Když něco nevím, tak se zeptám

Založil Hacislav, 14.05.2014, 01:15:40

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 4 Hosté prohlíží toto téma.

Futurion

Citace od: otaznik kdy 15.04.2016, 10:43:13
Citace od: Futurion kdy 14.04.2016, 08:52:53
K tvému předešlému příspěvku. Kostky mají hodně toxickou komunitu. Takhle to dopadá, když nějaká skupinka získá dojem, že by vše mělo být podle nich a kdo se opováží jinak, tak dostane čočku. Nebyl bys první ani poslední, kdo sotva přijde a zase znechuceně odejde.
Přečetl sis tu diskuzi pořádně? Chyba byla určitě na obou stranách.

Třeba byla. Nic to ale nemění na faktu, že to není první případ, kdy někdo nový dostal čočku sotva sem vkročí, buď za to co napsal nebo jak něco vyfotil. A to je prostě blbý.

Faire

Na mě to na nováčka taky nepůsobí zrovna nejlépe. Zvláště, když něco velmi podobného proběhlo i na témě k Nexo rytířům. Jako netřeba z toho dělat velkou věc, ale možná by neškodilo mít trochu více sebekontroly (výtku směřuju i k sobě).

Ondrej

Citace od: Futurion kdy 15.04.2016, 12:00:08
Třeba byla. Nic to ale nemění na faktu, že to není první případ, kdy někdo nový dostal čočku sotva sem vkročí, buď za to co napsal nebo jak něco vyfotil. A to je prostě blbý.
Když přijdu někam jako nový s prosbou o radu, tak se nezačnu hned chovat jako buran s tím, že názor toho co odpovídal na moji radu je jiný. Toxické to je pro ubulínky, kteří nedokáží napsat souvislou větu, nebo nemají špetku slušného vychování. Viz. nováčci co si ani nevyplní věk, otevřou sto let starou diskuzi ve stylu komentářů na facebooku.

Faire

Požadavku na uvedení věku jsem si nevšiml, chybu jsem napravil.
Pořád se mi dost nelíbí tohle hodnocení jednotlivců - mám tady 25 postů, a už jsem se dozvěděl, že mám mizerný vkus, a že jsem ubulínek. Přijde mi to trochu smutné, a ne, není to tím, že jsem ubulínek :)

otaznik

Citace od: Faire kdy 15.04.2016, 13:26:37
Požadavku na uvedení věku jsem si nevšiml, chybu jsem napravil.
Opravdu? Já v tvém profilu stále věk uvedený nevidím.

Citace od: Faire kdy 15.04.2016, 13:26:37
a už jsem se dozvěděl, že jsem ubulínek. Přijde mi to trochu smutné, a ne, není to tím, že jsem ubulínek :)
;D


Myslím, že tu chybí více nadhledu, nesmí se vše brát až tak vážně. A hlavně, psaný text ne vždy dokáže vyjádřit pocit nebo tón, kterým by danou věc pisatel řekl. Pak dochází k různým komunikačním nedorozuměním, která by "tváří v tvář" možná ani nevznikla.

Faire

Tak věk vložen ještě jednou, doufám, že úspěšněji   :-X

Jo, komunikace po netu je složitější, na druhou stranu proto máme netiketu.
Je vtipné, že na všech zájmových fórech, které jsem zažil (což znamená military reenactment a počítače) je extremně snadné dostat "čočku". A je fakt, že do nějaké míry se nováčci musí přizpůsobit, a že ty reakce obvykle mají nějaký reálný důvod. Ale pokud se to nekontroluje, tak to snadno může lidi zvnějšku odrazovat. Chce to nějaký balanc a vstřícnost z obou stran.

Samozřejmě respektuju, že jsem tady host. Jenom jsem si říkal, že zpětná vazba nemusí být špatná věc.

Ringo

#246
Citace od: Ondrej kdy 15.04.2016, 12:42:12
Citace od: Futurion kdy 15.04.2016, 12:00:08
Třeba byla. Nic to ale nemění na faktu, že to není první případ, kdy někdo nový dostal čočku sotva sem vkročí, buď za to co napsal nebo jak něco vyfotil. A to je prostě blbý.
Když přijdu někam jako nový s prosbou o radu, tak se nezačnu hned chovat jako buran s tím, že názor toho co odpovídal na moji radu je jiný. Toxické to je pro ubulínky, kteří nedokáží napsat souvislou větu, nebo nemají špetku slušného vychování. Viz. nováčci co si ani nevyplní věk, otevřou sto let starou diskuzi ve stylu komentářů na facebooku.

sorry, už jsem nechtěl, ale na tohle musím fakt zareagovat.

1. přišel jsem s prosbou o radu, zda je riziko kupovat nový set s mírně poškozenou krabicí, respektive jsem chtěl znát názor na tohle konkrétně. Místo toho se mi dostávalo odpovědí typu jaká je pitomost vůbec kupovat daný set, protože pro dotyčného nemá hodnotu jako takový (protože se jí líbil asi jen jeden hrad z 80. let, jinak černý hrad špatně, 6086 kýč, poslední sety hradů taky špatně...) nebo jaká blbost je vůbec kupovat nový set. A to s docela namachrovanou dikcí připadně rovnou s urážkami, že je to na psychiatra. Takže nevím, kdo je tu buran.

2. souvislou větu - myslím, že jsem tu souvislých vět napsal spoustu, přišel jsem tady se vší slušností, naházel několik fotek svých sbírek, napsal jsem pár názorů (opět v naprosté slušnosti) a napsal jsem docela rozsáhlou recenzi na hrad 7946. Zapojil jsem se opět v naprosté slušnosti do debaty o Nexo. Takže poznámka, že se někdo zachoval jako nově příchozí buran neschopný napsat souvislou větu jen zapadá do úrovně zdejších elitních matadorů.

3. Pokud se i při všem tom slušném chování dočítám narážky typu "mýdlo a voda na 40°C ti nic neříká", "máš špatný vkus" a podobně, tak to 2x, 3x přejdu. Ale jestli se na mě tentýž jedinec pověsí opět, aby mi na zcela jiný dotaz hodlal vysvětlovat, jaká idiocie je kupovat si nové Lega, tak jsem trochu přiostřil. A koukám, že to jaksi vadilo, že, dotknul jsem se něčího nezpochybnitelného ega? Takže najednou buran neschopný sepsat souvislou větu, urážející ctihodné dámy...no, vy mně chybět, jak tady jste, fakt nebudete a já vám taky ne.


Jinak to, že si někdo nevyplní věk, to je tady taky tresné?:-D

Ondrej

Citace od: Ringo kdy 17.04.2016, 22:12:30
...

Myslel jsem, že poslední příspěvek zde byl ten minulý. Když to shrnu, nelíbilo se mi tvoje jednání vůči Ville Legině, tak jsem se připojil. Nebyl bych hned takový ubulínek a všechno mazal, argumentovat umíš, jen by to chtělo svoje postoje vyjádřit slušněji.

Citace od: Ondrej kdy 15.04.2016, 12:42:12
... Toxické to je pro ubulínky, kteří nedokáží napsat souvislou větu, nebo nemají špetku slušného vychování. ...
Zobecnil jsem to na příspěvky facebookového stylu a ty, které jsou hrubé k ostatním. Na tebe byla myšlena část druhá.

Nevyplnění věku je sepsáno v pravidlech, to by si je ale občas musel někdo přečíst.

Ringo

#248
Citace od: Ondrej kdy 17.04.2016, 22:42:15
Citace od: Ringo kdy 17.04.2016, 22:12:30
...

Myslel jsem, že poslední příspěvek zde byl ten minulý. Když to shrnu, nelíbilo se mi tvoje jednání vůči Ville Legině, tak jsem se připojil. Nebyl bych hned takový ubulínek a všechno mazal, argumentovat umíš, jen by to chtělo svoje postoje vyjádřit slušněji.

Citace od: Ondrej kdy 15.04.2016, 12:42:12
... Toxické to je pro ubulínky, kteří nedokáží napsat souvislou větu, nebo nemají špetku slušného vychování. ...
Zobecnil jsem to na příspěvky facebookového stylu a ty, které jsou hrubé k ostatním. Na tebe byla myšlena část druhá.

Nevyplnění věku je sepsáno v pravidlech, to by si je ale občas musel někdo přečíst.

Poslední příspěvek byl opravdu ten minulý, vlastně předminulý, ale pokud to tady hodlá někdo dále rozebírat a navíc interpretovat podle svých dojmů, aniž by zjevně znal vývoj celé situace, která se táhla už několika zdejšími diskusními vlákny, kde jsem dotyčné neřekl slůvka křivého a její narážky jsem přecházel, tak jsem se holt nakonec (a vyšlo to na tohle vlákno) ozval. Nelíbilo se ti, jak jsem se k ní choval? A to, jak se chovala ona bylo v pořádku? Mě by nikdy nenapadlo tu někomu napsat, že má blbý vkus a to jen proto, že se mu líbí set, který mě ne. A maminovsky někoho poučovat o tom, že Lega se nevystavují v polici, ani nedávají na hraní dětem, jaké sety by měl člověk sbírat, aby to mělo úroveň  a na jakou telpotu vody se omývají, aby na nich nebylo smítko prachu a že se nenakupují new sealed, ale použité, protože jsou levnější a potom vyčítat, že si dotyčný nevzal tyhle rady k srdci, to by mi taky bylo navýssot trapné, už jen z toho důvodu, že každý má Lego zjevně pro jiné účely. Pokud ho neničí, neopatlává mastnýma rukama nebo rukama od čokolády, tak může být každému šumák, jestli si někdo vystavuje sety na polici a nebo jestli je úzkostlivě skrývá pod plachtou, aby nezežloutly sluncem nebo na nich náhodou neulpělo smítko prachu.

Takže vrchol arogance od lidí, kteří mají něco nastaveno a chtějí jízlivými narážkami docílit, aby to dělali tak i ostatní, jinak nashle, tak to je v pořádku. To, že se kvůli takovému chování ohradím už je absence slušnosti a buranství. No chtělo by to fakt aspoň kapku soudnosti. Vyzývat k objektivitě zde ani nebudu. Nakonec, každý si to srovnejte sám se sebou. Já už to beru tak, že jsem tady na chvíli navštívil zjevně jinou planetu a do normálu se vrátím, když ji nadobro zase opustím:-)

Víš, já chápu, že na každých stránkách existuje elita, která se tomu věnuje na 100%, ale pokud má být jen sama pro sebe, tak si to uzavřete a věnujte se sami sobě. Pokud chcete být otevření a chcete, aby se o Lego zajímali i jiní a občas i něčím přispěli, dodali fotky, které mohou třeba někoho zajímat, i když vás zrovna třeba ne, aby třeba i o tom něco napsali, vypracovali třeba recenzi na nějaký set a podobně, tak by to fakt chtělo jiný přístup. Ono to člověka taky může stát čas se třeba o nějaké názory podělit a něco sepsat. Když zjistí, že ten čas je naprosto zbytečný a ztracený a čte si jen jízlivé poznámky vydávané za dobře míněné rady zkušených, tak se raději půjde věnovat užitečnějším věcem.

lukas.21

Set 8156, vie niekto prečo na niektorých fotkách sú disky s červenou hranou a na iných bez (u tých bez nikto neuvádza, že by to bol zamenený diel) ?

papluh

Nemáte tip na zdroj šnúr podobných LEGO dielom v hrúbke Thick ?

Marty713

Sice jsou tu už 2 nezodpovězené dotazy přede mnou, přesto si dovolím vložit třetí:

V jednom ze dvou setů Lego Harry Potter (4709 nebo 4705) jsem kdysi našel docela rozmazané torso profesora Snapea. Teď jsem na něj po letech znovu narazil a uvědomil si, že na torsu je pod potiskem Snapovi košile ještě jeden potisk. Podle mě se jedná o mix zadního potisku minifigurky kameramana (zvýrazněno zeleně) ještě s něčím jiným (zvýrazněno červeně).

Nápis "Cameraman" lze s určitým úsilím vytušit (ostatní používané nápisy nevyhovují, tj. "Director", Assistant" a "Grip"), ale nikdy se netisknul (alespoň oficiálně) na černé torso. Otázka zní:

Jak a kde se při výrobě Snapeovi minifigurky vzalo černé torso, na kterém již byl potisk (Lego Studios), který navíc nesedí k barvě torsa, a k tomu ještě potištěné "něčím" dalším?

Takhle by měl Snape normálně vypadat:


To je torso kameramana:

DarkDrago

Citace od: Marty713 kdy 04.05.2016, 15:39:10
Sice jsou tu už 2 nezodpovězené dotazy přede mnou, přesto si dovolím vložit třetí:

V jednom ze dvou setů Lego Harry Potter (4709 nebo 4705) jsem kdysi našel docela rozmazané torso profesora Snapea. Teď jsem na něj po letech znovu narazil a uvědomil si, že na torsu je pod potiskem Snapovi košile ještě jeden potisk. Podle mě se jedná o mix zadního potisku minifigurky kameramana (zvýrazněno zeleně) ještě s něčím jiným (zvýrazněno červeně).

Nápis "Cameraman" lze s určitým úsilím vytušit (ostatní používané nápisy nevyhovují, tj. "Director", Assistant" a "Grip"), ale nikdy se netisknul (alespoň oficiálně) na černé torso. Otázka zní:

Jak a kde se při výrobě Snapeovi minifigurky vzalo černé torso, na kterém již byl potisk (Lego Studios), který navíc nesedí k barvě torsa, a k tomu ještě potištěné "něčím" dalším?

Takhle by měl Snape normálně vypadat:


To je torso kameramana:


Když se podíveš na roky kdy byli oba figové v provozu tak se mohli setkat a potřást si rukou ;D
Je možné, že v té době měli nějakou "krizi" a tak to řešili nějak tahle. Nebo je to fakt hodně velká náhoda..
Dračí páni s mocí ohně...

papluh

Je to natlačené, tj má to aj reliéf, alebo je to len obrys v tej fialovej farbe ? Pretože rameno tej klapky by malo pokračovať aj do čiernej nenafarbenej časti goliera a nič tam nieje.
Tipol by som, že na tá istá hlava čo robila fialovú farbu, tlačila v predošlých várkach tú klapku a ten neznámy vzor a nebola poriadne vyčistená, alebo už bola pokazená. Tým pádom nedávala farbu rovnomerne.

Marty713

Citace od: papluh kdy 04.05.2016, 19:12:02Tipol by som, že na tá istá hlava čo robila fialovú farbu, tlačila v predošlých várkach tú klapku a ten neznámy vzor a nebola poriadne vyčistená, alebo už bola pokazená.

No jo :) Žádný reliéf tam není. Je to stín ve fialovém poli. Asi budeš mít pravdu, nic jiného, co by dávalo smysl, mě nenapadá.
Má to nějakou sběratelskou hodnotu? Setkal se s něčím takovým už někdo? Zajímalo by mě totiž, jestli i mezi AFOLama jsou sběratelé rarit ve smyslu zmetků. ???

otaznik

Citace od: Marty713 kdy 05.05.2016, 08:38:30
Má to nějakou sběratelskou hodnotu? Setkal se s něčím takovým už někdo? Zajímalo by mě totiž, jestli i mezi AFOLama jsou sběratelé rarit ve smyslu zmetků. ???
Podle mého nemá, alespoň já nikoho, kdo podobné věci sbírá, neznám a ani jsem se s podobným požadavkem nesetkal.

skywalker007

Brácha měl jednou v star wars hoth battlepacku křivě natištěný potisk na helmě od stormtroopera pilota,když helmu najdu nafotím to.

papluh

No ak má niečo cenu, tak sú to skôr vizuálne "kvalitné" chyby :)
Napríklad diely bez potlače, diely kde je dobrá potlač ale na farbe plastu kde inak nebýva, možno ak chýba jedna farba tlače a vyzerá to dobre (napr som videl jedinečnú licencovanu hlavu čo nemala vrstvu 'špiny')...

STARHAWK

Videl som u niekoho na BL raritne kazove hlavicky na styl - potlac na zelenej, fialovej. Toto ma urcite hodnotu ak to vypada dobre a pouzitelne na nejakeho aliena napr. Je to origo lego, dobra kvalita potlace. Takze za mna tak isto ako Papluh pise, ak to vypada dobre a je to silne pouzitelne tak to hodnotu ma, inak len pre asi velmi uzky okruh ludi ktori sa orientuju na zbieranie nepodarkov.

DarkDrago

Taky mám pár takových úlovků, na rozbití klonové armády ideální
Dračí páni s mocí ohně...

8868

#260
Měl bych další dotaz. Dá se někde najít seznam dílů v jednotlivých krabičkách v technic setu 8448 (Super Street Sensation)? Zkoušel jsem to někde najít, ale nepovedlo se mi to.

Igorus

Využívám toto téma k položení otázky týkající se Německého Legolandu. Nemáte někdo čerstvé informace, ideálně fotky, co je v nabídce za díly v Lego Fabrik? Především pak tiles nebo zeleň.  Díky  ;)

Ondrej

Citace od: Igorus kdy 24.05.2016, 17:59:19
Využívám toto téma k položení otázky týkající se Německého Legolandu. Nemáte někdo čerstvé informace, ideálně fotky, co je v nabídce za díly v Lego Fabrik? Především pak tiles nebo zeleň.  Díky  ;)

V sobotu jsem tam byl. Fabrik: Tiles tam nějaký byly 1x2 tile v sand green co si teď vybavím. Barev tam bylo víc, ale který to byly si nevybavím a foto bohužel nemám. Jinak takový běžný díly jako plates a bricky tam bylo dost. Zeleň celkem zajímavá:
olivová,růžová

zelená, lime, olivová, růžová.

Pak tam byla zajímavá hose rigid 3mm v barvě bright green délka 20L. Bohužel tam nebyly lístky na stonky, ty i když jsem bral v LB tak po nasazení na tyhle stonky velice rychle ubývají. Pak tam bylo spousta dílů v trans blue na vodu, to jsem celkem ocenil. Cena 9 eur/100 gramů. Něco bylo ještě v hrabárně ale ta mi přišla slabší, v podstatě většina byla ve fabrik a zajímavých věcí fakt málo.

Nebyl jsem připuštěn se tam dlouho poflakovat tak jsem bral jen to co se mi hodilo, ale rozhodně se to i finančně vyplatí na zásobárnu dílů.

Igorus


MÍLA

Ahoj, potřeboval bych radu jak by bylo možné upevnit tuhle páčku aby držela ve svislé poloze na modelu, ale připevněná za šedou část nikoliv klasickým způsobem.


Chtěl bych udělat světla na nákladní automobil.

HD

A chceš stříhat?
Jestli ano, potom by měla jít zarazit do flex trubičky, pokud se nemýlím. Nebo je vzájemně napojit přes, také střiženou, hadičku pneumatickou.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

MÍLA

Citace od: HorcikDesigns kdy 25.05.2016, 15:40:29
A chceš stříhat?
Jestli ano, potom by měla jít zarazit do flex trubičky, pokud se nemýlím. Nebo je vzájemně napojit přes, také střiženou, hadičku pneumatickou.

Asi spíše bez stříhání, pokud to pujde tak aby se to tam udrželo i při manipulaci s vozidlem.

MÍLA

Jo ještě bych možná doplnil že to auto by bylo tak ze třicátých let minulého století, například Praga AN.

MÍLA

Ahoj, dokázal by někdo aspoň přibližně poznat jak je tady uchycený ten předek ?

http://www.kocke.si/forum/viewtopic.php?t=6232

Ondrej

Asi takhle, na fotce jsem to nedocvaknul ale sedí to přesně. Dole je 87087 otočená.