Podklady, ach podklady.

Založil Aki, 16.03.2006, 09:58:45

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Aki

Jak jsem tu už někde předeslal, pustil jsem se do nového projektu v mé "městské památkové rezervaci" a právě jsem si vymyslel, že jedno sklepení bude celé přeměněno v trochu drastickou mučírnu.
No jo jenže jsem začal hledat a zjistil jsem, že nemám žádná vyobrazení, těch správných mučících nástrojů a přístrojů...
Nemámte někdo náhodou něco, stačí odkaz, název knihy, fotka z vašich návštěv mučíren na hradech a zámcích, či cokoli k tomuto tématu.
Předem moc díky.  :-*

peter

Jen tak namátkou jsem našel třeba tyto, které jsou k vidění na hradu Střekov. Jinak na oblíbeném Googlu jich bude jistě mnoho ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Aki

#2
Citace od: Aki kdy 16.03.2006, 10:46:12
Citace od: peter kdy 16.03.2006, 10:18:05
tyto, které jsou k vidění na hradu Střekov.

Skvělé, to je přesně ono.  ;) Děkuji.

zakm

Asi ti to bude nanič ,ale ak sa  zastaviš niekedy nahodou v Bratislave, radim ti ísť do muzea v radnici .  8)
Je tam výstava mučenia.
P.S. (Ked som tam bol bolo mi dosť zle z tych obrazkov... sama morbidnosť.  :P 8) )
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

Anakin

práve som našiel dobre spracovanú klietku: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=174484
dosť mi priponína tu pri 8876

Aki

Včera mne navštívil fotograf Jančula a nafotil pro vás prostory vznikající mučírny a přilehlého vězení. Jde o průběžné foto ještě nehotového modelu, ale posuďte sami.....

muzzo

Cely jsou skvělý, ale proč ten odsouzenec visí v okovech jen za jednu ruku?

Aki

Jelikož musím posunout celé upevnění řetězu ještě dolů, aby mu vystačil i na druhou ruku.. ;)
Jenže nad vězením stojí dalších 20cm stavby a tak jsem to do příchodu fotografa nestihl přestavět.  :-\

muzzo

Citace od: Aki kdy 29.03.2006, 10:33:03
Jelikož musím posunout celé upevnění řetězu ještě dolů, aby mu vystačil i na druhou ruku.. ;)
Jenže nad vězením stojí dalších 20cm stavby a tak jsem to do příchodu fotografa nestihl přestavět.  :-\

Tak to jo, já jen jestli nemá ten žalář moc mírnej  ;D

Aki

#9
Tak jsem zase narazil na něco, k čemu mám málo podkladů. V průjezdu vstupní brány jsem si vymyslel udělat sedile, ale mám k tomu zatím jen málo fotografií (pouze z jednoho měšťanského domu ve Slavonicích a z Bezdězu).
Nevíte někdo o něčem, připadně není ve vašem okolí věž, brána, dům s tímto sedátkem? Přiznám se že kostelní sedile mne až tolik nezajímají.  ;)

Sedille z bezdězské kaple svatého Michala:


Jindroush

Mno, co na tom chceš vymyslet jinýho než prostě 1.5-2 study hluboký výklenek a přes to jeden nebo dva menší arche?
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Aki

Citace od: Jindroush kdy 12.06.2006, 17:23:40
Mno, co na tom chceš vymyslet jinýho než prostě 1.5-2 study hluboký výklenek a přes to jeden nebo dva menší arche?
no to je právě to, že bych to chtěl vymyslet jinak. Tedy bez oblouků (půlkruhových), možná i širší než jen dva sedáky, možná nějakou příporu... taky nevím jestli by to šlo udělat zapuštěné, nebo jen přímo rovně (tedy výklenek jen na sezení, nebo i je možný i výklenek na nohy)....  :-\

peter

Citace od: Aki kdy 12.06.2006, 16:43:52
sedile

Asi Ti nic nového neřeknu, ale víc toho nemám ani já. Takže co se o tomto sezení píše v knížce z edice OKO - "Naše stavební památky" (svazek 41.).

Městské brány nebo průjezdy:
V průjezdu věžových bran bývaly výklenky s lavičkou, tzv. sedile, a v horním patře měl světničku branný, k jehož obydlí patřil opět obvyklý arkýřový záchod.

Z vnitřních kamenických doplňků kostelů:
Na protilehlé pravé, jižní čili epištolní straně bývá výklenek s lavičkou, nazývaný stejně jako v městských branách nebo v průjezdech domů - sedile nebo dedilie a zde určený pro kněze.

a ještě aspoň dva schématické obrázky (sedile je pod bodem "f" a "2"):
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Honzik

Velice pěkná sbírka mučícich nástrojů je v Českém Krumlově, tuším, že se to jmenuje muzeum Tortury, takže mrkněte tam a inspirace určitě bude. Zdraví Honza

Jindroush

Aki, je ti tahle fotka k něčemu?
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Aki

Určitě, ale pro úplnost bych ještě potřeboval vědět odkud to je. Tedy jestli z nějakého průchodu (domu, věže), nebo z kostela.
Každopádně ale moc děkuju.  :)

Jindroush

Je to z průchodu (brány)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Aki

Ještě k předchozímu tématu mučírny, jsem objevil toto: http://vcervinka.superhosting.cz/muceni/muceni.htm

Aki

#18
Mučírnička už je hotová ale protože není ještě hotový celek ve kterém se nachází, posuďte sami zda se povedla.  ;) Přirozeně výtky všeho druhu vítám.  :-*

(autor foto: Jenčula)

TomG

Tvari se docela verohodne, ze ho to spasovani v mucirne nebavi :) To ma cim napatlane ty ruce?
Only the best can survive.

Jarmila

Asi by se mi víc "líbilo" pálení chodidel ohněm, než ho jen tak lechtat mečem.  >:D I když ohněm se pálily boky. Ale bylo by to efektnější. Dle mého názoru.  >:D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Aki

#21
Citace od: Jarmila kdy 03.11.2006, 12:06:50
Asi by se mi víc "líbilo" pálení chodidel ohněm, než ho jen tak lechtat mečem.  >:D I když ohněm se pálily boky. Ale bylo by to efektnější. Dle mého názoru.  >:D
Dobrý nápad, něco s tím zkusím vymyslet.  ;)

Citace od: TomG kdy 03.11.2006, 11:49:14
To ma cim napatlane ty ruce?
Záměrně ničím. Nějaký bordel, kterého jsem si, zaujat myšlenkou a tvořením  8), ani nevšiml. Více méně jsem to už odstranil.

Shi-So

Tak z toho jde mraz po zadech.... >:D
Bych zavedl sekci 18+ ;D

Aki

#23
Hehe
Tak už asi nejsem sám, kdo se pustil do mučirny. Tady se někdo o to taky trochu pokusil:


PS tu svojí jsem dle návrhu Jarmily ještě upravil a přidal ještě něco morbidity navíc. Taky jsem dopracoval celé podzemí a je z toho taková alegorie lidských neřestí (krutost, opilství a gemblerství)  8)
Nafocené to bude ale až v první polovině prosince, tak ještě vydržte. Jo a taky jsem se rozhodl přihlásit to do soutěže na CC, jen nevím jestli to mám dát do kategorie středověký interiér nebo středověký život.  ;D

Aki

#24
A tady jsem (díky marian20) našel ještě další - ty už jsou podstatně povedenější. Začínám si myslet, že to vlastně není až tak nic výjimečného udělat mučírnu.  :-\

 

Pro vezíra: Teď už je to správně?

Rever

Ta mučírna http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=1551349 je skutečně drastická, hlavně to lámání v kole. Je vidět, že pokud jde o to někomu uškodit, tak i z největšího pitomce se stane přeborník  :-[

MwK

Citace od: Rever kdy 15.11.2006, 15:35:41
Ta mučírna http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=1551349 je skutečně drastická, hlavně to lámání v kole. Je vidět, že pokud jde o to někomu uškodit, tak i z největšího pitomce se stane přeborník  :-[
Tak ta je fakt super! ;)
Nieže by som bol dáky masochista ale je fakt dobrá. >:D
Hlavne ta kostra v klietke! :D
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Jarmila

Citace od: Aki kdy 15.11.2006, 13:47:56
A tady jsem (díky marian20) našel ještě další - ty už jsou podstatně povedenější. Začínám si myslet, že to vlastně není až tak nic výjimečného udělat mučírnu.  :-\


Patří to k dějinám, patří to k hradům.
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!