výstava hračiek V Bratislave

Založil marian20, 02.04.2006, 20:18:38

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

marian20

Nevidel niekto plagáty k akcii ktorá má byť v Istropolise, ide o výstavu hračiek a má tam byť aj Lego, sestra mi dnes volala že videla plagát v meste. Vie niekto o tom niečo?
weiter, weiter ins Verderben, wir mussen leben bis wir sterben...

myth

CitaceÚžasný svet Barbie a Lego si budú môcť vychutnať návštevníci bez vekového obmedzenia. Na rozlohe 1000m2 sa uskutoční prehliadka historického vývinu Barbie bábik. Od Barbie číslo 1, ktorá vznikla v roku 1959 až po Barbie so súčasným dizajnom spolu s Legom. Dve najúspešnejšie hračky na svete bábiky Barbie a Lego stavebnice budú po prvýkrát prezentované na spoločnej výstave. Exhibícia je pozvánkou pre mladých, ale i starších návštevníkov, aby si pozreli Barbie na jej vzrušujúcej ceste počas piatich desaťročí jej existencie. V priestoroch, kde bude vystavené Lego, určite nadchnú deti, ale aj dospelých návštevníkov majstrovské diela modelov vytvorených z tisícov kociek Lego. Nájdete tu modely od áut Ferrari cez americkú Sochu Slobody až po rôzne gigantické konštrukcie. Prvýkrát sa majstrovské diela z kociek Lego objavili na výstave v roku 1958. V Barbie kine, ktoré je súčasťou výstavy sa budú premietať rôzne filmy napríklad Luskáčik, atď. A pre najmenších návštevníkov je pripravená miestnosť na hranie sa s bábikami Barbie a stavebnicami Lego.

Výstava sa bude konať 3.-17. mája 2006. Cena vstupeniek v predpredaji je 250,- Sk dospelí, 150,- Sk deti; v dňoch konania výstavy budú vstupenky o 50,- Sk drahšie.
zdroj
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Jarmila

Půjde někdo ze slovenských AFOLů na výstavu? Pokud ano, tak fotoaparát či jinou záznamovou techniku s sebou a pak hodit info pro nás "cizince". Prosííííííííííím. Dííííííííííííky.  :D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

J_BOB

ja sice nejsom afol, ale idem, tak sem potom mozem dat dake fotky
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Anakin

ja asi s mamou bratom a s tatinom s foťákom

expertik

Citace od: Anakin kdy 05.04.2006, 17:19:21
ja asi s mamou bratom a s tatinom s foťákom

Tak nas tam zrejme pojde viac :-))

zakm

Ja idem na 100%.Idem tam s kamaratmi  :)
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

Jarmila

Tak přátelé ze spřáteleného zahraničí: Kde jsou fota?
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

myth

Citace od: Jarmila kdy 13.04.2006, 11:00:00
Tak přátelé ze spřáteleného zahraničí: Kde jsou fota?

ehm...

Citace od: myth kdy 02.04.2006, 20:26:03
Výstava sa bude konať 3.-17. mája 2006.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Jarmila

Citace od: myth kdy 13.04.2006, 11:02:57
Citace od: Jarmila kdy 13.04.2006, 11:00:00
Tak přátelé ze spřáteleného zahraničí: Kde jsou fota?

ehm...


Já se tak těšila na obrázky, že jsem si vsugerovala termín minulého víkendu. Tak to se budu muset ještě chvíli těšit.  ;)

Citace od: myth kdy 02.04.2006, 20:26:03
Výstava sa bude konať 3.-17. mája 2006.
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

myth

Citace od: Jarmila kdy 13.04.2006, 11:07:48
Já se tak těšila na obrázky, že jsem si vsugerovala termín minulého víkendu. Tak to se budu muset ještě chvíli těšit.  ;)

Nj, musíš sa tešiť na prvé dva májové týždne.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

J_BOB

Citace od: Jarmila kdy 13.04.2006, 11:00:00
Tak přátelé ze spřáteleného zahraničí: Kde jsou fota?

:-[ a ja osm sa zlakol, ze som to zmeskal  ;D
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Frco

ja som chcel ist, ale za 200 sa na to mozem....... a IMHO sa tam Lego nebude ani predavat a na to som sa tesil najviac, ze budu dake fasa akcie. >:(

Cavelon

Citace od: myth kdy 02.04.2006, 20:26:03
Cena vstupeniek v predpredaji je 250,- Sk dospelí, 150,- Sk deti; v dňoch konania výstavy budú vstupenky o 50,- Sk drahšie.

Ja som nechcel pindať, ale hneď ako som toto uvidel, tak som si pomyslel, že je trápne pýtať od detí za výstavu hračiek 150, resp. 200 Sk. :( IMHO by mali deti mať vstup zdarma. Zaváňa mi to niekoho snahou zase sa iba dobre nabaliť. Veď si vezmite - 2 dospelí + 2 deti = 800, resp. 1000 Sk! Aj keby som býval v BA, tak by som za tie prachy deťom radšej kúpil nejaké Lego. :P

expertik

  No neviem ako Vy ostatní, ale dnes keď som si kupoval lístky na DM som si spomenul, že je tá spomínaná výstava LEGO a Barbie, tak som neváhal a kúpil si vstupenku.
 Cena je 250,-Sk nie 200 a v dňoch konania sa výstavy až 300,-SK. Takáto výstava a na Slovensku...to by bol snáď pre mňa ako pre AFOLa hriech sa tam nepozrieť !!! - Výstava má prívlastok "Najväčšia výstava hračiek v Európe" http://www.ticketportal.sk/Podujatie_Search.asp?ID=11220  
  A pre tých, ktorí tam z akýchkoľvek dôvodov nebudete môcť ísť, ale aj pre tých z väčšej diaľky, prinesiem (snáď) obsiahly a zaujímavý fotoalbum. Predpokladám, že aj tak nebudem sám.  ;)


Cavelon

Dôležitá informácia od KLF:

Ta vystava ma na plagate jednu dolezitu vetu! A to konkretne tu, ze The LEGO Company NEMA s touto vystavou nic spolocne !!! Cize necakam, ani ziadne predajne stanky a podobne ako to byva pri OFICIALNYCH vystavach LEGO ! Holt - ako si myslim Ty napisal - "niekto" sa na tom chce PEKNE nabalit. Listok za 250.- Sk.... sila. Zarabat na detoch. Keby bola nejaka cena pre dospelych - OK (aj ked aj to je sila), ale PRE DETI ?!?!?

rdk

Citace od: Cavelon kdy 19.04.2006, 06:58:15
... Zarabat na detoch. ...

No a?

Co dělá LEGO? Co dělají všichni ostatní výrobci hraček? Co dělají provozovatelé kin? A hromady dalších firem? VYDĚLÁVAJÍ NA DĚTECH.

Přijde vám to drahý? Nechoďte tam...

Cavelon

Citace od: rdk kdy 19.04.2006, 09:33:10
Přijde vám to drahý? Nechoďte tam...

No veď hej! Ale snáď môžeme vyjadriť svoj názor, na to tu máme fórum alebo sa mýlim?

rdk

Citace od: Cavelon kdy 19.04.2006, 09:35:13
No veď hej! Ale snáď môžeme vyjadriť svoj názor, na to tu máme fórum alebo sa mýlim?

Někdo snad říkal, že nemůžeš vyjádřit názor? 8)

Já se jen pozastavil nad tím, že se někdo pohoršuje nad vyděláváním na dětech...

Aki

Citace od: rdk kdy 19.04.2006, 09:33:10
Citace od: Cavelon kdy 19.04.2006, 06:58:15
... Zarabat na detoch. ...

No a?

Co dělá LEGO? Co dělají všichni ostatní výrobci hraček? Co dělají provozovatelé kin? A hromady dalších firem? VYDĚLÁVAJÍ NA DĚTECH.

Přijde vám to drahý? Nechoďte tam...
Až na to, že mi to připomíná tu pohádku o tom jak řezník chtěl zaplatit vůni klobás.. :P :P

PS a klidně to smázni, jestli se ti nelíbí argumentace.  ;) >:D

rdk

Citace od: Aki kdy 19.04.2006, 09:38:49
Až na to, že mi to připomíná tu pohádku o tom jak řezník chtěl zaplatit vůni klobás.. :P :P

Promiň, ale unikla mi souvislost s výstavou hraček...

CitacePS a klidně to smázni, jestli se ti nelíbí argumentace.  ;) >:D

Ještě teda napiš nějakej argument... ;)

Jarmila

Citace od: rdk kdy 19.04.2006, 09:41:36
Citace od: Aki kdy 19.04.2006, 09:38:49
Až na to, že mi to připomíná tu pohádku o tom jak řezník chtěl zaplatit vůni klobás.. :P :P

Promiň, ale unikla mi souvislost s výstavou hraček...

Klobása=krabice hraček, kterou si koupím domů.
Vůně klobás=jen kouknout a jít domů bez hračky, zůstane mi "jen" zážitek.

Je jasné, že vstupenka na Výstavu hraček stojí nějaký ten peníz. Výstava hraček v Praze taky neměla vstup volný. Ale cena za vstupenku na Výstavu hraček v Bratislavě se zdá i mně poněkud přemrštěná.
Dle mého názoru trvá výstava příliš dlouho. Musí se tam dlouho svítit, topit, platit za ostrahu, platit nájem za prostory, úklid veškerých volně přístupných prostor,...... To všechno musí někdo zaplatit. Manager výstavy pak musí umět spočítat, co je pro něj více rentabilní. Jestli natáhnout vystavovatele a nechat si zaplatit za prostor k vystavování nebo to nechat na návštěvnících. Riskuje, že bude hezky a lidi nepřijdou. Pak tratí. Nebo bude lejt jako z konve a lidi zůstanou doma. Pak tratí. Nebo si řeknou, že vstupné je drahé a zůstanou doma. Pak tratí. Když bude výstava prodělečná, "umejou" mu nadřízení hlavu.

Loňská výstava hraček v Praze: dospělí 100 Kč, dítě 80,-- Kč, rodinná vstupenka 300,-- Kč, dítě do 3 let bylo zdarma. Za ceny zcela neručím, ale bylo to v těchto relacích. Což proti výstavě v Bratislavě je vysloveně za hubičku. Ale tam ta výstava byla prodejní, takže zcela určitě platili i vystavovatelé za místo k pronajmutí. A nezapomeňte na stánkaře s jídlem a pitím.
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

rdk

Citace od: Jarmila kdy 19.04.2006, 10:11:41
Klobása=krabice hraček, kterou si koupím domů.
Vůně klobás=jen kouknout a jít domů bez hračky, zůstane mi "jen" zážitek.

Ach jo...

Oni tam přece neprodávaj klobásy, ale vystavujou je (když už teda zůstaneme u klobás). Toto srovnání je naprosto nesmyslný...

peter

No já zareaguji jen stručně a to tak, že to vstupný je opravdu i podle mě naprosto šílený.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Jarmila

Citace od: rdk kdy 19.04.2006, 10:22:25

Ach jo...

Oni tam přece neprodávaj klobásy, ale vystavujou je (když už teda zůstaneme u klobás). Toto srovnání je naprosto nesmyslný...

No právě, že "jen" vystavují. A za kouknutí na Bárbíny a na Lego se nám, tedy některým, zdá cena vstupného přemrštěná.

Ale na druhou stranu musím přiznat, že jsem baba zvědavá a bydlet poblíž Bratislavy, tak si dám menší svačinu a šla bych se kouknout. I když bych i nadále remcala nad drahotou vstupenky.
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

J_BOB

je kus drahe, ale aj tak idem, a neskutocne sa tesim :) len neviem, kedy tam mam ist, ci hned na zaciatku, abo kedy :)
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

expertik

Citace od: J_BOB kdy 19.04.2006, 14:25:41
je kus drahe, ale aj tak idem, a neskutocne sa tesim :) len neviem, kedy tam mam ist, ci hned na zaciatku, abo kedy :)

Konecne cieleny dotaz...ja mam ten isty problem, ze kedy tam ist. Prvy den? v strede ci az ked vystava bude koncit, napriklad v den posledny? Su dva dovody, pre ktore sa neviem, aspon teda ja, rozhodnut. Ci ma zmysel prist prvy alebo posledny den, co ak tam este nebudu alebo uz nebudu vsetci vystavovatelia? Predsa len 2 tyzdne pre nejakeho Francuza, Nemca ci niekoho z vacsej dialky je dost dlha doba a mozno nebude pocas celej vystavy pritomny. Co ak tam predsa len bude mozne nieco splasit, kupit (napriklad si objednat alebo sa dohodnut nad kupou nejakeho MOCu...), ak by to teda bolo mozne, urcite by malo zmysel ist hned v prvy den, ale opat som si nie isty, ze ci nebude skoro...:-)))

Frco

imho prvych pat dni bude najlepsie sa tam ist pozriet.

expertik

Citace od: Frco kdy 20.04.2006, 11:48:06
imho prvych pat dni bude najlepsie sa tam ist pozriet.

Mas na to nejaky argument? Ci je to pocit?:-)

J_BOB

ja by som navrhoval, tak cca 2-3 den vystavy....uz by tam mali byt vsetci vystavovatelia a ak bysa daco predavalo, nebude este vsetko vypredane :)
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader