Návhr a stavba kolejiště pro výstavu Roztoky 2010

Založil peki, 11.11.2008, 23:41:41

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hana129

#90
Tak na naši plantáži už se začalo minulý týden sázet, tak snad se  bude něco z toho líbit a hodit.http://picasaweb.google.com/skolakoberice2006/Zelen?authkey=Gv1sRgCLr7qc3Gwvi-4AE#

Každopádně i ta zeleň se bude muset zapracovat. Velký strom si tam dovedu představit jeden, ale i nějaký větší les. Každopádně bude záležet na prostranství, kde to bude umístěno. A taky na tom jestli se ještě někdo na stavění stromů najde. Spotřeba dílů  na jeden takový vzrostlejší strom je celkem zajímavá. ;)

cendix

Citace od: Hana129 kdy 15.01.2010, 22:30:36
Tak na naši plantáži už se začalo minulý týden sázet, tak snad se  bude něco z toho líbit a hodit.http://picasaweb.google.com/skolakoberice2006/Zelen?authkey=Gv1sRgCLr7qc3Gwvi-4AE#

Každopádně i ta zeleň se bude muset zapracovat. Velký strom si tam dovedu představit jeden, ale i nějaký větší les. Každopádně bude záležet na prostranství, kde to bude umístěno. A taky na tom jestli se ještě někdo na stavění stromů najde. Spotřeba dílů  na jeden takový vzrostlejší strom je celkem zajímavá. ;)

Les by se mi líbil na skalách pod hradem nebo jinde, aby tam nebyly jen holé skály.

peki

Citace od: Micho kdy 15.01.2010, 21:43:53
Peki, snažím si predstaviť to Vaše veľké koľajište s týmito stromami v kombinácií s klasickými (samozrejme novými typmi), nejak mi to však nesedí. Tie MOC stromy sa mi javia veľmi veľké. Ja by som to asi nemiešal.

No já si na statku stoletou lípu/dub vrbu u rybníka či  solitéru břízu o (třešni na dvoře ani nemluvě) představit umím.  V Brně byla u Akiho hradu taky bříza. Nejde mi o vytváření nějakých pralesů nebo alejí. Lego smrky budou na skalách.

peki

Citace od: cendix kdy 16.01.2010, 09:35:06
Poslední verze mostu a tunelu.

Supr. Tunel OK. Kolik studů budeš potřebovat na stoupání od tunelu? Abych věděl kolik zbyde na malou rafinerii/přečerpávací stanici?

Přikládám ukázku hradla (ještě není úplně hotové).

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]

cendix

Citace od: peki kdy 16.01.2010, 10:56:00
Citace od: cendix kdy 16.01.2010, 09:35:06
Poslední verze mostu a tunelu.

Supr. Tunel OK. Kolik studů budeš potřebovat na stoupání od tunelu? Abych věděl kolik zbyde na malou rafinerii/přečerpávací stanici?

Přikládám ukázku hradla (ještě není úplně hotové).

Teoreticky je tam celá 1RK, ale nechal bych ji jako rezervu na stoupání.

AdamKo

MOSTY jsou úžasné, tunel už nabízí i potřebný prostor pro troleje :) , hradlo j povedené. Za zeleň se též přimlouvám, moc stromy jsou mnohem komplikovanější a tím i hezčí než malé a jednoduché originál lego stromky.

Bude na kolejišti jezdit i Emerald?

Micho

Citace od: peki kdy 15.01.2010, 23:45:26
Citace od: Micho kdy 15.01.2010, 21:43:53
Peki, snažím si predstaviť to Vaše veľké koľajište s týmito stromami v kombinácií s klasickými (samozrejme novými typmi), nejak mi to však nesedí. Tie MOC stromy sa mi javia veľmi veľké. Ja by som to asi nemiešal.

No já si na statku stoletou lípu/dub vrbu u rybníka či  solitéru břízu o (třešni na dvoře ani nemluvě) představit umím.  V Brně byla u Akiho hradu taky bříza. Nejde mi o vytváření nějakých pralesů nebo alejí. Lego smrky budou na skalách.

Držím palce a som zvedavý na celé koľajište. Tie stromy, verím, že zladíte veľmi dobre. Množstvo ďalších zverejnených detailov v rámci príprav sľubujú pastvu pre oči.  8)

mirek

Protože Peki se tu zmiňuje o malé rafinerii a přečerpávací stanici, kterou tvořím, posílám ideový náčrtek a správní budovu.

Hana129

#98
Do uličky v kolejišti jsem se pokusila přidělat další domek - a vzniklo z toho  květinářství, nějaké detaily tomu chybí, ale protože to potřebuji uklidit udělala jsem pro představu  i pár pracovních fotek s nějakou tou  zelení.

Další fotky najdete zatím tady http://picasaweb.google.com/skolakoberice2006/PracovniFotkyRoztoky?authkey=Gv1sRgCIrYw6LRh7-ivgE#

Hardegon

Citace od: Hana129 kdy 18.01.2010, 13:04:41
Do uličky v kolejišti jsem se pokusila přidělat další domek - a vzniklo z toho  květinářství, nějaké detaily tomu chybí, ale protože to potřebuji uklidit udělala jsem pro představu  i pár pracovních fotek s nějakou tou  zelení.

Dům je to pěkný, ale do uličky se stylem moc nehodí. Ta velká okna vypadají jako moc velký výkřik v celkovém vzhledu, oproti architektuře okolních staveb.

Raději zmenšit okna a pohrát si s úpravou fasády.

Jindroush

Nesouhlas, ty okna nejsou moc problém, navíc vedle Emporia to určitě bude vypadat lépěji. Ne všechny baráky vedle sebe v městský zástavbě musej pasovat. Možná něco udělat s výškou pater, to mi přijde trošku divný.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

peter

Myslím, že líp by zapadl mezi CC a GG než mezi GG a hasiče.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Hardegon

Myslím, že serie modulárních domů si drží styl USA v 40. až 60. letech. I nový obchod v tomto roce se tomu blíží. Tenhle mi ale přijde moc moderní oproti zbytku ulice a narušuje tu atmosféru. Myslím že by bylo lepší okna zúžit.  ::)


peki

Citace od: Hana129 kdy 18.01.2010, 13:04:41
Do uličky v kolejišti jsem se pokusila přidělat další domek

Super. Finální uspořádání města se bude ladit až na místě. Přednost mají MOC potom modifikace továrních setů a až nakonec tovární sety. Nicméně vhledem k velikosti plochy zatím nemám strach že by se na někoho (včetně továrních setů) nedostalo.

Dům se mi líbí, oceňuji i nápad - květinářství  :( Další MOC slíbil zapůjčit JONAS ze svého města






Jonas

Citace od: peki kdy 18.01.2010, 15:07:54
Další MOC slíbil zapůjčit JONAS ze svého města

Potvrzuji, že moje nabídka platí. Peki si může vybrat, který dům (domy) se mu hodí. Jen nebudu mít čas cokoliv upravovat.
Jonas - Můj Brickshelf

AdamKo

Citace od: Hana129 kdy 18.01.2010, 13:04:41
...další domek...

Mně se ten dům líbí tak jak je - zelený a plný zeleně ;) Nápad s květinářstvím se mi velice zamlouvá :)

Jen bych na střechu umístil nepravidelně alespoň pár komínů a třeba starou televizní anténu, aby se rozbila nízká a strohá panelákovitá střecha. Jinak bych už na fasádě ani na oknech nic neměnil.

Nechtěla bys přidat do řady ještě Market street?

MildaPajda

Market Street by se tam take siknul... pripadne si jeste pockat na avizovany 10211

M.
na LEGO mam porad malo casu... :(
http://steinbachovi.org http://steinbachovi.org/mimis - novinky od Kubíčka a Anežky. ;)

Hana129

#107
Do odkazu jsem přidala menší úpravy domku a další variace v uličce, http://picasaweb.google.com/skolakoberice2006/PracovniFotkyRoztoky?authkey=Gv1sRgCIrYw6LRh7-ivgE#, kdyby se náhodou chtělo někomu řešit kde baráček zapadne víc nebo míň, ale v Roztokách nebude sousedit stejně asi ani  s jedním originál  MD.

Věřím, že se najdou další stavitele co ještě přistaví verzi MD a že se nám bude spolu hezky sousedit  ;D.

Sama bych chtěla postavit asi ještě aspoň jeden, v hlavě mám verzi RP nebo PC ;), ale naše sotva otevřené květinářství u kostek má najednou  tolik práce, že se musí věnovat zas  rostlinkám.

Ad okna byly právě řešeny s úmyslem, udělat je jinak, velká jsou protože v poschodí se pěstujou  květiny a ty potřebují hodně světla, aby bujně  rostly a bylo jich dost.  Střecha možná vypadá jednoduše, ale není jen panelová, jsou na ní  střešní okýnka a taky solární panel. Klimatizace a vytápění teprv možná bude dořešeno ze zadní strany budovy.


MS je rozebraný, takže jej tam přidat neumím. I tyto MD už se pomalu rozpadávají, takže se za některé chybějící dílky a nedokonalosti na nich omlouvám, opravdu jsou to jen rychlé pracovní fotky.

Aki

Citace od: Jindroush kdy 18.01.2010, 13:59:16
... něco udělat s výškou pater, to mi přijde trošku divný.
Souhlasím. Domeček je to pěkný, ale na to jak jsou vysoké okna, tak mají patra dost malou světlou výšku. Doporučuji zvýšit.  ;)

peki

Citace od: Hana129 kdy 19.01.2010, 11:15:07
Věřím, že se najdou další stavitele co ještě přistaví verzi MD a že se nám bude spolu hezky sousedit  ;D.

No zatím je bohužel tich po pěšině  ??? :-[ :-X :-\ :'( To se tu kromě Jonase, Cendixe a Hanky129 už nenajde žádný stavitel modulového domku? V podstatě jde hlavně o přední  (pohledové) čelo domu se střechou. Pokud bude mít domek sousedy, dá se ušetřit nějaký materiál i na bočních stěnách  ;)


werrac

Domy moc nestavím, ale nabídl bych ev. pár drobností na koleje,
do terénu a zejména pomoc (ruce a čas) při realizaci (stavbě a
spojování) na místě samotném :-).

Jonas

Citace od: Hana129 kdy 18.01.2010, 13:04:41
Do uličky v kolejišti jsem se pokusila přidělat další domek - a vzniklo z toho  květinářství, nějaké detaily tomu chybí, ale protože to potřebuji uklidit udělala jsem pro představu  i pár pracovních fotek s nějakou tou  zelení.

Ten dům je pěkný a je dobré, že je zase jiný než ostatní stavby. Obyvatelé mých domů budou rádi za takového souseda.  ;)
Jonas - Můj Brickshelf

Hana129

Citace od: Aki kdy 19.01.2010, 12:40:46
Citace od: Jindroush kdy 18.01.2010, 13:59:16
... něco udělat s výškou pater, to mi přijde trošku divný.
Souhlasím. Domeček je to pěkný, ale na to jak jsou vysoké okna, tak mají patra dost malou světlou výšku. Doporučuji zvýšit.  ;)

Tak jo ještě to zkusím kapánek zvednout ;).

Citace od: Jonas kdy 20.01.2010, 18:46:17


Ten dům je pěkný a je dobré, že je zase jiný než ostatní stavby. Obyvatelé mých domů budou rádi za takového souseda.  ;)

To mě moc těší. 

Citace od: peki kdy 19.01.2010, 12:47:37


V podstatě jde hlavně o přední  (pohledové) čelo domu se střechou. Pokud bude mít domek sousedy, dá se ušetřit nějaký materiál i na bočních stěnách  ;)



Jo tak jsem to taky stavěla, domek má prakticky řešenou jen přední - pohledovou stěnu. Protože hodně uvažuji nad seznamem dílů pro výběr do seznamu http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=26522.0 vybrala jsem si barvu jednu běžnou a jako druhou tu co ji mám strašně málo, tj. dk green, těchto dílů mám jen malý počet druhů ve velmi omezeném množství.

Tak se toho taky nebojte ;), jiné společné dílo zřejmě nebude, takže kdo chce se výstavy zúčastnit má určitě možnost. Peki další domečky na velkoplošném kolejišti určitě rád přivítá.


Hana129

#113
Ještě Peki nad čím jsem tedy uvažovala bylo dláždění chodníku a osvětlení to by se asi  mělo  sjednotit, aby to byla ulice.

MD mají základ chodníky v tmavě šedé a Jonasovo dláždění je myslím ve světlé šedé pokud se tedy nepletu a jelikož jich myslím má parádní uličku a neváhala bych je tam postavit všechny, tak by se to měly další udělat podle toho, aby to nemusel předělávat.    

peki

Citace od: werrac kdy 20.01.2010, 18:35:50
Domy moc nestavím, ale nabídl bych ev. pár drobností na koleje,
do terénu a zejména pomoc (ruce a čas) při realizaci (stavbě a
spojování) na místě samotném :-).

To se bude určitě hodit. Kluci ze Slovenska zapůjčí nějaký materiál na doladění terénu.  Drobnosti na koleje se budou také hodit  ;)

peki

#115
Citace od: Hana129 kdy 20.01.2010, 19:52:03
Ještě Peki nad čím jsem tedy uvažovala bylo dláždění chodníku a osvětlení to by se asi  mělo  sjednotit, aby to byla ulice.

MD mají základ chodníky v tmavě šedé a Jonasovo dláždění je myslím ve světlé šedé pokud se tedy nepletu a jelikož jich myslím má parádní uličku a neváhala bych je tam postavit všechny, tak by se to měly další udělat podle toho, aby to nemusel předělávat.    

Určitě, ale dláždit budeme muset všechno (zatím nevím čím) i před Jonasem. Důležité je také modulové domy postavit tak jak je má Jonas - začíná na začátku base plate. Chodník je pak udělán na base plate silnice.

Hana129

Citace od: cendix kdy 23.01.2010, 16:46:21
Na dlažbu můžu půjčit několik tisíc sand blue tile 1x1, jen bude piplačka to rozebírat. :P
Zkusil jsem taky udělat návrh lamp.

No a já půjčím 1000 tile 1*1  dk stone a bude z toho hezká mozaika  ;) a pak pěkný zážitek ještě u přebírání  ;D.


Ještě mám v dk stone asi 400 1*2 a pak asi 200 ks 2*2 + to co je v BŠ u nádraží.

Lampa se mi nejvíc líbí ta třetí, ale asi by to chtělo raděj ty světla v průhledné žluté.


Colonel32

Nebo klasickou clear. Ale ta neonová je děsivá.

AdamKo

Na Pekiho požádání jsem postavil 2 (mini) zastávky pro autobusy od Hanky a Petera. Ono se vlastně jedná o modro-žlutou variantu tramvajové zastávky (o 1 plate nižší - nemělo by to ale vadit).  Protože už nemám skoro žádné plate čtverce na chodníky, použil jsem jako náhradu tyto větší šedé placky.
Do Roztok je posílat nemusím, pokud by se sloupky zasadily rovnou do chodníku, nebo by vůči nim byly výhrady - je to jen nouzový rychlonápad. :)

Musím ještě dořešit nálepky. Máte ohledně nich nějaké specální přání, třeba čísla linek nebo název zastávky?

AdamKo

Citace od: AdamKo kdy 24.01.2010, 23:18:59
...2 (mini) zastávky pro autobusy od Hanky a Petera. Musím ještě dořešit nálepky...

Nálepky jsou vyřešeny  ;)

Myslím, že název zastávky "Hlavní nádraží" snad nikoho neurazí. Čísla linek "103" a "129" jsem zvolil následovně: na lince 129 jezdí autobusy od Hanky; na 103 pak harmonika od petera ("P" je desáté písmeno na klávesnici + "E" je třetí =103  ;D)