www.legocity.cz

Založil Dickie, 09.11.2006, 02:30:06

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Dickie

Protože se nedá přispívat do sekce komerčních sdělení, budu se muset o své první dojmy z nového webu podělit tady...

Prosím ostatní uživatele "menšinových" prohlížečů, aby mi řekli, jestli se jim stránky zobrazují korektně. Mně se v Opeře ani ve Firefoxu neobjeví jednotlivá "oddělení" (Akce, Duplo...), až v Exploderu jsem zjistila, že se v tom obchodě dá vůbec na nějaký lego kouknout
Ceterum autem censeo Carthaginem delendam esse.

Poco

Pridávam sa, nechcel som to sem písať, ale keď si to už napísala...

Stránky vypadajú navyše docela amatérsky z grafického hľadiska (bez urážky). A povolený ActiveX aby sa zobrazovali správne, tak to je bombón! :)

Petrjr

uff

No, raději bez komentáře. Nebo bych zase dštil oheň a síru.

tazzy

Tak tedy, po grafiké stránce sice nic moc (hlavně hlavička), ale v ostatním bych to neviděl tak černě na začínající web je to celkem dobré. Hlavně bych dal pryč framy a activex. Ve Firefoxu nebo Opeře to nemohu posoudit, neboť nejsem doma, kde je oba mám.

***Banana.com

Mám za to, že Legáček kdysi měnil název kvůli tomu, že TLC nechtělo mít slovo Lego v URL...dívím se tedy názvu webu....

TomG

Evidentne ty stranky nekdo delal vylozene pro explorer, ale mel by si uvedomit, ze IE ma sice stale vetsinovy podil mezi prohlizeci, ale ne pro jeho schopnosti, ale protoze to je soucast Windows a jeho uzivatele jsou obvykle lini tam instalovat neco jine. Jenze neni to jediny prohlizec a ciste nahodou je to neznamejsi prohlizec tim, ze nedodrzuje standardy w3c. Takze kdyz udelate web korektne podle standardu, tak ho stejne musite opravit pro explorer.

Tady to evidentne nekdo pojal stylem. IE ma vetsina, takze se prece nebudu obtezovat delat korektni stranky a narvu tam legracky primo pro IE:) Nj zabere to min prace :) Gratuluji. :)

Jinak potvrzuju. V IE se to zobrazuje vse a napr. ve FF kompletne chybi cele to leve menu.

Graficke zpracovani radeji nehodnotim.

Citace od: banana.com kdy 09.11.2006, 07:30:09
Mám za to, že Legáček kdysi měnil název kvůli tomu, že TLC nechtělo mít slovo Lego v URL...dívím se tedy názvu webu....

Jo, mozna se jeste pobavime, jak web bude menit adresu a bude mit zaplacenou domenu co nemuze pouzivat :)
Only the best can survive.

otaznik

Navíc to logo LEGO. Nechci to tvrdit, ale myslím, že použití jejich loga na stránkách je možné jen s jejich souhlasem (který nedávají).

Jindroush

Pánovi jsem psal hned, jako starej anti-MSIE propagandista, takže o nedostatcích, co se týče webu, ví. Co se týče obsahu, s tím se musí poprat sám.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

TomG

Kdyz to shrnu v porovnani s Legackem ci Klimtelem. Je slabsi nabidka a ceny take nejsou zadna bomba. Spis vyssi.
Kdyz prictu funkcnost webu jen pod explorerem, tzn. dobrych 20 procent lidi nevidi ani menu, tak mi to z pohledu zakaznika nevychazi zrovna zajimave.

Takze to zkuste jeste jednou a lepe :)
Only the best can survive.

Leguán

Neznám konkrétní čísla podílu IE vs. ostatní browsery, tak to odhadnu třeba na 80% pro IE, takže by se mohlo zdát, že se zbytečně připravují "jen" o 20% tržeb.

Možná ale, že vzhledem k tomu, že IE je standardně předinstalován ve Windows, velkou část jeho uživatelů budou tvořit lidé línější a s nižším vzděláním, a tedy i s nižšími příjmy. Naproti tomu jiné prohlížeče používají často lidé aktivnější a s vyšším vzděláním, a tedy i vyššími příjmy.

Snadno se tak může stát, že se taková firma připravuje ne o 20%, ale třeba o 50% tržeb...

peter

Citace od: Leguán kdy 09.11.2006, 12:24:21Neznám konkrétní čísla podílu IE vs. ostatní browsery, tak to odhadnu třeba na 80% pro IE, takže by se mohlo zdát, že se zbytečně připravují "jen" o 20% tržeb.

Nevím, jaké jsou statistiky u jiných webů, ale např. mého ARTPeter.net, byla statistika navštěvujících browserů za měsíc říjen takováto (pro jistou orientaci to myslím stačí):
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

mulah

Tak jsem po půl roce spusti explorera,abych uzřel tento obchod,nuže moc mě to nenadchlo. A taky některý stránky se mi nechtěli načíst. Tak jsem explorera zase vypnul...
jedu po CITY jak slepice po flusu

otaznik

Citace od: Leguán kdy 09.11.2006, 12:24:21
Možná ale, že vzhledem k tomu, že IE je standardně předinstalován ve Windows, velkou část jeho uživatelů budou tvořit lidé línější a s nižším vzděláním, a tedy i s nižšími příjmy. Naproti tomu jiné prohlížeče používají často lidé aktivnější a s vyšším vzděláním, a tedy i vyššími příjmy.
Hm, zajímavé informace. Odkud je čerpáš?

Llevelyn

To je dobrý.. nakonec se tu dozvím, že jsem UPB,  líná, socka.. ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Ondra

Citace od: Leguán kdy 09.11.2006, 12:24:21
Neznám konkrétní čísla podílu IE vs. ostatní browsery, tak to odhadnu třeba na 80% pro IE, takže by se mohlo zdát, že se zbytečně připravují "jen" o 20% tržeb.

Možná ale, že vzhledem k tomu, že IE je standardně předinstalován ve Windows, velkou část jeho uživatelů budou tvořit lidé línější a s nižším vzděláním, a tedy i s nižšími příjmy. Naproti tomu jiné prohlížeče používají často lidé aktivnější a s vyšším vzděláním, a tedy i vyššími příjmy.

Snadno se tak může stát, že se taková firma připravuje ne o 20%, ale třeba o 50% tržeb...
Tohle přeci nemůže napsat 34 letý člověk  ::)

Leguán

Co se vám na tom nelíbí? Přečtěte si to pořádně, já přece nenapsal že každý, kdo používá IE je líný a chudý. Jestli vás to uklidní, já ho taky dlouho používal a nebyl jsem ani chudý ani líný ;)

otaznik

Citace od: Leguán kdy 09.11.2006, 20:44:08
Co se vám na tom nelíbí? Přečtěte si to pořádně, já přece nenapsal že každý, kdo používá IE je líný a chudý. Jestli vás to uklidní, já ho taky dlouho používal a nebyl jsem ani chudý ani líný ;)

Právě proto mi přijde tvoje formulace přinejlepším nešťastná.

Jindroush

Tak já ji tedy zlidštím: Každý, kdo používá MSIE je přinejmenším líný a zbytečně riskuje.

Spokojen?  :P
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

***Banana.com

Citace od: Leguán kdy 09.11.2006, 20:44:08
Co se vám na tom nelíbí? Přečtěte si to pořádně, já přece nenapsal že každý, kdo používá IE je líný a chudý. Jestli vás to uklidní, já ho taky dlouho používal a nebyl jsem ani chudý ani líný ;)

Mně to přijde taky jako pitomost, to, co jsi napsal. Jen jsem nechtěl být zase první, kdo na to upozorní. Já používám MSIE, líný možná jsem, ač od toho podle mně nezávisí volba prohlížeče, ale chudý myslím ne.  Vím o řadě chyb, které má MSIE, je to vlastně jedna velká chyba sama o sobě, ale pořád mi z hlediska ovládání vyhovuje nejvíce. Kromě toho celá řada stránek je optimalizována právě jen pro MSIE a v čemkoliv jiném se zobrazuje blbě, ať v Mozille, Opeře či jiných prohlížečích..

Jindroush

Dneska je MSIE only stránek pomálu a já na ně mám v Mozille čudlík 'Otevři v MSIE'. A je po žížalkách...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Robbed

Citace od: peter kdy 09.11.2006, 13:55:58
Citace od: Leguán kdy 09.11.2006, 12:24:21Neznám konkrétní čísla podílu IE vs. ostatní browsery, tak to odhadnu třeba na 80% pro IE, takľe by se mohlo zdát, ľe se zbytečně připravují "jen" o 20% trľeb.

Nevím, jaké jsou statistiky u jiných webů, ale např. mého ARTPeter.net, byla statistika navątěvujících browserů za měsíc říjen takováto (pro jistou orientaci to myslím stačí):

Není do těch 60% IE započítán i Maxthon ? Využívá jádro IE akorát má víc (pro mě užitečných) funkcí...

Jindroush

Maxton je MSIE, proto je do jeho statistik započítán. Má všechny jeho nectnosti.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Leguán

Je vaše svaté právo myslet si, že je to pitomost. Možná to i pitomost opravdu je, ale já si přesto myslím, že mezi uživateli jiných browserů než je větší procento lidí aktivnějších a s vyšším vzděláním...

Z toho ale přece nijak neplyne, že když někdo používá IE je líný a hloupý. Když napíšu, že se v Česku krade víc než v Rakousku, budete si myslet, že jsem všechny Čechy označil za zloděje?

Honzik

Uvedme to na pravou míru. Jako studen manažersko-ekonomického oboru se zabíváme podobnými studijemi velice často. Ale...

Souhlasím, většina uživatelů jiných prohlížečů než IE má určitě hlubší informace o nabídkách a výhodách jiných prohlížečů, proto také zvolili třeba Mozillu Firefox, ale je velká skupina lidí, kteří nemění své zvyklosti a nezkouší každou blbinu co lze kde stáhnout a využívají s oblibou IE.

Hlubší informace neznamená větší vzdělání a větší vzdělání je sice klíčem k vyšším příjmům, ale přímo ho nezaručuje.

Takže si používajte co chcete a je to.

P.s Mozilla super, ale internetové bankovnictví neumí a musím používat IE.

Vasyk

#24
Citace od: Honzik kdy 09.11.2006, 22:57:50
P.s Mozilla super, ale internetové bankovnictví neumí a musím používat IE.

Já na Mozille používám I-net banking, teda aspoň u České spořky to jde.  :)

Jindroush

Citace od: Honzik kdy 09.11.2006, 22:57:50
P.s Mozilla super, ale internetové bankovnictví neumí a musím používat IE.

a) jediná neschopná banka je snad jen KoBa, ne? Jinak by to dneska mělo všechno fungovat plus mínus ve všech prohlížečích.
b) Když se budeme držet té terminologie 'mohlo by se/mělo by se/plyne/neplyne/zaručuje', tak z toho, že jeden mnou používaný web je neschopný pracovat podle standardů, nevyplývá, že musím stále používat jeden prohlížeč, který zrovna tento jeden web podporuje.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

***Banana.com

Citace od: Vasyk kdy 09.11.2006, 23:07:32
Já na Mozille používám I-net banking, teda aspoň u České spořky to jde.  :)

U spořky je spíš problém to, že o víkendu zásadně nejede, jelikož neustále něco upravují. Skoro to vypadá, jako kdyby ještě jeli na děrné štítky a cvakali je ručně děrovačkou. :P

Raistlin M

Nedá mi to, a přispěju též do tohoto offtopicu.

Jaký důvod má běžný uživatel nepoužívat IE?
Nikdy jsem s IE neměl jediný problém. Všechny mé potřeby, co se prohlížení týká vždy splnil.

Mám pocit, že je to záležitost prostě vcelku moderní, nepoužívat IE, protože .... zlý monopol... bohatý kapitalista .... Trochu mi to smrdí komunismem a závistí. Kasta osvícených, co nepoužívají IE a chudáci zabedňenci, co ho používaj. Ty starý a pohodlný názory v nás seděj ještě docela pevně, jak koukám.
Kdyby ten zlý monopolář nerozjel svůj bussines, tak si tu možná nepíšeme a spousta současných IT géniů si hraje s programem "Karel". 8)
IMHO ;D

(A nikdo nemá argumenty mi odporovat, jelikož vlastně nikdo neví, jak by to opravdu bylo  :P )

( A opokud budu dál investovat do Lega, tak jako teď, bude ze mě chudý uživatel IE a je taky fakt, že vejšku jsem nedodělal.  ;D ;D ;D Zapadám do Leguánovy teorie. (joke) )

Leguán

Citace od: Raistlin M kdy 10.11.2006, 05:50:59
Jaký důvod má běžný uživatel nepoužívat IE?
Nikdy jsem s IE neměl jediný problém. Všechny mé potřeby, co se prohlížení týká vždy splnil.

Přesně můj případ. Vždycky jsem všude četl, jak je např. Opera nebo Firefox lepší, atd. ale já byl naprosto spokojený s IE, neměl jsem s ním žádný problém, a tudíž ani žádný důvod něco měnit.

Už ani nevím proč, jsem to nakonec jednou zkusil, a k IE jsem se už nevrátil. Do té doby jsem si nedokázal představit, v čem, jak a proč by mohlo být něco lepší...

TomG

#29
Kdyby vsichni webdesigneri delali weby podle platnych standardu w3c a srali by na podporu exploreru, ktery velkou cast techto standardu nedodrzuje a dela si vlastni, co fugnuji jen u nej. Podpora se mu dela jen proto, ze je rozsireny, tak by kazdy hned videl jak bezproblemovy a pohodovy prohlizec to je. A jelikoz je to soucasti windows, tak proc by si lidi instalovali neco jine, kdyz to nejde ani korektne odinstalovat jako nedilna soucast systemu a jeste je to prece prace navic.
Jenze je tu jedno ale, slusny webdesigner si tohle nemuze dovolit, protoze si to tak zakaznik preje a zaplati si to, aby stranky fungovaly predevsim v IE. A taky jako profik si nedovoli aby web jel jen v jednom prohlizeci. Takze musi slozite vymyslet jak obejit demenci IE, aby zobrazoval to co ma i kdyz nepodporuje nektere zakladni vlasnosti CSS. IE7 je na tom sice o poznani lepe, ale porad to neni to co bych clovek cekal od moderniho web prohlizece.
Rika se takovy ftip, ze IE 10 bude mozna umet CSS2 (pro neznale CSS je zkratka kaskadovych stylu), jenze v te dobe se uz bude pro web pouzivat treti generace uplne jineho standardu.

Kdo nikdy netvoril slozitejsi stranky, tezko bude chapat proc je IE takovy sunt.
Only the best can survive.