Výstava hraček 2005

Založil Jarmila, 20.07.2005, 10:57:52

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Přijedete na výstavu hraček

Přijedu
16 (38.1%)
Nepřijedu
8 (19%)
Přijel bych, ale nepřijedu
13 (31%)
Nepřijel bych, takže nepřijedu
5 (11.9%)

Celkem hlasů: 36

Jarmila

Někde jsem tu četla, že jste se chtěli sejít loni na výstavě hraček, ale protože to bylo na poslední chvíli, tak jste nakonec k žádné dohodě a srazu nedospěli. Což to takhle realizovat letos. Žádná monstr akce, jen si dát sraz v určitý den u určitého stánku, zajít na kafe nebo se alespoň jen poznat a možná by se zároveň mohla poprvé uskutečnit 1. pub lego hospoda (pro abstinenty třeba kavárna či cukrárna, případně stánek s limonádou).
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Jarmila

Pokud jsem dobře četla, tak výstava se koná od 29. 9. - 2. 10. 2005 na Výstavišti v Praze-Letňanech, letos již 17. ročník. V jedné hale jsou vystavovatelé-prodejci hraček a podobných propriet, v druhé hale je Hobby-modeláři-vlaky, letadla, lodě a pod, v třetí hale jsou chovatelé zvířátek.
Zájem lidí bývá veliký, fronty u pokladen na hranici snesitelnosti, svačinu raději sebou, pohodlné boty - není kde sednout, neustále korzujete.
Děti se nejvíce stahují do haly B, kde bývají modeláři s vlaky, loni i předloni tam byl bazém, ve kterém jezdily lodě na vysílačku, pak tam byl modelářský kroužek s trucky, ... Opravdu pěkné pokoukání.
Lego tam nikde nevystavují, ale Legáček tam bude mít svůj prodejní stánek.
Loni i předloni jsme tam se synem strávili celý den. Pro mě jako mimopražskou je to celodenní výlet - ráno do Prahy, v pozdním odpoledni šupem domů.
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Mates

Já za sebe mohu říci, že když nebude nic důležitějšího, tak bych se tam i rád zastavil, jen doufám, že to nebude takové maso, jak píšeš... (naivita... ;)>:D ;D

Pixie

Loni jsme se na téhle prodejní výstavě asi na dvě hodiny stavili a bylo tam tedy opravdu našlapáno. Nejvíc mě fascinovalo několik maminek, které v tomto davu používaly kočárek s děckem jako lidoborec, ale takto "proražená" cestička se obvykle hned po projetí opět plnila lidmi. Přes nedostatek občerstvení a toalet to byl ale docela dobrý zážitek.
Bylo by fajn se třebas jen na chvilku potkat s někým z tohoto fóra. Jen netuším, jestli se mi to letos podaří, protože nám v lednu přibylo zbrusu nové mimi a nějak se necítím na to rozrážení davu kočárem...

Dickie

Citace od: Pixie kdy 20.07.2005, 21:16:08
Bylo by fajn se třebas jen na chvilku potkat s někým z tohoto fóra. Jen netuším, jestli se mi to letos podaří, protože nám v lednu přibylo zbrusu nové mimi a nějak se necítím na to rozrážení davu kočárem...

Nám přibylo nové mimi v prosinci, to už není takovej rozdíl.
Na rozrážení davu kočárkem moc nejsem, nejsem sebevrah ani díťovrah. Pokud bych se tam vypravovala, vezmu robě do Vatanai...
Ceterum autem censeo Carthaginem delendam esse.

Police collector

není tam  k vidění nic co by nebylo k vidění v každém větším hračkářství, vyhozených 70Kč (nebo i víc). Jezdíval jsem tam kvůli modelům ale to už je drahně let, protože se to strašně zhoršilo. 
Terminated.

muzzo

Dovoluji si nesouhlasit s PC, z toho co jsem pochopil tak tam budou videt minimalne dve nase damy a to v zadnem hrackarstvi k videni neni. Souhlasim s Matesem. Veletrh s hrackami je prihodne misto pro setkani, setkanichtivich nicku z kostkyfora.

Jarmila

Nesouhlasím s PC, že tam není nic k vidění. Ani ve velkém hračkářství neuvidíš jezdit 1m dlouhé trucky, létat letadýlka nebo funkční model s mašinkami na ploše 1 x 3 metry.
Mám to do Prahy skoro 100 km vlakem, bratru 2,5 hodiny jízdy, pak přes celou Prahu metrem a nakonec autobusem MHD. Pro pohodlnýho člověka, jako jsem já, to není žádná třešnička na dortu, ale stojí mi to za to. Takže já jedu!!!! Nejvíc mi vyhovuje sobota.
Nemohl by někdo šikovný tady stvořit anketu, kdo by kdy mohl nebo chtěl přijít?
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

max

Já jedu určitě. Masakr to sice je, ale pro mého sedmiletého syna jsou to druhé vánoce (ne-li první). Navíc legáček tam mívá docela zajímavé ceny.

rdk

Rýpavá otázka:

Jakej je rozdíl mezi "Nepřijedu" a "Nepřijel bych, takže nepřijedu"?  :o

Jindroush

#10
Z hlediska 'dokonání činu' jsou volby 2, 3 a 4 zaměnitelné  :P
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Pixie

Citace od: Dickie kdy 20.07.2005, 21:29:47
Nám přibylo nové mimi v prosinci, to už není takovej rozdíl.
Na rozrážení davu kočárkem moc nejsem, nejsem sebevrah ani díťovrah. Pokud bych se tam vypravovala, vezmu robě do Vatanai...

Tak to jen tiše závidím! Já se k vázání šátku nikdy neodhodlala, takže mám jen klokanku, která je do devíti kilo, což už náš "drobínek" za chvíli bude mít (a taky z toho pěkně bolejí záda). Nicméně zkusím projednat možnost odložení mimča k babičce... Takže už nějak schází jen kdy, v kolik a kde? (příklad - sobota, 14:00, u stánku Legáčka)

Dickie

Citace od: Pixie kdy 21.07.2005, 14:43:28
Tak to jen tiše závidím! Já se k vázání šátku nikdy neodhodlala, takže mám jen klokanku, která je do devíti kilo, což už náš "drobínek" za chvíli bude mít (a taky z toho pěkně bolejí záda).
Na vázání šátku nic není, je to o hodně variabilnější než klokanka a dá se používat tak do tří let a cca 20 kg. A v úvazu, kterej používám teď, se dobře rozloží váha na obě ramena a na celý záda, takže ani nebolej...
2 Velkovezír: sorry 4 off-topic  :-[


Citace od: Pixie kdy 21.07.2005, 14:43:28
Takže už nějak schází jen kdy, v kolik a kde? (příklad - sobota, 14:00, u stánku Legáčka)
Sobota je fajn, aspoň pro mě (pokud zrovna nepojedeme mimo Prahu, to záleží na manželově práci), mám to i relativně kousek (25 minut busem, pokud navazuje MHD), jediný, co mě bude vázat, je polední mrkev s bramborem na jedné straně a večerní koupání na druhé. mezi tím se můžu vypravit, kam a jak chci.

Netušíte někdo, jak je to se vstupným? Na ForArch na témže výstavišti údajně chtěli dětský lístek i po kojencích...  >:(
Ceterum autem censeo Carthaginem delendam esse.

Pixie

Citace od: Dickie kdy 21.07.2005, 16:09:01
Netušíte někdo, jak je to se vstupným? Na ForArch na témže výstavišti údajně chtěli dětský lístek i po kojencích...  >:(

Měla jsem mlhavý dojem, že loni to měly děti do tří let zdarma, ale ta poznámka o For Archu mě tedy totálně zmátla...na každý pád určitě o vstupném časem bude v informacích pro návštěvníky http://hracky.cz/veletrh/. Přišlo by mi děsné vydělávat ještě na kojencích...těm by měli spíš peníze platit - za ten šok z davů lidí a čekání ve frontě... ;)

Micho

Keby som nebol nejakých 700 km od Prahy, tak by som určite zobral chlapcov a skočili tam.  ;)

Cavelon

Citace od: Micho kdy 21.07.2005, 22:40:33
Keby som nebol nejakých 700 km od Prahy, tak by som určite zobral chlapcov a skočili tam.  ;)

Tak, tak. Aj mne je to ľúto, že je to tak ďaleko. :'(

otaznik

Citace od: Pixie kdy 21.07.2005, 21:21:46
...těm by měli spíš peníze platit - za ten šok z davů lidí a čekání ve frontě... ;)

No, já bych spíše řekl, že ty by měli rodiče nechávat doma, jestliže ví, že tam bude nával.  ;)

max

Vloni se vstupné platilo i za děti, ale od kolika let to nevím.

muzzo

Citace od: otaznik kdy 22.07.2005, 11:07:35
Citace od: Pixie kdy 21.07.2005, 21:21:46
...těm by měli spíš peníze platit - za ten šok z davů lidí a čekání ve frontě... ;)

No, já bych spíše řekl, že ty by měli rodiče nechávat doma, jestliže ví, že tam bude nával.  ;)

Vystava hracek bez deti? To je neco jako kopana bez mice. ;D

Jarmila

Možná že také záleží na tom, jak velké dítě chceš nechat doma. 6měsíční batole z toho stejně moc nemá. A o takhle malých robátkách tady byla původně řeč. Přece nikdo z nás není takový krkavčí rodič, aby nechal doma vlastni dítě a sám šel na výstavu hraček. jedině že by měl s sebou pytel peněz a chtěl je tam utratit za hračky pro to svoje robě. V tom případě by ale měl jít dvakrát, jednou s dítětem, aby to dítě jasně řeklo, co vše nutně potřebuje, aby to jeho milující rodič mohl následně zakoupit.
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Police collector

To není fór, největší výstava hraček a modelů v evropě, ne li na světě - Norimberský veletrh je prý dětem zakázán a vstup na něj mají jen dospělí....
Terminated.

Jindroush

Jenže to je kontraktační veletrh.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

otaznik

Citace od: muzzo kdy 22.07.2005, 19:01:41
Citace od: otaznik kdy 22.07.2005, 11:07:35
Citace od: Pixie kdy 21.07.2005, 21:21:46
...těm by měli spíš peníze platit - za ten šok z davů lidí a čekání ve frontě... ;)

No, já bych spíše řekl, že ty by měli rodiče nechávat doma, jestliže ví, že tam bude nával.  ;)

Vystava hracek bez deti? To je neco jako kopana bez mice. ;D

Řeč byla o kojencích, chlape. Pro ty je to spíš trápení než zábava.

Dickie

No jo, jenomže právě ten kojenec se bez maminky na delší dobu neobejde - aspoň u nás doma aspoň ještě emancipace nepokročila natolik, aby případně mohl mlíčkem z vlastních zdrojů posloužit i tatínek...
Ceterum autem censeo Carthaginem delendam esse.

Jarmila

Kdo se zařadil do kolonky "Přijedu" může mi poslat soukromou zprávu, abych věděla, na koho se můžu těšit. S kým si pokecám. A hlavně, abychom si sladili, kdy můžeme přijet, kolika z nás by nejvíc vyhovovala sobota a komu neděle a v kolik hodin.
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Jarmila

Tak   9    se vás zařadilo do kolonky přijedu.
Kdo ještě nehlasoval?
A zatím jen jedna se ozvala soukromě, že přijede, s jinou jednou si píšu, tak ta taky asi přijede a jeden neví, jestli pojede do Prahy s dětmi autem nebo se přidá a pojedem vlakem společně. Ale hlavně jsme to samí mimopražští.
Nebuďte líní, vstaňte od kostiček a běžte se podívat na něco jiného. Vždyť  přece není na světě jen lego!!!
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Jarmila

#26
Tak výstava se blíží.

VÝSTAVA HRAČEK 2005

Koho to jen trochu láká, nechť se podívá na www.hracky.cz/veletrh
Najdete tam, kde a kdy je výstava, za kolik je vstup, seznam vystavovatelů a další podrobnosti.

Předběžně a nezávazně a hlavně dobrovolně je sraz v pátek nebo v sobotu kolem 14. hodiny u stánku Legáčka. Máte-li někdo jiný nebo další nápad, tak sem s ním.

Přeji všem hezký víkend, já jdu třídit "stavební materiál".
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

peter

Citace od: Jarmila kdy 23.09.2005, 16:11:32
Předběžně a nezávazně a hlavně dobrovolně je sraz v pátek nebo v sobotu kolem 14. hodiny u stánku Legáčka.

Tak to bude bohužel problém. Páč jsem pracující člověk, tak toto absolutně nestíhám :'( Snad se aspoň s některými z vás najdu později.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Dickie

Myslíte, že se teda na něčem dohodneme? Potřebuju si domluvit pár dalších věcí, tak ať to nějak skloubím...
Ceterum autem censeo Carthaginem delendam esse.

Micho

Dúfam, že potom pre nás ďalekých niekto napíšte nejaké to slovo z výstavy a hodíte tu nejaké to foto. A samozrejme hlavne o Legu a Kačke z Legáčka.  ;)