Kolejiště

Založil benday, 09.02.2010, 17:04:03

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

benday

Tak jsem si navrhl své první kolejiště (4,5V).

3,3 x 1,8 m = skoro celý volný prostor v dětském pokoji

Mrkněte a připomínkujte  ;)

Až to doladím a postavím budovy, pošlu fotky.

Bery

Skvělé je že výhybky nejsou uprostřed a není třeba se hodně naklánět pro přehození moc pěkné.
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

AdamKo

Nepřekombinované, přitom obsahuje všechna možná zákoutí. Líbí. :)

Na vnější okruh bys mohl přidat ještě přejezd, třeba pro náklaďáky ke skladům... Těším se na první fotky ;)

peki

Citace od: benday kdy 09.02.2010, 17:04:03
Mrkněte a připomínkujte  ;)

1) co by mělo kolejiště prezentovat?
2) před nádražím mezi výhybkami je málo rovných kolejí, aby mohl vlak pohodlně zastavit
3) šířka 1,8 m umožňuje instalaci 2 okruhů - souběžný pohyb 2 vlakových souprav mi případá atraktivnější
4) pokud by jsi se rozhodl kolejiště postavit doporučil bych se zamyslet i nad členěním terénu, nemusíš do prvního patra stoupat po kolejích, může to být úplně nezávislá trať.
5) potřebuješ vystoupat nad tunelem min. do výšky 12 bricků to je min. 19 kolejí (na stoupání a dalších 19 na klesání) odhaduji že to tam nemáš.   

benday

Tak jsem to kolejiště ještě trošku zoptimalizoval s ohledem na rozměry pokoje a doporučení Pekiho.

Kolejiště je určené na hraní pro 6-ti letého kluka. Tudíž žádné umění, pouze čistá funkčnost. Dají se na něm uhlídat 3 současně jedoucí soupravy, ale je to fuška. Lepší jsou dvě soupravy. Tu pomalejší občas pošleme zkratkou před letištěm a tím se pohodlně udržuje pořádek na trati.

Díky všem za rady.

LEGU zdar a Trains zvláště.


Ondrej

Nějak mi nesedí ta kombinace Lega z 1970 až 1990 a roku 2009

mirek

Pěkné, jen mám výhradu ke stožárům osvětlení na letišti. To by bylo leteckých katastrof.
Na letištích jsou světla velmi, velmi nízká.