Když něco nevím, tak se zeptám

Založil Hacislav, 14.05.2014, 01:15:40

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 4 Hosté prohlíží toto téma.

milanv

Citace od: Marty713 kdy 29.08.2016, 16:46:49
Co je tohle za díl?
(ten černý zespodu na "taktické svítilně/laserovém zaměřovači")
Nepomůže ten popis z diskuse pod fotkou?
"Bionicle knee cover piece"

(sám se v bioodpadu nevyznám, tak nevím)
Pán na Žlutém hradě

Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Marty713

Citace od: milanv kdy 29.08.2016, 18:55:13Nepomůže ten popis z diskuse pod fotkou?

No jasně... Já to hledal v "minifig body wear" apod. Když jsem to viděl prvně, tak to v té diskuzi nebylo. Pak už jsem to znovu nekontroloval. Díky oběma! :)

skywalker007

Dobrý den
Chtěl bych se zeptat jak nejlépe zapojit tento motor http://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=x1688#T=S&O={}
tak aby byl napájen ze zásuvky.

otaznik

Citace od: skywalker007 kdy 17.09.2016, 16:23:06
Dobrý den
Chtěl bych se zeptat jak nejlépe zapojit tento motor http://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=x1688#T=S&O={}
tak aby byl napájen ze zásuvky.
Špatně, protože nesbírá proud z kolejí. Tedy jedině přes jiný motor (starší typ), který bude s tímto spojen. Případně nějaké homemade řešení, viz mnoho inspirace zde.

skywalker007

Děkuji za odpověď,ale potřebuji aby motor stál namístě,takže napájení z kolejí mi nevyhovuje a zasahovat do nějakého a přetvořit ho se mi moc nechce.
Případně jestli neexistuje jiné řešení potřebuji jen motor,který půjde nějak zapojit do zásuvky. A nebo nějaké řešení jako je u kuličkodráh viděl jsem je zapojené na výstavách do zásuvky.

Chairudo

Nevíme k jakému účelu ti poradit, má něco jezdit, točit se? nejlépe sem dej fotku s popiskem co vlastně chceš rozpohybovat.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

skywalker007

Brácha chce stavět továrnu,kde by se hýbala různá ramena která by jakoby svařovala, jezdil by tam pás atd. Už jsme to i zkoušeli stavět a vše fungovalo. Jen potřebuji motor co se bude točit a půjde napájet ze zásuvky,aby to bylo stabilní a fungovalo to.

milanv

Jestli to chceš staticky, tj. motor bude v něčem typu "domeček", tak podle mě bude fungovat připojení normálním LEGO trafem, co používají lidi na kuličkodráhy. Propojovací kabel ti poradí zkušenější, podle mě to bude ten starý 9V (konektor vypadá jako dvě plate 2x2 na sobě), ale to nemůžu zaručit, nemám zkušenost. U toho trafa je dobré si pohlídat, že ho kupuješ ve verzi pro Evropu a na 220V.

Pokud bys ten motor chtěl do něčeho hýbacího typu "vlak", tak je to o poznání složitější a podle mě se neobejdeš bez vlastních udělátek.

V každém případě ti dobře poradí Philova stránka s přehledem motorů.
Pán na Žlutém hradě

Chairudo

Tak na běžící pás ti bude stačit základní motor, konverzní kábel, a vláčkové trafo a adaptér, tak to mám u všech modelů. + spoutu technic axle, gear..... ale to už si poradíš  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

skywalker007

Moc vám oběma děkuji za rady,nějak takhle jsem to chtěl udělat,ale nebyl jsem si tím jistý.

Sihaja

Do jaké sekce mám dát vlákno s Elves draky? Teď pracuju na úpravě, aby to byl méně pes a více drak, jen si lámu hlavu s tím, kam to tady na fóru pověsit?

ThomasMorta

Navážu na kolegyni a zeptám se, kde by se dalo umístit vlákno o Nexo Knights, zejména o vlastní tvorbě - zatím se o nich mluví jen v diskusích k jednotlivým ročníkům a to mi nepřijde dlouhodobě přehledné.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

otaznik

Citace od: ThomasMorta kdy 27.09.2016, 23:05:51
Navážu na kolegyni a zeptám se, kde by se dalo umístit vlákno o Nexo Knights, zejména o vlastní tvorbě - zatím se o nich mluví jen v diskusích k jednotlivým ročníkům a to mi nepřijde dlouhodobě přehledné.
Stejně jako TLC bych to umístil do tématu Castle.

vlasimak

Dobrý den, mám 4 lega z 80.let,8700,6985,740,6480 včetně krabic a plánků. Vyplatí se ho někde nabízet, popřípadě má někdo zde představu o cenách? Děkuji za radu
Pokud sem tento dotaz nepatří, prosím o smazání.

Skyrider

Citace od: vlasimak kdy 28.09.2016, 20:03:09
Dobrý den, mám 4 lega z 80.let,8700,6985,740,6480 včetně krabic a plánků. Vyplatí se ho někde nabízet, popřípadě má někdo zde představu o cenách? Děkuji za radu
Pokud sem tento dotaz nepatří, prosím o smazání.

Zkus bricklink  ;)

tatakona

Je možné udělat porovnání dílků part listu (.bsx) s tím, co mám k dispozici (sety a díly uložené na Rebrickable)? Jde mi o automatické zjištění chybějících dílků, něco jako má Rebrickable pro MOC (missing XYZ unique parts). Předem děkuji za odpovědi.

vlasimak


Cavelon


Hacislav

Citace od: skyrider kdy 28.09.2016, 22:09:05
Citace od: vlasimak kdy 28.09.2016, 20:03:09
Dobrý den, mám 4 lega z 80.let,8700,6985,740,6480 včetně krabic a plánků. Vyplatí se ho někde nabízet, popřípadě má někdo zde představu o cenách? Děkuji za radu
Pokud sem tento dotaz nepatří, prosím o smazání.

Zkus bricklink  ;)

No já bych spíše doporučil aukro.
Bricklink je hůře stravitelný pro nezasvěcené.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

Citace od: Sihaja kdy 27.09.2016, 12:30:01
Do jaké sekce mám dát vlákno s Elves draky? Teď pracuju na úpravě, aby to byl méně pes a více drak, jen si lámu hlavu s tím, kam to tady na fóru pověsit?

Já bych se to asi taky nebál vnutit do Castle.  >:D
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Aki

Když už je tam Nexo cosi, tak proč ne?  ::)

Pool

Neví někdo jestli existuje tento díle ale jen se třemi tyčkami?

http://brickset.com/parts/4252456


Mezi Technik jsem našel se třemi, ale čouhají z něho už ty čtyřhranné osy, tak to mi nevyhovuje :-[

peter

Ne, se třemi existuje jen toto
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Pool

jo, jo, to je právě ten co mi moc nevyhovuje  :-[. Každopádně díky za potvrzení.

milanv

S trojčetnou symetrií je to v legu vždycky potíž. Takových kostek je málo. Pak záleží, jak si poradíš a co přesně potřebuješ. Třeba kdybys nepotřeboval tu středovou axledíru, tak by to šlo takto.
Pán na Žlutém hradě

Pool

Něco takového by to chtělo, jen problém bude v uchycení, potřebuji to pevně "v zemi". No budu googlovat dílky a hledat něco v techniku.

Petronel


milanv

Všechno se dá, je to jen otázka ceny. Aneb: mám to hotové a sedí mi to krásně na baseplate. Kolik dáš?  >:D
Pán na Žlutém hradě

Pool

Milane, mám pro tebe speciální VIP odměnu - malého Milánka  >:D. Krabičku zatím nemá, ale snad ji zvládnu do příští předávací akce vyrobit 8)

Jenom jsem zapomněl poznamenat, že bych potřeboval nějaké levné řešení, aby to pak nemělo nějaké speciální drahé dílky, co budu muset objednávat až z Japonska. Tak se docela děsím s čím přijdeš.  ;D