Společný projekt - ZOO

Založil Chairudo, 02.10.2019, 14:17:43

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 3 Hosté prohlíží toto téma.

poMOCník

Citace od: Chairudo kdy 06.09.2021, 14:04:37
...
Kdo v Olomouci nebude, můžu model vyzvednout na třídění Lugbulku. I přes říjen a Listopad na Prahu pravděpodobně pojedu, kdo bude potřebovat pomoct s dopravou nějak to vymyslíme.

Určitě se hlásím, že bych potřeboval něco odvézt. Pochybuju, že bych totiž do té doby stihnul koupit větší auto. Vezmu něco na třídění kdyžtak. Díky.

Ongon

přikladám teměř hotový modul s jeleny

Chairudo

Citace od: Ongon kdy 10.10.2021, 15:33:51
přikladám teměř hotový modul s jeleny

Přečti si prosím znovu zadání.

Výběh má být z pravé strany min. 16 studů od kraje, to znamená že pokud nestavíš ZOO koncentrák a ty nechceme, minimální rozměr je baseplate 48.
Sice to pravidlo nedodržel skoro nikdo, u tebe je to extrém tak to prosím přestav a vylepši  ;)

To oplocení taky není vhodné pro jeleny, s takovou by už dávno běhali po lese.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

yoshimaka

#153
Tak předkládám zde (snad už) finální podobu svého výběhu. Nejsou zde ještě návštěvníci a ošetřovatelka, ale ti asi přibudou až na výstavě.

Sorry za foto, neděle večer, mobil...

Musím podotknout, že výběh je cca čtvrtinový, než by šelmy měly mít, ale to asi návštěvníci neocení, a plastoví lvi také ne :-)

PS: až při nějakém dalším LB budu objednávat tile round na dlaždice, tak vezmu víc...
Lust och fägring stor

Chairudo

Citace od: yoshimaka kdy 18.10.2021, 11:12:08
Tak předkládám zde (snad už) finální podobu svého výběhu. Nejsou zde ještě návštěvníci a ošetřovatelka, ale ti asi přibudou až na výstavě.

Sorry za foto, neděle večer, mobil...

Musím podotknout, že výběh je cca čtvrtinový, než by šelmy měly mít, ale to asi návštěvníci neocení, a plastoví lvi také ne :-)

PS: až při nějakém dalším LB budu objednávat tile round na dlaždice, tak vezmu víc...

Super, a kolik tam bude lvů? doufám že se nepožrali hlady  ;D Což mi připomíná že bys tam mohl přihodit nějakou žlutou kačenku jako že je čas krmení  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

yoshimaka

Citace od: Chairudo kdy 19.10.2021, 09:46:39
Super, a kolik tam bude lvů? doufám že se nepožrali hlady  ;D Což mi připomíná že bys tam mohl přihodit nějakou žlutou kačenku jako že je čas krmení  :D

Lvi tam jsou už v plném počtu dvou kusů (na té fotce jsou, pravda, vidět mizerně).

Ve výběhu bude ošetřovatel s krmením či čištěním, venku údržbář, co shrabuje listí popadané ze stromů, cca 20-25 návštěvníků a možná i prodavač párků. Kačenka je hezký easter egg, to by šlo. Lepší jak Glum s "rybiššškou", který tam měl být původně.
Lust och fägring stor

VocucBat

Přispívám také svou troškou do mlýna, není to úplně dokonalé, ale v rámci možností snad uznatelné.

Voliéra pro papoušky

Chairudo

Pěkný, hlavně nezapomeň na přední plot a možná bych nechal jednu část voliéry schválně otevřenou ať je dovnitř lépe vidět?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

VocucBat

Ten plot děláme taky? :D já měl za to, že ho dělá někdo kolektivně, dobře, seženu dílky a dodělám  ;D

Chairudo

#159
Ano plot taky každý za sebe, jinak bych se z toho zbláznil  ;D

Kontroluji seznam splněných úkolů  :D

Snad jsem na nikoho nezapomněl.
Jak jsou na tom ostatní? Zatím je ta zoo po dvou letech docela chudá  ;D

Ongon prezentuj  ;)


Seznam účastníků:

Igorus - vstupní brána
Vasyk - technické zázemí
danyboy - dětské hřiště, občerstvení
Chairudo - výběh plameňáků
Pool - pštrosy
Borun - aquarium se žraloky 1X Krabice 40x40x40
Lukas - medvědi
skyrider - tučňáci
Clermont - pavilon hadů a pavouků
Mates - pavilon opic
skywalker007 - zvířecí kostýmy
roko86 - Žirafy
yoshimaka - výběh horského lva
samy405 - prasata a kravky
yanice - sloni
STARHAWK - Leopardy a Pantery
Kuba - výběh Velbloudů
Robkteryten - mořský svět... aquarium
Alex - náměstí - minipark
Ongon - sovy
puresis - sobi
poMOCník - park
VocucBat - voliéra pro papoušky
jojik - tropický skleník
Zoufalec - výběh vlků
Marki - Výběh s ovečkami
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Borun

#160
Tak přidávám fotky mého aquaria se žraloky(žralokária)😀.Osvětlení modré led 12v.  Tento víkend premiéra na menší akci v Ostravě s modely od Clermonta a Ongoně.

Chairudo

Luxusní  :D

Jen doufám že budou prezentovat ještě další, po dvou letech necelá polovina modelů je docela slabé  :(
Stavte a prezentujte, na hříšníky pošlu pekiho  >:D >:D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

yanice

Citace od: Igorus kdy 06.09.2021, 15:16:45
Se vstupní branou do Olomouce 2021 počítám ;) Prezentace v průběhu podzimu.

Mně to strašně mrzí, ale Olomouc nestihnu. :'( :'( :'( :'( :'( Jedu zrovna ten týden na služebku do Švédska.
Tak jsem se těšila na první výstavu, na kterou budu moci přijet po svých, protože jsem si konečně pořídila ŘIDIČÁK.

Kdyby měl někdo místo a chtělo se mu táhnout 3 krabice...tak mám sbalenou ZOO, ale chybí tam pár drobností (chodník před vchodem a další sloni), které bych stihla dodělat než odjedu.

yanice

#163
Citace od: tomminoo kdy 18.08.2021, 06:56:12
Běžně se tu nezapojuji do diskusí a sleduji vás jen z povzdálí. Ale aktuálně mám velkou potřebu se pozitivně vyjádřit ke sloninci. Mě se to strašně líbí!! I když zřejmě nebyli využity žádné sofistikované metody stavby, tak na mě celek působí strašně reálně. Rád bych vyzdvihl jako už kolega výše použití Fabuland figurky. I ty velké kostky s potiskem částí slona (zřejmě duplo jako i skluzavka). Velmi zajímavý nápad opravy části terasy, svačící dělník a podpoření stavu zábradlím za skleněnými dveřmi. Vnitřní prostor slonince je jednoduchý, což není na škodu, a myslím že kdyby se k tomu mohl vyjádřit např. ošetřovatel slonů z pražské ZOO, tak by řekl, že to tak prostě má být! Úplně se mi vybavili vzpomínky z jarní návštěvu ZOO. No a kotelna? Kdo by stavěl u slonince kotelnu? A o tom to je, dodává to naprostou autentičnost projektu. A já jako bývalý revizní technik pro vyhrazená tlaková zařízení vám dávám kulaté razítko!! :-) Aktualně lego produkuje sety, kde jsou i sloni po delší době, možná by stálo za úvahu je do projektu zakomponovat. Ale jsou poměrně drazí. Za mě 1*

děkuji velmi mnohokráte :) Hledala jsem jak vypadají slonince v zázemí, mají to jednoduché, aby se to dalo čistit (je tam v rohu u vchodu z výběhu jedno stání, bazénové, úmyslně skryté neb nebylo dost kostek na vodu a není tam vidět) a kotelna...jsem zapátrala, jestli můžou být v reálu kotelny v patře a nasla tohle https://vytapeni.tzb-info.cz/8637-neobvykly-projekt-kotelny-v-patre-budovy

Na slony mrknu, díky za tip.

ps. koukám, že se opakuju a už jsem u Zurichu mluvila, tak malý edit.

Chairudo

#164
Citace od: yanice kdy 01.11.2021, 17:29:36
Kdyby měl někdo místo a chtělo se mu táhnout 3 krabice...tak mám sbalenou ZOO, ale chybí tam pár drobností (chodník před vchodem a další sloni), které bych stihla dodělat než odjedu.

Na vyzvednutí se domluvíme, zítra jsem v Praze a ještě aspoň jednou během Listopadu pojedu, musíme u Igoruse vyzvednout další společné projekty  ;)

Jak jsou na tom ostatní? Za 4 týdny máme po dvou letech prezentaci a je tu podezřele ticho  :'(
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

yanice

Citace od: Chairudo kdy 01.11.2021, 17:41:19
Citace od: yanice kdy 01.11.2021, 17:29:36
Kdyby měl někdo místo a chtělo se mu táhnout 3 krabice...tak mám sbalenou ZOO, ale chybí tam pár drobností (chodník před vchodem a další sloni), které bych stihla dodělat než odjedu.

Na vyzvednutí se domluvíme, zítra jsem v Praze a ještě aspoň jednou během Listopadu pojedu, musíme u Igoruse vyzvednout další společné projekty  ;)

Jak jsou na tom ostatní? Za 4 týdny máme po dvou letech prezentaci a je tu podezřele ticho  :'(


Tisíceré díky, tak to pustím hned večer vysavač (dvě kočky a Lego nějak nejde dohromady), skočím na bricklink pro chybějící dílky, ať to mám ready.

Chairudo

Příští sobotu v opoledních hodinách budu v Praze kyby po mě chtěl někdo poslat Zoo  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

yanice

Citace od: Chairudo kdy 12.11.2021, 16:48:18
Příští sobotu v opoledních hodinách budu v Praze kyby po mě chtěl někdo poslat Zoo  ;)

Ahoj, ano prosím :). Já v neděli odlétám mrznout do Stockholmu.

Chairudo

Ahoj spící tygři  :D

Projekt už stavíme přes 2 roky a zatím tu máme modely jen od čtvrtiny účastníků  :-\

Letos máme v červnu 2 velké akce Lysou a Plzeň, o ZOO je zájem takže počítejte s kompletací na tyto akce, část dáme dohromady už na Ostravu.

Doufám že jsme všichni schopní během 4 měsíců postavit aspoň 1 výběh na 48 baseplate  ;) S 25 účastníky bude mít zoo kolem 10 metrů, tak se těším jak to bude vypadat  8)

Kdo neplánuje se ani jedné z akcí účastnit, pište ať se domluvíme na předání modulů nejpozději na konci května.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

roko86

Místo tygru dělám žirafí

Chairudo

Trocha inspirace jak rozpohybovat nebo rozsvítit vaše výběhy :)
https://www.youtube.com/watch?v=A4i6u8moaB4
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

roko86

Dětský moc  Žirafy velikost dvakrát 48

Chairudo

#172
Citace od: roko86 kdy 20.02.2022, 15:07:45
Dětský moc  Žirafy velikost dvakrát 48

Super  :) Do chodníku by to chtělo ještě pár tiles ať je to víc jednotné s ostatními  ;)

Nechám udělat krabice

Ať se projekt dobře skladuje a převáží, nechám udělat krabice na míru z 3VL
- předpokládám že většina výběhů bude z bloků 40x40 a různých výšek, uděláme 15-20-25-30-35-40...tedy násobky po 5cm

Pište mi prosím do SZ kaké krabice budete chtít - počet a rozměry, ať krabice akorát sedí na vaše modely a nejsou zbytečně poloprázdné.
Má to být kolem 30 krabic tak ať je uvezu  :D
Díky

Borun - 1X Krabice 40x40x40
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Pro stavitele z okolí Prahy co nejedou na žádnou z výstav: Ostrava-Lysá-Plzeň, je možné uložit váš model u skywalker007.
Podle toho kolik bude mít Vašek místa vezme něco do Ostravy, ostatní posbírám koncem Dubna.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

danyboy

Ahoj, vybíral jsem si do modelu, že postavím dětské hřistě, protože jsem tenkrat neměl k dispozici žádné zvířátka, která ještě nebyla zabrána. Každopádně od plánů už nějaký ten rok uběhl. >:D Nebude problém tedy změnit volbu a udělat nějaký další pavilon s některým z nových LEGO zvířat?

Chairudo

Citace od: danyboy kdy 02.03.2022, 15:22:21
Ahoj, vybíral jsem si do modelu, že postavím dětské hřistě, protože jsem tenkrat neměl k dispozici žádné zvířátka, která ještě nebyla zabrána. Každopádně od plánů už nějaký ten rok uběhl. >:D Nebude problém tedy změnit volbu a udělat nějaký další pavilon s některým z nových LEGO zvířat?

Není problém, jdi do toho :) co to bude?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Mates

Posílám foto opičárny, konečně dorazily dílky a mohl jsem ji dodělat.
Doufám, že bude zapadat mezi ostatní moduly.

Marki

Výběh s ovečkami :)

Robkteryten

Citace od: Chairudo kdy 24.02.2022, 07:28:04
Citace od: roko86 kdy 20.02.2022, 15:07:45
Dětský moc  Žirafy velikost dvakrát 48

Super  :) Do chodníku by to chtělo ještě pár tiles ať je to víc jednotné s ostatními  ;)

Nechám udělat krabice

Ať se projekt dobře skladuje a převáží, nechám udělat krabice na míru z 3VL
- předpokládám že většina výběhů bude z bloků 40x40 a různých výšek, uděláme 15-20-25-30-35-40...tedy násobky po 5cm

Pište mi prosím do SZ kaké krabice budete chtít - počet a rozměry, ať krabice akorát sedí na vaše modely a nejsou zbytečně poloprázdné.
Má to být kolem 30 krabic tak ať je uvezu  :D
Díky

Borun - 1X Krabice 40x40x40

Hele mam porad ty krabice co používám na zakladnu vejde se tam akorate baseplate a je to 40x40x25 pres deset ks mam hned.

Chairudo

Citace od: Robkteryten kdy 23.03.2022, 14:11:20
Hele mam porad ty krabice co používám na zakladnu vejde se tam akorate baseplate a je to 40x40x25 pres deset ks mam hned.

Ty jsou super, jestli se ti vejdou do auta vem je prosím  :)
Některé moduly budou ale o dost vyšší nebo nižší, tak nechám udělat i alší velikosti.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr