Když něco nevím, tak se zeptám

Založil Hacislav, 14.05.2014, 01:15:40

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

milanv

Ten je vtipnej! :) Zasloužíš si trojtyčku. Díly jsou v pohodě, žádná velká specialita. Jen je tam použitý spoj "oslí uši", takže to není superpevné. Na normální použití je to ale pevné překvapivě dost.

Pozn.: zrovna jsem podobnou věc řešil pro svůj modul Micropolis, tak jsem to upravil i pro tebe...
Pán na Žlutém hradě

Pool

Hmmmm, velmi kreativní řešení, tyhle finty "oslí uši" sice znám, ale používat jsem se je zatím nenaučil  :D Nakonec to pro můj případ půjde i zjednodušit díky té fintě. A jen tak pro zajímavost, ty malé tyčky jsou z čeho?

milanv

#332
Já jsem ti tam navrhl nařezané Hose Rigid 3mm.
To pro jistotu, protože nemám dost informací o způsobu použití. Záleží na spoustě věcech. Např. co na to budeš připojovat a v jaké vzdálenosti od středu. Kdyby ti nevadilo dál od středu, tak bys místo těch děravých round plate v horní půlce plate 1x2 mohl použít half-pin přímo v prostředku té plate 1x2 (takže s nulovou pákou na vylomení z kytičky), ale pak by ti ta tyčka koukala až od konce toho half-pinu. Nebo bys na ten střed plate 1x2 mohl navrstvit dvě ty děravé round plate. Pak by to taky šlo a bylo by to o kus kratší.

A nebo jiné konstrukce kompletně. Např. lze s výhodou použít ten díl, co navrhoval peter. A nebo klasické kladkové kolo. Viz přílohy. To řešení s "peterovým" dílem je možná nejelegantnější, pevné... Ale zase pokud tam dáš jen half-piny, tak ty se protáčí - a nevím, jestli ti to vadí.

EDIT: Kdybys v tom řešení s 3-axle connectorem vyměnil liftarmy za tenké a místo half-pinu použil ru round plate s děravým studem, tak se ti osky nebudou protáčet (tak snadno).
Pán na Žlutém hradě

Pool

Díky, díky, to mám pěknou zásobu řešení  :)

Villa Legina

Chcem sa spýtať insiderov, či majú nejaké informácie, dokedy bude LEGO vyrábať, resp. či to mienia nafurt robiť  tú príšernú BG farbu na 32x32 Base Plates?
(Absolútne sa mi nehodia tieto nové k mojim stavbám, preto uvažujem, že kým sú, aspoň na BL zakúpim, len aby to nebolo s dostupnosťou čím ďalej tým horšie.)
Alebo počkať a vrátia sa ku klasickej green?
Ďalej sa chcem spýtať či niekto nezachytil nejaké šumy o tom, dokedy sa budú vyrábať už dosť dlho súčasné Road Plates v prevedení DBG, či sa nechystá niečo nové, ak vôbec?

Petronel

Existují taková torza se svetříkem se soby?  :D
Na propagačních materiálech mají červený, zelený a myslím že i světle modrý.



No nic no, vím že ne. Ale trochu v to naivně doufat můžu a aspoň se s vámi podělit o foto.  ;D

Hacislav

Citace od: Villa Legina kdy 22.10.2016, 18:17:41
Chcem sa spýtať insiderov, či majú nejaké informácie, dokedy bude LEGO vyrábať, resp. či to mienia nafurt robiť  tú príšernú BG farbu na 32x32 Base Plates?
(Absolútne sa mi nehodia tieto nové k mojim stavbám, preto uvažujem, že kým sú, aspoň na BL zakúpim, len aby to nebolo s dostupnosťou čím ďalej tým horšie.)
Žadné podložené ani nepodložené informace nemám.
Já už to tak dělám nějakou dobu. Raději si green baseplate syslím.

Citace od: Villa Legina kdy 22.10.2016, 18:17:41
Alebo počkať a vrátia sa ku klasickej green?
Nespoléhal bych na to. Ale u Lega (=firmy)  jeden nikdy neví...
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

Jak na odchlipující se samolepky?
Máte nějaky typ jak a čím dolepit odchlipující se samolepky?
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

peter

Jakmile se začnou samolepky odlepovat je s nimi konec. Je to totiž začátek jejich totálního rozkladu a po chvíli začnou i praskat a drolit se.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Hacislav

No todle jsou samolepky na velké tvarované baseplate, ty se odchlipují hodně. (na těch údajně drží špatně obecně)
Samolepky na kostkach (ze stejné stavebnice) jsou v cajku.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

8868

#340
Vím, že je to prasárna, ani jsem to tu nechtěl říkat, ale vteřiňák funguje celkem spolehlivě, jen to chce opatrnou a přesnou práci, aby se neušpinil díl mimo samolepku. Díl se tím samozřejmě zničí, ale několikrát už jsem to použil, protože jiné východisko nebylo. Koupit "nový" díl ze samolepkou by stálo nehorázné peníze a nový aršík samolepek ani nemluvě. Já sbírám jen Technic, a tak žádné extra drahé díly nejsou, takže si můžu dovolit občas něco zničit.

stmirec

Ahojte. S legom sa postupne rozbieham, no čoraz viac narážam na to, že by sa hodilo nakúpiť 20ks 2x4 bielych kociek, 20ks šedých planičiek 2x6, 2x1 a pod. Robím videá a začal som pre ne robiť aj scény, takže potrebujem napríklad veľa snehu, vody, ľadovú plochu a pod. Viem že sa tu organizuje (asi raz ročne ?) veľký nákup kociek pre aktívnych staviteľov / vystavovateľov, no chcem sa spýtať získavate kocky len cez tento nákup, alebo je aj nejaký bežný finančne dostupný postup ? Môžem sa do tohoto nákupu zapojiť aj ja ? Je niekto s kým sa povedzme mám priamo o tom dohodnúť, poradiť ?

Ja som zatiaľ pozeral bricklink, bazos a tak, ale to mi na vytvorenie základnej zásoby dielov zlé.

Vďaka za odpoveď. StM.

Pool

#342
Re: stmirec

Je to tam na té stránce až ke konci:
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=2040.0
a pak další užitečné informace jsou tady:
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=50291.0

milanv

Jsou různé možnosti nákupu, co kdo sežene, to má, ale samozřejmě si snažíme informace sdílet. Nečekej ale zázraky, některé věci prostě peníze stojí, a LEGO je jednou z nich. Navíc kvůli 20 ks se ti většina níže popsaných postupů nevyplatí, i když ti teď možná přijde, že je to za hodně peněz. Posuď sám.

Když už jsem sepsal povídání o Lugbulku (viz odkaz, co posílal Pool výše), tak zkusím i ten zbytek. Můžeme postupně nahradit starší Cavelonovy texty:

Možnosti nákupu LEGO

Lugbulk:
Lugbulk sice vyjde většinou levněji než Bricklink, ale jsou jen ty díly, na kterých se všichni shodneme, a musíš už mít za sebou úspěšně vystavená díla na výstavách kostky.org. A čekáš přes rok než ti díly přijdou, to opravdu není dobrý způsob, jak začít. To se hodí později na rozšíření možností, co stavět - větší díla.

Další možnosti jsou:

* Pick a Brick Wall: v cizině jsou oficiální LEGO shopy, a tam je tzv. "zeď", kde jsou šuplíky s díly v obrovském množství. Platí se za objem, je malý a velký kelímek. Co si dovnitř nacpeš a jak šikovně je na tobě. Problém je, že to nemá žádný e-shop ani seznam dílů, co tam zrovna je. Je to trochu naslepo. Podrobnosti najdeš jak tady na kostkách, tak obecně na internetu.

* Bricklink: je široký pojem. Můžeš nakupovat i použité díly, což u některých razantně sníží cenu. Je potřeba zvážit, kde potřebuješ zaručeně nové a kde ne. Taky můžeš, pokud to ještě neděláš, nakupovat jinde než ve své zemi. Tak se dostaneš k obchodům s velmi zajímavými cenami. Po EU neplatíš clo, poštovné z některých zemí umí být překvapivě nízké. Je potřeba projít podmínky konkrétního obchodu.

* lego.com nabízí dvě možnosti, dvě různé stránky, každá obsahuje nabídku jiných dílů a - POZOR - za jiné ceny. Někdy je levnější jedno, někdy druhé. A překvapivě někdy jsou jedno, druhé nebo obojí levnější než na Bricklinku.

* * Pick a Brick - nabízí i odběr mnoha kusů jednoho dílu, má omezený výběr druhů dílů

* * Bricks and Pieces - má limit 200 ks od jednoho dílu, nabízí větší paletu dílů

* aukro, e-bay: nákup buď setů nebo LEGO na kila, tzv. kiloware. Je potřeba v tom umět chodit. Dá se tam sehnat hodně kostek za velmi dobré ceny. Jenže pak musíš řešit, co se zbytkem, který nechceš.

* akce v obchodech: překvapivě i tak se dá sehnat LEGO levněji v porovnání s BL. Proto si tu lidi vyměňují tipy, kde probíhá jaká slevová akce.

Pán na Žlutém hradě

stmirec

Vďaka za tipy. Keď som si to prečítal a potom preklikal bricklink (CZ predajcovia), tak to nakoniec nemusí byť až tak zlé. Idem to popozerať všetko (aj lego.com) aby som sa zorientoval v cenách. A keď tak nad tým premýšľam, asi si spravím zoznam čo vlastne chcem, lebo bez toho budem len tápať a nikam sa nepohnem.

Ohľadom tej ceny. Ja určite počítam že na to pár €50 padne a postupne ďalšie. Potrebujem však chytiť sever :).

milanv

Chápu. Zkus si na Bricklinku udělat tzv. "Wanted list", protože nový design BL umí vyhodnocovat kompletní Wanted listy přes "Buy all". Dostaneš nabídky, kde bude přehledně vidět, jestli má ten obchod všechno, z jaké je země a jaký má limit na nákup atp. Po kliknutí na jeho řádek v seznamu pak i za jakou cenu. Můžeš si nastavit i filtry jako že chceš obchody jen z nějaké země nebo jen z EU.
Osobní zkušenost: až jednou okusíš nákupy v Německu, Holandsku, Francii, Polsku a dalších, už se nikdy nebudeš chtít omezovat jen na ČR nebo SR.
Pán na Žlutém hradě

stmirec

Citace od: milanv kdy 15.11.2016, 17:14:57
Chápu. Zkus si na Bricklinku udělat tzv. "Wanted list", protože nový design BL umí vyhodnocovat kompletní Wanted listy přes "Buy all". Dostaneš nabídky, kde bude přehledně vidět, jestli má ten obchod všechno, z jaké je země a jaký má limit na nákup atp. Po kliknutí na jeho řádek v seznamu pak i za jakou cenu. Můžeš si nastavit i filtry jako že chceš obchody jen z nějaké země nebo jen z EU.
Osobní zkušenost: až jednou okusíš nákupy v Německu, Holandsku, Francii, Polsku a dalších, už se nikdy nebudeš chtít omezovat jen na ČR nebo SR.
:) vďaka idem sa zaregistrovať a preklikať to. Plus asi idem dokončiť aktiváciu paypal :D .. keď tak ešte napíšem. Zatiaľ vďaka za ten sever ! :)

Lego town

Este je pre Beznych ludi dostupne v Prahe hrabarna Lega su tam vseliake dieliky figurky podlozky... Ale len pouzite!! Niekedy su tam zaujimave dieliky za vyhodnu cenu ale niekedy su tam aj drahsie. Centralne miesto sklad maju v Rakovniku.
Este je v Prahe muzeum aj tam sa daju kupit dieliky na vahu ak sa nemilim 100g 190kč aj stavebnice sa tam daju kupit.  :) :)
Ale tieto moznosti mozno tam to vijde o trosku drahsie ale je to dobre pre obycajnych ludi ktory nepoznaju Bricklink a rozne stranky. ;)

lampion

Prosím o radu: mám tady figurku Belville Female - Horse Rider, White Shorts, Red Shirt, Light Yellow Hair Ponytail (7585) - je to jezdkyně na koni v červeném tričku. Je poškozená, chybí pravá paže s rukou. Potřebovala bych tenhle kousek opravit. Mám nějakou šanci sehnat chybějící část, nebo existuje někdo, kdo by mi to opravil? Zatím dost tápu, nemůžu nic najít. Předem moc děkuji za případnou radu.

MÍLA

Jedna možnost je koupit novou figurku, za 60kč jich je 5 v Americe použitých a nebo za 120kč z Austrálie, obojí s poplatky za poštu, celníky a dopravu.

http://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?M=belvfem80&name=Belville%20Female%20-%20Horse%20Rider,%20White%20Shorts,%20Red%20Shirt,%20Light%20Yellow%20Hair%20Ponytail%20(7585)&category=%5BBelville%5D#T=S&O={"ss":"CZ"}

Další možnosti jsou, zkusit nějakou hrabárnu jestli jí tam někde vyhrabeš, nebo si dej dolu do obchodu požadavek že jí sháníš a určitě se ti někdo ozve.

DarkDrago

Citace od: MÍLA kdy 23.11.2016, 18:58:07
...obojí s poplatky za poštu, celníky a dopravu...

Je vidět, že hodně objednáváš i ze zahraničí ;)

Pokud člověk objedná jen jednu figurku z Ameriky a nezabalí mu to do velké krabice od mrazáku, tak fakt nevím proč by se na to mělo vztahovat clo.

Líp by možná vyšlo koupit celý set. Buď na bazoši (tam ho někdo má za 600), nebo přes BL kde by mohl i s poštou vyjít za lepší peníz.
Dračí páni s mocí ohně...

lampion

Děkuju moc, zkusím dát poptávku do obchodu.

Pool

Měl bych takový nedůležitý dotaz pro ukojení vlastní zvědavosti. :D Věděl by někdo proč na některých krabicích Lego udává počet dílků a některé to nemají. Domnívám se, že to bude nějakým legislativním nařízením v daných zemí nebo se pletu? Předem díky za info

tomaslambo

Jestli to náhodou není marketingový tah. Jako že máš stavebnici u které je počet dílů irelevantní (Star Wars, Super Heroes ...) protože si to lidi koupí už jen pro to, co to je. A potom jsou stavebnice, u kterých je cenu potřeba nějakým způsobem odůvodnit.

Brickuška

V USA a Kanadě to musí mít uvedeno na každém balení, mají na to zákon. EU nic takového nemá, tak to na krabici nepíšou, protože nemusí ;) (Asii netuším)
Lega v domě se mění na Brickušku ;) e-shop a kamenná prodejna na adrese Bolevecká 114, Praha 15, přidejte si nás na Facebooku, ať nezmeškáte žádné informace, soutěže či akce!

milanv

Pán na Žlutém hradě

Pool

Díky za potvrzení, no osobně mě to docela štve, že to tady nemáme a nemusíme mít uvedené  >:(

otaznik

Citace od: Pool kdy 28.11.2016, 16:08:30
Díky za potvrzení, no osobně mě to docela štve, že to tady nemáme a nemusíme mít uvedené  >:(
Proč? Má to svoje pro a proti, každopádně v dnešní době zjistit počet dílů konkrétní stavebnice je otázka několika vteřin.

Brickuška

Já to u nás v krámě říkám někomu docela často (na jeho dotaz) a spoustě lidem by se to pro orientaci hodilo, i když je to svým způsobem zavádějící údaj. Z mého pohledu by to bylo užitečnější info, než to o doporučeném věku.

On totiž "běžný" zákazník třeba ani nemá tušení, že někde na internetu se to dá zjistit (nebo je to pro něj příliš obtížné); nemluvě o těch, kteří ani nemají jak si to zjistit - prarodiče, a nebo třeba maminky, které musí v jedné ruce táhnout tašku a v druhé držet dítě ;)
Lega v domě se mění na Brickušku ;) e-shop a kamenná prodejna na adrese Bolevecká 114, Praha 15, přidejte si nás na Facebooku, ať nezmeškáte žádné informace, soutěže či akce!

Tomik

On i ten počet dílů uváděný na krabicích pro americký trh je zavádějící - těch dílů je tam vždycky o něco víc. Jsou tam ještě ty "náhradní díly" jako např. extra plate 1x1, tile 1x1, cheese slope apod.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr