Křižovatky

Založil Dansson, 26.12.2005, 11:27:42

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Colonel32

#30
Citace od: KLF kdy 27.12.2005, 13:38:16
BEZNE uzivane dva: cca 1000mm a cca 1400mm. (Vlaky maju 1400).

Mas tam zavadejici formulaci. Sice pises, ze ty rozchody jsou cca, ale u vlaku uz mas receno pouze cislo... kdybys napsal "vlaky maji TECH CCA 1400", tak se to napadnout neda, jeste "vlaky maji TECH 1400" by se dalo brat, ale kdyz tam mas "Vlaky maju 1400", tak to uz neuhadas... to uz se da pochypit i jinak, nezs to puvodme myslel

KLF

#31
Citace od: Colonel32 kdy 28.12.2005, 12:58:33
Citace od: KLF kdy 27.12.2005, 13:38:16
BEZNE uzivane dva: cca 1000mm a cca 1400mm. (Vlaky maju 1400).

Mas tam zavadejici formulaci. Sice pises, ze ty rozchody jsou cca, ale u vlaku uz mas receno pouze cislo... kdybys napsal "vlaky maji TECH CCA 1400", tak se to napadnout neda, jeste "vlaky maji TECH 1400" by se dalo brat, ale kdyz tam mas "Vlaky maju 1400", tak to uz neuhadas... to uz se da pochypit i jinak, nezs to puvodme myslel

Ponahlal som sa (zhodou okolnosti zrovna do sluzby na tramvaj), tak som tam uz nedaval "cca", ale predpokladal som, ze z predosleho je jasne, ze to "cca" plati aj pre to v zatvorke.


ADMIN: To tvoje 'hochu' je poměrně urážející - vyvaruj se toho!!! xadmin
Terminated.

Dansson

No zase klasika chlapi...jste schopni se tady zhádat k vůli pár milimetrům...jo chápu že si v tom někdo libuje,ale buďte více velkorysí, nee?
Takže odborníci..další dotaz, proč nedoporučujou u těch lego vyhýbek navazovat u té zaoblené odbočky rovnou či protiobloukovu kolejí, ale musíte použít kolej ve stejném směru stočení??
jestli mi teda jde rozumět.... ;D

TomG

Citace od: Dansson kdy 04.01.2006, 22:22:37
No zase klasika chlapi...jste schopni se tady zhádat k vůli pár milimetrům...jo chápu že si v tom někdo libuje,ale buďte více velkorysí, nee?
Takže odborníci..další dotaz, proč nedoporučujou u těch lego vyhýbek navazovat u té zaoblené odbočky rovnou či protiobloukovu kolejí, ale musíte použít kolej ve stejném směru stočení??
jestli mi teda jde rozumět.... ;D

Tipuju, ze kvuli geometrii kolejiste, ze bys pak sloziteji na to navazoval dalsi koleje. Pze Lego nedela polovicni rovne ci oble koleje.
Only the best can survive.

Cavelon

Ja si myslím, že kvôli vykoľajovaniu pri vysokých rýchlostiach. Aj mne sa stalo, že pri testovaní a besnej jazde to v takom zvlnení vyskočilo z koľají. Snáď to skúšali v rôznym kombináciách a zistili, čo je najvhodnejšie a určite aj (debilná) geometria tu zohrala dôležitú úlohu.

betakaroten

No, sice to nedoporučují, ale vzápětí to na některých schématech použijí ::) ty výhybky mají samy o sobě prazvláštní tvar: oblouky tvaru "S" nejsou vhodné, protože vozy příliš vybočují a kolej klade velký odpor, při rychlejší jízdě vlak vykolejí, i když je esíčko postavené "předpisově". Je to daň za jednoduchost.

Mimochodem, narazil jsem na velice pěkné plánky kolejových konstrukcí (cizí) http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=161240