"Malé" koľajisko

Založil Micho, 16.06.2005, 00:32:08

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Micho

Dám Vám takú malú hádanku. Čo myslíte, kto má postavené také malé koľajište?

Zatiaľ nedám žiadnu pomôcku, uvidíme, čo z toho vyjde.

Radical

Jestli tvuj Junior, tak je to sikovny kluk. :D
Old lego , good lego.

Micho

Podľa čoho usudzuješ?

Radical

... A ma moc hodneho tatku  :D
Old lego , good lego.

Micho

 ;D ;D ;D ;D ;D  Vďaka za kompliment. Bohužiaľ sa nemôžem pýšiť cudzím perím, tak teda zatiaľ Junior nie.

Colonel32

Micho a jeho bratri dali vlaky dohromady.... ;D

Radical

Jojo vypada to na trains maniak party 2005  ;D ;D ;D
Old lego , good lego.

myth

Žeby ten pán, od ktorého ste minule s Cavelonom kupovali "nejaké"  ;D vláčiky?
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Cavelon

Hurá!!! :D Ty si to uhádol! Si dobrý! :D

Micho

#9
Cavelon: Ešte sme ich mohli trochu ponaťahovať.  ;)

Takže autorom je náš kolega "hobby", s ktorým som sa zatiaľ dohodol, že mu budem robiť také malé PR (Public Relations). Dáme ešte nejaké tie fotá z jeho vecí ...

Inak toto koľajisko stavia len na obdobie vianoc, teda my sme ho fyzicky nevideli. Podľa obrázkov to zaberá riadnu plochu a aj stavba nie je určite hodinovou záležitosťou ...

Ctujem hobbyho: Pouze bych doporučil trochu pozornosti věnovat nájezdovým rampám (jak jste si jistě všiml). Byly pracné a drahé, dělal mi je truhlář a nikde jsem je u Lega neviděl. Vymýšlel jsem je tak, že jsem po nakloněné rovině zkoušel jízdu vlaku s bezproblémovým  vystoupáním do potřebné výšky. Délka dráhy je 3 m. Mimoúrovňové křížení je zajímavé a umožní jízdu více vlakových souprav. Na fotkách v mém případě ("podium" 15m2) to je celkem 14 souprav najednou v pohybu -5 okruhů po 2 až 3 soupravách a dalších asi 6 souprav na odstavných kolejích.

chadzi

hmm jak vidim furt je co dohanet :) ty najezdovy rampy jsou fakt pekny, ale radsi uprednostnuju 'pure lego' kolejiste

rdk

Opravdu nádherné kolejiště, všechna čest. :o

Dovolím si ale souhlasit s Chadzim - být to "pure lego", tak by to bylo naprosto dokonalé. Nemyslím ani tak ty nájezdy, ale spíš ty kopce. Aspoň na ně dát lego stromečky  ;)

Cavelon

Aj kopce s tunelmi by sa dali postaviť tiež z Lega, ale chcelo by to nakúpiť na BL veľa zelených kociek.

Mates

Musím uznat, že je to moc hezké a snad je jen škoda mít to jen na nějakou malou chvíli.... ;)

Zároveň bych byl také pro stavbu jen z LEGO součástek, ale myslím, že to už by chtělo pořánou investici, pokud někdo nebydlí v USA, kde to mají parchanti skoro za hubičku...  :-\ >:( >:(

hobby

Myslím pánové, že v tomto případě není nutné být až tak ortodoxním  vznavačem Lega. Viděl jsem např. udělanou řeku i s vodopádem z modrých kostiček Lega, ale nemohu říci, že bych cítil nadšení. Kromě toho je problém postavit z Lega třeba les nebo park v odpovídajícím měřítku k vlakům a vůbec zeleň jako takovou. Přesto považuji Lego za téměř dokonalý výrobek a možnost použití i jinde je jeho další předností.  Někdy okolo Vánoc vám zdokumentuji kombinaci Lega (budovy a objekty) s plechovými modely (vlaky v měřítku "0") a standardní modelařiny (terén, stromy, zeleň).

Panther

Na tuto kombinaci jsem opravdu zvědavej. Nedovedu si ji moc představit, ale věřím tomu, že to bude vypadat dobře. Jinak mě se vyobrazené kolejiště velmi líbí a opravdu mi nevadí kombinace Lega s věcmi pro vláčky. Něco takového mohu jen pochválit. Kolejiště vypadá nádherně.  :)

chadzi

to hobby: stejne si myslim ze lego-lego kombinace vypada lip (nerikam realisticteji), jen je potreba silena spousta kostek...

Maci

Zkoušela jsem dělat kopec s tunelem z lega a musím přiznat, že je to děsná práce a výsledek nevypadal nijak slavně. Spotřebovala jsem na to všechny kostky ve všech barvách a pak jsem na to naplácala všechny "přírodně" vybarvené kostky abych zakryla ty divoce vybarvené pod tím, ale stejně to nebylo ono. Chtělo by to tisíce kostek a spoóóustu času a obojího se mi nedostává.

Cavelon

Jedna z mnohých inšpirácii, čo som našiel na Internete:

betakaroten

Citace od: Maci kdy 20.06.2005, 09:29:25
Zkoušela jsem dělat kopec s tunelem z lega a musím přiznat, že je to děsná práce a výsledek nevypadal nijak slavně. Spotřebovala jsem na to všechny kostky ve všech barvách a pak jsem na to naplácala všechny "přírodně" vybarvené kostky abych zakryla ty divoce vybarvené pod tím, ale stejně to nebylo ono. Chtělo by to tisíce kostek a spoóóustu času a obojího se mi nedostává.
Kopec by měl být dutý, případně s "pilíři" z Dupla uvnitř (aby se nehroutil).

Panther

Jenže na takovéto stavby by člověk musel být kostičkový magnát.  :(

Micho

Mne sa tie nelegovske tunely od "hobby" ohromne páčili a vôbec mi nevadilo, že nie sú z Lega. Podľa mňa zbytočné plytvanie financiami na Lego kostičky.  ;)

Veď posúďte výsledok. Ono to nevidno, ale podľa šéfkuchára použil na to novinový papier, kopec lepidla, farby, posypový materiál. Hrad na kopci je z dreva. Mal som pocit, že najhoršia robota podľa hobbyho je vytvarovanie kopca, ale aj hrad mu dal zabrať. Ale nech to on napíše, ako to robil, keď bude chcieť.

Pár záberov z posledného jeho výtvoru.

Micho

A ešte, plus nejaká vypĺňujúca krajinka.

hobby

Micho má pravdu. Totiž, udělat takový tunel z legokostiček, znamená mít jich obrovskou igelitku (spíše pytel od brambor), spoustu času a nezáživnou práci s nejistým výsledkem. Inu málo platné, lego je technická, dokonalá hračka a rozhodně její tvůrci ji nepředurčili pro stavbu terénu a přírody. Nejsem "Legofundamentalista", a tak považuji kombinaci Lega  s modelářstvím za možnou a dobrou.
Ten tunel s hradem, dal ovšem také mnoho práce. Je určen jak pro lego, tak pro plechové vlaky velikosti "0".
Původně měla být zřícenina z lega, ale nakonec mi připadalo dřevo jednoduší (hlavně nemám šedivé kostky). Tunel má překližkovou kostru, nakašírované vrstvy z novin a dítě na něm klidně může stát.

rdk


Micho

Určite sú aj tieto originál Lego veľmi dobre prevedené. Ja ale asi dám v budúcnosti prednosť nelegovskej verzii. Hlavne pri rozsiahlejšom koľajišti to má význam z hľadiska financií.  ;)

myth

Keď raz vyhrám v športke ;D tak potom si také tiež postavím ;)
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Cavelon

#27
Ja si myslím, že to nebude až také hrozné. ;)
1. Kopce sú duté.
2. Základné kocky sú relatívne lacné.
Nakúpime na BL zopár vriec týchto kociek a davaj stavať. :D

rdk

Nebo se dají použít skály:



Což je efektní, ale bohužel dražší než jen z kostek...

myth

#29
A si tam dosť obmedzovaný veľkosťou a tvarom dielu, kdežto pri použití základných kociek si môžeš robiť čo len chceš... teda skoro čo len chceš :D
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.