Společný projekt pro Lipno 2016 - vesnice

Založil Igorus, 29.06.2015, 11:44:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

Jako název vesnice se mi líbí více

Kostkov
6 (54.5%)
Kostkovice
5 (45.5%)

Celkem hlasů: 11

Hacislav

Jak tedy s případným chodníkem/pangejtem u silnice?
Na straně odvrácené od diváka chodník, na straně k divákovy pangejt-strouhu?
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

milanv

Já si nemyslím, že je potřeba to mít po celé délce stejné. Běžně jsou přeci na vesnicích strouhy a v místech jako vjezdy do domů nebo autobusové zastávky je strouha "zahrabaná", dole s trubkou.
Pán na Žlutém hradě

milanv

Čímžto dávám vědět, že jsme se s Jukuruku Kubou domluvili na autobusové zastávce mezi našimi moduly - s cestou ke škole a k sámošce.

Ještě nepadlo finální rozhodnutí, jestli se bude jmenovat "Kostkovice, škola" nebo "Kostkovice, samoobsluha" :D
Ale pokud by v protějším směru byla zastávka na návsi nebo blízko u ní, mohla by se jmenovat jen "Kostkovice".
Pán na Žlutém hradě

Lego town


Hacislav

#214
Citace od: Lego town kdy 25.09.2015, 15:59:54
Lampy by mohly byt takove ako ma vo FM: http://img7.rajce.idnes.cz/d0701/11/11521/11521270_77c65e02f8223ae1b3a738f2d311ff98/images/IMG_7395.jpg?ver=2

Upřímě, jen to ne! Jsou dost ... (hledám kulantní slovo) ... ošklivý.


Citace od: milanv kdy 25.09.2015, 15:53:29
Já si nemyslím, že je potřeba to mít po celé délce stejné. Běžně jsou přeci na vesnicích strouhy a v místech jako vjezdy do domů nebo autobusové zastávky je strouha "zahrabaná", dole s trubkou.
To je reakce jen na 1/2.
A chodník?
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

milanv

#215
Když se řekne lampy, padne na mě nostalgie - a v mnoha vsích ještě dnes jsou, jak jsem zjistil na StreetView :)

EDIT: Přidal jsem na výběr vyšší verzi. Obojí z dílů, co se dají celkem rozumně sehnat na BL.
Pán na Žlutém hradě

Lego town

Citace od: milanv kdy 25.09.2015, 16:32:02
Když se řekne lampy, padne na mě nostalgie - a v mnoha vsích ještě dnes jsou, jak jsem zjistil na StreetView :)
Jejo pekne co je go za diel clear??

honzicek22

#217
Ty si pamatuji hlavně z pionýrských táborů ;)

A ani ten bar není až tak drahý  ;)

milanv

Citace od: Lego town kdy 25.09.2015, 16:42:47
Citace od: milanv kdy 25.09.2015, 16:32:02
Když se řekne lampy, padne na mě nostalgie - a v mnoha vsích ještě dnes jsou, jak jsem zjistil na StreetView :)
Jejo pekne co je go za diel clear??

Dish inverted 2x2 (30063).

Na první lampě je použitý jako stojna díl 63965 (neplést s velmi podobným 4095), na druhé 2714. Jako spodek je na druhé použitý Pin Joiner without Slot (75535).
Pán na Žlutém hradě

Hardegon

Milanovy lampy jsou super. Třeba lavičky bych taky dělal ty staré červeno-žluté z totáče...

waf

Mi zatím dělají největší starosti ty silnice.

V té šířce 16 studů je jen silnice, nebo taky zelený okraj? Přikláním se k tomu, aby tam nějaký okraj byl, jinak se ty zatáčky budou dělat strašně blbě. A pokud tam okraj bude, tak bude jeden nebo dva study a šířka cesty potom čtrnáct nebo dvanáct studů?

A co chodník? Ten to celé zkomplikuje, minimálně v těch zatáčkách... tam se přikláním k tomu, chodník vynechat.

A jak to bude s výškou silnice k okraji a napojení na okraj? Podle těch odkazovaných stránek by to mělo být odděleno pomocí tiles 1x2 s jedním studem. Spíše se ale přikláním k tomu dát silnici a bezprostřední okraj ve stejné výšce, aby případně plates z okraje mohly překrýt část silnice apod.

milanv

Citace od: Hardegon kdy 25.09.2015, 16:59:11
Milanovy lampy jsou super. Třeba lavičky bych taky dělal ty staré červeno-žluté z totáče...

Myslíš tuhle?



V minifigovém měřítku? Na to se nedá říct než: "Kurňa, to je výzva!" :) Zkusím na to přijít. Mobiliář mě baví.

Což mi připomnělo odpadkové koše (jiné než legoklasické Grille), poštovní schránky... že nám chybí pošta?
Pán na Žlutém hradě

Petronel

Ty lampy co poslal Milan jsou parádní! S takovými doplňky to bude opravdu klasická česká vesnice.
Je jedno jakou z těch dvou, obě jsou dobré.

Akorát by bylo nejlepší, kdyby se našel mezi námi nějaký dobrovolník, který by se o tyto věci postaral a do celé vesnice poskytl.  >:D

Lego town

Milan pekne lampy jen 63965 zlte fuha to som este nenasiel u takych predajcov co som zatim nakupoval ??? ??? Ak to ma nejaky shop cz tak dajte vediet.
Citace od: Petronel kdy 25.09.2015, 18:46:17
Ty lampy co poslal Milan jsou parádní! S takovými doplňky to bude opravdu klasická česká vesnice.
Je jedno jakou z těch dvou, obě jsou dobré.

Akorát by bylo nejlepší, kdyby se našel mezi námi nějaký dobrovolník, který by se o tyto věci postaral a do celé vesnice poskytl.  >:D

Ja bych se rad postaral ale zlty stojan nevim odkud mam zehnat?? Po druhe ak by to vyslo na vela tak nee ale ak to vijde do 20€-30€ Jdu dotoho.

Igorus

Citace od: Hacislav kdy 25.09.2015, 15:24:10
Jak tedy s případným chodníkem/pangejtem u silnice?
Na straně odvrácené od diváka chodník, na straně k divákovy pangejt-strouhu?

Citace od: milanv kdy 25.09.2015, 15:53:29
Já si nemyslím, že je potřeba to mít po celé délce stejné. Běžně jsou přeci na vesnicích strouhy a v místech jako vjezdy do domů nebo autobusové zastávky je strouha "zahrabaná", dole s trubkou.

Jak jsem psal kdesi:
Citace od: Igorus kdy 24.09.2015, 14:15:46
Silnice:
Ten web je o způsobu řešení, středovou čáru bych také neřešil.
Příkop se stružkou může být třeba na jedné straně a přes něj do každého baráku "mostek" (kdesi jsem to viděl).

Pokud by byla na jedné straně strouha a na druhé chodník, držel bych to po celé délce hlavní ulice a to od kostela až k nádraží. Chodník bych viděl spíš na straně k rybníku a strouhu na druhé straně. Přijde mi to logičtější právě ve vztahu k rybníku a návsi.

Igorus

Citace od: milanv kdy 25.09.2015, 16:32:02
Když se řekne lampy, padne na mě nostalgie - a v mnoha vsích ještě dnes jsou, jak jsem zjistil na StreetView :)

EDIT: Přidal jsem na výběr vyšší verzi. Obojí z dílů, co se dají celkem rozumně sehnat na BL.

První varianta mi přijde lepší a to z jednoho prostého důvodu - ten žlutý prstenec pod světlem u druhého typu. Navíc ten spodek má takový skutečnosti více podobný tvar:


PS: na návrh laviček se těším ;)

Igorus

Citace od: Petronel kdy 25.09.2015, 18:46:17
Akorát by bylo nejlepší, kdyby se našel mezi námi nějaký dobrovolník, který by se o tyto věci postaral a do celé vesnice poskytl.  >:D

Neschváleno. Každý má svůj modul a na něj umístí doplňky podle schváleného vzoru.

Citace od: Lego town kdy 25.09.2015, 19:40:48
Ja bych se rad postaral ale zlty stojan nevim odkud mam zehnat?? Po druhe ak by to vyslo na vela tak nee ale ak to vijde do 20€-30€ Jdu dotoho.
Děkuji za nabídku, ale platí viz výše.

Hacislav

#227
Citace od: Igorus kdy 25.09.2015, 19:46:34
Pokud by byla na jedné straně strouha a na druhé chodník, držel bych to po celé délce hlavní ulice a to od kostela až k nádraží.
Taky si myslím že pokud tak po celé délce.

Citace od: Igorus kdy 25.09.2015, 19:46:34
Chodník bych viděl spíš na straně k rybníku a strouhu na druhé straně. Přijde mi to logičtější právě ve vztahu k rybníku a návsi.
No já si myslím, že k vůli rybníků by to logicky mělo být obráceně. Strouha svedená do rybníka. Pod návsí může být zarourovaná.
A když chtějí kluci zastávku před školou-sámožkou, tak by byla zastávka logicky asi u chodniku.  ;)

Lampy - supeér
Víc se mi líbí ta nižší.
U té vyšší mě nějak ruší ten lem těsně pod lampou.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Igorus

Citace od: waf kdy 25.09.2015, 17:10:16
Mi zatím dělají největší starosti ty silnice.

V té šířce 16 studů je jen silnice, nebo taky zelený okraj? Přikláním se k tomu, aby tam nějaký okraj byl, jinak se ty zatáčky budou dělat strašně blbě. A pokud tam okraj bude, tak bude jeden nebo dva study a šířka cesty potom čtrnáct nebo dvanáct studů?

A co chodník? Ten to celé zkomplikuje, minimálně v těch zatáčkách... tam se přikláním k tomu, chodník vynechat.

A jak to bude s výškou silnice k okraji a napojení na okraj? Podle těch odkazovaných stránek by to mělo být odděleno pomocí tiles 1x2 s jedním studem. Spíše se ale přikláním k tomu dát silnici a bezprostřední okraj ve stejné výšce, aby případně plates z okraje mohly překrýt část silnice apod.

Výborný postřeh. Když počítám, tak silnice by byla ideální široká 12 studů (6 studů široká vozidla). Tím pádem jsou čtyři study pro realizaci přesahu. Tím pádem by se chodník a stružka musely umístit přímo na moduly...

a k těm zatáčkám. V tvojí části bych to maximálně zjednodušil, tedy bez stružek a chodníků. Tím budeš mít dost místa vyřešit zatáčku.

Igorus

#229
Citace od: Hacislav kdy 25.09.2015, 20:00:50
No já siSýv myslím, že k vůli rybníků by to logicky mělo být obráceně. Strouha svedená do rybníka. Pod návsí může být zarourovaná.
A když chtějí kluci zastávku před školou-sámožkou, tak by byla zastávka logicky asi u chodniku.  ;)

Strouha většinou slouží pro odvod dešťové vody a na vzdálené straně je více domů.

Kdyby to mělo být logicky, tak by zastávka měla být na obou stranách. A propo Milane, Kubo, je to zastávka a nebo zastávka s čekárnou?

Hacislav

#230
Citace od: Igorus kdy 25.09.2015, 20:12:51
Citace od: Hacislav kdy 25.09.2015, 20:00:50
No já siSýv myslím, že k vůli rybníků by to logicky mělo být obráceně. Strouha svedená do rybníka. Pod návsí může být zarourovaná.
A když chtějí kluci zastávku před školou-sámožkou, tak by byla zastávka logicky asi u chodniku.  ;)

Kdyby to mělo být logicky, tak by zastávka měla být na obou stranách. A propo Milane, Kubo, je to zastávka a nebo zastávka s čekárnou?

Na řadě vesnic máš jen jednu zastávku (myšleno i z nějakým mobiliářem, třeba lavičkou a odpadkovým košem)  a ta protisměrná je označena jen značkou a nemá ani rozšíření do kraje. Autobus pak jen zastaví ve svém jízdním pruhu.

Pokud by byla zastávka s mobiliářem v obou směrech, tak ta druhá by byla na návsi. A ta by asi měla i čekárnu. >:D
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Petronel

Hacislav mě předběh. Zrovna jsem chtěl psát, že většinou na vesnicích bývá jen 1 zastávka na jedné straně. Na druhé jen cedule. Určitě by jedna stačila.

Hacislav

No určitou vizi jak ztvárnit tuto lavičku jsem měl hned jak jsem viděl fotku.
Naplnění té vize už je krapet těžší.


V pravo je základní nosná konstrukce. Na ní je pak položený rošt s barů, které jsou spojené provázkem. (žluté a červené nemám, ale ověřil jsem že existují dříve než jsem začal stavět)
Prošněrování jsem dělal dost na rychlo. (taky to, podle toho vypadá) Aby lavička nebyla tak "jetá" je potřeba si s roštem více pohrát, což je dost piplačka.  ;)
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

milanv

To jsi mě předběhl :)
Mám podobnou variantu. Trochu nižší a z tyček 4L, které se červené seženou podstatně levněji a lépe. Jinak je konstrukce podobná:
Pán na Žlutém hradě

milanv

Citace od: Igorus kdy 25.09.2015, 20:12:51
Kdyby to mělo být logicky, tak by zastávka měla být na obou stranách. A propo Milane, Kubo, je to zastávka a nebo zastávka s čekárnou?

Můžeme to operativně změnit, pokud budeš chtít čekárnu jen jednu, a to na návsi. Já si ale původně představoval, že tam čekárnu mít budeme, a od ní přechod pro chodce na druhou stranu. Tam by pak dávalo smysl, aby byl chodník nebo cesta až na náves.
Pán na Žlutém hradě

milanv

#235
Citace od: Igorus kdy 25.09.2015, 19:52:17
První varianta mi přijde lepší a to z jednoho prostého důvodu - ten žlutý prstenec pod světlem u druhého typu. Navíc ten spodek má takový skutečnosti více podobný tvar:
Ano, tak jsem to myslel. Pak jsem se zalekl, že by byla moc nízká vzhledem k minifigovi, a pro jistotu jsem připravil vyšší variantu. Lem pod světlem mi vadí, ale ne moc - ve skutečnosti je tam taky, jen bílý. Šlo mi spíš o ten správný poměr - posuďte sami, co je lepší:

EDIT: Jak tak na to koukám, tak i ta nízká je vysoká dost, a tak můžeme mít tu hezčí. Souhlas?
Pán na Žlutém hradě

Hacislav

Citace od: milanv kdy 25.09.2015, 22:46:29
To jsi mě předběhl :)
Mám podobnou variantu. Trochu nižší a z tyček 4L, které se červené seženou podstatně levněji a lépe. Jinak je konstrukce podobná:
Ano konstrukci máme podobnou.
Já jsem 4L tyčky zavrhl, protože mi lavička z nich přišla vůdči minifigovy ouzká, spíše jak širší křesílko než jako lavička.
Ty jak máš obráceně prohnuté ty nosné droidí ručičky, tak to asi vychází ergonomičtější než u mne.
Výška u mne není problém, dá se malinko stáhnout a eventuálně ještě zapustit do terénu.
A hlavně ať už tvé 4L nebo mé 6.6L je nutné prošněrovat (nebo lepit)  >:D

Lampy
Ani ta o kousek vyšší verze není úplně dostatečně vysoká, mě příjde ten lem jako zbytečná cena, oproti jen drobnému navýšení.
A ta nižší má i hezčí podstavec.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Sihaja

Nějaký společný formát pro založení diskuze ke konkrétnímu stavení ve vesnici?

Atom

Ještě mě napadlo postavit nějakou vesnickou autodílnu. Já bych se toho neujal, ale rád předám nápad

Igorus

Citace od: Hacislav kdy 25.09.2015, 20:17:22
Na řadě vesnic máš jen jednu zastávku (myšleno i z nějakým mobiliářem, třeba lavičkou a odpadkovým košem)  a ta protisměrná je označena jen značkou a nemá ani rozšíření do kraje. Autobus pak jen zastaví ve svém jízdním pruhu.
Pokud by byla zastávka s mobiliářem v obou směrech, tak ta druhá by byla na návsi. A ta by asi měla i čekárnu. >:D

Citace od: Petronel kdy 25.09.2015, 20:48:46
Hacislav mě předběh. Zrovna jsem chtěl psát, že většinou na vesnicích bývá jen 1 zastávka na jedné straně. Na druhé jen cedule. Určitě by jedna stačila.

Počkám na návrh podoby zastávky od Milana a podle velikosti by se umístila buď na obě strany a nebo na jednu.