Když něco nevím, tak se zeptám

Založil Hacislav, 14.05.2014, 01:15:40

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

germik

Nejsem sice prodejce, ale každý snad v obchodě může navolit země kam chce nebo nechce posílat ne?
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

otaznik

Citace od: skywalker007 kdy 10.03.2016, 14:32:59
Víte někdo jak je to s poplatky na briclinku pro prodejce a jde zablokovat nákup pro lidi co nejsou z Česka.
Vše najdeš, překvapivě, přímo na BL. Navíc pro tebe to do 18 let není aktuální, ne?

Skyrider

jo http://www.bricklink.com/pref_shipping.asp neboli sell-store setting- My Store Settings - My Shipping Settings

skywalker007

Citace od: otaznik kdy 11.03.2016, 19:27:53
Citace od: skywalker007 kdy 10.03.2016, 14:32:59
Víte někdo jak je to s poplatky na briclinku pro prodejce a jde zablokovat nákup pro lidi co nejsou z Česka.
Vše najdeš, překvapivě, přímo na BL. Navíc pro tebe to do 18 let není aktuální, ne?

Zatím jsem jen tak přemýšlel,že bych místo na aukru kde prodávám figurky prodával na Bl díly.

otaznik

Citace od: skywalker007 kdy 11.03.2016, 21:24:02
Zatím jsem jen tak přemýšlel,že bych místo na aukru kde prodávám figurky prodával na Bl díly.
Minimální věk pro prodej na aukru je 15 let (Junior účet), tobě je 14. Jak to tedy děláš?

skywalker007

Prodávám na tátuv účet, trochu mi i pomáhá při komunikaci s kupujícím.

8868

#186
Chtěl bych se zeptat na jednu věc. Sbírám lego technic, a mám podezření, že se mi v setech objevili nějaké neoriginální díly. Konkrétně jsou to nějaké osy a piny v barvě DBG. Na ty osy jsem přišel náhodou při stavbě jedné kabiny, protože mají trochu jiný rozměr, jinak jsem si toho víc jak rok nevšiml. Ty piny jsem koupil na Bricklinku jako náhradní, a taky jsem si všiml až po delší době, že jsou trochu jiné. Co s toho je lego a co ne?

Ondrej

Citace od: 8868 kdy 15.03.2016, 13:53:30
Chtěl bych se zeptat na jednu věc. Sbírám lego technic, a mám podezření, že se mi v setech objevili nějaké neoriginální díly. Konkrétně jsou to nějaké osy a piny v barvě DBG. Na ty osy jsem přišel náhodou při stavbě jedné kabiny, protože mají trochu jiný rozměr, jinak jsem si toho víc jak rok nevšiml. Ty piny jsem koupil na Bricklinku jako náhradní, a taky jsem si všiml až po delší době, že jsou trochu jiné. Co s toho je lego a co ne?

Ahoj, projel jsem svůj Technic a musím říct, že ten 3/4 Pin 32002 mám taky jak s plným tím prstencem i s tím výkusem. Co jsem koukal na některé ve staré tmavě šedé tak ty mají plný prstenec tak bych to viděl na novější formu a nebál bych se, že to není originál. Oba mají malým písmem na sobě Lego.
Technic, Axle 5.5 with Stop 32209 jsem dal asi 20 kusů k sobě a zarovnal podle hrany a jsou mezi nima menší rozdíly v délce. Takže podle mě je to jen nějaká tolerance z výroby, která je bohužel v některých případech znatelná.

O barvách snad ani nemá cenu mluvit, vyskládej si třeba Slope curved 61678 v červený tak 100 vedle sebe a jak jsou lehce průsvitný tak každá je jiná, mám to takhle na Tatře 815 hasičský a docela mě to zklamalo jak je ta barva pokaždý jiná.

Viděl bych to oboje na originály, hold není to tak vymazlený jak z 80. let  ;)

germik

Zrovna u těch dlouhých os se mi nezdají ty otřepy, zrovna to mi přišlo že si Lego hlídá a i ten rozdíl v délce je hodně velký... :-\
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Marty713

Citace od: germik kdy 16.03.2016, 00:08:17Zrovna u těch dlouhých os se mi nezdají ty otřepy, zrovna to mi přišlo že si Lego hlídá a i ten rozdíl v délce je hodně velký... :-\

Souhlasím. Podle mě je právě ta tzv. dělící rovina důkazem, že se nejedná o LEGO. Lego snad nikdy nepoužívalo tento typ forem s takovýmto výsledkem. Nejde jen o tu rovinu, ale také o zakončení dílku na obou koncích a místo vstřiku plastu (bývá propadlé nebo neznatelné; u padělků je častěji vystouplé nebo viditelně zahlazené).

Také se to dá porovnat hmatem - "padělky" bývají buď křehčí a nepružné, nebo naopak gumovější a měkčí. Rozdíl bývá i v hmotnosti. Třeba u klasickýho bricku 2x4 už to poznáš.

papluh

#190
Pozrel som zásoby a takú kratšiu DGB osku som nenašiel, všetko sú len tie z otrepom na špičke.
Ale ... našiel som staré biele a presne zodpovedajú tej tvojej - sú o dosť (0.1 z 5.5) kratšie, majú  viac viditeľný otrep po obvode a na kratšej časti jednu hranu mierne zrezanú s miestom vstreku.

Inak tu to potvrdzujú a ešte tvrdia, že rozdiel je aj v tuhosti
http://www.eurobricks.com/forum/index.php?showtopic=71558

8868

Hmm, zajímavé. Z toho co tam píšou, asi skutečně existují dvě verze. Já jsem tyhle osy našel v setu 8421, ne všechny bylo to namíchané, ale těch kratších bylo víc než těch delších. Koukněte někdo, nejlépe někdo kdo je první majitel do setu 8421 co tam máte.

Villa Legina

Vie mi niekto poradiť? Ohľadne Y Crane Bucket Jaw dielika s označením 3493 - na BL je uvedená len jedna varianta. 2 kusy by mali do seba zapadnúť a s pružinou a spojovacím topom 3492 tvoria tú zostavu.

Zlomil sa mi výstupok na jednom dieli kde sa upevňuje pružina, takže to bolo nefunkčné a tak som si zaobstarala náhradný.

Avšak vôbec mi nesedí keď z toho robím complet assembly. Zúbky nesedia, nezapadnú hladko ostane to nepekne nezacvaknuté, krivé s týmto náhradným.
Bližšie som si to pozrela a vidím, že sú rôzne.  Viď foto.

Na Crane kde je napisané Ano to je ten pôvodný dobrý dielik ktorý nemôžem použiť lebo je tam výstupok na pružinu damaged. Ten neoznačený je used zakúpený na BL, lenže má iné zúbkovanie ako z jednej tak i z druhej strany a tým pádom nezapadá, čiže je to tiež nanič.

Stretol sa s takým niečím už niekto?

Cavelon

Mne to pripadá ako nejaká čínska nevydarená kópia.

Villa Legina

#194
Cavelon, ktorý máš na mysli? Viď ďalšie obrázky

papluh

Podľa toho ako to vyzerá sa by mohlo ísť o diel z veľmi starých setov - 360/580,364,387/780,404,911,...
Nieje k tomu moc obrazových dát, ale tu je jedno video ktoré ak si stopneš v cca 3:12 keď má otvorený ten diel tak sa dá vidieť, že sa jedná o tie užšie zuby na kraji.
https://youtu.be/THpb5KtvjQg?t=3m12s

Tak isto obrázok v tejto aukcii
http://www.ebay.de/itm/k-Lego-Schaufel-Baggerschaufel-gelb-387-911-404-364-3492c01-/121712290036

Tak isto ak porovnáš scan návodu starého
http://www.peeron.com/scans/360-1/4
s novším
http://www.peeron.com/scans/4565-1/44
tak je tam rozdiel.

Cavelon

Citace od: Villa Legina kdy 06.04.2016, 07:43:38
Cavelon, ktorý máš na mysli? Viď ďalšie obrázky

Mal som na mysli ten, čo si kúpila na BL. Pozeral som na svoje a sú presne také ako na tomto obrázku:
https://img.bricklink.com/PL/3493.jpg
Zľava je najprv malá rovná plôška a až potom zúbky.
Na tom, čo si si dokúpila, to začína hneď zúbkom. Možno, keby si mala 2 rovnaké, tak by do seba zapadli dobre.
A pochybujem, žeby na tento dielik v LEGU mali 2 formy, preto som usúdil, žeby to mohla byť nevydarená kópia.
Smola, že na origináli nie je nikde nápis "LEGO" ako to býva na väčšine iných dielikov.

Villa Legina

#197
Papluh veľmi pekne Ti dakujem, pomohol si mi, model 780 (ako aj 689) mám v zbierke, ale nemysli si, nebola to lenivosť ísť to pozrieť, ale tým, že som ho tu už raz odprezentovala (na fotkách nevidno dobre), mám to zabalené a založené v jednej z X krabíc, len ako na potvoru som si to neoznačila, že kde, a to by bolo rozbaľovania a prehľadávania...
Ale. Pripomenul si mi set 360, na ktorý som úplne zabudla, že aj ten mám, a už ho mám poruke - ten som nemusela tak dlho hľadať. No a  viď obrázky. Stav toho crane z 360 je excelentný, dobre to vidno tie zúbky atď. Čiže to vyzerá naozaj na 2 rôzne verzie. Najlepšie bude, keď kúpim hotový assembly, veď aj tak je tá jedna časť nejaká very used plus nechať si ešte predtým poslať foto.

Cavelon, ak by som mala pochybnosť, že by to mohol byť čínsky šrot, ani sa nejdem tu pýtať. Možno ťa zmiatol ten very used stav dielika.  Samozrejme, že identické dieliky do seba navzájom pasujú (predposledný obrázok), do seba nepasujú len rôzne dieliky (posledný obrázok). Ale aj tak Ti Cavelon takisto ďakujem.

Skrátka zrejme platí to, čo aj papluh naznačuje, potrebovala som novšiu verziu, a bola mi poslaná polka staršej.

Tým pádom by ma zaujímala ďalšia vec, že od ktorého roka sa začala robiť novšia verzia (ktorú máš Cavelon). Napríklad ako to vyzerá s typom crane v sete 6383? Vedel by niekto, má to niekto doma? Napr. otaznik?

papluh

Hodil som to na BL fórum ako návrh na korekciu, tak som zvedavý.
A návod k 6383 podľa tohoto scanu už mal fotku novej verzie.
http://www.brickfactory.info/scans/0006000/6383/012.jpg

Villa Legina

Citace od: papluh kdy 06.04.2016, 15:42:45
Hodil som to na BL fórum ako návrh na korekciu, tak som zvedavý...

Fajn, dobre si urobil.

Citace od: papluh kdy 06.04.2016, 15:42:45
A návod k 6383 podľa tohoto scanu už mal fotku novej verzie...

Keď to tam vidíš máš dobré oči, verím Ti. Ja už tak dobre nevidím, na všetky takéto detaily potrebujem lupu.

papluh

Tak od toho máme SW pomôcky (prípadne dostatočne veľké monitory  >:D )

otaznik

Citace od: Villa Legina kdy 06.04.2016, 14:12:06
Napríklad ako to vyzerá s typom crane v sete 6383? Vedel by niekto, má to niekto doma? Napr. otaznik?
Kouknu se, ale asi to stihnu až o víkendu.

milanv

#202
Ačkoliv nejsem sběratel, výjimečně se zapojím do debaty. To mě nějak dostalo, tenhle tvůj dotaz. Ptáš se v zásadě na tři věci:

1. jestli to mohl promáčknout menší set: proč by ne - nezapomeň, že nikdo nespecifikoval, co leželo za tíhu ještě na tom menším setu ;)

2. jestli se tím promáčknutím mohlo uvnitř něco zlomit: 100% záruku ti nedá nikdo, dokud to neotevře. Ale kdybys mi dal za úkol, abych dovnitř naskládal (bez secvaknutí) kostky tak, aby se po tomhle promáčknutí krabice zlomily, nedokázal bych to. Na druhou stranu, pokud je to ještě starý styl setů, kde krabice měla vnitřní přihrádky a plastové vaničky, ta ty újmu utrpět mohly.

3. jestli takhle krabice ztrácí na sběratelské hodnotě:
  3a. to poznáváš v prvé řadě sám na sobě ne? Jseš ochotný si ji v tomto stavu za takové prachy koupit nebo ne? Pak už zbývá odhadnout jen  jestli jsi "v normě" nebo o kolik jsi větší blázen než ostatní sběratelé ;)
  3b. pokud to chceš rozbalit (pokud vím, hrady stavíš a vystavuješ), tak z pohledu sběratelů největší úbytek ceny je za otevření krabice.

No a pokud to rozbalit nikdy nechceš, tak je zase jedno, jestli je uvnitř něco zlomeného. Naopak lepší nevědět a užívat si "pocit pokladu"  >:D
Pán na Žlutém hradě

milanv

No tak vidíš. Takže oficiální "hodnotu" to mít nebude (ve smyslu prodat to za ni). Takže si musíš říct, jestli to má hodnotu pro tebe. Dál nemá smysl špekulovat.
Pán na Žlutém hradě

juraj

Občas sa takýto úraz krabice stane už v preprave. Sám som mal niekolko takých setov. Napr. Tumbler.

Ale tiež stačí, ak mal predajca na sklade rôzne sety poukladané na sebe. Ten hrad je velký, tak určite mohlo byt na nom 5-6 poschodi inych setov.

Villa Legina

#205
Citace od: Ringo kdy 08.04.2016, 11:08:20
... set hradu 7094, na cenu se ani neptejte, je značně nekřesťanská, ale je to nové, zapečetěné, ale ....má promáčklou krabici .... mám obavy, že to tím dost ztrácí na hodnotě pro sběratelské účely a ... váha, která mohla promáčknout krabici nemohla třeba i uvnitř něco poškodit a zlomit. Brali byste takové Lego?...

Tak cenu je dôležité vedieť, toto je mimo mojich záujmov, takže by som to nekúpila vôbec, pre mňa to nemá cenu, ale snažím sa predstaviť si, čo v prípade, ak by som takéto niečo zbierala. Asi by som nebola ochotná dať viac ako 150 eur za misb. Za otvorený o polovicu menej a nižšie. Možno to podceňujem sorry, ale naozaj sa mi ťažko vžíva do Tvojej situácie. Ale určite podľa mňa je nezmysel kupovať misb za účelom otvorenia. Sú ponúkané na svete X setov, ktoré sú síce otvorené, ale iba raz postavené, a stav dielikov je top. Takže odpoveď je: nebrali. Pretože cena (napísal si nekresťanská, tak asi viac ako 200 eur, však?) To preliačenie krabice inak nie je tak strašné.

milanv

Přesně tak. třeba tady - jen namátkou. A to je to nejjednodušší, když chci všechno naráz. Ještě by se dalo koupit to třeba bez krabice a koupit zvlášť krabici nebo si počkat na další nabídky nebo je tam jedna nabídka, kde je vše až na sedřený jeden pochromovaný meč (tj. koupit jinde jednu kostku) atd. atd. A to nejsem ani sběratel ani zkušený nákupčí - tj. kouknul jsem jen na BL. Žádné e-bay a další. Tam bude možností ještě víc. Takže to rozhodně není tak, že "buď tahle nabídka nebo nic, a tak jsem se rozhodl spíš pro tu nabídku, i když se mi nelíbí".

Ale to jsou jen tipy od stavitele, takže to ber s rezervou...
Pán na Žlutém hradě

Villa Legina

#207
Citace od: milanv kdy 08.04.2016, 16:25:35
... A to nejsem ani sběratel ani zkušený nákupčí - tj. kouknul jsem jen na BL. Žádné e-bay a další. Tam bude možností ještě víc. Takže to rozhodně není tak, že "buď tahle nabídka nebo nic, a tak jsem se rozhodl spíš pro tu nabídku, i když se mi nelíbí"...

Ja som teraz len tak zbežne prezrela nejaké inzeráty a 27.3. bol tento set predaný komplet všetko aj box síce otvorený, ale dieliky v stave "neuwertig" čiže dieliky "ako nové" t.j. veľmi dobrý stav (že iba 1x postavené)  za : 120 Eur.

No a ešte doplňujem, pozerám pre zmenu nemecký e-bay a tam ku kúpe hneď za 119,- má to tam aj zo 10 pozorovateľov...skrátka...ale zasa ak niekomu finančná situácia dovoľuje robiť ľubovoľne drahé nákupy a nebolí to potom, prečo nie. Ja takú situáciu bohužiaľ nemám. :)

Villa Legina

#208
Citace od: Ringo kdy 08.04.2016, 18:40:31

cena je 6900, čili nějakých 247 Eur, mají to u nás jen ve dvou obchodech poslední kusa jeden je tenhle za 6900, v druhém, tam by asi krabice byla ok, ale cena 11 500 Kč, čili nějakých 411 Eur...

Ty musíš vedieť. 411 eur by bol podľa mňa blázon čo to kúpi, lebo bez problémov to človek kúpi na BL lacnejšie napr. u jedného Taliana misb sealed za 220,-. Však sa spýtaj, či Ti v tom Tvojom prvom obchode nedajú zľavu 20 percent, keď si ochotný dať trebárs 199 ;) Keby tu takto každý člen rozoberal svoje potencionálne nákupy ako teraz toto tu, tak je tu denne sto dotazov  :)

Villa Legina

#209
Problémom by mohlo byť, že ten Talian má len 4 feedbacky...ale na druhej strane platba paypal...ale veď sa postupom času sám zorientuješ. Pozri si aj  pri tom sete na BL Price Guide tam uvidíš ako sa odvíjali v minulosti predaje a aká tam bola priemerná cena new-used. atď.atď. Na cenu poštovného nie je problém sa vopred spýtať, keď dotyčnému povieš čo zvažuješ kúpiť, dostaneš odpoveď. Môžeš požiadať aj o fotky vopred atď.