 3001 (na výšku) nebo je menší?

Děkuji

Hacislav

Citace od: bartek kdy 29.03.2017, 10:18:50
Ahoj,

prosím o radu. Je dílek 30144 rozměrově 2x 3001 (na výšku) nebo je menší?

Děkuji

30144 = Brick 2 x 4 x 3
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

bartek

Ano, označení 2 x 4 x 3 jsem našel, jen jsem si to chtěl ověřit, že to chápu správně - je tedy na výšku menší.

MiHo

#427
Citace od: bartek kdy 29.03.2017, 11:13:57
Ano, označení 2 x 4 x 3 jsem našel, jen jsem si to chtěl ověřit, že to chápu správně - je tedy na výšku menší.
Není menší. Je vysoká jako tři 3001 nad sebou.
3001 je vysoká 9,6 mm (bez studu)
30144 je vysoká 28,8 mm (bez studu)

Hacislav

V rámci třídění kostek si zadávám dílky do part listů  na www.rebrickable.com
Poté co si vyhledám dílek v jejich databázy, tak mi přestalo fungovat tlačítko "+Use part" které spustí vyskakovací okno pomocí, kterého daný dílek přidám.

Jako prohlížeč používám Firefox.
Použil jsem tedy standartní postup na to, když mi v prohlížeči něco nefunguje tak jak má.
Použil jsem jiný prohlížeč. V Chromu mi to zafungovalo tak jak mělo. A úspěšně jsem poslední dílek pro daný den přidal.
Jaké bylo ale mé sklamání, když další den, to už nefungovalo ani v Chromu.
V Exploreru se mi rebrickable nezobrazuje korektne = stranky jsou "rozpadlé", tudíž ten je ze hry.
Tak jsem nainstaloval Operu a taky mi to vní nefunguje.  :-\
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Pool

Pokud jsi to neudělal, tak určitě vyzkoušej odstranit dočasné soubory prohlížečů (a tím nemyslím jen historii), nejlepší asi použít nějaký software jako např. CCleaner, který ten balast dokáže smazat najednou a dokáže vyčistit i registry woken. Ale pokud to dělá u všech prohlížečů, tak to vypadá spíš na nějaký neaktualizovaný software. Rebrickable.com by to měl mít někde v nápovědě, jestli potřebuje nějaký flash player... Tak ten soft případně aktualizovat.

stricekfido

No a co si budeme povídat, ta poslední verze rebrickable není zrovna dokonalá, takže chyba nemusí být na tvém přijímači

Zbysek

Čau jsem tu nový  a potřeboval bych pomoci zhanim jednu stavebnici  pomůže mi nekdo dekuji

Pool

Není to oficiální set, je to MOC http://www.eurobricks.com/forum/index.php?/forums/topic/142491-moc-claas-lexion-760/, takže jedině jestli je někde ke koupi návod a musíš si ho sám postavit.

sohibil

Kto si pamätá staré katalógy z 80. rokov? Z ktorého roku je katalóg ktorého celú prednú stranu zaberá predok hasičského auta (samozrejme z Lega)?
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

Ondrej

Citace od: sohibil kdy 02.04.2017, 23:03:30
Kto si pamätá staré katalógy z 80. rokov? Z ktorého roku je katalóg ktorého celú prednú stranu zaberá predok hasičského auta (samozrejme z Lega)?

Trocha vlastní snahy něco najít: https://www.bricklink.com/catalogTree.asp?itemType=C

sohibil

Trocha vlastnej snahy niečo nájsť sa nestretlo s úspechom. Dokonca ani viac snahy...

Ale začínam pripúšťať možnosť, že ma klame pamäť a taký katalóg do roku 1990 ani nevyšiel. Neviem.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

MÍLA

Katalog pro dánské obchodníky z roku 1981, na přední straně je hasičský vůz 6650-1 z roku 1981

https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?C=c81nldc2#T=S&O={"ss":"CZ"}


sohibil

Sorry, to nie je to čo si pamätám, ale nechajme to tak. Asi som si naozaj len niečo vyfantazíroval.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

tomaslambo

Trochu jsem zapátral v paměti a asi vím jakou fotku máš na mysli (mám takový pocit že tam byl set 735), ale už si nepamatuji, jestli to byla čelní strana nebo ne (podle toho co mi vyhodil Google tak bych se přiklonil k variantě ne). Je ale pravda, že jsem kdysi měl strašnou spoustu propagačních materiálů v různém stádiu rozpadu, takže se mi to mohlo v hlavě pomotat :D

Skyrider

Nevíte jak jde sehnat nálepka do legoshopu , abych tam měl -15%

MiHo

#440
Jak dostanu ovládání pro SBrick tvořené pro iPhone (16:9) na iPad (4:3)?
Hlavně mi neříkejte, že to kvůli změně formátu displeje musím programovat (sekvence v Seqence editoru) celé znovu. To tu neinteligentní kostku raději hodím z okna.

milanv

Bohužel tohle nevím, jako Linuxář nemám od Apple nic, jen vím z diskuzních fór, že to není zdaleka problém jen aplikace na SBrick, je to obecný problém Apple, že se různé aplikace samy přearanžují (a to až k nepoznání) kvůli jinému poměru stran displeje. Spíš bych tedy hledal u Apple: podpora, diskuzní fóra... Nejlíp něco jako podokno ("subwindow") 16:9 na iPad pro pouštění iPhone aplikací. Nebo "virtual screen"?

Jinak kdyby ses fakt rozhodl že místo těch Apple krámů bys raději házel z okna SBrick, prosím pěkně, napiš mi včas adresu a čas, rád si zajedu s podběrákem dolu na chodník chytat :) Už nějakou chvíli si ji chci na pár týdnů vyzkoušet, ale fakt ji nechci (zatím) kvůli těm 14 dnům kupovat...
Pán na Žlutém hradě

MiHo

#442
Citace od: milanv kdy 17.04.2017, 21:09:28
Bohužel tohle nevím, jako Linuxář nemám od Apple nic, jen vím z diskuzních fór, že to není zdaleka problém jen aplikace na SBrick, je to obecný problém Apple, že se různé aplikace samy přearanžují (a to až k nepoznání) kvůli jinému poměru stran displeje. Spíš bych tedy hledal u Apple: podpora, diskuzní fóra... Nejlíp něco jako podokno ("subwindow") 16:9 na iPad pro pouštění iPhone aplikací. Nebo "virtual screen"?

Jinak kdyby ses fakt rozhodl že místo těch Apple krámů bys raději házel z okna SBrick, prosím pěkně, napiš mi včas adresu a čas, rád si zajedu s podběrákem dolu na chodník chytat :) Už nějakou chvíli si ji chci na pár týdnů vyzkoušet, ale fakt ji nechci (zatím) kvůli těm 14 dnům kupovat...

Díky za snahu, ale ten problém nemá s Apple nic společného. Je to vlastnost https://designer.sbrick.com/. Buďto tam editace formátu není nebo jí nemůžu najít. Ten problém s poměrem stran musí být u všech platforem. Poměr stran se musí definovat na začátku při vytváření profilu a pak už nejde změnit. Je nepochopitelné, jak to může tak blbě někdo naprogramovat.
Není problém , že to Apple přearanžuje, ale je problém, že to designer.sbrick na zařízení s jiným poměrem stran vůbec nepustí a tak to není vidět a nelze to použít.

milanv

Jo, já to chápu jak jsi to myslel - ale jiné aplikace, které se snaží být chytřejší, zase mají jiné problémy. A proto mě napadlo to vyřešit "zvenčí", tj. najít nastavení nebo aplikaci, které/která nasimuluje okno nebo virtuální obrazovku s tím správným poměrem stran. A v tomto prostředí pak pustit tu SBrick aplikačku. Moje žena kdysi něco podobného sháněla pro svůj kurs práce s iPady pro univerzitu třetího věku, ale tam to nakonec obešla jinak, a tak řešení bohužel neznám. Tak jen píšu tento obecný tip, co by případně stálo za to googlit. Viděl jsem, že se na to vícero lidí ptá na Apple diskusních fórech. Tak jen najít, kde taky někdo rozumně odpověděl :) To mně se nepovedlo.
Pán na Žlutém hradě

milanv

Ještě mě napadlo připojit k iPadu externí monitor přes HDMI. Je to řešení jen na doma (na výstavu asi nechceš tahat monitor), ale aspoň něco.
Pán na Žlutém hradě

MiHo

Citace od: milanv kdy 17.04.2017, 22:23:57
Ještě mě napadlo připojit k iPadu externí monitor přes HDMI. Je to řešení jen na doma (na výstavu asi nechceš tahat monitor), ale aspoň něco.
To mi opravdu nepomůže. :-)
Naprogramoval jsem ovládání výhybek pro iphone. (Do iPadu to prostě nedostanu - nelze to do něj impotovat, nemám k iPadu HDMI kabel, nemám dotekově ovládaný monitor.) Chtěl jsem nafilmovat jak ty výhybky běhají. Jenže, když iphone ovládám SBrick nemůžu s ním filmovat.  Avšak koupil jsem si inteligentní kostku kompatibilní s iPadem, netušil jsem, že je to těžko překonatelný problém. Na iPad nemám stativ, abych to nafilmoval s ním. Na iPhone stativ mám. Začínalo být pozdní odpoledne a potřeboval jsem to nafilmovat než se setmí. Nakonec jsem to natočil širokoúhlou kamerou naslepo bez hledáčku, ale přijde mi to trhlé, když mám kolem sebe tolik "chytrých" věcí.

Zoufalec

Uvažuji o svém prvním SW UCS - je šance, že se dostane časem do slev (třeba alespoň 30%) nebo jsou tyto exkluzivitky vždy za plnou palbu?

papluh

Citace od: miho kdy 17.04.2017, 15:39:48
Jak dostanu ovládání pro SBrick tvořené pro iPhone (16:9) na iPad (4:3)?
Hlavně mi neříkejte, že to kvůli změně formátu displeje musím programovat (sekvence v Seqence editoru) celé znovu. To tu neinteligentní kostku raději hodím z okna.
Riešil som to minulý rok pri prechode na nový mobil a nedá sa to zatiaľ.
https://social.sbrick.com/forums/topic/111/profile-designer/view/post_id/4356#forum_post_4129
Ako sa dá dočítať pracujú na väčších veciach...
O pol roka neskôr odpoveď na podobnú otázku v zmysle momentálne sa to nedá, naše verejné profily sú poprerábané, na vaše vlastné ...
https://social.sbrick.com/profile/GlenRichardson

Inak to je dôvod prečo som skeptický z podobných projektov, spraviť HW z dostupných súčastiek je len prvý krok. SW podpora je potom beh a na dlhú trať...

Citace od: Zoufalec kdy 18.04.2017, 10:10:51
Uvažuji o svém prvním SW UCS - je šance, že se dostane časem do slev (třeba alespoň 30%) nebo jsou tyto exkluzivitky vždy za plnou palbu?

Neviem ako v ČR, na SK je to bieda, ale okolo -20% sa dá občas nájsť, plošné zľavy v AT/DE sieťach ako ToysRUs či AFOL days. Možno o nejaké % viac ak máš nejakú kartu s cashbackom. Aj keby sa niekde objavila väčšia zľava, je veľmi pravdepodobné že priekupníci budú o nej vedieť skorej, je to často ich (druhý) job,  a bude treba veľa štastia to stihnúť.
Teda pokiaľ nechceš Hoth ... ten sa asi ohreje dlhšie  >:D

Zoufalec

Díky...myslel jsem vyloženě na Lego shopu, jestli se nějaké UCS (nebo třeba camper, brouk...) někdy do slevy dostalo nebo ne a jestli je alespoň teoretická možnost, že by se nový snowspeeder třeba po roce do slev dostal.

papluh

Na SW sety bývajú zľavy väčšinou v súvislosti s nejakými tými SW eventmi, teraz bude "May the 4th" ale Snowspeeder bude vylúčený nateraz. Ale netreba očakávať veľa len nejakch -10% plus VIP body plus R2D2 polybag. Bez polybagu je to cca rovnaké ako terajšie 3x VIP. V závislosti od toho ako si hodnotíš ten polybag, môže byť AFOL day zĺava v kamennom LEGO store lepšia alebo nie.

Trochu iné je to pri Creator Expert, tam napr bol Camper minulý rok za -20% + VIP body a nejaký vianoný promo set. Ale záruka budúcich zliav to nieje...

Mimochodom akurát dnes som si všimol že naše MY Tesco naskladnilo TIE a Slave 1 UCS a zároveň má -20% na Clubcard, pritom TIE je za katalógovú cenu (Slave o 10E viac)