Návrh castle projektu pro Lipno 2014

Založil danyboy, 28.08.2013, 13:43:04

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Domluvil jsem alokaci prostoru s Mtronem. Do rohu umístím hrad od Linhiho je nyní ve Berouně. Bude stát jako samostatná castle stavba nebo se nějakým terénem a náznakem lesa napojí/oddělí od nového castle dioramatu.  Zatím na něj alokuji prostor 6,5 dle předchozí dohody.  Pokud zaplníce celý prostor podél stěny kurtu není problém a může to být celé vaše.

Potřebuji závazné rozhodnutí.


Izmael10

Nebudú 3 hrady vedľa seba divné?  ???

peki

Citace od: Izmael10 kdy 04.03.2014, 16:35:36
Nebudú 3 hrady vedľa seba divné?  ???
Vedle castle  diorámatu bude další stavba. Buď bude součastí dioramatu nebo nebude. Pokud nebude součástí dioránatu (nenutím) tak končí vaše starosti a je to můj problém, který vyřeším podle toho aby to tematicky se dělo a smysluplně sem obsadil roh. další možností je šoupnout celé diorána aby končilo v rohu. Do toho se vám nechtělo.

Izmael10

Súčasťou castle projektu to mohlo byť, ale keďže si to nespomenul ešte predtým ako sa všetko dohodlo, tak už to asi nepôjde.  ;)

danyboy

Pro nasledne dotazy ohledne cp nejsem shopen odpovidat.
Jsem na lyzaku. Net je jen v jidelne. Tam moc casu nestravi.

Izmael10

Je niekto ochotný požičať vyzbrojenú armádu na obliehanie dvoj-hradu? (Minimálne 100 figov, po konci výstavy by bola armáda vrátená)  Boli by dobré aj obliehacie stroje (rebríky, veže, katapulty, baranidlá atď...), ale ak nebudú tak niečo skúsim postaviť ja...

Aki

Však Sakoras bude mít mojí vlčí družinu určenou pro obléhání a do tábora obléhatelů. Nějaké obléhací stroje ale si mít nebude. Maximálně pár žebříků a ostrví. Ostatně stavíte hrady na skále ne? Tak jaké beranidla, když by jste měli mít bránu zajištěnou zvoditým mostem a před ním příkopem. A věže kvůli skále také asi nepůjdou použít.
Spíš by jste měli počítat s nějakými podkopy, vahadlovými praky, případně těžkými kusy.

Izmael10

#97
Citace od: Aki kdy 07.03.2014, 22:36:09
Však Sakoras bude mít mojí vlčí družinu určenou pro obléhání a do tábora obléhatelů. Nějaké obléhací stroje ale si mít nebude. Maximálně pár žebříků a ostrví. Ostatně stavíte hrady na skále ne? Tak jaké beranidla, když by jste měli mít bránu zajištěnou zvoditým mostem a před ním příkopem. A věže kvůli skále také asi nepůjdou použít.

Koľko kusov bude mať Sakoras k dispozícii?
Aspoň moja časť nebude celá na skale. Takže baranidla môžu byť.

Citace od: Aki kdy 07.03.2014, 22:36:09
Spíš by jste měli počítat s nějakými podkopy

Nikto sa zatiaľ nehlásil na ich stavbu, takže s nimi moc nepočítame.

sakoras

Aki mi pučí 150 vlčích figurek. Nějaké oblíhací stoje taky budou jen se nebojte....  :P :P

Izmael10

#99
Citace od: sakoras kdy 07.03.2014, 22:47:20
Aki mi pučí 150 vlčích figurek. Nějaké oblíhací stoje taky budou jen se nebojte....  :P :P

Ja sa nebojím, len mi tu chýbajú informácie od staviteľov a potom vznikajú nedorozumenia. (napríklad rozmer tvojej časti  ;D  :P )

Aki

Citace od: Izmael10 kdy 07.03.2014, 22:39:02
Aspoň moja časť nebude celá na skale. Takže baranidla môžu byť.

A na té části co bude na rovině a bez obranného příkopu, tak bude i brána? Beranidlo lze použít pouze na bránu. ;)
Pokud tam máš ale kus hradby na rovině a bez příkopu, tak by tam mohla být ta věž.


Citace od: Izmael10 kdy 07.03.2014, 22:39:02
Citace od: Aki kdy 07.03.2014, 22:36:09
Spíš by jste měli počítat s nějakými podkopy
Nikto sa zatiaľ nehlásil na ich stavbu, takže s nimi moc nepočítame.
No podkop by měl postavit ten kdo staví přímo hrad. http://bohuslavlll.rajce.idnes.cz/mesto_podklady/#S7300822.jpg
Se zástěnami mladej počítá, tedy pokud mu neseberu všechen materiál na western.  >:D

Izmael10

Citace od: Aki kdy 07.03.2014, 23:00:33
A na té části co bude na rovině a bez obranného příkopu, tak bude i brána? Beranidlo lze použít pouze na bránu. ;)
Pokud tam máš ale kus hradby na rovině a bez příkopu, tak by tam mohla být ta věž.

Áno je tam aj brána + časť hradby. Je to vlastne také opevnené predhradie. Za ním bude skala a na nej druhá časť môjho hradu.  :)
Podkop skúsim postaviť, ale neviem či sa mi to podarí. Parádne si to mal tuším pri linhiho Brlohu, asi sa inšpirujem.  :)

danyboy

#102
Tak jsem trochu poupravil mapku.
Zatím se mi neozval Apollo ohledně kláštera, takže rozměr a kresba nejsou doplněny.
Kresby slouží jen pro představu. Nikdo neříká, že hrad bude mít konkrétně takový půdorys.

Izmael10

Ako som ti nedávno písal, moju časť som predĺžil o 16 studov takže to mi vychádza cca 116 cm.

danyboy

#104
Citace od: Izmael10 kdy 10.03.2014, 15:04:32
Ako som ti nedávno písal, moju časť som predĺžil o 16 studov takže to mi vychádza cca 116 cm.

Upraveno.

DarkDrago

#105
Navrhoval bych přepočet jednotek, které se budou účastnit obléhání. Pište jen ty co máte aktuálně doma/čekáte je s poštou, ne ty co máte v plánu do Lipna koupit.

Za sebe hlásím:
cca 60 škorpionů (zatím postrádám zbraně)
a 15 dračích jednotek (ti zelení)


Mám na přihlášení ještě jednu armádu, neznám počty a ještě jsem ji neměl v rukou, ale mám i slíbenou.
Dračí páni s mocí ohně...

Izmael10

Citace od: darkdrago kdy 07.04.2014, 22:09:23
Navrhoval bych přepočet jednotek, které se budou účastnit obléhání.

Mňa by skôr zaujímal prepočet obliehacích strojov, ale to je skôr otázka na Sakorasa/Akiho.  ;D

DarkDrago

#107
I na to jsem se chtěl poptat, no nějak jsem na to pozapomněl. Ještě, že se starám spíš o ty armády, jak o to aby měli s čím obléhat  ;D

*jeden vikingský katapult (ten dvojitý s drakem) mám zaplacený, takže aspoň ten bude...
Dračí páni s mocí ohně...

Izmael10

Citace od: darkdrago kdy 07.04.2014, 22:51:52
*jeden vikingský katapult (ten dvojitý s drakem) mám zaplacený, takže aspoň ten bude...

To sa moc nehodí do stredoveku.  ;)

DarkDrago

Dobře, budeš mít tu možnost ho na Lipně poupravit k obrazu svému  ;) Pokud to neudělám já v záchvatu velké nudy  ;D
Dračí páni s mocí ohně...

Thrawn

Mám k dispozici asi padesátikusovou armádu a dvacet jezdců, vše předposlední (zelení) draci. Jou to ti, co byli v první linii na Lipně 2013. Tam mám ale pocit, že tento rod si pro letošní lipno již někdo zabral. Pokud ne, tak je k dispozici.

Mám taky tři nebo čtyři katapulty Býků z Kingdoms I (tuším ???), takovéty malé na čtyřech kolech.

Popř. mohu postavit menší jednotku Býků. Popř. z těch draků mohu vytvořit jinou družinu.
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

DarkDrago

#111
To, už je mám já vůbec nevadí. Navíc jich mám jen 15 (plánuji objednat dvoje šachy, takže jich do Lipna bude možná i víc), takže by se přednostně brali ti tvoji  ;D Ale ještě lepší možnost je "sloučit" je do jedné větší armády.
Viděl bych to tak, že by obsadili jeden hrad (jako hradní stráž) a zároveň by se účastnili bitvy. Takže si je nepomícháme když se moji budou zbaběle krčit za hradbami a tvoji budou bojovat s mými štíry  >:D

Určitě uvítám jakoukoliv obléhací techniku, dokonce i za jeden žebřík bych byl rád (tímto se asi ujímám pozice hlavního organizátora bitvy; bitva je předem zmanipulována v můj prospěch  ;D )
Dračí páni s mocí ohně...

Izmael10

Citace od: darkdrago kdy 11.04.2014, 18:01:02
bitva je předem zmanipulována v můj prospěch  ;D )

To je len tvoja mylná predstava.  ;D

DarkDrago

Hele ty si zalez do hradu  :P ten beztak obsadí moje dračí jednotky aby ti vypomohly  ;D takže radovat se z výhry budu tak jako tak  ;)
Dračí páni s mocí ohně...

Izmael10


Thrawn

Škoda, že tu nemáte přehled zúčastněných rodů, jako tomu bylo minule.

Já se právě celkem bojím promíchání. Ale šlo by to takto udělat, proč ne. V tom případě nabízím minimálně stejnou družinu jako minule s tím, že se nejspíš ještě trochu rozroste.
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

DarkDrago

Pokud by se sešli stejné jednotky od dvou a více vystavovatelů, tak by se rozmístili tak, že by dané skupiny nebyly u sebe, aby se neporvali o to kdo z nich je lepší  ;D
Dračí páni s mocí ohně...

danyboy

Takže se chcete někdo ujat organizace bitvy?
Jestliže chcete něco na způsob bitvy alá Lipno 2013 tak proč ne...

Kuba

Mohl bych do bitvy přidat moje Royal vojáky. Loni na lipně byl takovy pres s místem, že už jsem je tam necpal. tak ať si zabojujou alespoň letos :)

Izmael10

Citace od: danyboy2127 kdy 11.04.2014, 19:35:20
Takže se chcete někdo ujat organizace bitvy?
Jestliže chcete něco na způsob bitvy alá Lipno 2013 tak proč ne...

Veď sme sa dohodli iba na obliehaní (dobývaní hradu) ...  :P
Bitku ani nemáme kam umiestniť.  ;)