SVĚT KOSTEK OLOMOUC 27-28. 11. 2021

Založil Chairudo, 03.02.2021, 12:24:16

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Ongon

Myslím si že stejně není možné i po přesunutí abychom se všichni potkali, ta šance že by nikdo neomecnel je dost mizivá , pokud to podmínky dovolí, tak si myslím že to je dobré udělat teď

Krom toho že žádná výstava dlouho nebyla, tak nevíme zda to v tom květnu vůbec půjde

Doufám že vše vyjde a přeju všem pevné zdraví

444martinhanak

Také jsem rád, že se to nyní uskuteční.

Matthes_CS

Citace od: Chairudo kdy 16.11.2021, 15:40:26
(...) Vše bude za kovovými zábranami (...)

Takže jak s interaktivními věcmi? Táta má bludiště, které půjčuje dětem do ruky, já u kolejiště ovladač a někdy taky si děti přehazují výhybky a rozpojují vagóny. Je teda žádoucí něco půjčovat lidem do ruky?

Chairudo

#213
Citace od: Matthes_CS kdy 16.11.2021, 21:15:14
Takže jak s interaktivními věcmi? Táta má bludiště, které půjčuje dětem do ruky, já u kolejiště ovladač a někdy taky si děti přehazují výhybky a rozpojují vagóny. Je teda žádoucí něco půjčovat lidem do ruky?

Ony děti asi ruce přímo upatlané od covidu nemají, tak to nejspýše bude na každého individuálním zvážení.
Ve čtvrtek jdeme řešit další věci tak se tam dozvím co doporučuje hygiena jaká opatření přijmou v herních koutcích.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Tady je aktualizace plánku, omlouvám se jestli jsem nezareagoval na všechny, mám toho teď na dvě hlavy a ta jedna už bolí :)
Cokoli je špatně se mi prosím připomeňte.

https://www.flickr.com/photos/87198490@N07/51685495108/in/dateposted-friend/


YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Matthes_CS

Citace od: Chairudo kdy 17.11.2021, 02:07:04
Tady je aktualizace plánku, omlouvám se jestli jsem nezareagoval na všechny, mám toho teď na dvě hlavy a ta jedna už bolí :)
Cokoli je špatně se mi prosím připomeňte.

Já bez zábran prosím.

Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Lukas

Kdyz se nebude od pondeli uznavat zadne testy ale jen ockovani nebo prodelani bude nejaka zmena ?

Chairudo

Citace od: Lukas kdy 17.11.2021, 14:14:40
Kdyz se nebude od pondeli uznavat zadne testy ale jen ockovani nebo prodelani bude nejaka zmena ?

Teď na ten článek koukám a přepokládám, že platí pro všechny že na výstavu můžou pouze ockovani nebo prodelani.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/vlada-zprisni-od-pondeli-bude-uznavano-pouze-ockovani-a-potvrzeni-o-prodelani-covidu-40378286

Zítra ráno budu jednat s Florou a dám vědět co vymyslí.
Teď posílám všem o kterých nevím SZ kdo v tom případě nebude moci přijet, zatím eviduji 8 lidí což už vypadá bolestně.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

skywalker007

U neočkovaných vystavovatelů by to vadit nemělo předpokládám, protože nebudeme návštěvníci, ale defakto zaměstnanci když nám Flora na vše vystavuje fakturu.

peki

Tak akce se dělá proto aby na ní mohli hlavně návštévníci. Ne "zaměstnanci". Situace se bude podle předpovědi zhoršovat.

Chairudo

Citace od: skywalker007 kdy 17.11.2021, 14:25:48
U neočkovaných vystavovatelů by to vadit nemělo předpokládám, protože nebudeme návštěvníci, ale defakto zaměstnanci když nám Flora na vše vystavuje fakturu.

To si nemyslím že to tak půjde obejít. Flora faktury nevystavuje, stejně jako v Ostravě my vystavíme fakturu nebo něco Floře.
Každopádně se prostě účastníme kulturní akce, nejdeme do práce.
Uvidíme zítra co řeknou.

Citace od: peki kdy 17.11.2021, 14:32:46
Tak akce se dělá proto aby na ní mohli hlavně návštévníci. Ne "zaměstnanci". Situace se bude podle předpovědi zhoršovat.

Přesně tak
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Ivansliz

#222
Zdravím, omlouvám se, ale kvůli katastrofální vytíženosti v práci nemám šanci se dostat na výstavu. Slíbil jsem i tak obsazení pouhého 1 metru, tak snad nebude problém, když se nedostavím a někdo mě něčím nahradí.

[ADMIN EDIT: Offtopic plky vymazány]
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

MiHo

V plánku nevidím stolek na notebook u Kolejiště B. Hlásil jsem ho v přihlášce (je-li ta přihláška vůbec k něčemu). Z tohoto důvodu stolek připomínám.

MiHo

Citace od: Chairudo kdy 17.11.2021, 14:35:32
Citace od: skywalker007 kdy 17.11.2021, 14:25:48
U neočkovaných vystavovatelů by to vadit nemělo předpokládám, protože nebudeme návštěvníci, ale defakto zaměstnanci když nám Flora na vše vystavuje fakturu.

To si nemyslím že to tak půjde obejít. Flora faktury nevystavuje, stejně jako v Ostravě my vystavíme fakturu nebo něco Floře.
Každopádně se prostě účastníme kulturní akce, nejdeme do práce.
Uvidíme zítra co řeknou.


Každopádně se to dá obejít jedním očkováním a zároveň jedním PCR testem (z pěti zdarma),  což se obojí dá do výstavy v pohodě zvládnout.

Chairudo

Citace od: miho kdy 17.11.2021, 19:56:39
V plánku nevidím stolek na notebook u Kolejiště B. Hlásil jsem ho v přihlášce (je-li ta přihláška vůbec k něčemu). Z tohoto důvodu stolek připomínám.

Díky za připomínku, informací bylo letos opravdu hodně a něco mi vypadlo, doplním.

Každopádně je otázka v jaké formě vůbec kolejiště bude, pokud se Samy nebude moci akce zúčastnit, jestli jste schopni zbývající účastníci kolejiště přeplánovat.

Pokud opatření vlády budou jak se dnes psalo, Samy a dalších skoro 11 lidí se nebude moci akce zúčastnit.
8 lidí se již kvůli komplikacím nebo obavám s Covidem odhlásilo a tím se asi sníží účast z 66 na až 46 lidí.

Zvažuje ještě někdo zrušení účasti?

Citace od: miho kdy 17.11.2021, 20:08:08
Každopádně se to dá obejít jedním očkováním a zároveň jedním PCR testem (z pěti zdarma),  což se obojí dá do výstavy v pohodě zvládnout.

Pár už je mezi první a druhou dávkou, zítra zjistím jestli Flora proplatí PCR testy.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Jinak trochu bokem co mě teď potěšilo jak pěkně Flora dole mezi partnery akce z vlastní iniciativy prolinkovala odkaz na kostky.
Ještě kdyby jsme měli úvodní stránku s nějakými obrázky to by bylo zlaté :)
https://www.flora-ol.cz/akce/svet-kostek

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

MiHo

Citace od: Chairudo kdy 17.11.2021, 20:15:33
Pár už je mezi první a druhou dávkou, zítra zjistím jestli Flora proplatí PCR testy.

Vždyť PCR testy mezi první a druhou dávkou jsou zdarma - platí zdravotní pojišťovna.

Chairudo

Citace od: miho kdy 17.11.2021, 20:21:58
Citace od: Chairudo kdy 17.11.2021, 20:15:33
Pár už je mezi první a druhou dávkou, zítra zjistím jestli Flora proplatí PCR testy.

Vždyť PCR testy mezi první a druhou dávkou jsou zdarma - platí zdravotní pojišťovna.

Dobré vědět, nevěděl jsem ale do zítřka budu chytřejší :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

skywalker007

Já dorazím ,v týdnu se bohužel naočkuji a budu mít pcr testy. Brácha účast zvažuje, jakmile se rozhodne dám vědět. Jinak je potřeba test i na pátek ? Zdarma budu mít pouze 2 testy a třetí bych musel platit. Respektive možná už budu mít test platný pokud přijde výsledek, ale není to jisté výsledek trvá až 48 hodin.  Případně stačí na pátek antigení test nebo musí být také pcr ?

MiHo

#230
Citace od: skywalker007 kdy 17.11.2021, 20:50:19
Já dorazím ,v týdnu se bohužel naočkuji a budu mít pcr testy. Brácha účast zvažuje, jakmile se rozhodne dám vědět. Jinak je potřeba test i na pátek ? Zdarma budu mít pouze 2 testy a třetí bych musel platit. Respektive možná už budu mít test platný pokud přijde výsledek, ale není to jisté výsledek trvá až 48 hodin.  Případně stačí na pátek antigení test nebo musí být také pcr ?
Dnes ministr Vojtěch a hlavní hygienička oznamovali 5 PCR testů měsíčně zdarma mezi první a druhou dávkou.
viz např:
"Zdravotní pojišťovna jim proplatí pět PCR testů měsíčně, stejně to platí pro rozočkované.


Chairudo

Citace od: skywalker007 kdy 17.11.2021, 20:50:19
Já dorazím ,v týdnu se bohužel naočkuji a budu mít pcr testy. Brácha účast zvažuje, jakmile se rozhodne dám vědět. Jinak je potřeba test i na pátek ? Zdarma budu mít pouze 2 testy a třetí bych musel platit. Respektive možná už budu mít test platný pokud přijde výsledek, ale není to jisté výsledek trvá až 48 hodin.  Případně stačí na pátek antigení test nebo musí být také pcr ?

Nepotřebuješ jeden test na den, PCR má platnost minimálně 3 dny a ano pravděpodobně i v pátek, ten ti do neděle bude stačit.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Stimpi

Myslim ze narazi na to ze v posledni dobe vyhodnoceni testu trva i vice nez 48 hodin. Tudiz re realne pouzitelny cca jeden den :(

skywalker007

Citace od: Chairudo kdy 17.11.2021, 21:15:40
Citace od: skywalker007 kdy 17.11.2021, 20:50:19
Já dorazím ,v týdnu se bohužel naočkuji a budu mít pcr testy. Brácha účast zvažuje, jakmile se rozhodne dám vědět. Jinak je potřeba test i na pátek ? Zdarma budu mít pouze 2 testy a třetí bych musel platit. Respektive možná už budu mít test platný pokud přijde výsledek, ale není to jisté výsledek trvá až 48 hodin.  Případně stačí na pátek antigení test nebo musí být také pcr ?

Nepotřebuješ jeden test na den, PCR má platnost minimálně 3 dny a ano pravděpodobně i v pátek, ten ti do neděle bude stačit.

Potřebuji, vyhodnocení pcr testu trvá až 48 hodin test si tedy udělám např. v pátek ráno ale výsledek bych mohl dostat až v neděli ráno. Je možné že výsledek dorazí dříve ale pokud ne tak v pátek a v sobotu bych na výstavu nemohl. Tedy teď si budu muset udělat 3 testy v úterý večer nebo ve středu ráno, ve středu večer nebo ve čtvrtek ráno a ve čtvrtek večer nebo v pátek ráno.

skywalker007

Citace od: miho kdy 17.11.2021, 20:58:49
Citace od: skywalker007 kdy 17.11.2021, 20:50:19
Já dorazím ,v týdnu se bohužel naočkuji a budu mít pcr testy. Brácha účast zvažuje, jakmile se rozhodne dám vědět. Jinak je potřeba test i na pátek ? Zdarma budu mít pouze 2 testy a třetí bych musel platit. Respektive možná už budu mít test platný pokud přijde výsledek, ale není to jisté výsledek trvá až 48 hodin.  Případně stačí na pátek antigení test nebo musí být také pcr ?
Dnes ministr Vojtěch a hlavní hygienička oznamovali 5 PCR testů měsíčně zdarma mezi první a druhou dávkou.
viz např:
"Zdravotní pojišťovna jim proplatí pět PCR testů měsíčně, stejně to platí pro rozočkované.


Jinde jsem zase četl že po poslední dávce budou testy propláceny jen 2 a když si dám vakcínu která má jednu dávku, tak to bude zároveň i moje poslední dávka. Ale podle tohohle článku mám opravdu nárok na 5 pcr testů, tak snad to tak je. Díky za odkaz  ;)

skywalker007

A ještě jsem se chtěl zeptat jestli je potřeba negativní test prokázat QR kódem nebo stačí jen potvrzení z odběrového místa bez QR kódu? Už se mi několikrát totiž stalo že do tečky se testy nahráli s několika hodinovým zpožděním a bez nahrání testu do tečky QR kód nemám. Podle toho si pak mohu načasovat testy.

Chikos

Citace od: Chairudo kdy 17.11.2021, 14:20:11
Citace od: Lukas kdy 17.11.2021, 14:14:40
Kdyz se nebude od pondeli uznavat zadne testy ale jen ockovani nebo prodelani bude nejaka zmena ?

Teď na ten článek koukám a přepokládám, že platí pro všechny že na výstavu můžou pouze ockovani nebo prodelani.

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/vlada-zprisni-od-pondeli-bude-uznavano-pouze-ockovani-a-potvrzeni-o-prodelani-covidu-40378286

Zítra ráno budu jednat s Florou a dám vědět co vymyslí.
Teď posílám všem o kterých nevím SZ kdo v tom případě nebude moci přijet, zatím eviduji 8 lidí což už vypadá bolestně.


S manželkou očkovaný nejsme a ani jsme v posledních 180 dní neprodělaly covid 19, což znamená, že bychom bohužel dorazit nemohli.

Ongon

Teď tu nechci kecat nesmysly, ale ta vakcína co má jen jednu dávku tak prý nebude platit, kdyžtak se zeptej Boruna, on si ji zrovna Pichl a dva dny na to zjistil že mu je k ničemu 🤣

Chairudo

Citace od: Ongon kdy 17.11.2021, 23:12:56
Teď tu nechci kecat nesmysly, ale ta vakcína co má jen jednu dávku tak prý nebude platit, kdyžtak se zeptej Boruna, on si ji zrovna Pichl a dva dny na to zjistil že mu je k ničemu 🤣

Možná se něco takového do budoucna chystá, ale zatím by měla platit.
https://eurozpravy.cz/domaci/zdravotnictvi/jednodavkova-vakcina-nestaci-bezinfekcnost-po-ockovani-janssenem-se-muze-vyrazne-zkratit.3e8de83c/
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

MLT


Už od cca půlky září Vám závidím Váš optimismus a přeji, aby výstava proběhla.  Také jsem měl v plánu dorazit se zase podívat, ale bohužel nedorazím, manželka má jen jednu dávku a téměř 5 měsíců neskutečné problémy.

Víte, co se týče Vašich dokonale promyšleného plánu (a to myslím fakt vážně) co se týče očkování či testování vystavovatelů, to fakt máme zmáknuté a promyšlené dokonale.

Bohužel tam vidím jedno velké ALE, a to v tom smyslu, že vlastně ale nejde o Vás (nemyslím to nijak špatně), ale jde především o Vaše návštěvníky, obyčejné lidi.... ke kterým se tyto informace nedostanou, neorientují se v tom a ještě do všeho budou házet (a již hází) "vidle" média se svými dezinformacemi, polopravdami a někdy i lží.
Vím o čem mluvím, celé léto jsme s tím bojovali a bojujeme s tím téměř každý den.

Třeba dneska další totální lež v seznam zprávách...."V současné době se lidé musí prokazovat covidovým certifikátem podle platných opatření například pro návštěvu restaurace, sportovních a kulturních akcí, služeb péče o tělo, památek, muzeí nebo zoologických a botanických zahrad nebo při ubytování."

A toto není vůbec žádná pravda - co se týče muzeí, galerií, zoo atd. viz i jimi přiložený link na proklik https://koronavirus.mzcr.cz/wp-content/uploads/2021/11/Jaka-opatreni-plati.jpg

Takže až se zítra nebo pozítří zase něco odsouhlasí, média to ještě "zpečetí" a dovyrší.

Přeji Vám ať výstava klapne a sejde se dostatečný počet návštěvníků (byť o tom velmi, velmi pochybuji) a já se zajedu podívat někdy v lepších a normálních časech.