Když něco nevím, tak se zeptám

Založil Hacislav, 14.05.2014, 01:15:40

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

juraj

Vedel by niekto poradiť, ako najsetrnejsie čistiť Lego (baseplates) od farby?

Mam baseplate, na ktorej bol nalepený farebný papier a aj ked papier ide dole, farba čiastočne ostava.

Hacislav

Co přesně znamená skratka MOD? Vyuděl jsem ji použitou u některých úprav setů.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

tomaslambo

Citace od: Hacislav kdy 27.01.2017, 01:51:57
Co přesně znamená skratka MOD? Vyuděl jsem ji použitou u některých úprav setů.

V podstatě sis odpověděl sám: jedná se o modifikaci, čili úpravu (vzhled, funkce, nebo obojí dohromady)

Hacislav

Díky.
A jakých anglických slov je to skratka?
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hroch

Citace od: Hacislav kdy 27.01.2017, 12:05:18
Díky.
A jakých anglických slov je to skratka?
"modifications"  >:D

peter

Citace od: Hacislav kdy 27.01.2017, 12:05:18
Díky.
A jakých anglických slov je to skratka?

Mě napadá jen My Own Design :D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Chairudo

Moje první myšlenka byla překlep, nebo že lidi neznají standardní zkratky a vymýšlí si nové.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Cavelon


pitris47

Zdravím!
Dostal jsem starší set creator 6913 http://brickset.com/sets/6913-1/Blue-Roadster , ale díly nedrží v sobě a rozpadají se. Jde s tím něco dělat nebo je to na vyhození? Díky za odpovědi.

Hacislav

Co se Vám osvědčilo na kouřem načichlé Lego?
Dostalo se mi bohužel nějaké kouřem načichlé Lego.
Do teď jsem se potkal jen s lehce zakouřeným u kterého stačilo nechat vyvětrat v otevřené nadobě.
Ale nyní mám Lego které vypadá, že je na tom o něco hůř. Co by jste doporučili? Pokud nezabere "vyvětrání" mám přejít na nějaký mokrý čistící proces?
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

MiHo

Já bych ho dal v povlaku do pračky na 40°.

klubo

da se nekde najit kolik ks jednotlivych setu bylo vyrobeno? zajimalo by me to treba u 4002016 ale i u dalsich

Chairudo

Citace od: miho kdy 10.02.2017, 18:34:34
Já bych ho dal v povlaku do pračky na 40°.

Na to pozor, legu stačí cca 60-65 stupňů a začíná se viditelně tvarovat. Konzistence se může kazit i dříve.

Já jsem zatím vyřešil veškerý smrad z cigaret osprchováním v teplejší jarové vodě, zatím je zima tak to rychle uschne na ttopení.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

otaznik

Citace od: pitris47 kdy 06.02.2017, 22:28:01
Zdravím!
Dostal jsem starší set creator 6913 http://brickset.com/sets/6913-1/Blue-Roadster , ale díly nedrží v sobě a rozpadají se. Jde s tím něco dělat nebo je to na vyhození? Díky za odpovědi.
Co si pod tím máme představit, že žádný díl nedrží s žádným jiným? Jsou díly popraskané? A, ehm, je to opravdu LEGO (no offense)?

pitris47

Zdravím.
Stačí se jen lehce dotknout a kostky se oddělí. A tile díly nedrží vůbec a stačí jen trochu pootočit modelem a spadnou.

otaznik

A ty další otázky?

Je možné, že LEGO bylo vystaveno nějakému nepříjemnému vlivu (moc teplo např.) a díly se poničily. Každopádně toto není normální stav, byť za posledních 10 let šla kvalita dílů dolů.

pitris47

Ano je to Lego. Dostal jsem to s návody a krabicí a na dílech je logo.

klubo

nevíte co se děje s basebrick.com? bude to ještě fungovat nebo je to mrtvý? případně poraďte něco kam si můžu zadat svou sbírku

díky

peter

Osobně doufám, že to je jen kvůli nějaké např. migraci a tak to je dočasně uloženo jinde. Kdyby to mělo skončit, tak asi nejen já si skočim ...
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Skyrider

Nevíte, jak udělat rozevřené křídla u x-wingu?

Chairudo

Citace od: skyrider kdy 11.03.2017, 17:44:05
Nevíte, jak udělat rozevřené křídla u x-wingu?

Snaž se trochu specifikovat své otázky, popsat jaký máš problém. Když nevím na co se ptáš, nevím jak ti odpovědět.
kterého x-wingu? z Creator, technic, dupla, bionicle? Aby byly pohyblivé, nebo rozevřené napevno? S pf funkcemi, pneumatic, nebo manuální?

Stáhni si návod nějakého setu x-wingu kterého máš cca na mysli a prostuduj si ho, to bude nejlepší řešení.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Skyrider

Je to x-wing z lego kostek, chtěl bych aby, ty křídla byly rozevřené, bez Power funkci, ale hlavně mám ten problém, aby to ty křídla udrželo, má to být víc jak 2X větší než ucs

HD

A máš vyzkoušeno, že se křídla vlastní vahou nerozpadnou (v takovém měřítku)?

_______________________________
Citace od: skyrider kdy 12.03.2017, 08:28:30
Je to x-wing z lego kostek, ...

(ještě aby tady byl z něčeho jiného :D)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Skyrider

Citace od: HorcikDesigns kdy 12.03.2017, 10:28:35
A máš vyzkoušeno, že se křídla vlastní vahou nerozpadnou (v takovém měřítku)?

_______________________________
Citace od: skyrider kdy 12.03.2017, 08:28:30
Je to x-wing z lego kostek, ...

(ještě aby tady byl z něčeho jiného :D)

Pokud budou dobře přichyceny, tak by se neměli rozpadnout, drželi mi i u 0608

tomaslambo

Citace od: skyrider kdy 12.03.2017, 11:11:35
Pokud budou dobře přichyceny, tak by se neměli rozpadnout, drželi mi i u 0608
Na 0608 to drželo, ale tam si měl křídla uchycená vertikálně, takže neměli důvod se prohýbat. ale u X-wingu je ta situace poněkud odlišná. Vyzkoušej první postavit  jedno to křídlo i s laserovým kanónem na konci (nemusí to být finální verze, stačí jen aby to ve výsledku mělo alespoň podobnou váhu) a uvidíš jak se bude chovat v požadované pozici.

tomaslambo

Mám takový dotaz nejspíše na sběratel: Při nakupování jsem se u setu setkal se zkratkou NISB. Označení MISB, MIB a NIB znám, ale s definicí NISBu jsem se ještě nesetkal. Trochu jsem hledal a došel jsem poznatku, že by to měl být v podstatě MISB s poničenou, možná třeba i jen otevřenou, krabicí. Fakt nevím co si pod tím mám představit.
Byl bych moc rád, kdyby jste mi to někdo mohl trochu lépe definovat.

Předem děkuji za odpověď

Ondrej

Citace od: tomaslambo kdy 16.03.2017, 11:31:30
Mám takový dotaz nejspíše na sběratel: Při nakupování jsem se u setu setkal se zkratkou NISB. Označení MISB, MIB a NIB znám, ale s definicí NISBu jsem se ještě nesetkal. Trochu jsem hledal a došel jsem poznatku, že by to měl být v podstatě MISB s poničenou, možná třeba i jen otevřenou, krabicí. Fakt nevím co si pod tím mám představit.
Byl bych moc rád, kdyby jste mi to někdo mohl trochu lépe definovat.

Předem děkuji za odpověď

MISB jako mint takže by to mělo být bez vad, NISB může mít vady a v horší kvalitě, ale nerozbalený.
Tohle jsem našel na diskuzních fórech, ještě jsem se s touhle zkratkou nesetkal.

otaznik

Citace od: tomaslambo kdy 16.03.2017, 11:31:30
Mám takový dotaz nejspíše na sběratel: Při nakupování jsem se u setu setkal se zkratkou NISB. Označení MISB, MIB a NIB znám, ale s definicí NISBu jsem se ještě nesetkal. Trochu jsem hledal a došel jsem poznatku, že by to měl být v podstatě MISB s poničenou, možná třeba i jen otevřenou, krabicí. Fakt nevím co si pod tím mám představit.
Byl bych moc rád, kdyby jste mi to někdo mohl trochu lépe definovat.

Předem děkuji za odpověď
NISB by určitě neměl mít otevřenou krabici. Já jsem se s touto zkratkou občas setkal a bylo to stejné jako MISB, v tomto případě New In Sealed Box.
Pokud si člověk není jistý, tak je samozřejmě nejlepší se prodejce přímo zeptat.

tomaslambo

Oběma vám moc děkuji za odpověď

peter

Citace od: klubo kdy 03.03.2017, 13:35:20
nevíte co se děje s basebrick.com? bude to ještě fungovat nebo je to mrtvý? případně poraďte něco kam si můžu zadat svou sbírku

díky

Tak už by vše mělo být zase v pořádku a server je opět pod vlastní doménou ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.