Když něco nevím, tak se zeptám

Založil Hacislav, 14.05.2014, 01:15:40

Předchozí téma - Další téma

yoshimaka a 4 Hosté prohlíží toto téma.

milanv

Je to pro hrubou orientaci, to je jasné. Třeba u Technic stavebnic by musel být ještě druhý údaj, kolik z toho jsou piny >:D  Ale i tak je to dobré mít už v obchodě. Viz kauzy, kdy bylo LEGO obviňované z toho, že u některých stavebnic klame přifouknutým obalem. Však proto v USA a Kanadě ten zákon mají, koukněte na jeho doslovné znění. A ze stejného důvodu stojí TLG za to se piplat s jinými krabicemi pro Evropu, když by to uvádět mohli, ale nemusí. Je to prostě obchodní trik, nic jiného, a používají to všude, kde můžou. Naštěstí většinou (a pro nás AFOLy) nepříjemný jen málo, díky Internetu.

Nic s tím nenaděláme krom toho, že o tom budeme vědět a proto se připravíme před návštěvou obchodu. A to přesně už děláme... Stejně tak to doporučuju známým a kamarádům neAFOLům.
Pán na Žlutém hradě

venturi88

ahoj

prosím kolik platí % provizi prodavající na bricklink.com nebo jestli platí nejaky poplatek? celkově jaká je tam politika pro prodejce ?

Předem diky

Cavelon


Lattak

Ahojte,
neviete či je možný spoločný nákup dielov cez Bricks & Pieces s nákupom dielov cez Lego Shop ? Za jedno poštovné. 

Ďakujem.

Chairudo

Citace od: Lattak kdy 01.12.2016, 19:57:41
Ahojte,
neviete či je možný spoločný nákup dielov cez Bricks & Pieces s nákupom dielov cez Lego Shop ? Za jedno poštovné. 

Ďakujem.
Ještě jsem to nezkoušel ale typnul bych si že ne, každopádně nejlepší odpověď dostaneš když se zeptáš přímo u zdroje.
https://www.lego.com/cs-cz/service
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

skywalker007

Zkoušel jsem to a je to možné,akorát to každé příde v jiném balíku. Zkoušel jsem to ale jen s poštovným zdarma,tak nevím jestli to platí i pro normální poštovné.

Hana129

Nebo vyzkoušet načtení do košíku  ;), jak se projeví poštovné.

ale jinak je to možné spojit, ale na poštovné zdarma je třeba mít zboží nad 900,-- Kč jen přímo sety z shopu nebo dílků z Pa B, případně dohromady.

Na dílky jen z B+P se poštovné zdarma jinak nevztahuje - jen v kombinaci s nákupem z shopu.

stmirec

Citace od: milanv kdy 15.11.2016, 17:14:57
Chápu. Zkus si na Bricklinku udělat tzv. "Wanted list", protože nový design BL umí vyhodnocovat kompletní Wanted listy přes "Buy all". Dostaneš nabídky, kde bude přehledně vidět, jestli má ten obchod všechno, z jaké je země a jaký má limit na nákup atp. Po kliknutí na jeho řádek v seznamu pak i za jakou cenu. Můžeš si nastavit i filtry jako že chceš obchody jen z nějaké země nebo jen z EU.
Osobní zkušenost: až jednou okusíš nákupy v Německu, Holandsku, Francii, Polsku a dalších, už se nikdy nebudeš chtít omezovat jen na ČR nebo SR.
:) tak, prvý nákup dokončený a všetko bez problémov. Inak nakoniec som objednal veci od nemeckého predajcu ;).

milanv

Tak vítej v klubu. Teď už není cesty zpět  >:D
No a nejvíc se těším, až se odhodláš a ozveš pekimu, že máš (byť třeba menší) exponát na výstavu. Nebo organizátorům některé z moravských výstav...
Pán na Žlutém hradě

stmirec

no, je možné že ten čas príde ..  :D

linhi

Lidi pomoooooooc - co je tohle za dílek,3hodiny hledám a nenacházím nikde...

juraj


linhi

Kdo me poradi? Kabel kterym propojim napajeni z 9v motoru do pf treba xl motoru,existuje??
Potrebuji napajet parni vlak z koleji,takze v tendru bude 9v motor a v masine umsten nejaky pf moturek.
Diky za rady!!

milanv

Myslíš tento kabel?
Já bych si to ale raději ubastlil doma, nemusel bych čekat na dodávku z lego shopu...
Pán na Žlutém hradě

Izabella08

Citace od: milanv kdy 02.12.2016, 23:33:45
Tak vítej v klubu. Teď už není cesty zpět  >:D


Milane, to je naprosto roztomilé a také pravdivé :D

Hana129

Chce se zeptat na motorizaci setu 10244, zda stačí dokoupit jen batery box a motor( je jedno, který) Nebo je potřeba ještě nějaké dílky?

Jaky


Villa Legina

Iba nedávno som si všimla, že stickery k setu 376-2 nekorešpondujú s oficiálnym vyobrazením na originál škatuli. Vie niekto ako k tomu prišlo?

Aj na titulnom obrázku návodu k 376 je fotografická snímka ako na škatuli. Avšak v samotných inštrukciách v kroku 12. a 13. už markízy už kreslené rovnako ako je rezaná originálna nálepka, t.j. bez bielych pruhov po krajných stranách.

Neviem či som nesprávne hľadala, ale nenašla som nikde na nete k tejto veci niečo bližšie, tak preto sa pýtam. Zaujíma ma to, či šlo o prípad, že je vyfotografovaný prototyp a vo výrobe sa potom urobila zmena, alebo reálne existovali dve varianty markíz? Čo sa mi teda nezdá, lebo rozmerovo by potom všetky pruhy museli byť užšie, ak by nemali prečnievať, plus mohol by byť i dôvod tej zmeny, že prípadné, i keď celkom minimálne nepresné rezanie by na takom úzkom pruhu ukázalo nerovnosť, resp. nerovnomernosť ?

stmirec

#378
Ahojte. Chcel by som sa poradiť, ako je najlepšie reklamovať nálepky ? Sú zle narezané, všetky. Je to ponorka set 60092.
Čítal som tu niekde, že ktosi riešil niečo podobné aj priamo s LEGOm (poškodený návod), alebo to len zaniesť do obchodu ? Tu je trošku problém nakoľko "Ježiško" set nekúpil v domácom meste. Plus samozrejme ho máme postavené .. bez nálepiek. Vďaka.

marian20

Zdravím, stačí reklamovať priamo na lego.com stránke, cez ich support (https://www.lego.com/en-us/service). Napíšete, že ste mali v sete č. 60092 poškodený sticker sheet a oni Vám pošlú nový ;)
weiter, weiter ins Verderben, wir mussen leben bis wir sterben...

stmirec

#380
Citace od: marian20 kdy 25.12.2016, 15:05:45
Zdravím, stačí reklamovať priamo na lego.com stránke, cez ich support ..
Vďaka. Vyskúšal som, uvidím. Hádam za pár dní pošlú. Teraz majú tiež vianoce ;). Ale myslím, že podľa toho posunu nebudem jediný kto sa im ozve.

VojtaBeton

#381
Zdravím. Právě jsem na aukru zakoupil tyto dvě technic figurky. Jednu za 150. Takže obě za 300 a oboje použité. Chci se Vás zeptat, zda je to výhodná koupě či ne. (Nekupuji je na kšeft, ale pro sebe) V odpovědích bych ocenil odůvodnění v obou případech, proč je či ne.  Děkuji.

Přiložené fotky jsou fotky z aukra.

otaznik

Na BL je lze sehnat levněji (nevím, jestli obě najednou), já bych za to ty peníze nedal, ale zásadně předražené to není.

HD

Otázkou je stav, v jakém je chceš dostat - jde-li pouze o to, že to je Technic fig, na stav nehledě, pak myslím, že předražené jsou, ale na druhou stranu, jestli Ti záleží i na stavu potisku, a je skutečně takový, jako na fotce, potom by to mohla být adekvátní cena. :)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Klaj

Stala se mi takova vec. Rozbalil sem minifig a ejhle chybi mu oblicej, ale vlasy (nebo co to je) ma. Stejne tak je videt dva bile puntiky v miste oci. Skoro to vypada, ze v pristroji dosla cerna barva.

Stava se to casto ? A jak se to resi, kdyz jde treba o nejaky drazsi, treba z UCS setu ? Jde to reklamovat ?



Draco dormiens nunquam titiliandus

milanv

Řekl bych, že úplně stejně reklamovat jako chybějící díl - přes zákaznický servis. Nečekal bych žádné potíže nebo komplikace.
Pán na Žlutém hradě

stmirec

#386
Citace od: stmirec kdy 25.12.2016, 21:19:45
Citace od: marian20 kdy 25.12.2016, 15:05:45
Zdravím, stačí reklamovať priamo na lego.com stránke, cez ich support ..
Vďaka. Vyskúšal som, uvidím. Hádam za pár dní pošlú. Teraz majú tiež vianoce ;). Ale myslím, že podľa toho posunu nebudem jediný kto sa im ozve.
Tak Lego mi napísalo, že nálepky posiela :).

Ale inú inú otázočku by som ešte mal.. :) o čom je téma Lego podpora ? Ďakujem.

Cavelon

Citace od: stmirec kdy 07.01.2017, 00:14:48
o čom je téma Lego podpora ? Ďakujem.

O podpore pre vystavovateľov na niektorých výstavách.

Scarlett

Ahojte.Chcem sa spýtať znalejších,ako je to momentálne so založením BL shopu.Treba mať živnosť?Plánujem predať pár setov zo zbierky,prípadne nadbytočné dieliky,nič vo veľkom.
Ďakujem za odpoveď.

MÍLA

Ahoj, pokud chceš prodat jen pár setů nebo kostky na přehrabání, tak nepotřebuješ mít živnost ani BL shop, takových lidí které by jejich BL shop dokázal uživit jsem v čechách ani na slovensku moc neviděl.

Založit BL shop je myslím uplně zadarmo a pro každého, ale pokud chceš teď prodat jen 4-5 krabic lega, pytlík dílů a pak zase půl roku nic tak můžeš zkusit místní inzerci, ta je uplně duty-free a jediné co vyžadují je účtenka u setů mladších dvou let, pokud jsem si to dobře přečetl v pravidlech.