Kombinace železnice s městem

Založil Noves 33, 01.02.2010, 21:57:31

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Noves 33

Po dlouhé odmlce věnované rekonstrukci domu, jsem našel čas a hlavně místo a započal se stavbou, kterou jsem Vám zatím jednoduše vyfotil, další detailní fotky budou následovat. Odhaduji, že jsem ve třetině a tak další fotky budou následovat. Nyní jenom čekám na Vaše komentáře x podněty. Ke skladování jsem použil nabídku obchodního domu Ikea. Tak vzhůru do toho!

Micho

Dosť nešťastne zvolený názov vzhľadom na existujúci mirekov thread. Hneď ma to zmiatlo.  :(
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=15905.0

Chcelo by to iný názov.  ;)

PS: Dobre využitý priestor na hranie, obdivuhodný počet sivých ciest.  8)

otaznik

Uvidíme jaké budou ty detaily, zatím je to "pouze" velká sbírka prezentovaná na jedné fotce.

AdamKo

Citace od: Micho kdy 01.02.2010, 22:11:57
Chcelo by to iný názov.  ;)

Též jsem si nejdřív myslel, že Mirek založil nový článek... :P

Spíš bych to nazval: LEGO město s železnicí, klidně můžeš i uvést - na půdě.   I když tam koleje jsou, zaujmou spíš více cesty a domy... A vyhneš se kopírování cizího názvu (ale tak to cítím třeba jenom já :))
Nemáš zeleň na oživení??

Jinak určitě v dokumentaci pokračuj ;)

Noves 33

Název jsem změnil, tak se omlouvám Mirkovi, netušil jsem to, což ale koresponduje s tím, že jsem měl tak dlouhou odmlku. Takže omluva.

Jinak jsem nyní ve stavu, kdy umisťuji sety a jsem krátce před koncem a pak dojde na detaily.
Zeleně mám dost - návštěva Legolandu ;D - na tu se také dostane.

Další podněty rád uvidím...

mirek

Noves 33, omluvu s radostí i s pochopením přijímám. Je tolik témat na Kostkách, že nějaký ten název
                 se snadno přehlédne.
                 Uvítal jsem dva druhy kolejí ve městě - tedy více možností jak prezentovat staré a starší
                 vlaky. Novými rozumím RC vlaky.
                 Držím palce - takovýto projekt je běh na dlouhou trať. Město, co do rozsahu je úctyhodné.

Icewalker

Líbí se mi, jak jsou odděleny ty druhy silnic železnicí. Aspoň tam pak nejsou ošklivé přechody z 9-stud okraje na 7-stud.
Osobně bych ubral vozovek, a přidal víc parcel pro rezidenty. Na druhou stranu, takovýto vozový park je fajn, pokud má člověk spoustu vozidel, a nemá je kam jinam dát ;D
Moc se těším na pokračování. Ať žijí lego-města!
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

pryb

Pěkné, závidím 7822... Taktéž se mi líbí kombinace nových a 12V kolejí. Připomíná mi to, že chci dostavět 12V okruh. :)
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Noves 33

Díky moc všem, ani nevíte, jak potěší, když se stavba líbí. Je to opravdu dost náročné na čas a tak budu postupovat jak to jen půjde. Bělení jde pomalu a nákupy z USA taky :P Fotky přidám, jen co zase něco přibude.

Noves 33

Tak jsem trochu postoupil dále. Pro ilustraci další dvě fota... Čekám na objednanou zásilku, abych mohl rozsvítit toto překladiště se zastávkou. BTW nevíte někdo zda-li je možné vyměnit žárovku v lampičkách k 12V?

otaznik

Můžeš nám něco napsat o setech, které jsi pro město použil? Vidím tam torsa několika raritnějších - např. 1490, 6383, 6391. Na tento první pohled mi ale přijdou jako poskládané z náhradních dílů. Jak je to s nimi doopravdy?
BTW: pro většinu setů je podle mého lepší použít jejich originální baseplates - např. u té čerpací stanice Octan.

csgeronimo

Mně se velmi líbí - hlavně, když je použito lego i na podklad - tzn. koleje položeny na baseplatech. Sice je to co se týká kolejí skromnější než Mirkovo, ale o to reálnější.

Mirek je zřejmě v trains nepřekonatelný - zvlášť co se týká detailů. Ale hlavně, když vidím postavné toto tvoje kolejiště v městě, se mi zdá, že - ač Mirek na perfektně připravené stoly - položí sem tam baseplate s domečkem, tak to není úplně ono. Souvislá plocha baseplates se mi líbí více - ale u Mirkova kolejiště je pro členitost stolů a hustotě kolejí souvislá plocha baseplates zřejmě nereálná. To můj názor.

benday

Ty organizery na LEGO jsou homemade, nebo se dají někde koupit? Docela mě to oslovilo.

Díky.

mirek

Citace od: Noves 33 kdy 05.03.2010, 14:20:52
BTW nevíte někdo zda-li je možné vyměnit žárovku v lampičkách k 12V?
Ano, žárovička jde vyměnit. Už jsem to prováděl. Stačí koupit 12V žárovičku (zrnko rýže), která má dlouhé kontaktní drátky a vyměnit za původní.
K rozebrání kostičky je potřeba skalpel na odsunutí stran se zobáčky.
Chce to trpělivost  výsledek se dostaví. Je to radost, když to zase svítí.

Noves 33

#14
Citace od: otaznik kdy 05.03.2010, 14:30:48
Můžeš nám něco napsat o setech, které jsi pro město použil? Vidím tam torsa několika raritnějších - např. 1490, 6383, 6391. Na tento první pohled mi ale přijdou jako poskládané z náhradních dílů. Jak je to s nimi doopravdy?
BTW: pro většinu setů je podle mého lepší použít jejich originální baseplates - např. u té čerpací stanice Octan.


Lapen při činu. Přesně tak jak píšeš, uvedené sety jsem sestavil za pomocí náhradních dílů + BrickLink. Nemusím Ti snad popisovat, kolik stojí 4217 nebo 6100px4 při budování 6383, ale za námahu a hlavně peníze to stálo. Zejména setu 6383 si velmi cením neb jsem na náhradní díly čekal a platil pekelně moc.


Vím a moc dobře si to uvědomuji, ale občas je velmi těžké kombinovat originální baseplates s koncepcí, kterou se ubírám. Ale věř mi, snažím se ???

Noves 33

#15
Citace od: benday kdy 08.03.2010, 10:26:18
Ty organizery na LEGO jsou homemade, nebo se dají někde koupit? Docela mě to oslovilo.

Díky.

Jsem naprosto nezběhlý v termínech, omlouvám se, ale můžeš mi prosím vysvětlit co jsou organizery? Pak Ti rád vše napíšu... ???

Noves 33

#16
Citace od: mirek kdy 08.03.2010, 22:13:31
Citace od: Noves 33 kdy 05.03.2010, 14:20:52
BTW nevíte někdo zda-li je možné vyměnit žárovku v lampičkách k 12V?
Ano, žárovička jde vyměnit. Už jsem to prováděl. Stačí koupit 12V žárovičku (zrnko rýže), která má dlouhé kontaktní drátky a vyměnit za původní.
K rozebrání kostičky je potřeba skalpel na odsunutí stran se zobáčky.
Chce to trpělivost  výsledek se dostaví. Je to radost, když to zase svítí.


Díky moc za radu, hned se do toho pustím, mám jich vcelku dost nefunkčních a tak mám na čem zkoušet... Ano máš pravdu, osvícené je to krásné.

mirek

Když si prostuduješ moje vlákno "kolejiště na půdě" najdeš tam, jak nahradit 12V žárovičky LED diodami 5mm, které zabuduješ do bricku 2x2. Tady máš obrázek.

http://www.kostky.org/forum/index.php?action=dlattach;topic=15905.0;attach=48328;image

Diody mají jednu velikou přednost před originál žárovičkani. I při nízké rychlosti vlaku, při nízkém napětí, svítí konstantním jasem. Žárovička svítí velmi slabě při pomalé jízdě.

Noves 33

Citace od: mirek kdy 15.03.2010, 14:18:25
Když si prostuduješ moje vlákno "kolejiště na půdě" najdeš tam, jak nahradit 12V žárovičky LED diodami 5mm, které zabuduješ do bricku 2x2. Tady máš obrázek.

http://www.kostky.org/forum/index.php?action=dlattach;topic=15905.0;attach=48328;image

Diody mají jednu velikou přednost před originál žárovičkani. I při nízké rychlosti vlaku, při nízkém napětí, svítí konstantním jasem. Žárovička svítí velmi slabě při pomalé jízdě.

Díky moc za radu, pomalu projíždím ten odkaz, je to obdivuhodné, jakým způsobem dokážeš pracovat s Legem a obohacovat ho, ale já jsem zaměřením legař, takže nekombinuji. Tudíž, já budu měnit žárovku za žárovku ;D ;D ;D

Noves 33

Tak dorazila další zásilka, čekal jsem na ní hodně dlouho, ale za to čekání to určitě stálo. Dle mého názoru nejhezčí vlak v dějinách Lega, ale jak píšu, je to subjektivní... Nicméně z něj mám obrovskou radost, tak se musím pochlubit.

mirek

Citace od: mirek kdy 08.03.2010, 22:13:31
Citace od: Noves 33 kdy 05.03.2010, 14:20:52
BTW nevíte někdo zda-li je možné vyměnit žárovku v lampičkách k 12V?
Ano, žárovička jde vyměnit. Už jsem to prováděl. Stačí koupit 12V žárovičku (zrnko rýže), která má dlouhé kontaktní drátky a vyměnit za původní.
K rozebrání kostičky je potřeba skalpel na odsunutí stran se zobáčky.
Chce to trpělivost  výsledek se dostaví. Je to radost, když to zase svítí.
Při osobním setkání na dnešní vernisáži v Roztokách jsem si od Novese 33 převzal 4,5V nesvítící kostku (napsáno na kostce)
a provedl jsem to, co jsem dříve popisoval. Vše je na stejném principu. Uvolnit zobáček kostky, který drží další díl se žárovičkou.
Bohužel mám jen 12V žárovičky, tak výměnu provedu, až zakoupím 4,5 V.
Přikládám ilustrační foto. Kompletace už je "brnkačka".

Noves 33


Citace od: mirek kdy 20.03.2010, 21:10:48
Citace od: mirek kdy 08.03.2010, 22:13:31
Citace od: Noves 33 kdy 05.03.2010, 14:20:52
BTW nevíte někdo zda-li je možné vyměnit žárovku v lampičkách k 12V?
Ano, žárovička jde vyměnit. Už jsem to prováděl. Stačí koupit 12V žárovičku (zrnko rýže), která má dlouhé kontaktní drátky a vyměnit za původní.
K rozebrání kostičky je potřeba skalpel na odsunutí stran se zobáčky.
Chce to trpělivost  výsledek se dostaví. Je to radost, když to zase svítí.
Při osobním setkání na dnešní vernisáži v Roztokách jsem si od Novese 33 převzal 4,5V nesvítící kostku (napsáno na kostce)
a provedl jsem to, co jsem dříve popisoval. Vše je na stejném principu. Uvolnit zobáček kostky, který drží další díl se žárovičkou.
Bohužel mám jen 12V žárovičky, tak výměnu provedu, až zakoupím 4,5 V.
Přikládám ilustrační foto. Kompletace už je "brnkačka".


Díky moc za pomoc, hned odpolednu jdu preparovat. Budu 4,5 V předělávat na 12 V. To by snad neměl být problém. Ještě jednou díky Mirku.

Noves 33

#22
Tak po opravě několika lampiček, jsem je konečně nainstaloval a vypadá to pěkně, posuďte sami...
Nyní pracuji na osvětlení železničního depa. Fotky zveřejním co nejdříve... 8)

dědek

Osvětlený panel, to je prostě nádhera. ;)

Micho

Tak to sa hlavne za tmy musí výborne vynímať. Skvelé.  8) 8) 8)

Keď som pred 20 rokmi budoval modelové koľajište TT na 2 x 1,2 m a sme ho osvetlili, tak to bola paráda. Rád na to spomínam.  ;)

Noves 33

Jak jsem zmiňoval, mám na stole již skoro hotové depo včetně osvětlění, hned jak bude hotové, nafotím jej a zveřejním. 12V systém je skvělý a poskytuje moc možností, jak si vyhrát s osvětlením a ovládáním vlaků, je strašná škoda, že od toho Lego upustilo... Teď to stojí tolik peněz, chjo... :(

mirek

Noves 33
Když jsem si přečetl, že do kostky nainstaluješ 12V žárovičky, tak do té tvé zkušební jsem taky
vložil 12V žárovičku. SVÍTÍ. Máš jí u mne k vyzvednutí.

Noves 33

Ahoj Mirku, děkuji za pomoc a názornou ukázku, jak to udělat, pak už to byla hračka. Kostku nepotřebuji a nechám Ti ji jako dík za pomoc a možná na další "výzkumy" ;)

Noves 33

Zasílám fota dokončeného nadchodu, včetně signalizace. Zároveň pak první fotka depa, z polovlastní tvorby, včetně osvětlení.

Tak vzhůru k Vašim názorům ;)

mirek

Moc pěkné. Když jsou vodiče "učesané" a šikovně schované na ploše, je to paráda.
Elektrárna na posledním snímku je dokladem, ža tak by to nemělo být.

Měl bych pro tebe nápad na vytvoření 12V kolejí za použití RC nevodivé koleje a "jistého vodivého dílku". K tomuto poznání jsem se dopracoval při hledání náhrady 9V kolejí. Nafotím a předvedu.