Společný projekt pro Lipno 2016 - vesnice

Založil Igorus, 29.06.2015, 11:44:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 5 Hosté prohlíží toto téma.

Jako název vesnice se mi líbí více

Kostkov
6 (54.5%)
Kostkovice
5 (45.5%)

Celkem hlasů: 11

Igorus

Citace od: Hacislav kdy 07.10.2015, 17:56:33
Citace od: waf kdy 01.10.2015, 15:17:15
Mám dotaz k té železnici - kolik studů od bočního a zadního okraje baseplate povedou koleje?

Aby zatáčka z kolejí vyšla akorát od začátku do konce baseplate, tak to je třeba umístit koleje 4 study od bočního a zadního okraje baseplate. Ptám se, aby to ale nevadilo Tomasovi, Ondrejovi a Hačislavovi, že jim to bude více zasahovat do baseplate... pokud by chtěli mít kolej až úplně u zadního okraje baseplate, tak nám vpředu kolejnice nebudou končit přesně s baseplate.

No já jsem proto aby železnice zabírala co nejméně místa, z pohledu mé parcely je to "mrtvý" prostor, který mi jen ubírá místo, zvláště když to má být jen násep.
Kdy by to byl aspoň ten viadukt, tak bych mohl využít alespoň část prostoru pod.

Takže za mě bych byl raději, pokud by okraj koleji byl na samotném kraji, bez jakékoli mezery.

Takhle, pokud by železnice měla přinést víc starostí než užitku (což tak vypadá) tak od ní můžeme upustit. A zůstala by jen rovinka skrz vesnici.

tomas.

A co kdyby železnice byla jen na modulech nalevo - Waf a neobsazený?

Igorus

Citace od: tomas. kdy 07.10.2015, 18:13:09
A co kdyby železnice byla jen na modulech nalevo - Waf a neobsazený?

Jak jsem psal výše,  já s tím nemám problém.

tomas.

Citace od: Igorus kdy 07.10.2015, 18:02:26
Takhle, pokud by železnice měla přinést víc starostí než užitku (což tak vypadá) tak od ní můžeme upustit. A zůstala by jen rovinka skrz vesnici.

Já to pochopil tak, že by železnice nebyla vůbec a jen rovinka jakože silnice...  ::)
V tom případě jsem pro variantu pouze rovinka.

waf

Citace od: tomas. kdy 07.10.2015, 19:50:48
Citace od: Igorus kdy 07.10.2015, 18:02:26
Takhle, pokud by železnice měla přinést víc starostí než užitku (což tak vypadá) tak od ní můžeme upustit. A zůstala by jen rovinka skrz vesnici.

Já to pochopil tak, že by železnice nebyla vůbec a jen rovinka jakože silnice...  ::)
V tom případě jsem pro variantu pouze rovinka.

Já se přizpůsobím potřebám většiny...

milanv

Přeruším debatu nabídkou nákupu v LEGO shopu, jak jsem slíbil.

Kompletní obsah PaB Wall je na Wall of Bricks. Pokud si chcete něco odtud objednat přese mě, tak mi napište SZ do zítra (čtvrtek) 15.00. Napište pro jistotu jak název a barvu dílu, tak jeho souřadnici - zkontroluju pak, že to v reálu odpovídá. Samozřejmě napište jestli malý nebo velký kelímek (10E nebo 18E). Platbu očekávám obratem, co potvrdím každému nákup, pošlu č. účtu a celkovou cenu každému v SZ.

Ještě upozorňuji na dvě nesrovnalosti kvůli serveru Wall of Bricks:
1. na souřadnici 6-9 je ten bracket normálně zelený, žádná sand-green
2. na souřadnici 1-3 je ten brick 2x6 růžový (light purple), ne červený
3. za správné přiřazení růžových a fialových odstínů neručím :)

Nenápadné upozornění: jsou tam zajímavé díly pro zimní stavitele. A ploty pro Hačislava. Ale rozmyslete každý, co se vyplatí - platíte de facto za objem. Třeba ty ploty jsou proto s otazníkem.
Pán na Žlutém hradě

Rajče

Citace od: Igorus kdy 06.10.2015, 13:20:56
Citace od: Rajče kdy 03.10.2015, 22:53:23
Ahoj,

měla bych nápad postavit tržiště, takový ten venkovský trh. dřevěné stánky kryté stříškami nebo plachtami, ještě uvidím, jestli budou některé nápady schůdné. Stánky s výrobky, co se tam tak nachází, tedy koláče, chleby atp.; zvířata; výrobky z masa, květiny a tak. Nějaké to prostředí trhu a mumraj figů.

Mohlo by být v projektu?

Pořád o tom přemýšlím, jestli jarmark ano. Spíš se přikláním k nápadu Akiho s tou poutí. Bylo by to možné?


Do poutě se mi pouštět nechce, abych se přiznala, na to prostě sama uznávám, že nemám zkušenosti.  Měla jsem představu klasického tržiště, které se pořádá v různých vesnicích běžně, akorát jsem chtěla vypustit Vietnamce atd., prostě stánky se zeleninou, pekaře, řezníka atd, co dělají domácí výrobky. Pro Pražáky by tomu mohlo pomoct představa farmářského tržiště, pro ty z venkova by to mělo přiblížit takové ty trhy, kdy se uzavře celá vesnice pro auta a je to jedno velké tržiště (např, obec Ředhošť). Tak to, ale v mnohem, mnohem menším podání, zaměřené na takové ty domácí výroby.

Ok, beru, nápad se prostě nehodí, nevadí. pouť se mi stavět nechce,  viz výše.
Zkusím tedy prostě postavit nějaký vesnický barák s výběhem pro slepice a chlívkem pro prase, kdyžtak radši i s fotkou, kdyby se to nezdálo jako reálné z vesnice. může být? To když nezvládnu, tak chybět nebude a když se povede, tak  se snad někam vmáčkne. může být?

MÍLA

Jednotka Sboru Dobrovolných Hasičů Kostkovice
zatím jen v LDD tak jak jsem to nabídl Igorusovi, teď se můžete podívat všichni.


Rajče

#278
Citace od: Rajče kdy 11.10.2015, 17:04:42
Citace od: Igorus kdy 06.10.2015, 13:20:56
Citace od: Rajče kdy 03.10.2015, 22:53:23
Ahoj,

měla bych nápad postavit tržiště, takový ten venkovský trh. dřevěné stánky kryté stříškami nebo plachtami, ještě uvidím, jestli budou některé nápady schůdné. Stánky s výrobky, co se tam tak nachází, tedy koláče, chleby atp.; zvířata; výrobky z masa, květiny a tak. Nějaké to prostředí trhu a mumraj figů.

Mohlo by být v projektu?

Pořád o tom přemýšlím, jestli jarmark ano. Spíš se přikláním k nápadu Akiho s tou poutí. Bylo by to možné?


jsem přemýšlela o té pouti, nějaký nápad mám, tak to zkusím.  ale nevím, jak to dopadne, snad mě s tím nevyhodíte. zkusím to.

Hacislav

Citace od: MÍLA kdy 16.10.2015, 18:58:46
Jednotka Sboru Dobrovolných Hasičů Kostkovice
zatím jen v LDD tak jak jsem to nabídl Igorusovi, teď se můžete podívat všichni.



Obě auta vypadají dobře.
Vesnické dobrovolné sbory jsou většinou malé sbory (alespoň dle mích zkušeností, rozhodně nejsem odborník na hasičskou tématiku) a mívají jen jedno velké výjezdové auto. 
Pokud bych měl vybrat s těchto dvou, byl bych spíše pro Tatra cisternu. Příjde mi víc jako "vesnická klasika", Dobrovolný hasiči z vesnice kde jsem dlouho bydlel měli přesně tento typ.  :D
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

MÍLA

#280
Citace od: Hacislav kdy 18.10.2015, 11:04:16

Obě auta vypadají dobře.
Vesnické dobrovolné sbory jsou většinou malé sbory (alespoň dle mích zkušeností, rozhodně nejsem odborník na hasičskou tématiku) a mívají jen jedno velké výjezdové auto. 
Pokud bych měl vybrat s těchto dvou, byl bych spíše pro Tatra cisternu. Příjde mi víc jako "vesnická klasika", Dobrovolný hasiči z vesnice kde jsem dlouho bydlel měli přesně tento typ.  :D

Na malých vesnicích bývají pouze sbory dobrovolných hasičů, které většinou nemívají žádnou cisternu ale pouze dopravní automobil se kterým jezdí na soutěže v požárním sportu. Tyto sbory jsou registrované u okresního sdružení a dělávají na vsi zábavu.

Na vesnicích ale také existují jednotky SDH a ty už mívají menší či větší cisternu, například tuhle Tatru 148, se kterou v případě poplachu vyjíždějí na pomoc profesionálním hasičům,  nebo i samostatně v katastru obce.

U hasičů je 5 kategorií,  JPO 1-5 , nejnižší je JPO 5 tedy jednotka na malé vesnici, často i bez cisterny nebo většího vozidla, další je je JPO 3 které už bývají ve městech a větsich obcích, ty už mívají často i dvě nebo ibvice vozidel.

Rozepisovat zde vše nebudu, bylo by to moc mimo téma ale podívej se zde: http://www.hzscr.cz/clanek/hzs-libereckeho-kraje-menu-jednotky-pozarni-ochrany-jednotky-po-jednotky-po.aspx

Vice můžeme probrat jinde, já sám jsem členem JSDHM Písek, máme tuhle liazku, scanii a iveco daily jako dopravně technické vozidlo, Tatru 148 mají na útvaru.

Rajče

#281
Že to zkusím, že mám nějaký nápad, ale nebude to nic velkého a nevím, jak moc dobře to bude vypadat. Nečekejte žádnou velkou pouť, spíše takové to, co se zastaví na kraji vesnice na víkend a zase odtáhne pryč. mám nápad na řetízkáč a střelnici. tak uvidíme...

Igorus

Citace od: Rajče kdy 18.10.2015, 08:42:45
jsem přemýšlela o té pouti, nějaký nápad mám, tak to zkusím.  ale nevím, jak to dopadne, snad mě s tím nevyhodíte. zkusím to.

Citace od: Rajče kdy 18.10.2015, 12:32:44
Že to zkusím, že mám nějaký nápad, ale nebude to nic velkého a nevím, jak moc dobře to bude vypadat. Nečekejte žádnou velkou pouť, spíše takové to, co se zastaví na kraji vesnice na víkend a zase odtáhne pryč. mám nápad na řetízkáč a střelnici. tak uvidíme...

Jsem rád, že jsi realizaci poutě nezavrhla. Těším se na další informace obrázky atd. Jen otázka, jak velkou plochu obsadíš? bude dostatečný jeden modul?

Igorus

Citace od: Igorus kdy 07.10.2015, 18:02:26
Takhle, pokud by železnice měla přinést víc starostí než užitku (což tak vypadá) tak od ní můžeme upustit. A zůstala by jen rovinka skrz vesnici.

Rozhodnutí co se týká železnice - bude jen rovinka. Zatáčka, násyp a tunel nebude.

Rajče

jj, rozhodně bude stačit.

Citace
Jsem rád, že jsi realizaci poutě nezavrhla. Těším se na další informace obrázky atd. Jen otázka, jak velkou plochu obsadíš? bude dostatečný jeden modul?


milanv

Citace od: Igorus kdy 02.10.2015, 11:19:36
Citace od: milanv kdy 30.09.2015, 13:45:15
Můžu takhle poslat i díly na lavičku, až nebo pokud ji Igorus schválí. Zatím lampu:

Milane, u té lavičky je vyřešeno, jak budou ty jednotlivé bary držet?

Už mi dorazila aspoň část dílů, tak můžu ukázat rychlofoto:
Pán na Žlutém hradě

LLLuky

můžu se přidat na něco drobnějšího?

Igorus

Citace od: LLLuky kdy 25.10.2015, 12:35:48
můžu se přidat na něco drobnějšího?

Jakou máš představu?

Igorus

Citace od: milanv kdy 22.10.2015, 09:42:44
Už mi dorazila aspoň část dílů, tak můžu ukázat rychlofoto:

Na rovinu - kolik ks jsi schopen připravit?  ;) ;D

milanv

Citace od: Igorus kdy 27.10.2015, 11:06:48
Citace od: milanv kdy 22.10.2015, 09:42:44
Už mi dorazila aspoň část dílů, tak můžu ukázat rychlofoto:
Na rovinu - kolik ks jsi schopen připravit?  ;) ;D
No, každý si přeci zařizuje svůj modul sám, já dodávám jen návod, ne? A já potřebuju jednu lavičku do autobusové zastávky, takže nevím jak ty, ale já jsem za vodou! ;D ;D

A jinak: není to tak strašné, to vázání. Já si to trochu protrpěl, protože jsem měl umanutou představu, že jedině navolno v ruce to dokážu dostatečně utáhnout, aby nebyly mezi tyčkama mezery. Ale Hačislav má pravdu, že když si to člověk na práci podlepí lepící páskou, tak to jde mnohem líp a rychleji. A když místo uzlíků prstama použiješ jehlu a znalosti švadlenek (ten správný steh), půjde to ještě snáz. Není problém jich vyrobit 10-20 na náves, do parku atp.

To spíš je mírně opruzné sehnat díly. Já taky tři tyčky nahradil trubičkama, jak vidíš na detailu. Ale na druhou stranu - já spěchal, abych mohl lavičku ukázat včas a mohli  jsme se domluvit, jestli ji chcete všichni. Pak je několik měsíců, a to se shání snáz.
Pán na Žlutém hradě

Atom

Ještě jedna otázka. Jakou barvou bude pohledová strana (2 bricky výška)?
Hnědou?

MÍLA

Hnědá by byla dobrá, jako zem a hlína.

LLLuky

Citace od: Igorus kdy 27.10.2015, 10:51:45
Citace od: LLLuky kdy 25.10.2015, 12:35:48
můžu se přidat na něco drobnějšího?

Jakou máš představu?
No něco menšího, nějaká budka, nebo zarostlý nenavštěvovaný pozemek, nebo nějaké doplňky k jiným stavbám... to by mi stačilo  ;)

LLLuky

Kdyby to šlo, rád bych pomohl s Fotbalovým hřištěm a zázemím...

milanv

#294
Ještě nemám odpověď na lavičku a už vás zásobuju dalším detailem, který podle mě nesmí chybět na žádné české vesnici :)
Který se vám líbí nejvíc? (1,2,3,4,5 nebo 6)

EDIT: Přidal jsem zpět zapomenutou variantu.
Pán na Žlutém hradě

Hacislav

Citace od: milanv kdy 08.11.2015, 20:49:34
Ještě nemám odpověď na lavičku a už vás zásobuju dalším detailem, který podle mě nesmí chybět na žádné české vesnici :)
Který se vám líbí nejvíc? (1,2,3,4,5 nebo 6)

EDIT: Přidal jsem zpět zapomenutou variantu.

Jsi si jistý tloušťkou u sloupku pouze "bar"?
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Atom

2 nebo 6 jsou tak nejlepší.
Všechny se ti povedly ;)

milanv

Citace od: Hacislav kdy 11.11.2015, 01:05:31
Jsi si jistý tloušťkou u sloupku pouze "bar"?
Ano. Round brick vypadá divně a pneu hadička je v hnědé v počtu asi 4 ks na celý BL.
Pán na Žlutém hradě

Igorus

Tak, od LB zpět k vesnici. Nejdřív reakce na otázky:

Citace od: Atom kdy 27.10.2015, 11:52:07
Ještě jedna otázka. Jakou barvou bude pohledová strana (2 bricky výška)?
Hnědou?

Ano, Redish Brown

Igorus

Citace od: LLLuky kdy 29.10.2015, 13:55:00
Kdyby to šlo, rád bych pomohl s Fotbalovým hřištěm a zázemím...

Fotbalové moduly má na starosti Tomas., ale nepředpokládám, že by chtěl pomoct (Tome?). Můžeš se zapojit třeba nějakým dopravním prostředkem, minifigy atd.