SVĚT KOSTEK OLOMOUC 27-28. 11. 2021

Založil Chairudo, 03.02.2021, 12:24:16

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Kuba

#150
No do 18ti h. v neděli myslím zbytečné, ale pokud to tak Flora chce, tak ať to tak má :)

Jednoho syna mám nahlášeneho sebou, ale pokud jsou k dispozici lístky, tak bych poprosil o dva tři dospělé a jedno dítě - Pro druhého syna,manželku, neteř a babku.

;)


Robkteryten

Citace od: Robkteryten kdy 29.10.2021, 11:45:18
No neděle... u me kazda hodina dobrá... co se ale dá dělat.  Mohu od 17:00 provést komentované rozebrání modelu s názornou ukázkou vnitrku modelu a jeho rozložení?  >:D
Covid... co se dá dělat dospělí ockovani,  děti ne.

Dětem ještě není 12? Pak je vše ok.


Bohužel starší už 12 a je neockovan. Vezmu je ve čtvrtek radsi oba na testy at je klid.

Ongon

vzhledem k tomu že si "užívám" pozitivního stavu, tak mě bude asi stačit potvrzení o prodělaní kovidu ne?

Clermont

Máme to s dcerou kousek, takže do 18hod problém nemáme.
Marki je nahlášená jako vystavovatel, tak bych prosil ještě 2 lístky (dospělá osoba + holka 7 let)

HD

Prosím o 2 extra dospělé vstupenky, a pokud se bude prodlužovat, zatím nezávazně i ubytování z neděle na pondělí.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Daniel

Očkování mám, vstupenky nepotřebuji. Výstava do 18:00 není problém, ale radši bych zkrácenou verzi, co jsi popisoval  ;)

skywalker007

Prodloužení akce mi nevadí. Očkovany nejsem já ani brácha, pokud by bylo možné testování pomohlo by to. Jak se případně budou testy kontrolovat je potřeba qr kód nebo stačí jen sms,email z odběrového místa ?

Igorus

Prodloužení do 18 hodin beru v potaz. Co se týká vstupenek tak prosím 2+3. Díky

davroman

Reaguji za davroman, rocice a tomassek05:
- preferujeme konec v 17h, pokud bude posunut na 18h nezúčastníme se vyhlašování atd.
- všichni jsme očkovaní;
- pokud za námi někdo z rodiny/příbuzenstva přijede, vstup si zaplatí.

Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Matthes_CS

Tak mě napadlo, mám volné vánoční ozdoby, nemá někdo stromeček, co bych mohl ozdobit? >:D

Chairudo

Citace od: Matthes_CS kdy 04.11.2021, 18:00:20
Tak mě napadlo, mám volné vánoční ozdoby, nemá někdo stromeček, co bych mohl ozdobit? >:D

Jestli někdo stihne postavit tak proč ne... případně můžeme použít stromek umělý ;)


Pracuji na dalším infu k výstavě, zítra písnu.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chikos

Citace od: Chairudo kdy 04.11.2021, 18:12:58
Citace od: Matthes_CS kdy 04.11.2021, 18:00:20
Tak mě napadlo, mám volné vánoční ozdoby, nemá někdo stromeček, co bych mohl ozdobit? >:D

Jestli někdo stihne postavit tak proč ne... případně můžeme použít stromek umělý ;)


Pracuji na dalším infu k výstavě, zítra písnu.


Vzhledem ke covidové situaci, která začíná nabírat na otáčkách se začínám bát, co zítra napíšeš  ;D

MiHo

Citace od: samy405 kdy 03.10.2021, 19:02:56
Pokud muzu tak varianta B s tim, ze vytopna bude pasivni a stanice muze byt aktivni. Domluvime se posleze jak si predavat vlaky.
Cesty nejake mam pripadne muzem jet celou cast ve straych cestach.

Pokud zbývající pozemky nejsou obsazeny, nabízím variantu C, že to pokryji celé až k mostu.
Jsou tam menší i posuny v návaznosti.
Navrhuji celou část jít ve starých cestách.
Vlaky budeš mít 9V?


samy405

Vlaky budou 9V

z časových důvodu se plně přikláním k variantě C

Matthes_CS

Citace od: Chairudo kdy 04.11.2021, 18:12:58
Citace od: Matthes_CS kdy 04.11.2021, 18:00:20
Tak mě napadlo, mám volné vánoční ozdoby, nemá někdo stromeček, co bych mohl ozdobit? >:D
Jestli někdo stihne postavit tak proč ne... případně můžeme použít stromek umělý ;)
Pravda, jestli máš tedy zájem, tak stromeček (nelego) 90 x 90 x 160 cm s LEGO ozdobami a možná ještě nelego světýlky.
Kdyby byly nějaké dárky nebo chtěl někdo postavit, tak maximálně do výšky 30 cm, ale spíš nižší tak do 20 cm, já ještě postavím pár menších ozdob, ale dárky už nedám.
Fotka nic moc a lepší nebude, musím to zase uklidit.

Chairudo

To je parádní  ;D
Tak to prosím vem, místo na něj uděláme. Když zvládneš nějaké ozdoby tak naprosto super, o dárky se postaráme všichni ostatní  ;D


Citace od: Matthes_CS kdy 07.11.2021, 21:37:56
Citace od: Chairudo kdy 04.11.2021, 18:12:58
Citace od: Matthes_CS kdy 04.11.2021, 18:00:20
Tak mě napadlo, mám volné vánoční ozdoby, nemá někdo stromeček, co bych mohl ozdobit? >:D
Jestli někdo stihne postavit tak proč ne... případně můžeme použít stromek umělý ;)
Pravda, jestli máš tedy zájem, tak stromeček (nelego) 90 x 90 x 160 cm s LEGO ozdobami a možná ještě nelego světýlky.
Kdyby byly nějaké dárky nebo chtěl někdo postavit, tak maximálně do výšky 30 cm, ale spíš nižší tak do 20 cm, já ještě postavím pár menších ozdob, ale dárky už nedám.
Fotka nic moc a lepší nebude, musím to zase uklidit.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Rychlá soutěž Nejlepší Vánoční Dárek

Matthes_CS jak vidíte výše nabídl vánoční stromek s lego ozdobami, což se suprově hodí k tak pozdní akci a aby pod něj byly i dárky, uděláme z toho soutěž  ;D
Každý máme doma nějaké základní kostky ze kterých můžete postavit jeden dárek, tak jich čekám asi 70  ;)
Dárek zde prezentovat nemusíte, bude to překvapení. Na výstavě je dáme pod stromeček a zástupci Flory během soboty vyberou ten nejpěknější, který během Afol večeře dostane pěknou odměnu.

Tak neváhejte a stavte, jsem zvědavý co krásného vytvoříte  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

#167
A teď něco ke Covidu a dalším drobnostem:

Podle vládních nařízení od 22.11 musí být na akci v jednu chvíli maximálně 1000 lidí, pokud je víc, musí mít všichni PCR
To znamená že Flora bude asi hlídat návštěvnost, protože PCR si nikdo nezaplatí, ale vliv na účast to bude mít snad minimální.
Na Rooseveltce 1000 lidí najednou asi nikdy nebylo.



Plánek výstavy:
Tady je úplně první nástřel jak všechny modely výstavu zaplní, ještě proběhne škatule hejbejte se a čekám připomínky a nápady.
Ve čtvrtek na to s Florou sedneme a doladíme.
Na plánku si můžete ověřit jestli jsem něco nepokazil... je to dost možné  :D Máte tam nick a počet stolů, taky 1 čtverec na mapě = 1m2

https://www.flickr.com/photos/87198490@N07/51665668619/in/dateposted-friend/


- Vstup do výstaviště je přes Foyer vlevo, následuje průchod 4 dveřmi do pavilonu A, nad kterým je (vpravo) galerie pavilonu A.
Pavilon B (vedle A v přízemí) a  C) v prvním patře poslouží jako herní koutky - zatím projektujeme.
Nahoru vede 2x velké schodiště, pojízdné schody a velký nákladní a osobní výtah.

- Za stoly máte kolem 3 metrů místa, na galerii trochu méně a před stoly budou cca 80cm od stolů kovové zábrany.
Oranžově vyznačené plochy jsou bez zábran: 444Martin, pifík, Fuente - na někoho jsem zapomněl?

- Na prostředku si představuji dva ostrůvky, jeden s kolejišti a dalšími modely, druhý s pohyblivými Technic modely a jízdárnami.
Vico opravdu potřebuje 4x5m na ježdění?
- budete jezdit pořád nebo se průběžně střídat? Předpokládám že se prostřídáte a v tom případě bych navrhl jednu společnou jízdárnu cca 3x10m na jedné straně, nebo dvě jízdárny cca 3x5m v protějších rozích? Co vy na to?

Popisky k modelům a soutěž o nejlepší model výstavy:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd6434fEwot4eHJMecAgaYXcO2VhA1jSLT0K7Gn3IWxzKo8bw/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0

- Kdo chcete k modelům popisky a zúčastnit se se soutěže o nejlepší model, vyplňte prosím formulář nejpozději do 20.11 - kdo to nestihne nesoutěží, musím pak podle přihlášek postavit soutěžní box... z Lega a všechno ostatní :D
- Pokud budete formulář vyplňovat vícekrát za více modelů, pole "tento model je soutěžní" zaškrtněte pouze jednou, soutěžit můžete jen s jedním modelem. Podle orientačního počtu dílků pak modely rozdělím do 3 velikostních kategorií.

Kompenzace za cestu
- všechny finanční transakce od Flory musí jít přes smlouvy, které připraví.
Kdo nechcete řešit smlouvu, můžete si místo toho vybrat v ceně cestovného stavebnici dostupnou na https://eshop.muzeumlega.cz/ s 25% slevou oproti oficiálním cenám z Lego.com . = na stránkách muzeumlega cena v červeném kolečku.
= z Prahy cesta 600km = 1800kč = např: https://eshop.muzeumlega.cz/10269--harley-davids/

Kdo o to má zájem pošlete mi SZ se setem a záložním setem kdyby byl vyprodaný nejpozději do 20.11 ať to stihneme doručit na výstavu.
Heslo "kompenzace za cestu"  ;)

Teď budu 2 dny mimo tak budu reagovat až ve středu večer  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

poMOCník

Nikde tam nevidím ZOO. Je to správně? Myslel jsem, že nějaká část bude.

HD

#169
Budu jezdit průběžně, ale klidně i společně s ostatními, pokud to nebude vadit.  ;)
Bude možné se uprostřed sálu připojit k 220V? Potřebuji kvůli nabíjení akumulátorů.
Pokud to bude možné, rád bych měl k dispozici ještě jeden stolek jako technické zázemí. Omlouvám se, že to komplikuji.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Chairudo

#170
Nahodim pak plánek pro vás 4na ostrůvku se společnou jízdárnou.

Jo stolky navíc nejsou problém, kdyby na příštím plánku chyběl ozvi se  :)


Elektřina bude všude, i na stropě >:D

ZOO tam dodám.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Matthes_CS

Citace od: Chairudo kdy 08.11.2021, 22:53:34
- Za stoly máte kolem 3 metrů místa, na galerii trochu méně a před stoly budou cca 80cm od stolů kovové zábrany.
Oranžově vyznačené plochy jsou bez zábran: 444Martin, pifík, Fuente - na někoho jsem zapomněl?
Já mám taky interaktivní kolejiště, tedy pokud je to s ohledem na situaci žádoucí, ale zatím z toho nikdo problém nedělal.

Borun

Raději připomínám, že k spol.projektu zoo bude potřeba připojení 220V

yoshimaka

Citace od: Chairudo kdy 08.11.2021, 22:53:34
A teď něco ke Covidu a dalším drobnostem:

Podle vládních nařízení od 22.11 musí být na akci v jednu chvíli maximálně 1000 lidí, pokud je víc, musí mít všichni PCR
To znamená že Flora bude asi hlídat návštěvnost, protože PCR si nikdo nezaplatí, ale vliv na účast to bude mít snad minimální.
Na Rooseveltce 1000 lidí najednou asi nikdy nebylo.

Preventivní PCR si stále může očkovaný člověk (nebo pod 18 let, nebo neočkovaný ze zdravotních důvodů) nechat udělat 2x do měsíce zdarma. Zatím to platí takhle, zítra to může být samozřejmě jinak. Jinak samoplátce zaplatí okolo 800+ peněz za test, což je slušná pálka...
Lust och fägring stor

skywalker007

Bude tedy testování nějak zajištěno nebo bude se proplácet? Případně stačí tedy i antigení test pokud budu mít každý den nový ? Je možné si udělat test sám třeba na místě nebo doma (test co si koupím např. v Kauflandu) a ten pak jen ukázat že je negativní ?

Chairudo

Citace od: skywalker007 kdy 09.11.2021, 14:48:44
Bude tedy testování nějak zajištěno nebo bude se proplácet? Případně stačí tedy i antigení test pokud budu mít každý den nový ? Je možné si udělat test sám třeba na místě nebo doma (test co si koupím např. v Kauflandu) a ten pak jen ukázat že je negativní ?

Na výstavě dostanete k snídani antigeni test zdarma. Na ubytování si musíte za 100 koupit. Jestli si sežene vlastní to by mělo být ok, ale musí být proveden na místě. S těstem co sis dělal doma můžeš chodit a ukazovat třeba měsíc, to ti samozřejmě nikdo neuzná. Ty vlastní testy ještě ověřím.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peter

Chápu to tedy správně, že i plnně naočkovaní se budou testovat?
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Chairudo

Citace od: peter kdy 09.11.2021, 15:13:54
Chápu to tedy správně, že i plnně naočkovaní se budou testovat?

Neee, testy jsou jen pro neočkované, očkovaní jen ukážou tečku a mají klid 😉
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Tomik

Tome, díky za podrobné info a plánek výstavy. Své stanoviště jsem našel a nemám k němu žádné připomínky. S podpisem smlouvy nemám problém, takže alternativní kompenzaci nevyužiju.

Mám ještě dotaz k té soutěži o nejlepší vánoční dárek: Jaká je tvá představa o "formě" vánočního dárku? Má to být něco napodobující krabici zabalenou v balícím papíru nebo ti jde spíše o tu věc, která je v krabici? Nepochopil jsem totiž zda je cílem postavit barevný kvádr nebo třeba autíčko či plyšáka...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

peter

Citace od: Tomik kdy 10.11.2021, 09:41:28... Má to být něco napodobující krabici zabalenou v balícím papíru nebo ti jde spíše o tu věc, která je v krabici?

Já doufám, že to je možnost a) ???
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.