Když něco nevím, tak se zeptám

Založil Hacislav, 14.05.2014, 01:15:40

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 4 Hosté prohlíží toto téma.

MÍLA


Pool

Chtěl bych se zeptat, z jakého dílku se dělají lopuchy (viz na obrázku)?

MÍLA

Citace od: xPool kdy 31.05.2016, 20:33:20
Chtěl bych se zeptat, z jakého dílku se dělají lopuchy (viz na obrázku)?

to je otočená Tile Round 2x2 a na ní sedí žába.

Chairudo

Věděl by někdo co je toto za dílek.. ID?
Mělo by to být Lego ale nemůžu to najít. Díky
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

šipka

#274
hose ?  http://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=78c02#T=C


Element
4275399
Design number
50157

otaznik


Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Pool

Děkuji za minulé info a měl bych tu další. Čím je tvořena tahle lampa. Je to trans hlavička minifigurky? A co je to v ní nacpané?

Předem díky za info

Marty713

Je to hlavička a v ní je podle mě vsazená do toho radaru (dish 2x2) odříznutá spodní část z plamenu (6126b). Fotka to celý trochu zkresluje.

Pool

Díky za info, nakoupím a budu experimentovat, co do toho vše narvu  >:D

germik

Záleží jestli v ní má být přímo plamen, nebo třeba žárovka, ale zkusil bych možná radši žlutý drahokam ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

DarkDrago

Citace od: germik kdy 09.07.2016, 20:37:17
Záleží jestli v ní má být přímo plamen, nebo třeba žárovka, ale zkusil bych možná radši žlutý drahokam ;)

Nevím jak ty, ale já bych tam ten diamant nedostal, teda pokud myslíš ten 30153

Jinak bych asi poprosil o fotku celku, nebo přímo na odkaz, protože mám podezření na elektrifikaci. Přes ten dílek 64644, se už přece jen po navrtání dá protáhnou nějaký ten drátek a do hlavičky strčit nějaké to blikátko :D
Dračí páni s mocí ohně...

Pool

Uff, dalo to fušku znovu najít, ale tady v originálu:
https://www.flickr.com/photos/45244184@N04/albums/72157627694281801
No osobně jsem si taky říkal, že to vypadá jako nějaký ten krytal, ale i když žádný nemám, tak se mi nechtělo věřit, že by se tam vešel. Jak je to trans, tak to nejde moc pořádně vyfotit a i když to tam má použito vícekrát, tak z toho moc moudrý nejsem, co se to tam uvnitř schovává  :(

Villa Legina

#283
Citace od: xPool kdy 09.07.2016, 12:34:26
...Čím je tvořena tahle lampa. Je to trans hlavička minifigurky? A co je to v ní nacpané?

Áno a podľa mňa to je obyčajná Trans neon orange Bar. (hoci na obr. to na neon odtieň nevyzerá ale možno niekde zohnal aj Trans orange tyčku, alebo ešte skôr to môže byť aj obyčajná Trans Yellow Bar) Podľa potreby prípadne skrátená. Objem zdanlivo opticky vytvára vypuklý Trans clear Minifig Head.

Marty713

Tato fotka může být vodítkem k tomu, zda jde o plamen nebo Bar. Myslím, že je to příliš ploché na to, aby to byl Bar. Podle mě je to plamen. :)

peter

A co mu zkusit napsat ať sám odpoví. ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Chairudo

#286
Než je začnu prodávat, napadlo by někoho něco úžasného, co se dá postavit s asi 500 magnety?

Pokoušel jsem se jednou udělat Maglev ale to na celou dráhu nevyšlo, malé magnetky a problémy v zatáčkách.
Taky jsem testoval kruh co by se sám donekonečna točil...... nefunguje to ;D

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peter

Citace od: Chairudo kdy 15.07.2016, 14:55:16nefunguje to ;D

Vítej v klubu, viz naše komunikace o mých postřezích při stavbě mého maglevu ;) ;D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Chairudo

Přišly mi v jedné hromádce z Aukra tyto 2 hlavičky s oboustraným potiskem a zaboha je na BL nemůžu najít, tak prosím o pomoc s identifikací.

Díky ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

david4662

Ta pleťová je asi hlava Jeka-14 ze SW. Set: 75018

DarkDrago

Citace od: david4662 kdy 05.08.2016, 13:33:37
Ta pleťová je asi hlava Jeka-14 ze SW. Set: 75018

Určitě to není ona. Dvě série kde by něco takovéhoto mohly být jsou Star Wars Yoda Chronicles, ale ty jsem vyloučil protože hlavičky sice mají modré oči, ale z druhé strany jim od očí jdou modré blesky. Druhá varianta je LotR, ale tu jsem moc nestudoval a tam modré oči měl jeden z hobitů.

Ta druhá hlavička co jsem vyrozuměl minulý rok na Kladně od Hacislava, tak by měla být zajížděcí vzorek mašin, tedy pokud si to dobře pamatuju a tuším že na BL není >:(
Dračí páni s mocí ohně...

juraj

Spytaj sa predajcu, ci to nema z linky pre rok 2017.

K veci, nespominam si, ze by som videl takych super heroes.

Hacislav

Citace od: DarkDrago kdy 05.08.2016, 14:26:44
Ta druhá hlavička co jsem vyrozuměl minulý rok na Kladně od Hacislava, tak by měla být zajížděcí vzorek mašin, tedy pokud si to dobře pamatuju a tuším že na BL není >:(

Loni jsem tudle hlavičku řešil tady na foru:
Citace od: Hacislav kdy 12.05.2015, 19:29:45
Druhá hlavička má tisk s obou stran.


Odhadoval bych to na tiskovou makulaturu - test soutisku barev stroje na potisk hlaviček.
Je taková hlavička v katalogu BL nebo jiném katalogu lego dílků?

Citace od: pryb kdy 12.05.2015, 22:35:25
Citace od: Hacislav kdy 12.05.2015, 19:29:45
Odhadoval bych to na tiskovou makulaturu - test soutisku barev stroje na potisk hlaviček.
Je taková hlavička v katalogu BL nebo jiném katalogu lego dílků?

Ano, tohle je testovací tisk, ptal jsem se na to při návštěvě Kladna. Na BL jsem to nenašel. Prohlédl jsem všechny bílé hlavy, takže si troufnu tvrdit, že to tam není (resp. ještě nedávno nebylo).

Viděl jsem tudle hlavičku i jako fosforeskovou.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Chairudo

Citace od: Hacislav kdy 05.08.2016, 15:55:42
Viděl jsem tudle hlavičku i jako fosforeskovou.

Tak tu bych moc rád měl , sbírám skoro všechno co svítí ;D

Díky za identifikování alespoň této, ta druhá bude asi unikátní testovací potisk, prošel jsem na BL všechny Minifig head asi 3x a nenašel jsem ji.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

juraj

Ako sa da oficialne dostat k takym veciam? Da sa niekde kupit odpad z Kladna alebo Je to kupene od zberacov plastov, ktorych toto forum nepodporuje a hlasi Legu?

Chairudo

Citace od: juraj kdy 05.08.2016, 22:07:52
Ako sa da oficialne dostat k takym veciam? Da sa niekde kupit odpad z Kladna alebo Je to kupene od zberacov plastov, ktorych toto forum nepodporuje a hlasi Legu?

Veškerý odpad z Kladna se buď likviduje, nebo krade. Legálně se k němu dostat nedá.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

juraj

Vdaka. Take Aukro Je pračka Lega.

DarkDrago

Citace od: Chairudo kdy 05.08.2016, 22:09:36
Citace od: juraj kdy 05.08.2016, 22:07:52
Ako sa da oficialne dostat k takym veciam? Da sa niekde kupit odpad z Kladna alebo Je to kupene od zberacov plastov, ktorych toto forum nepodporuje a hlasi Legu?

Veškerý odpad z Kladna se buď likviduje, nebo krade. Legálně se k němu dostat nedá.

A to co se o to perem? ;D
V těch sáčcích jsou jak normální dílky, tak aj nečekaní hybridi ;)
Dračí páni s mocí ohně...

Marty713

Co je tohle za díl?
(ten černý zespodu na "taktické svítilně/laserovém zaměřovači")

klubo

me by zajimalo kde berou prodejci napr. na bricklinku dilky co prodavaji, je mi jasny ze treba z rozebranych setu, ale oni maji treba 500 ks dilku, ketry se objevuje 1-2x v par setech...a pokud vim, tak dilky z lugbulku se prodavat nesmi...