Návhr a stavba kolejiště pro výstavu Roztoky 2010

Založil peki, 11.11.2008, 23:41:41

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Možná by se tam nakonec ta skála s hradem i vešla  >:D

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]

mirek

Teď , zda-li jsem to dobře pochopil bude most jednokolejný. co zvážit návrh zakomponovat
celý dvoukolejný most do rovného stoupání. Tím se otevře pod ním pohled na koleje v přízemí.

peter

Jen dotázek - jak to máte vyřešeno s tou vracecí smyčkou? Předpokládám, že funkční nebude nebo ano?

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peki

Nebude funkční,  šlo spíše o to zapojit koleje aby to "opticky" pokračovalo do oválu. Původně tam byla 2 krát slepá kolej.

peki

Citace od: cendix kdy 22.08.2009, 00:17:38
Opět jsem neuměle zhmotnil svou představu. "Údolí" 6 bych potřeboval udělat široké cca 42 cm, abych do něj mohl zapustit obloukový most 4 (jinak má výšku 18bricků) pro 2 koleje, před ním by byl na 3. koleji příhradový most 5.

Údolí a mosty dořešíme jakmile to proměřím v reálu. Potřebuji doladit finální verzi. Na obr níže je několik úprav:
- most přes údolí je opět dvoukolejný
- III okruh bude zastavovat před hlavním nádražím (okruh pro dlouhé nákladní vlaky a rychlíky, vejde se i Santa Fe )
- část vlaků z II okruhu bude zajíždět k druhému nádraží v II patře
- naznačení silnic a budov podle přibližného rastru


[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]

cendix

Dlouhý most bych viděl raději 1-kolejný, při šikmém křížení vzniká potřeba enormě dlouhého pole(min. 6 kolejí). Město navrhuji s dvěma ulicemi kolmými na nádražní, před nádražím náměstí s radnicí.


hobby

Citace od: cendix kdy 02.09.2009, 10:21:45
Dlouhý most bych viděl raději 1-kolejný, při šikmém křížení vzniká potřeba enormě dlouhého pole(min. 6 kolejí). Město navrhuji s dvěma ulicemi kolmými na nádražní, před nádražím náměstí s radnicí.
Ten dlouhý viadukt by byl pro jednokolejku přílišný luxus a taky škoda; je hezké a zajímavé, když se míjí dvě soupravy právě na mostě.
Pokud navrhuješ náměstí před nádražím - proč né (místo asi je), ale je třeba mít více rohových domů, než pro nádražní bulvár. Na to je třeba pamatovat.

peki

Citace od: hobby kdy 02.09.2009, 19:26:57

Ten dlouhý viadukt by byl pro jednokolejku přílišný luxus a taky škoda; je hezké a zajímavé, když se míjí dvě soupravy právě na mostě.
Pokud navrhuješ náměstí před nádražím - proč né (místo asi je), ale je třeba mít více rohových domů, než pro nádražní bulvár. Na to je třeba pamatovat.

Chtěl bych aby ten dvoukolejný most tvořil jednu z dominant kolejiště. Na mosty jsi odborník ty  ;) Pokud by se ti do toho mostu nechtělo tak bych to udělal z tohoto dílu viz obr.

Uspořádání města bude záležet na tom kolik se sejde baráčků.

Colonel32


peki

O víkendu jsem udělal první test návrhu kolejiště.  Položil jsem koleje, udělal několik drobnějších úprav vše zakreslil a nafotil.

Micho

Vidím peki, že na príprave si dávaš záležať. To muselo aj nejaký ten čas zabrať, kým si to dal dokopy. Ak to má všetko sedieť pri montáži na mieste, tak je to veľmi dôležité.  8)

Pozerám, že si to robil v školiacej miestnosti a mal si to aj problém celé naraz odfotiť. Tie fotky sú veľmi názorné, koľko miesta ostáva na jednotlivé stavby. Vidno, že sa tam miešajú staré a nové farby, to je problém aj u nás. Pokiaľ sú tam len tvoje koľaje, tak ich máš pekné množstvo.  Pokiaľ sa pamätám, tak rovných tam malo byť pre Roztoky cez 500 ks.  ;)


peki

Rovinek je cca 600  :o všechno není moje  :'( 100 jich mám půjčené od hobbyho.

Ondrej

Vypadá to impozantně. Jen jeden dotaz, když se některé koleje budou zvedat do výšky, nevznikne při tom nějaká odchylka? Mohlo by to někde přestat vycházet.

Colonel32

Takže jen svých rovinek máš doma tak za 40 tisíc. Uf uf uf.

peki

Citace od: Ondrej kdy 22.09.2009, 20:33:44
Vypadá to impozantně. Jen jeden dotaz, když se některé koleje budou zvedat do výšky, nevznikne při tom nějaká odchylka? Mohlo by to někde přestat vycházet.

Do výšky se zvedají pouze oba vnitřní okruhy, takže ona odchylka se bude projevovat pouze vůči vnějšímu okruhu, který se nezvedá. Navíc se projeví "příznivě", protože vnitřní okruhy se v důsledku stoupání (36 kolejí) což je 23 bricku zkrátí = bude více prostoru k vnějšímu okruhu.

peki

#75
Chci se zeptat jestli by měl někdo zájem, ale hlavně asi čas  ;) na stavbu hradu do kolejiště.  K dispozici jsou dva prostory :
- III  patro  (2x3 base plate velikosti silnice)
- zadní pravý roh (base plate 48x48) + prostor na skálu okolo
které jsou nafoceny v tématu kolejiště

otaznik

Nešel by, prosím, na ty mostní konstrukce udělat nějaký detailnější záběr(y)? Díky!

peki

Citace od: cendix kdy 22.11.2009, 12:52:56
Detaily soumostí.

Mosty jsou pěkné, ale to soumostí mi příde takové divné - to byl právě důvod proč jsem váhal s tou vodou. Zadní soumostí dejme tomu na dolní spodní most nebude tolik vidět. Ale to přední na mne působí divně.

- spíš bych doporučil tu vodu odklonit směrem kde budou koleje všech 3 okruhů v jedné rovině (vodu pustit vodopádem před tratí) takže může být most
- nebo místo řeky silnice

cendix

Při umístění mostů jsem vycházel z toho, že
   - udělat řeku +/- rovnou bude jednodušší, než do zatáčky
   - když mosty vypustím, bude celá stoupací rampa na vnější straně, od začátku do konce, lemovaná (myslím si )jednotvárnou zdí - terén se tam nevejde
   - když řeku nahradím silnicí, tak bude modrý most příliš nízko
V neposlední řadě ty 3 koleje nikde nejsou ve stejné úrovni.

Jamesek

Citace od: cendix kdy 01.12.2009, 15:45:43
Při umístění mostů jsem vycházel z toho, že
   - udělat řeku +/- rovnou bude jednodušší, než do zatáčky
   - když mosty vypustím, bude celá stoupací rampa na vnější straně, od začátku do konce, lemovaná (myslím si )jednotvárnou zdí - terén se tam nevejde
   - když řeku nahradím silnicí, tak bude modrý most příliš nízko
V neposlední řadě ty 3 koleje nikde nejsou ve stejné úrovni.
Jestli vám do toho můžu trošku mluvit:
Mosty jsou super, určitě lepší než nekonečná opěrná zeď.
To posunutí předních mostů do místa, kde nebude takové převýšení by věci určitě pomohlo - soumostí by bylo velkolepější a oblouk řeky nabízí taky možnost různého ztvárnění (chatička, tábořiště ;).
Zadní soumostí - přední most nádhera - krásný dominantní obloukový most. Ten zadní spodní most mi tam ale vůbec nepasuje. Příjde mi jako pěst na oko, že vedle mostu, který překračuje řeku obrovským obloukem je mostík plazící se hned na hladině. Je jasné, že to vychází z dispozice kolejiště a zadní koleje jedou do skrytého nádraží, ale něco by to chtělo. Bohužel mě samého nic nenapadá ... možná ten zadní most udělat do ztracena - jakože nic ;) Takhle je to pěkná lávka, ale o to víc na sebe strhává pozornost za tím velkým mostem.

peki

Do města na kolejiště v Roztokách uvítám domečky ve stylu CC, GG,atd. Ať již vlastní MOC nebo nějaké modifikace továrních setů.

peki

Mezi svátky jsem trénoval rozborku-zborku kolejiště. Nakreslil jsem a následně poslal šablony ostatním stavitelům. Na ploše 2x2 m2  bude uvnitř stoupací rampy (Cendix) nakonec vesnice (hobby a ostatní). Našel se i stavitel hradu  ( Daniel alias Legacek ) do zadního levého rohu.

Ještě je pořád volný menší zadní   pravý roh. Ideální pro nějakou rozhlednu, horský hotel,  stanici lanovky (pokud by se někomu chtělo udělat lanovku až k hradu nebo někam do prostoru za město   >:D)

Na městě se domy podílí JONAS,CENDIX,PEKI  nádraží Hana129  (přivítám i další stavitele)

Nosnou konstrukci a stavbu kolejiště má na storosti Mirek, PEKI.

Pro vesnici by se mám hodil nějaké zvířectvo,  zemědělný lid, nastroje stroje atd. 

hobby


otaznik


Daniel

Mosty super! Jen návrh, jestli by nebyly lepší ty mosty s obloukovou konstrukcí udělat symetricky malej, velkej, malej oblouk? Ale jinak fakt krása.

p.s.: snad Vám to krásné kolejiště nebudu hrádkem moc kazit.. ::)

peki

Citace od: Daniel alias Legacek kdy 14.01.2010, 13:05:11
Mosty super! Jen návrh, jestli by nebyly lepší ty mosty s obloukovou konstrukcí udělat symetricky malej, velkej, malej oblouk? Ale jinak fakt krása.

p.s.: snad Vám to krásné kolejiště nebudu hrádkem moc kazit.. ::)

Most bude symetrický, malý modrý most bude zrušen aby se mohl malý krajní oblouk zvětšit. O hrad se nebojím  ;) klidně sem dej pracovní obr. cos mi posílal.

AdamKo

Mosty a portály tunelů jsou jedním slovem paráda :o, je vidět poctivá práce ;)

Jaký je průjezdný profil tratě hlavně u těch mostních pilířů? S jakou maximální délkou vozu jsi to zkoušel projíždět, aby bokem nedřely o pilíře/portál tunelu na vnitřním okruku? Připadá mi, že ten tunel má docela nízko položenou klenbu...

díky za odpověď

peki

Citace od: AdamKo kdy 14.01.2010, 23:43:37
Mosty a portály tunelů jsou jedním slovem paráda :o, je vidět poctivá práce ;)

Jaký je průjezdný profil tratě hlavně u těch mostních pilířů? S jakou maximální délkou vozu jsi to zkoušel projíždět, aby bokem nedřely o pilíře/portál tunelu na vnitřním okruku? Připadá mi, že ten tunel má docela nízko položenou klenbu...

díky za odpověď

všude musí projet IR rychlovlak (to je maximum na vybočení potřebuje 3 study). mezi sousední kolejí/stavbou /pilířem je vždy mezera 3 study.

tunel se dle posledních informací zvětšuje  ;D (Santa Fě se vešlo ale lokotka s pantografem už ne )

peki

#88
Na kolejišti bychom uvítali i nějaké větší stromy. Najde se někdo ?  Různé typy různé velikosti.

Micho

#89
Citace od: peki kdy 15.01.2010, 20:26:27
Na kolejišti bychom uvítali i nějaké větší stromy. Najde se někdo ?  Různé typy různé velikosti.

Peki, snažím si predstaviť to Vaše veľké koľajište s týmito stromami v kombinácií s klasickými (samozrejme novými typmi), nejak mi to však nesedí. Tie MOC stromy sa mi javia veľmi veľké. Ja by som to asi nemiešal.

Závisí to aj od typu stavieb, ktoré tam použijete, ak by to boli vyššie stavby typu CC a spolok, tak tam by tie MOC stromy sedeli, museli by ich však byť veľké množstvo po celom koľajišti. A klasické LEGO stromy by ich len dopľňali. Niečo ako spravila Hana129 vo svojej dioráme nádraží v Banskej Štiavnici.

Pripomínam koľajište v Brne, veď si ho Peki staval, tak vieš.  ;)

Super by bolo väčšie množstvo topoľov, aj v Banskej Štiavnici ich máme žalostne málo.