Kostky international sraz??

Založil Samík, 14.11.2006, 18:17:18

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Samík

Nechcete udělat setkání všech (alespoň těch aktivních) členů Kostek? Mohl by se vybrat např. nějaký prodloužený víkend, aby bylo více času. Místo by se vybralo tak, aby bylo pokud možno dostupné pro všechny, a to i pro členy ze Slovenska. Můj otec je v klubu železničních modelářů (http://www.zababov.cz/) a ti pořádají cca 2x ročně setkání, kde předvedou co vytvořili a zajezdí si na modulové železnici. Vždy se domluví na termínu a místě konání a někdo zarezervuje pro ostatní ubytování a stravování a pronajme nějaké prostory (většinou tělocvičnu). Jídlo si každý platí sám a ostatní náklady se rozpočítají mezi zúčastněné. Většinou se celá akce koná v nějaké ZŠ, kde je jak tělocvična, tak i školní jídelna.
Myslím, že by nebylo od věci, kdybychom se navzájem trochu poznali a strávili spolu pár dní. Mohly by se tam např. konat různé soutěže, bazar Lega, nějaká výstavka atd. Myslím, že bychom se tam určitě nenudili.
Vím, že se koná např X.Pražská lego pub hospoda ale tam mohou jen lidé z okolí Prahy..
Toto téma se tu párkrát probíralo ale byl bych rád, kdybyste se tu k tomuto nápadu vyjádřili..
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost! Tím prvním si ovšem nejsem tak jist!
--Moje Brickshelf galerie--

Micho

Citace od: Samík kdy 14.11.2006, 18:17:18
.... Můj otec je v klubu železničních modelářů (http://www.zababov.cz/) a ti pořádají cca 2x ročně setkání, kde předvedou co vytvořili a zajezdí si na modulové železnici. ....

Tak toto je super klub. Obivujeme tu organizáciu akcií. Jeden deň postavenie, 2,5 dňa prevádzka podľa grafikonu, potom zloženie a hajde.  8) Link: http://www.zababov.cz/index.php?id=704

Vidno, že to organizujú precízňaci. Všetko premyslené do detailov. Tak by to nejak malo vyzerať na našej budúcej Lego výstave ...  ;)

Dík za tento super link.  8)

Petrjr

Nevím nevím. Myslím, že tady bude dost lidí s dětmi (a občas i dost malými) a je otázka zda by tam byli po celou dobu "všichni (alespoň aktivní)".

Citace od: Samík kdy 14.11.2006, 18:17:18
Vím, že se koná např X.Pražská lego pub hospoda ale tam mohou jen lidé z okolí Prahy..
To jsem nějak nepochopil? Proč by lidé i mimo okolí Prahy na ty srazy (či některý) nemohli?

rdk

Citace od: Petrjr kdy 14.11.2006, 19:06:47
Citace od: Samík kdy 14.11.2006, 18:17:18
Vím, že se koná např X.Pražská lego pub hospoda ale tam mohou jen lidé z okolí Prahy..
To jsem nějak nepochopil? Proč by lidé i mimo okolí Prahy na ty srazy (či některý) nemohli?

Protože to je lehce z ruky? ::)

***Banana.com

Citace od: rdk kdy 14.11.2006, 19:08:48
Protože to je lehce z ruky? ::)

Vždyť z Šalingradu  >:D jsi tam rychleji, než já !

rdk

Citace od: banana.com kdy 14.11.2006, 19:09:41
Vždyť z Šalingradu  >:D jsi tam rychleji, než já !

To možná jo, ale i tak to je 4-5 hodin (tam+zpět) podle druhu dopr. prostředku... ;D

Samík

#6
Citace od: Petrjr kdy 14.11.2006, 19:06:47
Nevím nevím. Myslím, že tady bude dost lidí s dětmi (a občas i dost malými) a je otázka zda by tam byli po celou dobu "všichni (alespoň aktivní)".
To jsem nějak nepochopil? Proč by lidé i mimo okolí Prahy na ty srazy (či některý) nemohli?

No samozřejmě tam může každý ale pro někoho je to přeci jen trochu daleko..
  (Ostrava, České Budějovice.....) a to už vůbec nemluvím o Slovensku.

Citace od: Micho kdy 14.11.2006, 19:06:08
Tak toto je super klub. Obivujeme tu organizáciu akcií. Jeden deň postavenie, 2,5 dňa prevádzka podľa grafikonu, potom zloženie a hajde.  8) Link: http://www.zababov.cz/index.php?id=704
Vidno, že to organizujú precízňaci. Všetko premyslené do detailov. Tak by to nejak malo vyzerať na našej budúcej Lego výstave ...  ;)
Dík za tento super link.  8)

Však se ta akce připravuje velmi dlouho dopředu, aby všechno klaplo na čas.. ;D



Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost! Tím prvním si ovšem nejsem tak jist!
--Moje Brickshelf galerie--

Petrjr

Citace od: rdk kdy 14.11.2006, 19:08:48
Citace od: Petrjr kdy 14.11.2006, 19:06:47
Citace od: Samík kdy 14.11.2006, 18:17:18
Vím, že se koná např X.Pražská lego pub hospoda ale tam mohou jen lidé z okolí Prahy..
To jsem nějak nepochopil? Proč by lidé i mimo okolí Prahy na ty srazy (či některý) nemohli?

Protože to je lehce z ruky? ::)
Aha, mno nevím. To je relativní, záleží kolik lidí kde bydlí, kolik jezdí autem, ...

  Např. z mého pohledu je Praha fajn, Brno také OK (D1). Přípražská a příbrněnská města dejme tomu. Z dalších velkých měst možná Liberec/Jablonec (ale ne v zimě) (také na dálnici).
  A co ostatní? Jak Vám to kde vyhovuje?

Jindroush

Citace od: Petrjr kdy 14.11.2006, 19:06:47
Citace od: Samík kdy 14.11.2006, 18:17:18
Vím, že se koná např X.Pražská lego pub hospoda ale tam mohou jen lidé z okolí Prahy..
To jsem nějak nepochopil? Proč by lidé i mimo okolí Prahy na ty srazy (či některý) nemohli?


Nejde o mohli/nemohli, ale o rozumnost dané akce. Těžko navštíví řekněme košičan nějakej pražskej pajzlík na to, aby hodinu pohovořil, a cestoval kvůli tomu 10 hodin sem, 10 hodin tam.

Výhody Prahy jsou výhody jen pro residenty a blízké okolí, pro zbytek je prostě Praha z více důvodů nevyhovující a zmiňoval jsem se o tom Xkrát různým pražákům (ale mám stejně dojem, že moje argumenty moc neakceptovali).

Ostatně, proč furt nějaký velký města a ne nějaký Prdelovice pod Velkou?
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Samík

Citace od: Jindroush kdy 14.11.2006, 19:17:37
Nejde o mohli/nemohli, ale o rozumnost dané akce. Těžko navštíví řekněme košičan nějakej pražskej pajzlík na to, aby hodinu pohovořil, a cestoval kvůli tomu 10 hodin sem, 10 hodin tam.
Výhody Prahy jsou výhody jen pro residenty a blízké okolí, pro zbytek je prostě Praha z více důvodů nevyhovující a zmiňoval jsem se o tom Xkrát různým pražákům (ale mám stejně dojem, že moje argumenty moc neakceptovali).

jj, to je přesně to co jsem myslel. Např ta Frantou nabízená výstava ve Svitavách (http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=8864.0) má tu výhodu, že je dosažitelná, jak pro české kostkaře, tak i pro Slovenské..
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost! Tím prvním si ovšem nejsem tak jist!
--Moje Brickshelf galerie--

otaznik

Citace od: Jindroush kdy 14.11.2006, 19:17:37

Ostatně, proč furt nějaký velký města a ne nějaký Prdelovice pod Velkou?
Už jenom pro lepší dostupnost, když někdo nemá auto.

otaznik

Citace od: Samík kdy 14.11.2006, 19:22:15
jj, to je přesně to co jsem myslel. Např ta Frantou nabízená výstava ve Svitavách (http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=8864.0) má tu výhodu, že je dosažitelná, jak pro české kostkaře, tak i pro Slovenské..
Ale zrovna ta výstava je spíše pro lidi, kteří nejsou součástí tohoto fóra. Šlo by o propagaci LEGA (myšleno stavebnice, ne TLC), nebo se mýlím?

Micho

Citace od: otaznik kdy 14.11.2006, 19:23:23
Citace od: Jindroush kdy 14.11.2006, 19:17:37

Ostatně, proč furt nějaký velký města a ne nějaký Prdelovice pod Velkou?
Už jenom pro lepší dostupnost, když někdo nemá auto.

Tak to by sa určite viacerí dohodli a dali dokopy na prevoz. A v kronike Prdelovic pod Veľkou by o takej akcii slávnostne napísali do kroniky a ešte ďalších 100 rokov na ňu spomínali !    ;)

Samík

Citace od: otaznik kdy 14.11.2006, 19:25:00
Citace od: Samík kdy 14.11.2006, 19:22:15
jj, to je přesně to co jsem myslel. Např ta Frantou nabízená výstava ve Svitavách (http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=8864.0) má tu výhodu, že je dosažitelná, jak pro české kostkaře, tak i pro Slovenské..
Ale zrovna ta výstava je spíše pro lidi, kteří nejsou součástí tohoto fóra. Šlo by o propagaci LEGA (myšleno stavebnice, ne TLC), nebo se mýlím?
Já jsem spíš myslel umístění te výstavy. Svitavy jsou totiž docela dostupné i pro slovenské uživatele Kostek
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost! Tím prvním si ovšem nejsem tak jist!
--Moje Brickshelf galerie--

Petrjr

#14
Citace
  A mimo Prahu (a možná Brno) bych to chápal spíše jen pro delší akci kvůli ceně. Levné ubytování, levný pronájem prostor.
Jistě. Proto taky ataristi jezdili blahé paměti do Prostějova. Lidi tam byli aktivní a pronájem za pár korun v hospodě.

Citace
Jinak při pohledu na mapu je nasnadě, že když to bude mimo Phu(Brno), tak musí značná část lidí z kostek vynaložit mnohem větší náklady na cestu než kdyby tam bylo.
Z druhé strany pohledu: všichni musí vynaložit nějaké nenulové, podobné úsilí (větší, než sednout na krtka...)

Citace
Proto pokud by to bylo mimo Phu/Brno a měl by to být sraz "všech", tak mělo by jít o delší akci  a vzhledem k faktu že jde o LEGO, by se mělo uvažovat že tam bude i dost dětí (jinak to rozhodně nebude sraz "všech").
No to jistě. Což by IMO dost lidem moc nevonělo. Dále se automaticky vylučují KFOLové (tj. pod 15), co skupina 15-18, to netuším, ale nemyslím, že by někdo chtěl riskovat převzetí zodpovědnosti...


ADMIN: Je večer a mě to už nemyslí, takže místo toho, abych na Petrově příspěvku zmáčkl 'citovat', zmáčkl jsem 'upravit'. Jeho věty jsou tudíž ty v citacích a moje ty komentáře. Jindroush.
Petrjr: Pohoda, takto je to i přehlednější a odpovědi vidět hned.

Jindroush

Jen prázdný příspěvěk, jinak viz výše.  ::)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Petrjr

#16
Citace od: PetrjrJindroush kdy 14.11.2006, 19:28:57
Citace
Jinak při pohledu na mapu je nasnadě, že když to bude mimo Phu(Brno), tak musí značná část lidí z kostek vynaložit mnohem větší náklady na cestu než kdyby tam bylo.
Z druhé strany pohledu: všichni musí vynaložit nějaké nenulové, podobné úsilí (větší, než sednout na krtka...)
Já to nebral ani tak z hlediska pohodlnosti, jako absolutní sumy peněz (všech lidí) nutných utratit. A odhaduji že je nás tu jen pár, u koho bude cena času převyšovat cenu cestovních nákladů (proto toto neberu do úvahy, statisticky zanedbatelné).
   A čím více to bude stát, tím méně přijede lidí - to co se ušetří na jedné straně se za určitých podmínek prodraží na početnější druhé (u delší akce je to kompenzováno právě ostatními levným věcmi - ubytováni, stravování, ...).

Citace od: PetrjrJindroush kdy 14.11.2006, 19:28:57
Citace
Proto pokud by to bylo mimo Phu/Brno a měl by to být sraz "všech", tak mělo by jít o delší akci  a vzhledem k faktu že jde o LEGO, by se mělo uvažovat že tam bude i dost dětí (jinak to rozhodně nebude sraz "všech").
No to jistě. Což by IMO dost lidem moc nevonělo. Dále se automaticky vylučují KFOLové (tj. pod 15), co skupina 15-18, to netuším, ale nemyslím, že by někdo chtěl riskovat převzetí zodpovědnosti...
Já neměl na mysli samostatné "bezprizorní". Usuzoval jsem z pražských srazů, kam přijíždí i maminy s kočárky či dětmi <15. A (dle sebe) soudím, že by se třeba někomu nechtělo jet bez dětí a neukázat jim to, i když na srazu mrňata neměl.
  A teď si nejsem jist, jestli Tvoje odpověď znamenala, že "dětem vstup zakázán".

EDIT: Už to začínám chápat. Mimo velká města by samostatní KFOLové neměli možnost dorazit. No, pokud mohu soudit dle srazů v hospodě, tak se KFOL ukázal snad jediný. A to začínáme v 17:00, tedy nijak pozdě.

***Banana.com

Citace od: Jindroush kdy 14.11.2006, 19:17:37
Ostatně, proč furt nějaký velký města a ne nějaký Prdelovice pod Velkou?

Jojo, Litultovice rulezzz  ;D >:D , zamluv výčep..

Aki

Citace od: otaznik kdy 14.11.2006, 19:25:00
Ale zrovna ta výstava je spíše pro lidi, kteří nejsou součástí tohoto fóra. Šlo by o propagaci LEGA (myšleno stavebnice, ne TLC), nebo se mýlím?
Citace od: franta kdy 14.11.2006, 08:03:50
V případě zájmu lze např, u příležitosti zahájení (výstavy) zajistit prostory pro naše společné setkání.
A já to pochopil tak že tam může být jak naše setkání, tak výstava (a to jak stavebnic tak MOCů)

Samík

Citace od: Petrjr kdy 14.11.2006, 20:04:18
Citace od: PetrjrJindroush kdy 14.11.2006, 19:28:57
Citace
Proto pokud by to bylo mimo Phu/Brno a měl by to být sraz "všech", tak mělo by jít o delší akci  a vzhledem k faktu že jde o LEGO, by se mělo uvažovat že tam bude i dost dětí (jinak to rozhodně nebude sraz "všech").
No to jistě. Což by IMO dost lidem moc nevonělo. Dále se automaticky vylučují KFOLové (tj. pod 15), co skupina 15-18, to netuším, ale nemyslím, že by někdo chtěl riskovat převzetí zodpovědnosti...
Já neměl na mysli samostatné "bezprizorní". Usuzoval jsem z pražských srazů, kam přijíždí i maminy s kočárky či dětmi <15. A (dle sebe) soudím, že by se třeba někomu nechtělo jet bez dětí a neukázat jim to, i když na srazu mrňata neměl.
  A teď si nejsem jist, jestli Tvoje odpověď znamenala, že "dětem vstup zakázán".

EDIT: Už to začínám chápat. Mimo velká města by samostatní KFOLové neměli možnost dorazit. No, pokud mohu soudit dle srazů v hospodě, tak se KFOL ukázal snad jediný. A to začínáme v 17:00, tedy nijak pozdě.

Myslím, že mladší KFOLové by třeba nemuseli být na té akci celou dobu. Mohli by přijet s rodiči alespoň na odpoledne. Prohlédnout MOCy atp.  Chce to jen přesně vědět kdo kdy přijede a jak dlouho tam bude, aby v tom byl trochu přehled...
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost! Tím prvním si ovšem nejsem tak jist!
--Moje Brickshelf galerie--

Ondra

Na reklamním letáku by bylo vyfoceno velké množství kostek a pod tím nápis:Celý svět leží tady Taky by tam někdo mohl prodávat lego.

Samík

Stejně si myslím, že i kdyby většina KFOLů nedorazila, tak zbyde ještě spousta AFOLů, kteří by mohli alespoň na ten víkend....
Btw kdyby se KFOLové zkusili doma zeptat a vzít sebou celou rodinku, tak by si mohla celá rodina užít bezva den.. 8)
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost! Tím prvním si ovšem nejsem tak jist!
--Moje Brickshelf galerie--

Frco

mladsi nech tam nejdu a hotovo. mozu si pozriet fotky:P