Uděláme radost LEGEM 2018

Založil Ryxe, 08.03.2018, 21:12:40

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Foton

Chcete abych se o Vaší akci zmínil klukům od Olomoucké Drbny? Nebo radši bez publicity?
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Lukas

A už je znám čas v kolik proběhne předaní ? rád bych věděl kdy a kde lego předat, popřípadě komu  ;) Uvažuju že bych se stavil na kostkování a tam bych to mohl dát třeba Izabelle.

Chairudo

Budeme dárky balit? každý svým papírem doma, nebo to uděláme najednou na místě?
díky
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Ryxe

Citace od: Foton kdy 04.04.2018, 14:02:14
Chcete abych se o Vaší akci zmínil klukům od Olomoucké Drbny? Nebo radši bez publicity?

Ahoj, pro tuto akci už další dárce nezvládneme pobrat, každopádně zmínit se určitě můžeš. Myslím, že toto není poslední akce pro olomoucké oddělení, díky moc :-)

Citace od: Lukas kdy 05.04.2018, 11:43:46
A už je znám čas v kolik proběhne předaní ? rád bych věděl kdy a kde lego předat, popřípadě komu  ;) Uvažuju že bych se stavil na kostkování a tam bych to mohl dát třeba Izabelle.

Čas předání s paní Medkovou řešíme. Domluvili jsme se na sobotě, hodinu ještě upřesňujeme. Každopádně, já dorazím do Olomouce zítra tak na pozdní dopoledne a budu instalovat modely. V sobotu bych se tam měl také pohybovat. Kdyžtak telefon na mě je 734244510, tak kdyby někdo z Vás cokoli potřeboval, dejte mi vědět :-)

Citace od: Chairudo kdy 05.04.2018, 12:07:13
Budeme dárky balit? každý svým papírem doma, nebo to uděláme najednou na místě?
díky
Balit asi tentokrát nebudeme. Minule jsme na to měli čas a tím, že tentokrát většina lidí přiveze až do Olomouce, kde bude mít asi každý dost práce s instalací modelů asi by se nestíhalo. Každopádně mám od minulé akce od Hanky LEGO tašky, tak je vezmu s sebou a dárky dáme do nich ;).

Celkově bych to viděl asi tak, že během zítřka (případně sobotního rána) dáme společně dárky dohromady a připravíme na předání a až budeme vědět čas, kdy budeme moci předat, (kdo z Vás bude mít chuť a čas) vyrazíme do nemocnice. Pokud kdokoli bude mít jakýkoli dotaz prosím volejte mi. Díky moc  ;)

Chairudo

Citace od: Ryxe kdy 05.04.2018, 17:55:04
Každopádně mám od minulé akce od Hanky LEGO tašky, tak je vezmu s sebou a dárky dáme do nich ;).

Dobrý nápad :)
Kdyby nějaká taška chyběla, nebo byla potřeba větší třeba na toho Falcona, mám taky něco doma a můžu přinést.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Ryxe

Hlásím, že předání do nemocnice se bude konat před pátou, takže bych to viděl kolem 16:30 vyjet z kostkování.

Ryxe

Rád bych moc poděkoval všem, kteří se zapojili do této akce. Jste opravdu úžasní ;)! Ač to byla taková rychloakce, podařilo se opět posbírat spousta krásných dárků pro děti, které si je opravdu zaslouží a dokonce i trochu zaimprovizovat, ale začnu od začátku.

V sobotu proběhlo předání dárečků dětem na hematoonkologickém oddělení 21B ve FN Olomouc. Na přípravu tentokrát bylo poměrně málo času, ale jelikož se k nám přidali další lidé, kteří dětem chtěli udělat radost, akce předčila naše očekávání. Když jsme minulý podzim přišli s nápadem zkusit udělat dlouhodobě nemocným dětem radost nějakými drobnými dárečky, vůbec jsme netušili, že to mezi našimi přáteli vzbudí takový ohlas  a před Vánoci vyjedeme do Olomouce s plným kufrem (u auta) nádherných dárků pro děti. Byl to opravdu úžasný pocit. Co jsme na začátku ale vůbec netušili, že podobnou akci budeme schopni opakovat a ono se to povedlo! Jsem moc rád, že se zázemí rozšířilo z facebookové skupiny i na diskuzní fórum Kostky.org a tím se rozšířil i počet Vás, dárců. Jsou mezi Vámi lidé, které jsme do této chvíle osobně neznali, nebo jen od vidění z nějakých výstav a moc si vážíme toho, že jste se k nám v tomto snažení připojili a že díky Vám všem se tyto a podobné akce mohou konat. Díky moc ;)

A teď trochu málo k samotnému průběhu předání.
Předat dárky jsme vyrazili v sobotu odpoledne z akce Kostkování. Na oddělení na nás čekala moc milá sestřička. Většina dětí byla na víkend doma. Přišel se za námi podívat Pavlík s rodiči. Všichni byli hrozně milí. Předali jsme Pavlíkovi jeho dárečky a poté, co si je všechny prohlédl a odvezl k sobě, předali jsme mu dárky i pro ostatní, že je předá dětem, až přijedou ;). Během předávání jsme zjistili, že nám nějakým nedopatřením chyběl v seznamu jeden chlapeček. Začali jsme přemýšlet, jak to napravit a nakonec jsme zkusili trochu improvizovat. Po návratu z oddělení na výstavu jsem se domluvil s pekim, zdali bych mohl uspořádat improvizovanou sbírku během večerní akci a s jeho svolením jsem před aukcí vystoupil před všechny vystavovatele a organizační tým s prosbou, zdali by nepřispěli na dárky pro onoho chlapečka. Nádobka na peníze se začala rychle plnit a během mžiku jsme nasbírali krásných 3200 Kč, za které se nakoupily ve Speciálce LEGA (obchod který na výstavě byl a jehož obsluha také přispěla) jak zmíněné dárky tak i sběratelské minifigy které byly určeny jako odměny pro děti za různá vyšetření. (Přesné položky nákupu,ceny a účtenku doložím později, aby všichni měli přehled, co přesně se za vybrané peníze koupilo). Krom těchto dárků pořídil setík MTron a druhý den donesli nějaké i kavarníci (Bohužel nick si nepamatuji). V neděli při odjezdu jsme se tedy v nemocnici ještě zastavili a dárky dodatečně předali.
Ještě bych rád zmínil, že nám děti zapůjčili na kostkování své obrázky. Snažili jsme je tématicky rozmístit za vystavované modely a musím říct, že byly moc krásné. Nejvíc nás dostal plakát, který vytvořily z fotek a malůvek, který pojaly jako pohádku, jak tři princezny bojovaly se zlým drakem (nemocí) a dopis od holčičky,která se na oddělení léčila. Jsou to opravdu silné příběhy.

Závěrem bych chtěl moc poděkovat všem dárcům, těm, kteří dárečky pořídily i těm kteří přispěli přímo na místě, paní Medkové, že s námi za oddělení spolupracuje a rodičům Pavlíka za skvělé víno z jejich vinice, které jsme od nic dostali a kterým jsme si při večerním posezení připili na zdraví dětem ;)

Ryxe

#37
Další fotky... (Vše nafotil Mtron)

Chairudo

Jsem rád, že jsem měl možnost se zapojit a dětem udělat trochu radosti.
Paní sestřička nám řekla, že zrovna Pavlík je na samém začátku léčebného procesu, který bude trvat více než rok a to je jak pro dítě, tak pro rodiče obrovská zátěž. Dětem se na celou tu dobu jejich svět a jejich vývoj prakticky zastaví. 

Sám jsem jako dítě 4-6 z jiných zdravotních důvodů ležel celé dva roky doslova připoutaný na lůžku v nemocnici a hračky, i když jich moc nebylo, byla hlavní věc, co nám pomohla nějak vyplnit všechen ten dlouhý čas.

I když to děti ještě nedokážou pořádně vyjádřit, když jim úplně cizí lidé přinesou jen tak dárečky, vyplní to kus jejich života. Určitě je to zahřeje na srdíčku a až budou velcí, budou na to vzpomínat, třeba i udělají něco podobného pro jiné.

Takže příště zase ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Lukas

Jsem rád že jsem se zapojil. Sám jsem v dětství na dětské klnice ležel dlouhé mesíce, takže vím jaké to je.

Díky za takovou akci a přístě zase  :)

Borun

Na celé akci se mi líbí,že člověk vidí pro koho konkrétně jde jeho dárek nebo peníze.Z osobní zkušenosti vím jak je to těžké období a každá taková malá radost má velký vliv na psychiku a léčení.U nás na Hlučínsku (prajzké) se říká " pokud možu ,tak pomožu" tak příště se zase rád přidám.

Ryxe

Díky kluci, jsem moc rád, že to takto vnímáte a budu se těšit na další spolupráci. Určitě bude příležitost podobnou akci zopakovat. Ozvala se mi paní z hematoonkologie z Ústí nad Labem, zda by nás mohla požádat o spolupráci i s jejich oddělením při vánoční besídce, kterou pořádají pro jejich děti. Takže pokud by byl zájem, mohli bychom před Vánoci obdarovat ústecké děti. Chápu, že máme určité limity a můžeme dělat sbírky jednou za čas, takže myslím, že ten předvánoční čas by pro nás mohl být pro sbírku setů pro děti zvládnutelný. Moc mě těší, že všichni, co se zapojili jak do první nebo druhé akce (případně obou) do toho šli s nadšením a bylo cítit, že to dělají rádi a rád bych a zkusím pro to udělat maximum aby to takto zůstalo i nadále a aby jste z akcí měli radost i Vy. Moc si vážím vaší spolupráce ;)

Jinak ještě slíbené info co se za vybrané peníze Kryštůfkovi a ostatním dětem pořídilo:

Vybralo se dohromady 3250,-
Sety pro Kryštůfka: 60109 Hasičský člun
                             60139 Mobilní velitelské centrum

odměny dětem za vyšetření: CMF 17. serie....4ks
                                          CMF The LEGO Ninjago movie....4ks
                                          CMF LEGO Batman movie 2. serie.....5ks

Od prodejců jsme dostali krom Hasičského člunu (ten už byl ve slevě) 20%slevu
Celkem.....3266,-
Díky moc ;)

Scan účtenky je v příloze.

Robkteryten

Tak mě napadlo jít na tuto akci z trochu jiné strany...
Co to vzít z jiného konce. Kostky disponují "hracími koutky" co takhle zajet za dětmi a tam jim dopřát odpoledne her? Pokud si vybavuji, jak na Kostkování dětem zářily oči, když se vrhli do hromady modrých kostek... 
Jen takový návrh.

Chairudo

Citace od: Robkteryten kdy 12.04.2018, 22:33:05
Tak mě napadlo jít na tuto akci z trochu jiné strany...
Co to vzít z jiného konce. Kostky disponují "hracími koutky" co takhle zajet za dětmi a tam jim dopřát odpoledne her? Pokud si vybavuji, jak na Kostkování dětem zářily oči, když se vrhli do hromady modrých kostek... 
Jen takový návrh.

Z hygienických důvodů nemožné, ani bez roušky si tam neškrtneš a v těch kostkách bude bacilů jako na pískovišti   :-\
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peter

Citace od: Chairudo kdy 12.04.2018, 23:39:20Z hygienických důvodů nemožné, ani bez roušky si tam neškrtneš a v těch kostkách bude bacilů jako na pískovišti :-\

Mohou si tedy vůbec ty stavebnice odnést?
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Chairudo

Citace od: peter kdy 13.04.2018, 08:07:09
Mohou si tedy vůbec ty stavebnice odnést?

No se stavebnicemi (sety) si ještě nikdo nehrál. Kostky na hraní osahávaly stovky jiných dětí.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Villa Legina

#46
Citace od: peter kdy 13.04.2018, 08:07:09

Mohou si tedy vůbec ty stavebnice odnést?

Nechcem sa Vám miešať do debaty, sledujem Vašu ušľachtilú činnosť, ale na toto som myslela aj ja.

Ja som tiež ako dvojročná strávila istý čas v nemocnici (operácia hemangiomu v narkóze, pobyt niekoľko dní).

Šupli ma tam, nechcela som ísť od rodičov, nechápala som, prečo ma opustili, bolo to otrasné, priväzovali mi po operácii o tyčky postieľky ruky aby som si neškrabala tvár, vedela som iba to, že som v nemocnici, ale nevedela som, čo to nemocnica je, nevedela som z akého dôvodu som tam, nikto po celý čas so mnou nerozprával, vnímala som iba deň a noc, pamätám sa na nepríjemný personál (odporný ženský chladnokrvný xicht), ktorý so mnou nekomunikoval a spôsoboval mi pokaždým iba bolesť, takže som mala neustále smrteľný strach, cez deň som prespala a v noci som nespala a stále plakala, keď som bola už od plaču vyčerpaná, tak som rozmýšľala nad tým, dokedy toto potrvá a čo ešte zlé príde a čo to má všetko aký zmysel moja existencia - pre dvojročného človeka dosť veľký stres.

Jediným svetlým mojim bodom bol plyšový tyrkysový zajac, ktorého som mala so sebou z domu, zajac ktorého som mala hádam i od narodenia pri sebe. Môj zajac.

No a keď som odchádzala z nemocnice, tak mi zobrali zajaca! Nedovolili mi ho zobrať si späť domov! To bolo najotrasnejšie. Pamätám sa, ako som bez zajaca nechcela odísť, ako som načahovala ruky za zajacom, ktorého mi zobrali. Zobrali mi zajaca. Bola som taká zúfalá a nasr...tá, že som celé 2 týždne (rodičia spomínali) doma neprehovorila ani slovo. Po 14 dňoch prvé čo som vraj povedala bolo: "smutno mi bolo v nemocnici." Odkedy existuje internet, hľadám po bazároch takého tyrkysového zajaca, ale nenachádzam. Viem, že keby som ho našla, tak získam späť stratené niečo, neviem pomenovať čo.

A práve toto ma napadlo, že či tie stavebnice deti nebudú musieť po odchode z nemocnice tam zanechať ako kontaminovaný materiál alebo čosi podobné. :( 

Stimpi

Ahoj, chapu, ale v tomhle případě si je předpokládám mohou vzít domu.

Villa Legina

Citace od: Stimpi kdy 13.04.2018, 10:11:48
Ahoj, chapu, ale v tomhle případě si je předpokládám mohou vzít domu.

To pre ne dúfam a aby išli domov hlavne uzdravené.

Jezevec

Já jsem byl teda coby malé dítko v nemocnici zhruba dva až tři týdny kvůli vážné operaci, hygiena se tam řešila dost a všechno, co jsem tam měl s sebou za hračky, tak jsem si to pak normálně odnesl domů. Nevím jak to chodí na tomhle oddělení, ale hádám, že si to snad domů odnesou, proč taky ne, když to lego (jak správně podotkl Chairudo) je "čisté" a nikdo si  s ním předtím nehrál, takže jsou ty děti první. A přijde mně trochu divné, aby dítě přišlo do nemocnice na léčbu a pak tam muselo všechno nechat, co si s sebou doneslo nebo tam dostalo. Navíc podle mě se lego v případě nutnosti dá docela lehce desinfikovat oproti tomu zajíčkovi třeba. Přeci jenom plast a plyšák to je rozdíl...
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

peki

Citace od: Villa Legina kdy 13.04.2018, 09:58:47
Citace od: peter kdy 13.04.2018, 08:07:09

Mohou si tedy vůbec ty stavebnice odnést?

Nechcem sa Vám miešať do debaty, sledujem Vašu ušľachtilú činnosť, ale na toto som myslela aj ja.


Mohou. O vánocích si je odnesli.
S nápadem přišel sám zdravotní personál, který ví co a jak.

Ryxe

Ano, všechno LEGO co děti dostanou je jejich, tudíž si ho odnášejí domu. Je možné darovat i LEGO použité, ale musí být čisté a je určeno do dětského koutku. Myslím, že na oddělení jej asi desinfikuji, než ho dají na hraní.
Akce typu udělat nějakou zábavu pro děti, pripravit jim nějaké hry možná je. Shodou náhod mi tento týden napsala paní z hematologie z Plzne zdali bychom se nechtěli účastnit akce, kterou pořádá tuším Porsche a připravit pro děti nějaké hry. Odpoledne hodím více info, kdyby měl někdo zájem

Hardegon

Citace od: Ryxe kdy 13.04.2018, 13:00:04
Ano, všechno LEGO co děti dostanou je jejich, tudíž si ho odnášejí domu. Je možné darovat i LEGO použité, ale musí být čisté a je určeno do dětského koutku. Myslím, že na oddělení jej asi desinfikuji, než ho dají na hraní.
Akce typu udělat nějakou zábavu pro děti, pripravit jim nějaké hry možná je. Shodou náhod mi tento týden napsala paní z hematologie z Plzne zdali bychom se nechtěli účastnit akce, kterou pořádá tuším Porsche a připravit pro děti nějaké hry. Odpoledne hodím více info, kdyby měl někdo zájem

Ryxe

Jak jsem se již zmínil výše, v týdnu mi napsala email paní Srbová z Hematoonkologického oddělení v Plzni. Zatím jsem jí odpověděl, že zkusím zjistit, jestli je to v našich možnostech (za 1.akce je v poměrně malém rozpětí od právě proběhlé akce v Olomouci, za 2. Akce se koná ve čtvrtek, i když odpoledne).  Příští týden spolu s paní Srbovou budeme telefonicky mluvit, tak pokud by o akci byl z naší strany zájem, zjistil bych podrobnosti. Akce by nebyla, jak to doposavad bylo zaměřená na dárky, ale na hraní si s dětmi, takže by tam mohly být obdobné hry jako v Olomouci, jak psal Robkteryten. Pokud by tedy někdo z kostkařů měl čas a chuť se akce zúčastnit, bylo by to super :-)

Přikládám znění emailu od paní Srbové, kde je akce popsána blíže:

Dobrý den pane Horáčku,

Obracím se na Vás, zda ještě můžeme navázat spolupráci s Vámi? Psaly jsme si před Vánocemi ohledně Vaší návštěvy u nás na oddělení. Kolem Vánoc my měli spoustu akcí a dostaly naše děti takových dárků, že už by víc ani nemohly.

Ale nyní nás napadlo, že se blíží Den dětí. Ve čtvrtek 31. 5. budeme mít ,,Den s Porche". Tato akce není pořádaná námi, ale Prahou. My, se této akce účastníme. Na Borských polích v Autosalonu PORCHE bude akce od 14 hod, kde je i doprovodný program. V rámci toho programu nás napadlo, jestli by Vás bavilo třeba se zúčastnit této akce. Kde děti některé jezdí s doprovodem v autech a ty ostatní si hrají v autosalonu. Tam by byl dobrý právě i Váš nápad - práce s Legem. Sejde se různý počet dětí a rodin. Je tam prostor na hru. Účastní se i Zdravotní klauni, kteří zabavují ostatní děti...

Možná by bylo lepší domluvit nějak ústně. Pokud budete mít chuť s námi do toho jít, zařídíme Vám tam prostor pro Vás.............Děkuji za přečtení.

Přejeme hezký den, za kolektiv DK HOO FN Plzeň

Srbová Jana

Hardegon

Jo, já bych měl zájem. Nějaké hry s legem dokážu zajistit.

Hardegon

Přidám sem rychlý report. Včera se uskutečnila další dobročinná akce. První pořádaná v Plzni, a to v pobočce autosalonu Porsche. Tentokrát pro děti, které úspěšně překonali onkologické onemocnění a zase se vrací do normálního života.
Celá naše lego zábava byla součástí jejich dětského dne, který pořadají pravidelně pro malé onkoláčky. Letos měli organizátoři zájem o nějakou změnu a lego jim do toho krásně padlo. Připravil jsem pár jednoduchých lego her, které se objevují běžně na našich výstavách. Bohužel se nám žádný další kostkař neozval (což chápu, když čas konání byl od 14:00 v pracovní den v půli týdne), tak jsem "pracovní tým" seskládal ze svých přátel, kteří si s dětmi rádi přišli hrát. Velkým překvapením byl i sám Ryxe, který si vzal volno v práci a přejel půl republiky, aby se k nám přidal. Za to mu patří veliké díky a obdiv. :)
Organizátorům se naše práce líbila a už si nás předběžně "objednali" na příští ročník, ale i na pár další akcí, které se v Plzni konají. Operace tedy proběhla úspěšně, mám z toho velkou radost, všem účastníkům děkuji a připojuji pár fotek.

peki

Dobrá práce.

Akce musíme začít plánovat s větším předstihem a více to tu propagovat. Zvláště pokud jde a takovou to věc. přiznám se, že mi to při tom "shonu" nějak zapadlo  :-[ Jinak bych si čas určitě udělal. Tak příště.

 

nikolinek

Bohužel, já jsem si této akce též nevšimla. :-(

Ryxe

Zde se přiznám, že jsem trochu zaspal já a s blížícím termínem jsem akci trochu nepřipomněl. Ale jelikož teď se Sannou finišujeme se svatebníma přípravama, jsem teď trochu mimo s jinýma aktivitama... Každopádně, po svatbě se projektům zase začnu věnovat více. S ohlasů, které jsme na akci měli si myslím, že možnost podobných akcí bude a myslím, že některé by mohly být hodně zajímavé. Takže každý, kdo si bude chtít pohrát s LEGEM, věnovat při tom čas dětem a ještě udělat dobrou věc bude vítán ;).
Jinak Markovi díky za skvělou organizaci moc příjemné akce :).

Ryxe

Ahoj všem,
jelikož už máme prázdniny za sebou a pomalu se blíží Vánoce, napadlo mě, zda bychom opět nechtěli udělat radost dětem nějakými těmi setíky. Píši takto v předstihu, aby byl čas vše v klidu připravit. A tak se ptám, chtěl by se někdo přidat?
Díky, M.