lego kolejiště

Založil misa84, 27.09.2010, 15:03:44

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

misa84

.

hobby

#1
Vypadá to slibně, ta trať - především ve svém výškovém členění je zajímavá. I když se mi zdá, že stoupání/klesání je moc příkré pro jízdu vlaků, ale třeba se mi to opravdu jen zdá. Sám mimoúrovňové křížení tratí používám, ale snažím se o mírnější spád, což ovšem vyžaduje její značnou délku,
Jinak je to celé kombinace lega a modelařiny, což já také praktikuji (a nejen já), ale tady taková kombinace technologií není v oblibě - pokud chceš hledat, najdeš o tom zde ne Kostách příslušná témata i s kontroverzními komentáři. Takže ani ty se většinou nesetkáš s porozumněním, tady převažuje lego-purismus, někdy vyhrocený až do fundamentalismu. Ale pokračuj, jsem zvědavý na příští fotky. :)

otaznik

Já osobně bych si zvolil buď modelovou železnici, nebo pouze LEGO řešení (alespoň z větší části). Tebou prezentovaná kombinace se mně osobně nelíbí.

linhi

Citace od: otaznik kdy 27.09.2010, 18:34:16
Já osobně bych si zvolil buď modelovou železnici, nebo pouze LEGO řešení (alespoň z větší části). Tebou prezentovaná kombinace se mně osobně nelíbí.

To se dalo čekat :-)

Ne tedy já bych také volil buď to či ono,ale třeba nás časem překvapí,každý z nás začínal  ;)

Glesgi

No, môj názor je taký, aspoň je niečo v pozadí :) jednoducho vyzeralo by to strašne ak by to stúpanie polo postavené na Lego kockách... a taktiež, každý nejak začína. Určite je dôležité rozhodnúť sa na lego a na modeli, ale ak máš v pláne to rozširovať, a venovať sa vláčikom, odporúčam lego! pretože v tom máš viac možností, vieš tam dodať svoje detaily dokonca postaviť svoje nápady, je vidieť, že máš základ z modelov, je to na tebe.
Rozhodni sa je to na tebe :)

mirek

Jsem potěšen, že je tu další stavitel kolejiště. Každý začátek je těžký. 
Naprosto souhlasím s tím, co napsal Hobby. Držím palce, vytrvej ve své vizi.

Cavelon

Citace od: Glesgi kdy 27.09.2010, 19:32:45
jednoducho vyzeralo by to strašne ak by to stúpanie polo postavené na Lego kockách...

Prečo si to myslíš? Chceš tým povedať, že keby to bolo celé iba z LEGA, tak by to nevyzeralo dobre?

Cavelon

Citace od: misa84 kdy 28.09.2010, 11:18:47
Vše z lega? Lego je prostě moc drahé tak jsem zvolil krajinu z papíru.Omlouvám se že nejsem v balíku  ;D

Nie, to nebolo myslené tak, že Ty musíš postaviť všetko z Lega, to je každého súkromná vec, z čoho si to postaví. :)

Bola to reakcia na túto vetu:

Citace od: Glesgi kdy 27.09.2010, 19:32:45
jednoducho vyzeralo by to strašne ak by to stúpanie polo postavené na Lego kockách...

hobby

Citace od: Glesgi kdy 27.09.2010, 19:32:45
...jednoducho vyzeralo by to strašne ak by to stúpanie polo postavené na Lego kockách...

Glesgi:
Nejprve si prohlédni všechna kolejiště ze všech uskutečněných výstav (Svitavy, Brno, Banská Štiavnica, Roztoky a další). Najdi si to na Kostkách sám, nemám čas to linkovat. Pak bys nenapsal takovouhle volovinu.

Glesgi

ja som myslel klasické stúpanie pod ktoré naukladáš bricky 4x2 dáš ich do stredu kolajnice a tak staviaš stúpanie, chápeš? Mať to zase celé z lega? Na to som nemyslel :D to je šialené takéto stúpanie aby bolo z lega

hobby

Citace od: Glesgi kdy 28.09.2010, 14:58:14
ja som myslel klasické stúpanie pod ktoré naukladáš bricky 4x2 dáš ich do stredu kolajnice a tak staviaš stúpanie, chápeš? Mať to zase celé z lega? Na to som nemyslel :D to je šialené takéto stúpanie aby bolo z lega
Dobře, to si pak rozumíme.  :)

Cavelon

Citace od: Glesgi kdy 28.09.2010, 14:58:14
ja som myslel klasické stúpanie pod ktoré naukladáš bricky 4x2 dáš ich do stredu kolajnice a tak staviaš stúpanie, chápeš? Mať to zase celé z lega? Na to som nemyslel :D to je šialené takéto stúpanie aby bolo z lega

OMG, veď LEGO to nie sú iba bricks 4x2... ::)

Glesgi

To nie, ale stúpanie takéhoto druhu nie je vôbec náročné na počet kociek, ktoré sa pri stúpaní míňajú rýchlo, ja obvykle dávam jednu kocku na každú kolajnicu a skončím na úrovni 15 aby mi pod to prešiel žeriav :) ...neviem jeho číslo... . Jediná nevýhoda je, že to vyzerá otrasne :( .... ak sa mi podarí v najbližšej dobe niečo také urobiť tak sem dáv foto...

otaznik

Citace od: Glesgi kdy 28.09.2010, 20:27:57
To nie, ale stúpanie takéhoto druhu nie je vôbec náročné na počet kociek, ktoré sa pri stúpaní míňajú rýchlo, ja obvykle dávam jednu kocku na každú kolajnicu a skončím na úrovni 15 aby mi pod to prešiel žeriav :) ...neviem jeho číslo... . Jediná nevýhoda je, že to vyzerá otrasne :( .... ak sa mi podarí v najbližšej dobe niečo také urobiť tak sem dáv foto...
Myslím, že fotka není potřeba...

Glesgi

Beriem to tak, že ste ma pochopili

peki

Citace od: misa84 kdy 27.09.2010, 15:03:44
Tak jsem po 15ti letech vytáhl své lego kolejiště, no bída s nouzí nevím jestli se s tím tady mám vůbec ukazovat.Ale snad z toho něco udělám časem..

Pokud jde o dokumentaci výchozího stavu, který se v budoucnu bude porovnávat s něčím  "hotovým" tak mám pár poznámek. Na první pohled se mi zdá že se v tobě pere vlakový modelář a fanoušek LEGa. Což vede sice k atraktivnímu členění trati (modelář), ale nebude to moc fungovat/vypadat (LEGo).  Pokud je na kolejišti mašinka s jedním vagonkem  tak to tak možná ještě nepůsobí... Snažil bych se na kolejišti umístit dva okruhy, aby mohlo najednou jezdit více vlaků,  třeba na úkor vleček. Nevím jestli jsi zkoušel udělat nějaký návrh např. v lego train track designer. Je to poměrně jednoduchý prográmek. Mimochodem na jak velké ploše se rozkládá to tvoje kolejiště?     

Anatyt

Btw. ktorá verzia TTD je najnovšia? Ja mám 2.0

Glesgi

Zaujímalo by ma, kam vedie ta trať čo stúpa, ak som tomu z obrázku pochopil, trať sa zakrúca a začína stúpať z zľava, kde jedna trať vchádza do tunela obtáča sa okolo toho kopčeku, a nakoniec končí niekde skade už nevidím kam ide :)... Pochopil som niečo zle)? Alebo je to slepá kolaj? Chcel by som vidieť plán tej trate, ak je to možné :)

peki

#18
Citace od: misa84 kdy 29.09.2010, 22:14:09
To by jeden nevěřil jak se po rumu špatně maluje  ;D
O důvod více malovat pomocí TD   ;) Zkusil jsem jenom podle tvého obr. a rozměrů 2,1 x 1,7 m, protože mne zajímalo kolik je prostoru na stoupání. Podle plánku to je asi nějakých 20 kolejí = 12 bricků. To není mnoho, ale je to lepší než jsem čekal  8) 

Glesgi

Pekne prevedené... ale v tom prípade je to stúpanie naozaj až príliš strmé.... ale ak ti to mašinka vytiahne :D

thomas.tt234

Taku zbierku mat doma by bolo super ;D